1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

TRV (Taktikai rakétafegyverzetek) H- 31, -35, -58, -59

Diskurzus a(z) 'Fegyverzet és szenzorok' témában - boki által indítva @ 2013. május 8..

1. boki

boki Well-Known Member

gacsat likes this.
  2. boki

boki Well-Known Member

Légi indítású rakéták és irányított bombák

szegcsab, fishbed, fip7 and 2 others like this.
  3. Roni

Roni Well-Known Member

gacsat likes this.
  4. boki

boki Well-Known Member

MAKSZ

fip7, fishbed, Python and 2 others like this.
  5. Roni

Roni Well-Known Member

Egyre nagyobb rakéták és bombák .Mintha valami volt szovjet bombák rakéták lennének.
    Elképesztő hogy a GBU-12 szintjét most fogják elérni a Kab-250-sel de komolyan :)

6. Roni

Roni Well-Known Member

Az meg külön vicc hogy 2014-óta reszelgetik a kab-250-est és még most sincs sehol :D:D:D

7. rejsz felügyelő

rejsz felügyelő Well-Known Member

Pontosan hol van az a sehol?

8. megazez

megazez Well-Known Member

kab500l és a kab1500l azok is lézerirányításúak szóval a gbu12-t már rég elérték

9. Rotten878

Rotten878 Active Member

Engem inkább az lep meg, mennyire ragaszkodnak a (hozzáértők kérem majd javítsanak a hibás elnevezésekért) vezérlőfelületek a rakéta/bombatest kb gravitációs tömegközéppontjában való elhelyezéséhez.
    Ezt már a jelenlegi viszonyok között szerintem el kéne felejteni.
    - nem nagyobb így a homlok-ellenállás?
    - a szánokon is kevesebb helyezhető el ilyen eszközökből (illetve nehezebb ugyanannyit mint egy AMRAAM-hoz hasonló kialakításúból)
    - belső fegyverteres gépekhez is kifejezetten hátrányosnak találom
    - megoldható ugyanolyan jó aerodinamikai kormányzás a test elején/végén elhelyezett vezérlőfelületekkel is (NEZ-en belül úgyse tud már kimanőverezni semmilyen gép egy légiharc rakétát)

Hogy a GBU bombák képességeit nem érték el csak most, hát...elég sokáig egy államcsőd szélén levő föderáció volt aminek nem volt éppen a legfontosabb dolga teve-hajcsárokat és esküvőket lézervezérlésű bombákkal megajándékozni.
    A legkisebb gondjuk is nagyobb volt mint ezeknek az eszközöknek a fejlesztésébe ölni míg rendelkezésre álltak a megörökölt hatalmas készletek nem irányított fegyverzetekből amik - a fejlesztéshez és gyártáshoz képest - elég filléresen meg tudták oldani a feladatokat.
    Hogy hatékonyságban nyilván nem azon a szinten az egyértelmű, de a feladatokat elvégezték.
    Ahová a buta bombáik nem voltak elegek, oda a GBU-12 se lett volna elég.

Mostanra meg lejártak a szavatolt üzembiztonsági idők, sokkal több pénz van a Jelcini érával összevetve, meg kevesebb a platform és hát a technológiájuk is fejlődött így nekik is időszerű volt ebbe az irányba mozdulni.

Roni likes this.
  10. Rotten878

Rotten878 Active Member

Na igen, ezekről most teljesen el is felejtkeztem mikor elkezdtem gépelni az előbb.

A "tömeges" elterjedéshez viszont továbbra is fenntartom amit írtam.

11. emel

emel Well-Known Member

Akkor csak hogy még jobban csodálkozhass: nézz már utána, mi az a H-25L és mikor rendszeresítették Ivánék?!! Meg a H-29L, pluszként ezeknek volt TV-vezérlésű és passzív/radar elleni változatuk is. Ráadásul ezek ugye gyorsabbak és rövidebb ideig kell ez miatt a célkörzetben tartózkodni az indító gépnek mint egy bombánál. Anno a mi Szu-22M3 gépeink is lőttek éles H-25L rakétákkal földi célra még a 80-as években. Azokat a gépeket amikre először ezeket rendszeresítették, már régesrég ki is vonták a szolgálatból. Szóval ha te valamiről nem tudsz az csak a hiányos információidat jelzi, nem a valóságot.

fip7, fishbed, cinikus and 3 others like this.
  12. Roni

Roni Well-Known Member

A tv-s irányított rakéta más mint egy lézervezérlésű bomba.
    Kab-500 és 1500 volt régen is a kab-250 2014-óta beszélnek de még nem láttam sehol .
    Elég szegényes a precíziós képességük Izrael-hez képest is

13. emel

emel Well-Known Member

Ha az eddigiekből nem lenne elég világos: a H-25L és H-29L azért kaptak L-jelzést mert lézer-vezérlésűek, igen, más mint a bomba, fentebb írtam is miért lehet jobb. Az meg hogy te nem láttál KAB-250-et csak azt jelenti, hogy nem neked mutogatják meg először, de szerintem még még másod-harmadszorra se te jössz ... szóval ne síránkozz már és ne köpködj miatta pls., unalmas.

fip7, fishbed, cinikus and 2 others like this.
  14. Rotten878

Rotten878 Active Member

Pl a 2015-ös MAKSZ-on is elvitték a KAB lézervezérlésű verzióját (KAB-250LG-E a jelzése).
    Egyes hírek szerint a Szuhoj 34-sek dobálták is Szíriában.

Izrael rossz példa volt, arányosan nézve kb a legerősebb a precíziós képességük a világon.
    Még az USA-val is összehasonlítható a tapasztalatuk a folyamatos légicsapásaik miatt.

15. Szittya

Szittya Well-Known Member

Egy kis radar. A kumulativ granat fem magjanak kulso felso palastja homoru formaban kialakitva milyen minosegu radartanyer lenne? Bevonatolassal pl.

16. DINAMO

DINAMO Well-Known Member

A problema ott van hogy mas alak kell a radarnyalabb koncentralasahoz illetve a kumulativ jet tavolsag/atutes hangolasahoz.

17. boki

boki Well-Known Member

KAB-250-et már régőta használják igaz csak tesztelés szinten. Elvitték Szíriába is az L(lézeres) és Sz (Glonass/GPS)verziót is .

Ha még nem láttál 250-est -íme:

fip7, fishbed, Python and 1 other person like this.
  18. Roni

Roni Well-Known Member

KAB-250
    Szíria.

19. boki

boki Well-Known Member

arbalest, Rotten878, gacsat and 5 others like this.

Ezen oldal megosztása