• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Aww :)

nxOilQI.jpg
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 729
86 363
113
A harcot még szokni kell a Viki3ban. Más mint eddig. Nem mondom, hogy jobb (pedig jobb) vagy rosszabb (nem rosszabb, logikusabb), de más. A sokadik porosz kisállam annex után gondoltam bevállalom osztrákként a poroszokkal a háborút egy Szászország melletti kisállam kapcsán. Mindenre felkészültem, hogy legyőztem őket két csatában, kb. minimális veszteségekkel, majd valami barom járvány, és ezresével kezdett kipusztulni a sereg úgy, hogy az ellátás toppon volt nálam. Azt írta, hogy -25%ot tudok a sebesültek közül megmenteni, vagy 5% halálozás. Az elsőt válaszottam. Kipusztult a hadsereg ...

Pedig csak a hivatásos hadsereget használtam fel, nem volt elég. Hiába semmisítettem meg többezer emberét, mindig előkapott ugyanennyit, pedig conscriptokat nem írt, hogy mozgósított, de mindig előkerült neki több tucat egység. Aztán a végén egy döntetlennel vége lett, neki c. 250 ezer, nekem úgy százötvenezer árán. És közben mindig volt többezer embere, 25-27 egysége akit előkapott valahonnan!

(Az is furcsa, hogy ha van 1 egysége annak, akit megvédeni próbál, hiába maradok védekezésbe, az azzal az eggyel is előretámad a győztes csaták után ... Bátor, na! :D)

De tetszik. Más, de jó. Csak szokni kell! Durván le van modellezve ahogy a saját és az ő területe is pusztul a harcban! :D
 
  • Tetszik
Reactions: cirqle

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 729
86 363
113
Victoria 3. Egy dolog nem jött le. A briteknek, hollandoknak van Trade Companyjuk. Alá van rendelve terület, stb. Ami más az anyaországhoz képest, hogy van slavery. Na már most, az EU4ben egyértelmű volt, itt mi hozza elő, hogy tudjak Trade Companyt csinálni a gyarmatokon?
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 551
18 324
113
Meg is van. Elég durva az első benyomásom, nem tudom mennyi idő lesz mire belejövök, nagyon tetszik,hihetetlenül összetett.
A Paradox nagyon ért az időrablò játékok készítéséhez
Nekem valahogy túlzottan is gazadasági szájíze van. Frusztráló, hogy folyton a market menüt kell nézegetnem, hogy rendbe legyen az anyagi helyzetem. Azt kell mondja, hogy még ennyi év eltelte után is az Europa Universalis IV a legjobb.
 
  • Tetszik
Reactions: Lator

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 551
18 324
113
Victoria 3. Egy dolog nem jött le. A briteknek, hollandoknak van Trade Companyjuk. Alá van rendelve terület, stb. Ami más az anyaországhoz képest, hogy van slavery. Na már most, az EU4ben egyértelmű volt, itt mi hozza elő, hogy tudjak Trade Companyt csinálni a gyarmatokon?
Ez is mint a legtöbb paradoxos játék a modokkal lesz igazán élvezhető :)
 
  • Tetszik
Reactions: Lator

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 448
17 959
113
Nekem valahogy túlzottan is gazadasági szájíze van. Frusztráló, hogy folyton a market menüt kell nézegetnem, hogy rendbe legyen az anyagi helyzetem. Azt kell mondja, hogy még ennyi év eltelte után is az Europa Universalis IV a legjobb.
A Victorioának ez a lényege. Gyakorlatilag egy gazdasági szimulátor, a többi az plusz.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 551
18 324
113
A Victorioának ez a lényege. Gyakorlatilag egy gazdasági szimulátor, a többi az plusz.
Azért a második rész jobban hasonlított az EU-ra. Ez most attól nagyon eltérő, ahogy az új harcrendszer is, ami speciel nekem nem jön be. Már annyi beleszólásom sincs mint ami eddig volt.
 

