1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Torpedók, aknák

Diskurzus a(z) 'Támadó fegyverzet' témában - boki által indítva @ 2015. április 15..

1. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

No visszatértem az /internettel rendelkező/ civilizációba, úgyhogy röptiben pár komment...
    ... nem tudom kik olvasták (az amúgy feltűnően jól értesült Tom Clancy - Vörös Október - regényét, szerintem érdemes), de a tökéletes első-csapás mérő fegyver 1984-ben ugyanis tényleg, a valóságban is kifutott a tengerre.

Nem Vörös Októbernek hívták, hanem csak prózaian K-284 Csuka-B-nek (Akula - Walker Class), és kapitánya Rámiusz helyett Alekszejev volt.
    A Sosus által észlelhetetlenül közelíthette meg az USA partjait, és nuki töltetű, terepkövető robotrepülőivel, szinte nulla előrejelzési időn belül mérhetett csapást az USA fegyveres erőinek vezetési pontjaira. (vezérkar-lefejezés)

Ugyanezt a képességet a US NAVY is gyorsan, mindössze egy évvel később érte el a az SSN-719 USS Providence rendszeresítésével.
    SSN-724 USS Louisville volt az első nukleáris vadásztengeralattjáró a történelem folyamán amit első csapás mérő fegyverként alkalmaztak, 1991-ben az ODS alatt.

2. gacsat

gacsat Well-Known Member

A tengerpart-Washington robotrepülővel és a Yankee alle-Washington ballisztikus rakétával sztem kb ugyanannyi.
    Moszkvába meg kb egy hét alatt ér oda. Ez nem lefejezés, legfeljebb tökönrúgás.

3. dudi

dudi Well-Known Member

Ezek már a speckó nem emlékszem hány tengelyes forgácsoló géppel készült részegységeket tartalmazó Akula volt vagy még csak a fejletlenebb?

4. dudi

dudi Well-Known Member

A ballisztikus rakétát a kilövés után azonnal észlelik a CM-et meg nem(főleg nem a 80-as évek közepén).

misinator, endre, Hpasp and 1 other person like this.
  5. Celebra

Celebra Well-Known Member

Tanár úr,tudod úgy vagyunk vele,ha a kisújjadat nyújtod,a kezed is kell.Felkérhetünk reá,hogy a kinaiakka folytad majdan a sorozatot?

6. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

A Csuka-B a Walker Class (nyugaton - Akula) a Toshiba gépein legyártott hajócsavarral készült szovjet vadásztengeralattjáró.

gacsat, fishbed and endre like this.
  7. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Megtisztelő a megszólításod, másrészt

Légvédelmi rakéta szempontból némileg szakértőnek gondolnám magam, de a haditengerészet hidegháborús technológiája csak hadtörténelmi hobbi nálam.
    (értsd - kezeld egészséges kétkedéssel amit összeírok - "with a grain of salt")

Amit itt felvetek azok csak az én becsléseim, illetve nyílt források összegzése, mintegy gondolatébresztő a topic-társaknak.
    (és persze bevezetés a dB számítás matematikájába ;))

Persze jönnek majd a brutál szonár bóják, amikkel a P-3C Orionok uralták az óceánokat a hidegháború alatt, viszont ma eddig csak 4 órát aludtam :confused: úgyhogy türelem...

8. Celebra

Celebra Well-Known Member

Jó vadász türelmes:)
    Nyugi,úgy kezelem;)Viszont alighanem megvan a mérnöki végzetséged,és az ahoz illő angilus nyelvtudásod.És szerintem itt mindenki csak műkedvelő foteltábornok

9. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Mérnök-tanári végzettség, és a nélkülözhetetlen angol - orosz szakmai nyelvtudás.
    Az utódomnak viszont sajnos szüksége lesz angol - orosz és mandarin nyelvtudásra is, ha komolyan gondolja magát...
    :oops:

Bleroka, Pocok75, endre and 1 other person like this.
  10. dudi

dudi Well-Known Member

Ha rosszul emlékszem jívíts ki de nem minden Akula készült a Thosiba géppel gyártott hajócsavarra.Az lenne a kérdésem,hogya sztoriban szereplő az már az új hajócsavarral volt iilyen halk vagy anélkül?

11. Hpasp

Hpasp Well-Known Member

Egen, távlatilag majd elkészül egy összesítő pdf hajóosztályonként (álá HT Összefoglaló - csak olvasni kell majd :rolleyes:)...
    A 671RTM Csuka (Victor-III) volt az első halk szovjet tengó, de az első a NATO számára igazán ijesztő a 971 Csuka-B (Akula-I) volt /Walker Class/, aminek a hajócsavarját már a Toshiba gépekkel készítették, és 84-ben állt szolgálatba, Alekszejev kapitány vezetésével.

12. gacsat

gacsat Well-Known Member

Hö. Arra nincsenek cigányok?

13. gacsat

gacsat Well-Known Member

fip7 likes this.
  14. rudi

rudi Well-Known Member

endre likes this.
  15. fip7

fip7 Well-Known Member

16. wankel

wankel Well-Known Member

[​IMG] [​IMG]
    Vietnámban, december 19-én Tuy An körzetben halászták ki ezt a torpedót, állítólag kínai.

fishbed and gacsat like this.
  17. gacsat

gacsat Well-Known Member

18. gacsat

gacsat Well-Known Member

Mostanra ette el a rozsda a horgonyláncát.
    Egyszer én is találtam "tengeri aknát" az albán aknazártól északra, de aztán kiderült, hogy csak egy hatalmas ütköző puffer, amit elhagyott egy komp.

19. cinikus

cinikus Well-Known Member

20. Wilson

Wilson Active Member

fip7 likes this.

Ezen oldal megosztása