1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Tupoljev PAK-DA

Diskurzus a(z) 'Stratégiai/taktikai bombázó repülőgépek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. szittya88

szittya88 New Member

Lasd szu 27 leszarmazottak /ennyit a kemenysegrol / elobb gondolkozz vagy azthiszed ott nem volt szinte teljesen uj sarkanytervezes

2. szittya88

szittya88 New Member

Boki ami a kepen van az nem csupaszarny

3. boki

boki Well-Known Member

Ez kb. úgy mukodik, ahogy leírtad, de a koncepciotol- a prototípus megépítéséig eltelik kb. 13 év(min.). 2007-ben kezdték a Pak-Da tervezését. 2011-ben megépítették az alapkoncepcios makettot, azt letesztelték. Sok értékes informácit gyujtottek . és elárulom, hogy kissé áttervezik a Pak-Da-t . Tehát már eltelt 6 év. Jovore kezdik a kutato-fejleszto munkákat a géphez. Mire a proto megépul 2020. Mikor lesz szériába? Szerintem 2023-2025.

4. boki

boki Well-Known Member

Az oroszok ezt " repulo szárny" koncepcionak nevezik.

5. fip7

fip7 Well-Known Member

Nekem amúgy furcsa, hogy nem azt a hajtóművet akarják bele tenni, mint a PAK-FA-ba.
    A fejlesztési költségek és a logisztika szempontjából is ideális lenne a PAK-FA-ból átvenni a hajtóműveket. (szerintem)
    A gép burkolatánál szintén átvehetnék a PAK-FA-nál alkalmazottat.
    De tovább megyek talán még a repülés irányító rendszert és a radart is. Meg még pár apróságot.
    Így nem csak a fejlesztési költségeken lehetne sokat spórolni szerintem, de még gyorsan is haladnának. A gyártást szintén megkönnyítené egy már alkalmazott technika.

boki

A berakott képen a koncepció tetszik, csak nem értem, hogy miért van neki két olyan hajtómű gondolája, mint az utasszállító gépeknek? Vagy az a szárnyak tövénél nem az?

6. szittya88

szittya88 New Member

Ki beszelt a proto megepiteserol a sarkany megtervezesebe kotott bele hagtompito /en se proto epitest se teszteketse tesztek veget nem irtam csak hogy a SARKANY tervezesi fazisa nem nagy valami a mai vilagban/ ido tekinteteben plane ha a meglevo rendszerekbol dolgoznak /es kesobb termeszetesen a proton majd ezeket becsiszoljak es atszabjak.../
    Ne akarjatok olyat beletenni az irasomba amit nem irtam csak mert en vagyok szittya 88...

7. boki

boki Well-Known Member

fip
    Tesztelték ezt a megoldást (szubszonikus változat), de az eredmények alapján ez az elrendezodés nem lesz a végso fázisban.

8. fip7

fip7 Well-Known Member

Amúgy találtam egy iszonyatosan jó rajzot PAK-DA témában. Egyetlen egy baj van vele, mégpedig az, hogy nem fog megvalósulni:

9. Kuruc71

Kuruc71 New Member

Olvasva az itteni jolertesult hozzaszolasokat szerinem az orosz elharitast a szivbaj kerulgeti hogy mennyi ugynok lehet mar most beepulve a projektbe.

:)

10. Littlejohn

Littlejohn Well-Known Member

Kuruc Testvér.....
    J-ügynök szerint a PAK-DA tervezésében részt vevő 27 mérnök közül 26 ügynök. A maradék egy meg nem ért hozzá. Rá bízták az alternatíva, a PAK-NYET tervezését........

11. pela3

pela3 Well-Known Member

Fip: szép az a SuMigRaptor

12. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

Ezen a fantáziarajzon elég kicsinek néz ki. Ilyen méretben meg ott a Szu-34 a ruszkiknak.
    Valahogy megint olyan érzésem van, hogy felesleges kacatokra verik el a pénz, holott lenne mit fejleszteni légen, vízen és szárazföldön egyaránt.

13. dudi

dudi Well-Known Member

Ezt nevezik fejlesztésnek...

14. Kuruc71

Kuruc71 New Member

En meg ugy tudom hogy az elso kiserletek utan megvaltoztattak a projekt, repulogepmnevet PAK_DA rol PUK-DA

Eto somaljot bugyet ocheny bolsoj PUK ! DA konyesna !

:)

15. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Úgy tudom, hogy a variaszárnyú gépek kimentek a divatból...

16. Roni

Roni Well-Known Member

Fip7

Kib...ottúl jól néz ki!!

Lehetne a szu-34 utóda

17. fip7

fip7 Well-Known Member

Szerintem a PAK-DA jóval nagyobb gép lesz, mint az amit most a képen beraktam (PAK-DA néven szerepelt amikor rátaláltam), viszont egy ehhez hasonló géppel ki lehetne váltani a Szu-22,24,34-eseket, ebben a sorrendben.
    Lopakodó valószínűleg nem lenne a gép a variaszárny miatt, de csökkentett észlelhetőségű lehetne.
    Ha a kép arányos akkor szélesebb a rajzon szereplő gép, mint a Szu-34, ez az üzemanyag és a belső fegyvertér miatt fontos lehet.
    Biztos lennének hozzá külső függesztési pontok is.

Mackensen

"Úgy tudom, hogy a variaszárnyú gépek kimentek a divatból..."

Jól tudod.
    Viszont nem csak a "lopakodó" kialakítás tud védelmet nyújtani egy gépnek hanem a repülési karaktere is. A variaszárnynak szerintem akkor van értelme ha alacsonyan és gyorsan akarsz repülni. Szerintem nagyon nehéz lehet eltalálni egy olyan gépet, ami alacsony észlelhetőségű, jó zavarórendszerekkel bír és még mondjuk Mach 1.5-el repeszt 20-30 méter magasan. (Persze ilyenkor csak a belső fegyvertérben visz fegyvert)
    Ez a felállás szerintem tökéletes lenne a csapásméréshez.

18. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Nem, akkor sincs, ha nincs belső fegyverttér. Alacsonyan egyszerűen nem tudnak a mai gépek gazdaságosan és gyorsan repülni, mert ahhoz tolóerő kell. Sok. Az F-111F is 1/3 tüzelőanyaggal és 0 fegyverrel és függesztőével földközelben éppenhogy hangsebességet képes volt átlépni. Az F-15E még ennyire sem képes.

Ilyen gép nincs és belátható időn belül nem is lesz. Még, ha lenne is, akkor is megkérdőjelehezhető a valódi haszna, az ár/érték aránya meg végképp.

19. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Szerintem ennek a rajznak semmi köze az esetleges PAK-DA tervekhez. Inkább egy lelkes amatőr jól megrajzolt álma.

20. fip7

fip7 Well-Known Member

Szerintem azért két hasonló gép közül, hasonló feltételek mellet a nagy nyilazási szögű varriaszárnyú gyorsabban tud repülni, mint egy "kompromisszumos" szárnynyilazású hagyományos "merev szárnyas"

A másik az, hogy valóban nincs most ilyen gép, és biztos, hogy egy ilyen új gép nagyon drága lenne.
    Haszna pedig csak egy komoly konvencionális háborúban lenne, pár turbános szétkapásához nem kell ilyen gépezet.
    De szerintem az ötlet maga nem rossz.

(Ha bele gondolsz igazából egy B-2-nek is csak speciális esetekben van értelme, mégis szeretnének egy B-3-ast, az oroszok meg egy PAK-DA-t.)

Ezen oldal megosztása