Lator

Well-Known Member
2017. március 7.
2 476
10 747
113
Nekem valahogy túlzottan is gazadasági szájíze van. Frusztráló, hogy folyton a market menüt kell nézegetnem, hogy rendbe legyen az anyagi helyzetem. Azt kell mondja, hogy még ennyi év eltelte után is az Europa Universalis IV a legjobb.
Nem tetszik. Vagyis így nem, nehezen átlátható a termelés és a kereskedelem, a diplomáciát is valahogy elkúrták, a háború meg egyenesen szar. Nem tetszik a kutatás/fejlesztés sem, a random szintén bedobált fejlesztésekkel.
Nem lehet nyersanyagot vagy készterméket felhalmozni minden egyből a piacra kerül.
Nincs egy táblázat ami mutatja hogy miből mennyid van, a kereskedelem meg mintha egy tőzsdeszimulátor lenne.
Szerintem nagyon jó lesz majd de még nem az, persze néha játszok vele hogy beletanuljak, messze nem vagyok még jó benne.
 
  • Tetszik
Reactions: plushun

arbalest

Well-Known Member
2011. január 11.
8 448
17 959
113
Azért a második rész jobban hasonlított az EU-ra. Ez most attól nagyon eltérő, ahogy az új harcrendszer is, ami speciel nekem nem jön be. Már annyi beleszólásom sincs mint ami eddig volt.
Én még várok vele, egyelőre csak videket nézek. Megvárom, hogy jöjjön egy-két nagyobb patch.
 
  • Tetszik
Reactions: plushun

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Az új Vic is olyan, mint az előző, hogy egy ország szép lassan az egész kontinenst elfoglalja? :D
 
M

molnibalage

Guest
Az új Vic is olyan, mint az előző, hogy egy ország szép lassan az egész kontinenst elfoglalja? :D
Én az EU IV-gyel 3 relatíva hosszú játékot toltam és az mindig ugyanaz volt, hogy a Commonwealth (lengyelek és litvánok?) mindig elfoglalták fél Kelet-Európát. Az oroszok mindig futottak még kategóriájú kis senkik maradtak...

FRA is mindig felfalta egész nyugatot. Ez alól csak az volt kivétel, amikor az angolokkal játszva nemhogy megtartottam a kezdeti területeket, de egész Észak-Fr Hollandiától a Cotentain félszigetig az enyém volt le Párizsig, és Dél-FRA is még az enyém volt. Csak ott túlterjeszkedtem, mert nem értettem a játék rendszertét, de lényegében ez elérhető volt lassabban is. Csak én egy szuszra foglaltam el az egészet és full lázadás lett beőle és mire helyreállt a rend 0 manpower lett és akkor mindenki is megtámadott. De lépésenként kb. egész FRA-t elfoglalhattam volna.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Én az EU IV-gyel 3 relatíva hosszú játékot toltam és az mindig ugyanaz volt, hogy a Commonwealth (lengyelek és litvánok?) mindig elfoglalták fél Kelet-Európát. Az oroszok mindig futottak még kategóriájú kis senkik maradtak...

FRA is mindig felfalta egész nyugatot. Ez alól csak az volt kivétel, amikor az angolokkal játszva nemhogy megtartottam a kezdeti területeket, de egész Észak-Fr Hollandiától a Cotentain félszigetig az enyém volt le Párizsig, és Dél-FRA is még az enyém volt. Csak ott túlterjeszkedtem, mert nem értettem a játék rendszertét, de lényegében ez elérhető volt lassabban is. Csak én egy szuszra foglaltam el az egészet és full lázadás lett beőle és mire helyreállt a rend 0 manpower lett és akkor mindenki is megtámadott. De lépésenként kb. egész FRA-t elfoglalhattam volna.
Az baj.
Ezért hagytam abba elég hamar az előzőt is.
Részemről szeretem követni a történelmet a játékban.
Erre nekem spec a Pride of Nations sokkal megfelelőbb.
Ugyan nem mai darab és nem csitti fitti, de megjárja.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 729
86 363
113
Nem tetszik. Vagyis így nem, nehezen átlátható a termelés és a kereskedelem, a diplomáciát is valahogy elkúrták, a háború meg egyenesen szar. Nem tetszik a kutatás/fejlesztés sem, a random szintén bedobált fejlesztésekkel.
Nem lehet nyersanyagot vagy készterméket felhalmozni minden egyből a piacra kerül.
Nincs egy táblázat ami mutatja hogy miből mennyid van, a kereskedelem meg mintha egy tőzsdeszimulátor lenne.
Szerintem nagyon jó lesz majd de még nem az, persze néha játszok vele hogy beletanuljak, messze nem vagyok még jó benne.
A háború nem szar, csak "más".