1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Tupoljev PAK-DA

Diskurzus a(z) 'Stratégiai/taktikai bombázó repülőgépek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. fip7

fip7 Well-Known Member

Mackensen

"Szerintem ennek a rajznak semmi köze az esetleges PAK-DA tervekhez. Inkább egy lelkes amatőr jól megrajzolt álma."

Lehetséges. Bár komoly rajztehetsége van a rajzoló művésznek és számomra tetszetős szépérzéke.

2. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Különösebb keresgélés nélkül lehet még jópárat találni:

3. ruhakupac

ruhakupac Active Member

A variaszárny "divat" végének okai:
    - nehéz a szerkezet
    - sérülékeny (akár harci behatás vagy üzemzavar miatt)
    - bonyolult üzemeltetni, szerelni, karbantartani

A fentiek miatt igen jó eséllyel nem lesz variaszárny a közeljövőben. (Amit én esztétikai szempontból sajnálatosnak tartok. Lásd még bármelyik Kandúr fotót.)

4. sequadon

sequadon Active Member

fip által linkelt fantáziarajzon csak nekem zavaró a kissé gyengécske főfutó?

5. fip7

fip7 Well-Known Member

sequadon

Nekem is feltűnt. Különösen akkor tűnik ki ha összeveted a Szu-34-esével!

6. voltagemultiplier

voltagemultiplier New Member

Ez Pak-FockeWulf zseniális :)

7. boki

boki Well-Known Member

Ami ismert, hogy szubszonikus gép lesz , szerintem valamelyik régi Tu projektet porolták le és tervezték át. pl . TU-202, TU-404

TU-404

8. fip7

fip7 Well-Known Member

Mondjuk ez a gép hasonlít a szélcsatornás képen szereplő "munkadarabra".

9. boki

boki Well-Known Member

Pár napja nyilatkozott Michail Pogoszjan, meglelent itt is.
    http://www.janes.com/article/36539/russia-finalises-pak-da-bomber-design

10. gacsat

gacsat Well-Known Member

nesze semmi, fogd meg jól.

11. boki

boki Well-Known Member

nesze semmi, fogd meg jól.
    </blockquote>

Nem olvastad figyelmesen. Sok érdekes informácio van benne más típusokról...:)

12. boki

boki Well-Known Member

Valoszínu így fog kinézni a PAK-DA -állítja az ismert spanyolnyelvu
    "charly015.blogspot.ru"

13. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

Ezek az oroszok megint le vannak maradva. Mit kopizzák már a B-2t? Már amcsik is úgy gondolják hogy a nagy magasság nagy sebesség lessz a köv bombázó profilja.

14. emel

emel Well-Known Member

Szia Külső
    Szerintem nem tudhatjuk, mit gondolnak (hacsak nem vagy gondolatolvasó), legfeljebb azt tudhatjuk, mit mondanak, mit írnak a sajtóban/TV-ben. Az meg nem mindig ugyanaz, mint amit gondolnak, a szándékaikra meg csak nagyon távolról és merészen lehet belőle következtetni. Majd ha lesz egy nagysebességű és nagy magasságban repülő bombázó-prototípusuk ami repül is, akkor elhiszem, hogy tényleg ez a koncepció náluk.
    ML

15. fip7

fip7 Well-Known Member

Kulso_54

És honnan tudod, hogy mi az oroszok koncepciója? Mi van ha egy nagy őrjáratozási idejű (nagy hatótávolságú) gépet szeretnének csinálni az oroszok és a sebesség nem fontos a számukra?
    Lehet, hogy a Tu-95 gépeket akarják kiváltani, azok helyet pedig jó lehet egy csupaszárny koncepció.

16. GrGLy

GrGLy Active Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Itt a következő bombázó:

http://en.wikipedia.org/wiki/Next-Generation_Bomber

"Subsonic maximum speed"

A szuperszonikus bombázó meg még a távoli jövő az USA-nak is:

http://en.wikipedia.org/wiki/2037_Bomber

(és tippem szerint a megszorítások miatt a 2037 még csúszni fog legalább egy évtizedet, meg valószínűleg úgy is teljesen más lesz belőle a'la F-35).

17. gacsat

gacsat Well-Known Member

http://vpk.name/news/110691_do_vzleta_noveishego_bombardirovshika_ostalos_chetyire_goda.html

18. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Elég optimisták. A PAK-nál is jöttek anno 2015 meg hasonló rendszerbeállítással. Akkor megmondtuk, hogy ez álom. A valóság is ezt igazolta. Ha jól értem, ez el sem kezdték még tervezni sem... A korábbi 2025-ös időpont reálisabb. Már, ha egyáltalán lesz rá forrás...

19. alfa74

alfa74 Active Member

A tervezett db-számról nincs semmilyen információ?

20. Phoenix

Phoenix Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

A részletes tervezés már több mint egy éve folyik (nem véletlenül linkeljük a szöveg alá a kapcsolódó híreket, érdemes olvasni...), de az előzetes tervezés, különböző koncepciók megalkotása még régebb óta.
    Ha a hírt elolvasod, abban írtam, hogy már idén megkezdik a gyártást. Ebből is kikövetkeztethető, hogy már jóideje tervezik, hisz te is tudod, hogy egy ekkora gép megtervezése nem megy hónapok alatt, évek kellenek hozzá.

Ezen oldal megosztása