1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Tupoljev Tu-160 "Blackjack"

Diskurzus a(z) 'Stratégiai/taktikai bombázó repülőgépek, csatarepü' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ezt kb. napnál világosabb. Több tucat Tu-160 és egyéb projektek finanszírozása és a PAK-FA program fagyott gleccser sebessége indikátora annak, hogy mennyire a reális lehetőségeken túl költ fegyverkezésre Oo. Ha szemét akarnék lenni, akkor csak így tovább, lesz még ebből megint gazdasági csőd...

Nagy Csaba and Roni like this.
  2. Roni

Roni Well-Known Member

Sajnos én is ezen véleményen vagyok :(

És ha megnézzük az új technikák pl armata kurgenc Orion drone altius-m sorozatgyártása még el sem indult és ez csak egy csepp a tengerbe!
    Hol van még a légerő átfegyverzése? Az sem pár millió dollárba kerülne és még a szu-30/35 db száma még bővül pedig a jenllegi gépek új fegyverekkel való ellátása is nagy falat és ebbe nincsenek benne olyan extrák mint a nyugati gépekbe.

Nagy Csaba likes this.
  3. deze75

deze75 Active Member

Öszintén Roni mit kellene csinálniuk?......mert ez nagyon úgy néz ki,hogy nyuszika és a sapka effektus nálad és még pár személynél? Beengedni a nyugatot az országba,vagy mit?Hallgatom...de öszintén.

fip7 and laiki like this.
  4. boki

boki Well-Known Member

5. Roni

Roni Well-Known Member

Megtartani a jelenlegi tu-160 flottát és modernizálni .
    Szu-24 kivonni a szu-34 gyártását leállítani. szu-25 szintén leállítanám a modernizálás már csak exportra menne a szu-25nél.
    Mig-31 marad de váltót nem terveznék helyette.
    mi-38 dobnám exportra inkább.
    Majd a fent leírt gépektől elvont pénzt odatolnám a pakfa és a ligharc fegyverek fejlesztésére + Drónok és a project 22350 fregatt db számát 12-re emelném

tu-22m3m gépeket hasznosnak tartom a 800 km hatótávú kh-32 miatt :cool:
    tu-95 szintén a kh-101 miatt:cool:

6. Roni

Roni Well-Known Member

7. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Szép-szép, de a Tu-22M3-asok helyett mégtöbb Szu-34, illetve a jövőre induló Szu-34M.

laiki, therob and fishbed like this.
  8. boki

boki Well-Known Member

1. A jelenlegi Tu-160 flotta 16(15) gép modernizáció alatt.
    2. A Szu-24 kivonva. A Szu-24M(R) helyett jonnek a Szu-34, Szu-30SzM gépek(beleértve a haditengerészetieket is), Szu-25 nincs gyártva. Még maradnak a Szu-25SzM(3) gépek. Szu-34 gyártása a 124.darab leszállításával véget ér. Utána kezdodik a gépek modernizálása Szu-34M szintre(ha nem rendelnek még belole)
    3. MiG-31 modernizációja továbra is tart BM/BSzM szintre. RSzK MiG (új) vezérigazgatójának nyilatkozata(2 napja) szerint saját kezdeményezésre folyik a MiG-31 váltótípusának fejlesztése.
    4.Mi-38 exportra is lesz

A PAK-FA, hoz, drónokhoz, fregattokhoz eloszor is meg kell teremteni a háttéripart, orosz elektronikai bázis, gázturbinák, fegyverrendszerek, hajtómuvek...stb
    Ez egy komplex és osszetett rendszer. Nem úgy mukodik, hogy hipp-hopp ahogyan azt te gondolod...

