Wasp LHD osztály (USA)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 113
45 413
113
Erről lemaradtam, köszi! El volt baszva a nap, amerikaiasan mondva, ha el kellett árasztani pár rekeszt a hajó mélyén, hogy megfékezzék a tüzet. :(

Négy napja locsolják. Az a víz ami belefoly, nem folyt ki
:D
Az az igazság, hogy ezt csípőből írtam, mert én is fél szemmel figyeltem az eseményeket, és tisztán emlékszem, hogy hallottam/olvastam ezt.
DE most gyorsan utána néztem, és ennek nem találtam nyomát. Viszont Mackensen verziója biztosan áll.
 
K

kamm

Guest
Igen, vagyis lebontják, kohó, újra ötvözik, öntik, hengerelik és EDZIK, mert enélkül a maradék az már nem acél, hanem csak kilágyult, elgyöngült, sokkal kisebb szilárdságú anyag. Szóval gyakorlatilag újra kell építeni a hajót, vagy legalábbis azt a részét, amit ért a tűz. Hogy ez mekkora rész és hogyan éri meg újra hasznosítani, azt majd kitalálják az aranysapkások meg a pénzügyesek.

Persze, uj hajot csinalnak, en csak arra utaltam, hogy nem vesz karba a femhulladek, szinte az utolso darabig minden femet be tudnak olvasztani es ujrahasznositaniaz ujhoz, annyival is csokkentve a kornyezetszennyezes merteket.
 
  • Tetszik
Reactions: emel

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 113
45 413
113
Nabammeg, 17-én a Kearsarge fedélzetén is volt egy kisebb tűz, miközben Norfolkban állt karbantartáson. A tüzet gyorsan sikerült megfékezni, elvileg minimálisak a károk.

https://www.defensenews.com/naval/2...lGBc9oi1PyD3amIHT3ZJyT6FIiYJqrDRMBMBUSOGEk6XM
Nem hiszem, hogy ne tudnák összerakni a szolgálatok a helyzetképet.
Évekig egyetlen ilyen eset sem, most meg 1 hónapon belül 3.
Közvetlenül a kínai tűz után....és a dél-kínai tengeri erődemonstráció után.
Nem tudok nem konteót gyártani. o_O
 
K

kamm

Guest
Nem hiszem, hogy ne tudnák összerakni a szolgálatok a helyzetképet.
Évekig egyetlen ilyen eset sem, most meg 1 hónapon belül 3.
Közvetlenül a kínai tűz után....és a dél-kínai tengeri erődemonstráció után.
Nem tudok nem konteót gyártani. o_O

A US Navy kritikan aluli modon van menedzselve, regebben linkeltem, milyen szinten understaffed, hogy emberek teljesen napokat szolgalnak minden alvas nelkul, kaban es hasonlok. Sorozatosak az utkozesek evek ota a legrohejesebb viszonyok kozott is stb.

Amugy a franciaknal is volt valami tuz a napokban egy atomtengeralattjaron:
https://www.navalnews.com/naval-new...oard-french-navy-rubis-class-submarine-perle/
https://www.defensenews.com/naval/2...rns-in-unbelievably-fierce-fire-for-14-hours/
 
  • Tetszik
Reactions: endre and Wilson

hayate

Well-Known Member
2012. december 3.
337
1 717
93
116603410_2668301416757944_7094219795296145784_n.jpg

116935229_2668301406757945_1765661192667484913_n.jpg

117361550_2668301366757949_3531308161202894771_n.jpg

116712598_2668301500091269_4294831372243338233_n.jpg
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 331
113
Mi a fene tud ennyi ideig égni egy fémből épített hadihajón? Mert még ha fából lenne...
https://kuruc.info/r/8/215075/
..
Valami nem kerek nekem...
Szabotázs lehetett válaszul az iráni atomlétesítményben történt robbanásra vajon?

Huppsz?
https://www.thedrive.com/the-war-zo...-richard-fire-now-has-an-arson-suspect-report
..
"Multiple sources with close ties to Naval Criminal Investigative Service (NCIS) told ABC 10News that investigators determined the July 12 fire may have been set intentionally. Investigators identified a sailor as an arson suspect in their probe, sources said.
..
The sources added multiple search warrants were executed at the sailor’s home and property. The sailor’s name and rank were not disclosed."
..
https://en.wikipedia.org/wiki/USS_Bonhomme_Richard_(LHD-6)
1920px-USS_Bonhomme_Richard_%28LHD-6%29_at_Naval_Base_San_Diego%2C_California_%28USA%29%2C_on_16_July_2020_%28200717-N-SS350-1031%29.JPG
 
W

Wilson

Guest
Huppsz?
https://www.thedrive.com/the-war-zo...-richard-fire-now-has-an-arson-suspect-report
..
"Multiple sources with close ties to Naval Criminal Investigative Service (NCIS) told ABC 10News that investigators determined the July 12 fire may have been set intentionally. Investigators identified a sailor as an arson suspect in their probe, sources said.
..
The sources added multiple search warrants were executed at the sailor’s home and property. The sailor’s name and rank were not disclosed."
..
https://en.wikipedia.org/wiki/USS_Bonhomme_Richard_(LHD-6)
1920px-USS_Bonhomme_Richard_%28LHD-6%29_at_Naval_Base_San_Diego%2C_California_%28USA%29%2C_on_16_July_2020_%28200717-N-SS350-1031%29.JPG

Ez nagyon érdekes szándékos gyújtogatással gyanúsítanak egy tengerészt,számomra kicsit érthetetlen a dolog.
 

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 227
17 084
113
Kép a kiégett USS Bonhomme Richard-l.

A tűz hője megrongálta a híd teljes szerkezetét
pozar_us_navy_2.jpg
Egyébként azt rebesgetik hogy meg akarják javítani, mert sokallják a cseréjét egy 3 milliárdos Anericával. Megy a vita, mert 25 év körül van a Richard, drága lesz a javítás is.
 
W

Wilson

Guest
Egyébként azt rebesgetik hogy meg akarják javítani, mert sokallják a cseréjét egy 3 milliárdos Anericával. Megy a vita, mert 25 év körül van a Richard, drága lesz a javítás is.

Én is olvastam mivel annak az atomtengónak a leselejtezéséről is egy évig ment a vita amely szintén kiégett szerintem itt is sokáig elhúzzák a döntést.
 
  • Tetszik
Reactions: arbalest