1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Tupoljev Tu-22M "Backfire"

Diskurzus a(z) 'Stratégiai/taktikai bombázó repülőgépek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

A Tu-22M3 gépeken mióta van a L-082 MAK-UL? A képeket nézegetve azt látom, hogy a hidegháború alatt nem volt rajtuk, a 2000-es évek jobb minőségű fotóin tűnnek fel először.

2. boki

boki Well-Known Member

Az elso szériagyártásu gépeken még nem volt (izgyelie 45) csak a késobbi 45-03 gépeken.

molnibalage likes this.
  3. boki

boki Well-Known Member

Édekességként a Szíria felett lelott orosz Szu-24M-en is volt .

4. weasel007

weasel007 Well-Known Member

5. boki

boki Well-Known Member

6. sequadon

sequadon Active Member

Szépen gurult egészen a kerítésig. Nem ilyen sebességekre van tervezve a bukótér a kifutó végén.

7. Roni

Roni Well-Known Member

8. boki

boki Well-Known Member

Szinte már elkészült az új nagy hatótávolságú robotrepülőgép az "Izdelie 715" amit a Tu-22M3M-ek is megkapnak. A 715-öst hamarosan tesztelik.

fishbed likes this.
  9. Python

Python Well-Known Member

10. Python

Python Well-Known Member

11. boki

boki Well-Known Member

endre likes this.
  12. boki

boki Well-Known Member

Hradec Králové(Csehország)-CIAF 2000

Ukrainian Tu 22M3 blow out Czech beer tents

sidewinder12 and fishbed like this.
  13. boki

boki Well-Known Member

14. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

15. molnibalage

A PG/DRG-ről láttam fotókat. Az ehhez képest egy olyan hely volt, ahol minden élére volt állítva és ehettem volna a földről is....

16. sidewinder12

sidewinder12 Well-Known Member

Amíg ez az üzem működött nyilván nagyobb rend volt ebben is. A képaláírásokból kiderül,hogy ez az üzemrész már évek óta nem dolgozik. Persze azt is megértem,hogy van olyan aki azt hiszi,hogy olyan helyen javítanak napjainkban Tupoljev bombázókat, ahol szanaszéjjel hányva a földön tárolnak dokumentációkat, mindent lep a por, a nyílászárók folytonossági hiánya miatt pedig beesik a hó az ablakon.

17. molnibalage

Akkor elnézést, de ezt nem kommentelték mellé...
    Bár halkan jegyzem meg, hogy kulturáltabban is hátra lehet hagyni egy üzemrészt...

endre likes this.
  18. boki

boki Well-Known Member

Tu-22M3-at már csak a kazanyi repülőgépgyárban javítanak és modernizálnak.

19. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Abban van itt igazság, hogy tényleg érthetetlen, hogy egy komplatt javítóüzemet csak úgy hátrahagynak a javítandó gépekkel egyetemben. Úgy, ahogy az utolsó pillanatig a munka folyt. Gyakorlatilag felszámolatlanul bezártak(?) egy gyárat...

endre, fishbed and molnibalage like this.
  20. molnibalage

Ehhez hasonlót láttam itthon, bár legalább a berendezések egy részét elvitték. Az Inotai erőművet állították le 2001-ben, azóta ott áll. 2010-ben jártam ott és fotóztam.
    http://www.mediafire.com/folder/lf3rsvka6uitj/Elhagyott

Nagyon durva élmény volt. Az erőmű csarnokának egyes részei azzal a sárga színű metlaki (?) kővel volt borítva, mint ami Bp-n egyes kis utcákban még megvan. (Pl. a Móricz Zsiga tér mellett.)

9 év alatt 1-2 centis finom porrétteg lepte be, nagyon fura élmény volt sétálni rajta.

endre likes this.

Ezen oldal megosztása