1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Type 055 - kínai cirkáló osztály

Diskurzus a(z) 'Cirkálók' témában - ghostrider által indítva @ 2016. június 12..

1. arbalest

arbalest Well-Known Member

Tiszta sor, vadonatúj fejlesztés, az AB-t meg 30 éve reszelgetik, gyakorlatilag elérte a fejleszthetősége határait. Ugyanebben futottak bele a japánok és a dél-koreaiak, a saját változataiknál bele kellett toldani a törzsbe, de így is a stabilitás határán mozognak. Az FFG/X után az amerikaiaknak muszály lesz belefogniuk az DDG/X, vagy CG/X programba (újra).

2. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Én is valami ilyesmiről beszélek. Ha az amerikaiak egy nagyobb, modernebb, a jövőben fejleszthetőbb AB változattal állnának elő, akkor az valami olyasmi lenne mint a Type 055. Legalább 25% nagyobb hajótörzset kapna, erősebb gázturbinákat stb. stb.

Nagy Csaba likes this.
  3. Cifu

Cifu Well-Known Member

Pardon, de a vízkiszorítás számtalan dologtól függ, az AB Flight IIA is például kevesebb VLS cellával bír, mint a Ticoderoga, pedig nehezebb nála...

Őőő...

AB Flight IIA:
    Meghajtás: 4x 19,56MW
    Elektromos rendszer: 3x 3MW

Type 055:
    Meghajtás: 4x 28 MW
    Elektromos rendszer: 6x 5MW

Mert az oroszoknak sincs jobb az Sz-300FM-nél (export: Rif-M), ami kb. a HHQ-9 (Tengerészeti HQ-9), de legrosszabb esetben is a HHQ-9A-el (tengerészeti HQ-9A) analóg. Szóval ilyen téren konkrétan Kína lehagyta már az oroszokat. Ha a HQ-9B valóban már hadrendben van (dual félaktív radar ill. infravörös önrávezetés), és abból már a Type-055-ös kap, akkor az oroszokat lehagyták, és beérték az 1998-ban hadrendben állt SM-2 Block IIIB-t. Csakhogy az US NAVY 2009 óta bírja hadrendben az aktív radaros SM-6-ot is, amihez hasonlója viszont csak európának van, az Aster-15 / -30. A kínaiaknál ez a HQ-9C, tengerészeti változatban HHQ-9C lesz majd, ha elkészül.

Én viszont nem a te hsz.-edre reflektáltam ama hozzászólásban, hanem a Wankel által belinkelt oldalra. ;)

Python likes this.
  4. Mackensen

Igen és? Szót nem ejtettem VLS cellákról.
    Rendben, akkor 9 MW vs 30 MW.
    Igen és azt se tudjuk, hogy mi van HQ-16 vonalon, meg esetleges PL-12 hajófedélzeti változatával. Állítólag 4-est csomagolásban lehet majd VLS-be pakolni. Ha lesz róluk adat, akkor majd okosabbak leszünk.

Viszont maga a VLS cella szélesebb mint az Mk-41, tehát bármit fejlesztesz könnyebben tudod majd elhelyezni benne. Ez mindenképpen előny.

Kezdődő paranoia :D

Nagy Csaba likes this.
  5. Cifu

Cifu Well-Known Member

Én a vízkiszorítás tényezőjének sokoldalúságára céloztam.

A HQ-16 a Buk-M2 másolata, a HHQ-16 ennek tengerészeti változata. Javíts ki, ha tévednék, sehol sem került szóba a HHQ-16 a Type-055 kapcsán.
    A DK-10 más kategória, az inkább az ESSM Mk.2 ellenfele lesz.

Már mindenhol kínaiakat látsz? Vagy én lettem kínai? :D :D :D :D

Python likes this.
  6. Mackensen

Mindenki csak találgat, mert semmilyen konkrét infó sincs. Amit tudunk és ami látszik, hogy a VLS cellák jó nagyok. Még talán az Mk 57-nél is nagyobbak.
    https://www.popsci.com/china-type-055-warships-launch#page-3
    Ebben a cikkben lévő ábrára felrajzolták.
    Erre most mit lehet mondani? Vagy belerakják, vagy nem.

Python likes this.
  7. Roni

Roni Well-Known Member

8. Roni

Roni Well-Known Member

:cool:[​IMG]

fip7 and Python like this.
  9. arbalest

Most tűnt fel a VLS modulon, minden kínai haditengerészeti rakéta hideg indítású?

10. Mackensen

A HQ-16 forró, a HQ-9 meg hideg. Vegyesen használják a két rendszert. Ez a mostani rendszer állítólag képes mindkettőre.
    Hát ha lesznek képek mikor valamit indítanak, akkor meglátjuk.

11. arbalest

Lehet, hogy csak a grafika pontatlan, nem látszik a cellák között a tűzcsóvát kiengedő szekció, nem tudom, mi a pontos neve. Itt egy kép a Mk 41-ről:

12. Mackensen

Lehet úgy van megoldva a gázelterelés mint az MK-57-nél

13. arbalest

Passz. Ránézésre a Mk 41-re hajaz. Jó lenne pár közeli kép működés közben.

14. Mackensen

Nagyobb mint az Mk-41. Egyesek szerint ha egy kicsi rakétát teszel bele (mondjuk kettőt), van oldalt ennyi hely, hogy ott is ki lehessen vezetni az égésgázokat.
    ????
    Ha lesznek képek, többet tudunk majd.

15. arbalest

Nem olyannak tűnik, mint a Mk 57-es, külön, szinte cella méretű kivezető nyílással. Annak lehet talán értelme, hogy cellán belül vezessék ki a csóvát, ahogy írtad, nagyobb, mint a Mk 41. Adhatnának pár képet, szólhatnál nekik! :D :hadonaszos:

16. Roni

Roni Well-Known Member

Szolgálatba lépett a a type 055

Python likes this.
  17. Roni

Roni Well-Known Member

18. boki

boki Well-Known Member

Tengeri teszteken

19. Cifu

Cifu Well-Known Member

Az univerzális VLS van már a Type 052C és 052D osztályokon is, tehát elég azokat megnézned :D

fishbed and arbalest like this.
  20. Mackensen

Hát ez minden csak nem hideg. Valahogy megoldották, hogy a mázokat a vetőcső széleiben vezetik el.
    Vagy valami ilyesmi.

Ezen oldal megosztása