Nagy Csaba, laiki, cinikus and 3 others like this.
  9. papajoe

papajoe Well-Known Member

A hétvégén végigolvastam a topikot,laikusként ugye én látom a fáktól az erdőt :rolleyes: ,szóval szerintem ha csak 1-2 nuki csúszik is át az amcsi légvédelmen,az már oszt-szoroz,főleg azoknak,akiket elpárologtat,bizony van értelme ezeknek a gépeknek.Köszönöm a kimerítő technikai ismertetéseket,szét gugliztam az arcom pompázsolás ügyben,majd utána jet engine ügyben,mármint,hogy hogyan is működnek ezek a motorok,majd megfordítottam a kettőt,és miután lett sejtésem a sugárhajtómű működéséről,mögé tettem a pompázsolásos infókat,és rögtön megértettem,hogy miért T90 motor inkább az avatarom.:D
    Meg kell emlékeznem 1 mondatban a korszak szovjet mérnökeiről,nagy divat lefikázni a szovjet/Orosz technikát,de ez a madár engem lenyűgöz,akkoriban ezt ott,az ottani körülmények között,az ottani lehetőségekkel legyártani,elképesztő teljesítmény volt,szerintem.
    Megdöbbentőek a méretei,170 000 liter üzemanyag,40 tonna fegyver terhelés,M2 feletti csúcssebesség,odatették magukat az elvtársak akkoriban.
    Viszont hiányolom a fegyverzetéről szóló vitát,írásokat,vagy,hogy milyen védelmi rendszerei vannak?Mit tehet,ha indították rá valami csúfságot?Óriási távolságokról volt itt szó,mijük van a yenkiknek,ha észreveszik a partoktól 1000/1000+km-re,mivel tudják elérni?Lehet olyan műholdjuk a yenkiknek,amivel detektálni,követni,esetleg tüzet vezetni tudnak rá?
    Arról sem találok infót,hogy ami újabb robotokat hordoz,azzal mit tudna kezdeni az amcsi légvédelem?
    Örülök,hogy újra gyártani kezdik,gondolom sokkal modernebb elektronikát fog kapni,amivel már megkerülhetetlen problémakör lesz az usának.
    Talán hülyeség a kérdés,de manapság,amikor őrjáratoznak velük,lehet bennük éles cucc?Ha a yenkik az Oroszok képébe telepíthettek rakétabázisokat,akkor nem tartom kizártnak,hogy pár100 kt ott van a hasában mindig,különben minek őrjáratozik?

1-1 gázfröccs milyen szépen nyírja a füvet mögöttük.

Ooopsz,valami kipottyant.:rolleyes:

Nagyon durva.......:eek:

Luthero and fishbed like this.
  10. gacsat

gacsat Well-Known Member

Vontatott csalijuk még most sincs! 20 éve a szerb háborúban az mentett meg két B1est.
    Van egy orosz film, amiben ez a repülő a főszereplő. A 07es irányt vált.

Nagy Csaba likes this.
  11. papajoe

papajoe Well-Known Member

Az új gépeken biztos lesz minden finomság,vontatott csali is.;)

12. ozymandias

ozymandias Well-Known Member

Pont, mint az űrkutatásnál a hidegháború idején. Több párhuzamos projekt, uram-bátyámkodás, személyes varázs hatása az adott projekt ébrentartása érdekében. Rivalizálás, stb. Továbbra is az a véleményem, hogy amilyen erōs, annyira ostobán irányított a struktúra. Ezt nem tudják kinōni.

Nagy Csaba and gacsat like this.
  13. Roni

Roni Well-Known Member

14. laiki

laiki Well-Known Member

15. emel

emel Well-Known Member

A BD valószínűleg a "balsoj dalnoszty" = nagy hatótávolság rövidítése, úgyhogy valami új stratégiai fegyverről lehet szó. Hogy mi benne az új, azt csak Szergej tudhatja.....

fip7 and gacsat like this.
  16. Roni

Roni Well-Known Member

Az a Kh-101-nek a atomtöltetű változata ;)

17. laiki

laiki Well-Known Member

Igen.

18. laiki

laiki Well-Known Member

A H-102-n farigycsálnak kicsit és jó orosz szokás szerint adnak neki új nevet. De alapvetően a H-102-ről van szó.

19. nyugger

nyugger Well-Known Member

fishbed likes this.
  20. Nagy Csaba

Nagy Csaba Active Member

Viszont pont maguk az oroszok nyilatkozták, hogy ez nem a végleges M 2-es konfig, "csak" egy, a gyárban maradt 1993-as sárkányt fejeztek be gyors.... Abban a bizonyos cikkben azt prognosztizálták, hogy a végleges M 2 valamikor 2019-re készül el.

Ezen oldal megosztása