Ticonderoga osztály (USA)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Rommel28

Active Member
2010. április 19.
116
66
28
Ez nem etalon, hanem nagy vonalakban bemutatja a rendszer működését, és a korlátait is. Akinek lövése sincs a rendszerről annak jó.

Molni:

SM-2 és SM-3 rakétákkal e szerint 3 célcsatorna van, mert passzív radarosak, és a SPY-1 MCG-je nem elég nekik. Az új SM-6 viszont aktív radaros. Így annyi célcsatorna lesz, ahány rakéta? Nem kell alávilágítás?
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Csak a rakétaállomány a hajófedélzeten véges!
Mit akar bemutatni, hogy a Hibini milyen szar? Pedig már bizonyított! Ha küldenek az oroszok tizenhat rakétát, akkor ők harminckettőt? Mert, hát titkon még a tengervízből is képesek ellenrakétát küldeni, és az elektronikai zavarás meg sem kottyan nekik! Egy hajóra vetítve, de az ellenség is nem egy hajóból fog állni! Nem is beszélve arról, hogy aki támad az felkészül az ellenség képességeiből. Nem értem, hogy ilyen propaganda anyagot valaki miért fogad el hitelesnek az internetről?
A vicc kategória tipikus esete...
 
M

molnibalage

Guest
Ez nem etalon, hanem nagy vonalakban bemutatja a rendszer működését, és a korlátait is. Akinek lövése sincs a rendszerről annak jó.
Csak nem akagi írt valami nagyon "okosat"...?

SM-2 és SM-3 rakétákkal e szerint 3 célcsatorna van
Végfázisban, de úton ennél több lehet, ez a videó lényege. Azért tettem ki, hogy ez ivódjón be a köztudatba, mert az Patriot és Sz-300P széria összes változata is ilyen, úton lehet több rakéta is, de a végfázisban csak 3 db. Az Sz-400-nál a rendszerről készült videókon duplázott célcsatornaszám látszik a kijelzők alapján.

Az új SM-6 viszont aktív radaros. Így annyi célcsatorna lesz, ahány rakéta? Nem kell alávilágítás?
Igen, annyi végfázis célcsatorna van, ahány rakéta. Erre túl nagy szüskég nincs, csak ha a jenkik is elkezdik majd használni, amit a RAN, akkor horizont alatti cél is leküzdető lesz, mert az E-2D is tud MCG-t adni és a horizont eltűnik az aktív radaros rakétának X távolság után.

Tehát a seak skimming képességet lényegében eliminálja sőt, maga az indító platfrom is támadhatóvá válik.
 
S

speziale

Guest
Akagi,

na haragudj de szerintem hűtsd le magad, mert most tökre nincs igazad. Ha nem érted miről szól/mi célt szolgál (amit rommel nagyon jól meg is fogalmazott) ez a kis vicces videó, az a te bajod, de szerintem belőled itt most az indulat beszél.
 

Rommel28

Active Member
2010. április 19.
116
66
28
Ez egy egyszerűsített szemléltetőanyag, semmi propaganda nincs benne. Az AEGIS-szel felszerelt hajóról szól, meg annak képességeiről, nem foglalkozik az ellenség képességeivel.
Ralétákról szólva van benne 122 db indítótubus, de egy tubusba 4 db ESSM fér bele vagy egy SM. Ez legalább 122, max 488 rakéta, ha nincs csapásmérő fegyverzet (AB rombolón kevesebb van, 90/96 tubus).
Amúgy a hibini hol és mit bizonyított? Nem ismert hogy egyáltalán használták-e élesben.
Amúgy mégis mit vártál a videotól? Hogy a rendszer minden apró titkába bevezet?
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Akagi,

na haragudj de szerintem hűtsd le magad, mert most tökre nincs igazad. Ha nem érted miről szól/mi célt szolgál (amit rommel nagyon jól meg is fogalmazott) ez a kis vicces videó, az a te bajod, de szerintem belőled itt most az indulat beszél.
Lehet, hogy igazad van, mert nem néztem figyelmesen végig,de már a bevezetőjén kiakadtam!
 
M

molnibalage

Guest
Ralétákról szólva van benne 122 db indítótubus, de egy tubusba 4 db ESSM fér bele vagy egy SM.
Egy VLS-ben tudtommal változattól függően 61/64 és 32 db van. Egy AB-n attól függően, hogy melyik széria 64 és 64+32 db VLS tubus ban.


Az ESSM-ről nem tudtam, hogy ilyen mennyiség tölthető be. Nice. Azt viszont nem tudom, hogy mennyire számít elterjedtnek.

Ó a tapasztalat. :D
Sajnos...

Vedd le az ignore-t, ha agyvérzést akarsz kapni.
Inkább nem...
 

Rommel28

Active Member
2010. április 19.
116
66
28
Az Mk 41 VLS 8 indítót tartalmaz, tehát 8-asával lehet telepíteni. A mínusz 3 hely úgy jön ki, hogy az amcsik használnak egy módosított változatot, ahová a darut lehet rögzíteni a betöltéshez.

https://en.wikipedia.org/wiki/Talk:Ticonderoga-class_cruiser#/media/File:NormadyVLS.jpg

https://en.wikipedia.org/wiki/Mark_41_Vertical_Launching_System#/media/File:110909-N-XQ375-035_USS_Mitscher_VLS_Strikedown_Crane_folded.jpg

4 fér bele, ahogy majd az angoloknál a SeaCeptorból is.

http://www.baesystems.com/en-us/product/vertical-launching-system-vls-mk41
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 353
8 487
113
A kilövési sebesség hogy megy az Mk 41-nél? Milyen sűrűn tud rakétát kilőni? Védelmi képességben nyilván ez alapvető jellemző.
 
M

molnibalage

Guest
Fizikalag szinte nincs korlát, a limit a rendszer által biztosított végfázis és az addig rendelkezésre álló rakéták számában van. Ha kiment egy VLS-ből a rakéta akkor mehet utána a következő is. Legfeljebb a közeli rakétáknál lehet esetleg hőterhelés korlát. Nem maga a VLS fizikája a szűk keresztmetszet, mint az alap Ticon a kétsínes indító volt.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 157
13 349
113
Itt egy kiváló írás az osztályról, lehet van aki még nem olvasta
http://htka.hu/2012/12/08/ticonderoga-osztaly/
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 029
24 534
113
1344288884_uss_chancellorsville_cg-62_takes_a_wave.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and fishbed