1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Tupoljev PAK-DA

Diskurzus a(z) 'Stratégiai/taktikai bombázó repülőgépek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. zsolti

zsolti Well-Known Member

Azon azért én marha mód csodálkoznék, ha még azt se tudnák, hogy hogy fog kinézni a PAK-FA :p

2. boki

boki Well-Known Member

Hát igen...Van Pak-FA, PAK-DA és PAK-TA.:)

3. fip7

fip7 Well-Known Member

A PAK-DA-ra gondoltam :)

4. rudi

rudi Well-Known Member

Egy újabb koncepció PAK-DA ügyben. Mindenesetre elég hihetően néz ki:

Code:
    https://www.youtube.com/watch?v=dLVfHbHHMlQ

5. Capslock

Capslock New Member

Azert a grafikusban dolgozott a regi nosztalgia, 03:04-nel, amikor a Pak-Fa a hordozorol felszall, a hajo neve az orran lathatoan Szovjetszik Szojuz. :)
    Ugyes grafikai munka a film, de szerintem semmi több.

6. emel

emel Well-Known Member

Azert a grafikusban dolgozott a regi nosztalgia, 03:04-nel, amikor a Pak-Fa a hordozorol felszall, a hajo neve az orran lathatoan Szovjetszik Szojuz. :)
    Ugyes grafikai munka a film, de szerintem semmi több.

</blockquote>

Pontosabban : Szovjetszkij Szojuz :)

7. 2ndt

2ndt Well-Known Member

"Egy újabb koncepció PAK-DA ügyben. Mindenesetre elég hihetően néz ki:"

Ezek altalaban fan-art kategoriaba tartozo dolgok, lasd a tankot a vegen (mernoki szempontbol sok ertelme nincs a toronygeppuskaknak igy).

8. boki

boki Well-Known Member

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=HJ4aUFFoNd0

9. joker

joker Well-Known Member

Mikor mutatják meg nekünk is a makettet?

10. emel

emel Well-Known Member

Le a kalappal az amerikai szakértők előtt!! Még olyan fotó sincs amin a gép MAKETTJÉNEK szárnyvégéből legalább egy fél méternyi látszana, de már 10 mérföldes pontossággal megbecsülik a gép hatótávolságát!! Szóval nagyon értenek a szakértéshez... :)

11. weasel007

weasel007 Well-Known Member

Nyílván magyar származásúak :)

arbalest likes this.
  12. akagi

akagi Well-Known Member

Molni keze lehet a dolgokban!:p

13. Fade

Fade Well-Known Member

Nem volt nehéz.... lefénymásolták az egyik B3 "makettet".

14. fip7

fip7 Well-Known Member

Fade

"Nem volt nehéz.... lefénymásolták az egyik B3 "makettet"."

Mutass már erről valami bizonyítékot, kérlek...

15. formosa1

formosa1 Active Member

Bizonyítékot? Minek?!? - Tudtommal a Concorde - Tu-144 és a B-1A - Tu-160 esetében sem volt bizonyíték. De akinek van szeme, az láthatja...!!!

16. fip7

fip7 Well-Known Member

Formosa

Mivel én nem vagyok áramlástani mérnök ezért nem kezdelek el kioktatni, de van a fórumon olyan aki például az. Ha megkéred biztos szívesen elmagyarázza neked azt, hogy milyen óriási eltérések vannak az USA-SZU repülőgépek között, még úgy is, hogy sokszor az alapforma hasonló. (Ami meg egyszerűen az aerodinamikából következik...)

17. dudi

dudi Well-Known Member

Tekintve,hogy a TU-160 majd dupla akkora mint a B-1B nehéz lett volna másolni.

18. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Minimális szinten eddig is volt egyfajta katonai kapcsolat a két ország közt.

19. formosa1

formosa1 Active Member

Nincs új a nap alatt. A régebbi gépekről is azt írták, hogy "nincs semmi másolás, az egész csak aerodinamika meg a véletlen műve". Szerintem aki ezt elhiszi, az mindent elhisz. A nem hívők meg belenyugszanak, hogy soha nem fogják megtudni az igazságot....

20. arbalest

arbalest Well-Known Member

Tiszta szerencse, hogy a világon mindenki a szovjetektől másolja a műholdakat. :)

fishbed, nyugger and fip7 like this.

Ezen oldal megosztása