1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Tupoljev Tu-22M "Backfire"

Diskurzus a(z) 'Stratégiai/taktikai bombázó repülőgépek' témában - GrGLy által indítva @ 2013. január 6..

1. dudi

dudi Well-Known Member

Ha fix szárnyat akarsz akkor egy új gépet kell tervezned.

2. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

A variaszárny lényege az, hogy a súlypontváltozás, a szárnyprofil áramlási hossza és a hullámellenállást ezzel megváltoztatod. Ha fix szárnyat teszel a gépre, akkor annak kuka. 0-ról egy új gép kéne.

3. laca

laca Active Member

Köszi a válaszokat, sejtettem az eredményt.
    Szeretem mindkét gépet, de értelmetlennek találom a két variaszárnyú újra gyártását. Iszonyú költséges reptechnikák, költséges újragyártás külön-külön relatíve kis példányszámban és ráadásul átfedésben van az alkalmazásuk, főleg így, ha a Backfire-t erősen modernizálják (hatótáv növekedés, hasznos teher növekedés).
    Szép a hattyú, de szerintem hasznosabb lenne a pénzt csak a Tu-22M-re költeni, vagy ha mindenképpen kell a státuszszimbólum, akkor a Tu-160 mellé tényleg több értelme lenne egy Tu-16 jellegű gép, gazdaságosabb üzemű igáslónak. Persze nem olyan szexi, de sokkal racionálisabb lépés lenne.

endre likes this.
  4. gacsat

gacsat Well-Known Member

5. boki

boki Well-Known Member

Visszatér a hadrendbe a Kh-22. A(2000-es évek elején vonták ki). Az orosz VM döntése alapján 32 darab Kh-22-es rakétát modernizálni fognak Kh-32 szintre 300 millió Rubel értékben egy 3 éves projekt keretében.

gacsat and fishbed like this.
  6. boki

boki Well-Known Member

gacsat, fishbed, Python and 1 other person like this.
  7. jani22

jani22 Well-Known Member

8. papajoe

papajoe Well-Known Member

4 Kinzsalt tud felvinni egyszerre?

9. molnibalage

Tömegből és függesztési helyből hogyan jönne ki? Vakarom a fejem. Még a H-22-ből is igazából 2 db a realitás, a 3 db gyakorlatilag teljesen elméleti a hatósugár és sebesség korlátai miatt. A Kinzsál is cirka 4 tonna, de csak 3 függesztési hely van. Vagy kettő menne a törzs alá...? Vagy 2-2 a szárnyak alá és semmi a törzs alá?

Nagy Csaba and endre like this.
  10. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ez már döfi! Aztán az egészet 5xös áron eladni Iránnak!

11. boki

boki Well-Known Member

Max 3 Kinzsal fér el. 2 szárny alá, 1 törzs alá.

Kb így :

fishbed, fip7, arcas and 2 others like this.
  12. Roni

Roni Well-Known Member

Azért jóval kisebb a Kinzsal mint kh-22

13. molnibalage

Plusz függesztési pont ettől nem lesz a gépen...

14. Roni

Roni Well-Known Member

3 bőven elég

15. papajoe

papajoe Well-Known Member

Magam is csodálkozva olvastam a szövegben,a kép alatt,azért kérdeztem hátha ti többet tudtok.
    o_O

16. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Ha a szárnyak és a beömlők alatti pilonokat nézzük, akkor összejöhet a négy darab rakéta.

molnibalage, Python, fishbed and 2 others like this.
  17. boki

boki Well-Known Member

Tu-22M3 Kinzsal hiperszónikus rakétával

<iframe src="" width="640" height="360" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>

anonim999, Python and Panzerfaust like this.
  18. Allesmor Obranna

Allesmor Obranna Well-Known Member

Gondoltam, hogy berakod ezt a videót boki, de a MiG-31-eshez és nem pedig ide. Az ott a Tu-22M3-ason nem Kinzsal... szerintem.

19. boki

boki Well-Known Member

Az orosz VM közleménye szerint Júliusban (július elején készült a videó) egy hadgyakorlat keretében vitt először egy Kinzsalt(súlymakett) Tu-22M3. 2020-ra igérik a teljes integrációt .

Persze, lehet nem pont ez a gép.

20. boki

boki Well-Known Member

Na sikerült egy éles képet szerezni.
    Itt úgy néz ki, hogy Kh-32 robotrepülőgép van rajta, ami azt jelenti készen van az első Tu-M3M.

Python, fishbed and wankel like this.

Ezen oldal megosztása