1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Tengeri incidensek és balesetek

Diskurzus a(z) 'Egyéb haditengerészettel kapcsolatos témák' témában - Tcat által indítva @ 2014. március 3..

1. szegcsab

szegcsab Well-Known Member

antigonosz likes this.
  2. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Valoban az de a legvaloszinubb feltetelezes.

Esetleg van mas otleted ?

3. boki

boki Well-Known Member

Kirakodás

4. szegcsab

Természetesen van. Már meg is osztottam az Argentin Admiralitással. Viszont arra kértek, ne adjam tovább, így sajnos nem mondhatom el. Sajnálom. Tényleg.

aquarell likes this.
  5. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Gondoltam.

6. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Fogalmuk nincs sztem hol hol van vagy mi van.

7. Sharid

Sharid Well-Known Member

8. boki

boki Well-Known Member

Mélyvízi jármüvek, amelyek részt vesznek az argentin tengeralattjáró keresésében

fishbed and endre like this.
  9. boki

boki Well-Known Member

1988 február 12. Szovjet-amerikai tengeri incidens a Fekete-tengeren. Két amerikai hadihajó (egy cirkáló és egy romboló) megsértette a szovjet határt erre válaszul egy szovjet fregatt (projekt 1135) érkezik, hogy kiszorítsa az amerikai hajókat a szovjet területről.

gergo55 and endre like this.
  10. aquarell

aquarell Well-Known Member

Milliàrdokert veszik a sok csilivili vackot, aztàn pl. se ezt a tengót, se azt a malàj gépet nem kepesek megtalàlni.
    Elegge vicces (ha nem lenne inkàbb szomorú).
    Hogy valójaban mit tudnak a rendszerek, az ilyenkor mutatkozik meg, nem a szépen rendezett gyakorlatokon.

csibeszke and sirdavegd like this.
  11. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

A tortenet tipikus !!!

A ket amerikai hajo a nemzetkozi hajozasi torveny alapjan hajozott ahogy akkoriban SZU hajok is megtettek hasonlo helyzetben. Persze ez az oroszoknak nem tetszett ok azt szerettek volna ha akkor ervenyes csak a nemzetkozi jog ha az az o javukra van. Az eset utan leultek megbeszelni es kiderult hogy ( erdekes modon ) a nemzetkozi hajozasi torveny orosz nyelvu valtozata "el van forditva" hogy az az oroszoknak kedvezzen. Mikor ez napvilagra kerult akkor az oroszok kenytelenek voltak csendben lapitani es kijavitani a sajat felreforditasukat.

https://en.wikipedia.org/wiki/1988_Black_Sea_bumping_incident

sirdavegd likes this.
  12. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Csak az en szemelyes velemenyem. Nem biztos hogy nem tudjak hol van akar ez a tengo akar a Malaj gep. Szerintem csak nem akarjak megmutatni hol milyen kepessegeik vannak.

De ez csak velemeny.

13. boki

boki Well-Known Member

2016 augusztus 17, Boszporusz

csibeszke, rudi, sirdavegd and 2 others like this.
  14. endre

endre Active Member

Ennek mi a története?

15. boki

boki Well-Known Member

A török parti őrség hajója összeütközött a nagy teherszállító hajóval (ahogy elmegy a hajó látni a vízen) . 6 ember beleesett a vízbe. 5-öt kimentettek, 1 meghalt.

fishbed, endre and sirdavegd like this.
  16. sirdavegd

sirdavegd Well-Known Member

Elég érdekes utóléréses baleset. Hajózási szabályzat nem tudom, mit mond erről, de a "nagy hajó van mögötted, skerázzál odébb" szabály elég egyértelműnek tűnik.

endre likes this.
  17. Sharid

Sharid Well-Known Member

18. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

Megsem feltetelezes volt.

http://edition.cnn.com/2017/11/28/americas/argentina-submarine/index.html

The new timeline, according to Argentine navy spokesman Enrique Balbi:
    November 15, 12:30 a.m.: The sub's captain calls his land-based commander by satellite phone, saying that seawater has entered the vessel's "snorkel," a tube that reaches the surface to refresh the vessel's air and recharge the batteries. He says the water caused a short-circuit in the battery system in the vessel's bow and the beginnings of a fire, or smoke. The smoke was put out and the short-circuited system was isolated.
    The captain indicates that the battery- and diesel-powered sub would continue traveling with its stern batteries.
    6 a.m.: The captain types the same message and relays it to base electronically, as is protocol following a phone conversation.
    7:30 a.m.: The captain calls base again, this time to say that the vessel is traveling, submerged, as planned, without any personnel problems.
    10:31 a.m.: A sound consistent with an explosion is detected in the ocean, near the sub's last known location.

Ugy nez ki az argi admiralisok nelkuled is tudtak mi a helyzet. Sajna ez a sracokon nem segitett.

sirdavegd likes this.
  19. antigonosz

antigonosz Well-Known Member

Ennyi volt az egész? Azt hittem tovább tartott a lökdösődés. Úgy tűnik mintha a farvíz forgatta volna be a kisebb hajót.

20. szegcsab

Kérdeztem tőlük, most már megmondhatom-e neked az igazságot. Azt mondták, hagyd homályban, jó lesz neki a sajtóközlemény. A fiúkon meg sajnos úgy sem segít már semmi, nyugodjanak békében !

Ezen oldal megosztása