Tu-160 Blackjack (Tupoljev, Szovjetunió)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 665
3 515
113
emel: "finding the man power pool in an economy that is also coming back. "
Nekem ott van benne.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Ha a PAKDA tényleg szubszonikus lenne, és hasonló a B2 Spirit-hez akkor megérné inkább abba fektetni a pénzt és nem a Tu-160-asok újragyártásába.

Én is szeretem a Tu-160/B1B gépeket, nagyon szépek és impozánsak, csak ma már a képességeikre nincs szükség.
Ma már cirkáló rakétákkal és robotrepülőkkel lövöldöznek ezek a gépek amikor a nukleáris 1. csapásról van szó.
Nem kell alacsonyan, hangsebesség fölött áttörniük a védelmen, mert ezt a rakéták megteszik helyettük.

Ami viszont fontos lenne az a "lopakodás" képessége. Ugyanis:
1. Közelebb repülhet az ellenséghez így közelebbről lőhet, vagyis gyorsabb az 1. csapás.
2. A nehezebb felderíthetőség miatt kicsi az esély arra, hogy megelőző jelleggel lelőjék ezeket a gépeket, vagy nyomon tudják őket követni.

Ha hasonlítana a PAKDA a B2-re akkor még:
1. Elvileg lehetséges a nagyobb hatótáv és járőrözési idő.
2. A variaszárny hiánya miatt olcsóbb lehet üzemben tartani.

Továbbá a PAKDA mellet szól még:
1. A PAKFA projektnek hála rendelkezésre áll a lopakodó technológia.
2. A PAKFA projekt miatt rendelkezésre fog állni az elektronika nagy része.
3. A PAKFA projekt miatt -<b><i>ha úgy döntenek</i></b>- rendelkezésre fog állni a hajtómű is. Csak itt utánégető nélkül több darab kerül a gépbe.

Bár nem tudom, hogy az oroszok mit forralnak a fejükben :)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 726
80 535
113
161883.jpg
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 660
27 820
113
Viktor Bondarev nyilatkozata szerint Putyin és Sojgu közös határozatot hoztak a Tu-160 gyártásának újraindításáról, a PAK-DA program mellett még minimum 50 db Tu-160M típusú bombázót fog vásárolni az Orosz Légierő: http://tass.ru/en/russia/797164
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
50db Tu160? - Minek? Kőbaltát nem fognak mellé gyártani?
Az USA-ban már a csontok kivonásán gondolkodnak!
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
Russian Air Force to Get at Least 50 New Strategic Tu-160 Blackjack Bombers

"The Russian Defense Ministry will purchase no less than 50 new Tu-160 (Blackjack) heavy strategic bombers when production is renewed, Russian Air Force Commander Col.Gen. Viktor Bondarev said Thursday."

http://sputniknews.com/military/20150528/1022644596.html

1022645108.jpg
 

formosa

Member
2015. május 18.
427
2
18
A magyarok "csóróságát" /se szállítógép se heli/ nem itt kéne megbeszélni.
Én fip7 hozzászólásával értek egyet: "Én is szeretem a Tu-160/B1B gépeket, nagyon szépek és impozánsak, csak ma már a képességeikre nincs szükség."
 

laudarage

Active Member
2014. február 3.
1 689
4
36
A magyarok "csóróságát" /se szállítógép se heli/ nem itt kéne megbeszélni.
Én fip7 hozzászólásával értek egyet: "Én is szeretem a Tu-160/B1B gépeket, nagyon szépek és impozánsak, csak ma már a képességeikre nincs szükség."

Meg sem említettem a csóróságot. Hozzáállásról van szó. Nekünk Kárpátalja se kell. Meg más se. Úgy általában. De tényleg hagyjuk.
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 960
5 887
113
Pont, hogy ezek képességeire van szükség.
- Robotrepülő hordozásására képes nagy mennyiségben. Nem butabombákat potyogtatna.
- B1 fegyverarzenáljában ott a GPS vezérelt bomba, stand-off weapon.
- Modern radarrendszerek ellen már nem feltétlen véd meg az alacsonan besurranás, ergo marad a sebessé-nagy magasság+ onnan tavolabbról indíthatók stand-off fegyverek.
 
A

altx

Guest
emberek ez nem lesz jo a ruszkiknak..

eloszor is szankciok vannak. es nincs sok penzuk. Es ha 50 ilyen gepet gyartanak elveszik a penzt mas fontos projektrol ami lehet fontesabb lenne nekuk. Itt pl. a PakFa ra gondolok. Az mar igy is elege gyatran men, ezek utan meg rosszabb lesz.Az hogy mutatod az izmaidat masoknak nem jelenti hogy az jot is mutat.

masreszt meg ilyesmi nem fog jot mutatni az amcsinak sem, sot meg a oroszbarat kinanak sem, es egy ujabb kor fegyverkezesnek leszunk a tanui.


meg valami, ha egy ilyen fegyverbol ilyen sokat csinalsz, ako az azt mutatja hogy vagy fenjegetozni akarsz vele hasznalni akarod haboruban. es ez csak meg egy jo ok hogy a vilagsajto megjobban lefeketitcse a ruszkikat
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
emberek ez nem lesz jo a ruszkiknak..

eloszor is szankciok vannak. es nincs sok penzuk. Es ha 50 ilyen gepet gyartanak elveszik a penzt mas fontos projektrol ami lehet fontesabb lenne nekuk. Itt pl. a PakFa ra gondolok. Az mar igy is elege gyatran men, ezek utan meg rosszabb lesz.Az hogy mutatod az izmaidat masoknak nem jelenti hogy az jot is mutat.

masreszt meg ilyesmi nem fog jot mutatni az amcsinak sem, sot meg a oroszbarat kinanak sem, es egy ujabb kor fegyverkezesnek leszunk a tanui.


meg valami, ha egy ilyen fegyverbol ilyen sokat csinalsz, ako az azt mutatja hogy vagy fenjegetozni akarsz vele hasznalni akarod haboruban. es ez csak meg egy jo ok hogy a vilagsajto megjobban lefeketitcse a ruszkikat

Egyenlőre az 50-ből még egyet se gyártottak le. Csak mondták....
Fegyverkezési verseny akkor lesz belőle, ha tényleg le is gyártják elég nagy számban, de lehet, hogy csak nagy lendülettel nekiindulnak (propagandának az is elég), aztán elfogy a szándék/pénz.
Az oroszokat meg nem mindig attól függően feketítik a világsajtóban hogy mit csinálnak (ennyire azért nem terjed ki a sajtó "függetlensége" ott se), hanem inkább attól függ a mosolyszünet/barátkozás, hogy akarnak csinálni a világsajtó gazdái.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
Bocsi, valami kimaradt : "mit AKARNAK csinálni a világsajtó gazdái".
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 786
75 819
113
altx

Nem tudjuk mik a prioritások.Nézd meg a stratégiai rakétaerőket,agyba főbe fejlesztik(kimondva elsőbbséget élveznek mindennel szemben*) úgy,hogy jelen állapotban is övék a legmodernebb nukleáris arzenál.

*Egy másik topikban beszélgettünk a fregattokról,hogy ilyen kevés van belőlük,na az pont azért van mert az oroszok az SLBM-et erőltetik.Nem tudom ennyibe kerül egy Borej de nem egy nem két fregatt kijönne az árából.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
Valószínűleg rosszul haladhat a PAK-DA projekt, hiába ígérik 2023-ra.
Ugyanis a Tu-160 "újragyártása" is kb. e körül kezdődhet meg valósan...
Ha viszont nem ez a helyzet akkor meg komolyan nem értem a dolgot...