UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Jézusom :D még ilyen topic is van? Akkor véleményezek.

Léteznek-e UFO-k amit földönkívüli intelligencia alkotott? Nem. Sose kívánnék magamnak ilyen hülye szomszédokat, ha így viselkednek. Ha véletlenül tényleg ilyen hülyék mint tapasztaljuk akkor is kell lennie köztük olyannak aki csak azért is kiszáll a Fehér ház gyepére és eltáncolja a Gangnam Style-t.

Léteznek-e ebben a galaxisban intelligens lények velünk párhuzamosan? Nagyon kicsi valószínűséggel, de lehet. Szerintem a Drake-egyenlet is túl optimista. Én abban a hitben vagyok hogy miután milliárd évek óta létezik a galaxis, egy bármikor kialakult intelligencia már rég bejárta volna. 10000 vagy 100000 év vagy tökmindegy mennyi idő alatt. Egyébként is: a földi több mint 2000000 fajból mindössze 1 fogta magát, épített űrhajót, és meglátogatott egy idegen égitestet. Az intelligencia evolúciós szempontból nem kiugró előny.

Létezik-e földönkívüli élet a galaxisban? Igen. Úgy gondolom ahol adottak a kedvező körülmények, minden esetben az a következmény hogy kilakul az élet. Ilyenből lehet példa a galaxisban milliószámra.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 932
113
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/kantin-temak/ufo/page-2/" rel="nofollow">panoz</a>

"Léteznek-e UFO-k amit földönkívüli intelligencia alkotott? Nem. Sose kívánnék magamnak ilyen hülye szomszédokat, ha így viselkednek. Ha véletlenül tényleg ilyen hülyék mint tapasztaljuk akkor is kell lennie köztük olyannak aki csak azért is kiszáll a Fehér ház gyepére és eltáncolja a Gangnam Style-t."

 

Ha képesek idáig elutazni akkor mégsem olyan hülyék. Az, hogy hülyének látjuk őket az max. ezért van: (remélem érthető)

http://www.youtube.com/watch?v=sPzJBfHkpZY

 
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Még ha mi lennénk a legérzéketlenebb lények a külvilágra, és ők lennének a legrejtőzködőbb lények az univerzumban akkor is be kellene következnie. Ahol van egy faj ott lehet több is. Lehet hogy a kis szürkék rejtőzködnek, de a konkurens kis zöldek meg nem hisznek ilyen dolgokban. De akár egy kis szürke is kimondhatja hogy "ti mind egyéniségek vagytok, de én nem"!

Láttad a Truman-showt? Mindig vannak más személyiségű emberek akik meg akarják bontani a zárt rendszereket akár belül vannak, akár kívül. Ez csillagászati léptékben rengeteg ilyen próbát jelentene és ha csak az 1%-a sikeres az ilyen eseményeknek már meg van bontva a rendszer.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 932
113
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/kantin-temak/ufo/page-2/" rel="nofollow">panoz</a>

Értem az érvelésed, de vannak ilyen "elvittek az UFO-k" meg beszéltem velük sztorik, csak nem épp hitelesek (szerintem). 
Lehet ilyen kitárulkozó egyéneket nem engednek űrhajóra ülni, vagy ha tényleg idegen űrhajók érkeznek el néha hozzánk, közel sem biztos, hogy nem drónok. 
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
519
2 391
93
Amugy az ösi idegenek című müsorral hogy álltok esetleg ismeritek,tele van technologiával ősi nukleális fegyverek meg minden, némelyikre bizonyítékokkal.üdv:ehnaton
 

panoz

Well-Known Member
2011. szeptember 3.
1 464
142
63
Bár kizárom ennek a lehetőségét, izgalmas témának találom, érdekes belegondolni mondjuk mik is lehetnének azok az angyalok vagy isteni csodatevők.

Belebotlottam valahol, hogy az első éles marsi képeket elküldő Mariner-4 űrszonda döntötte le végleg annak a reményét hogy az első idegen lényeket a Naprendszeren belülről várjuk.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 932
113
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/kantin-temak/ufo/page-2/" rel="nofollow">omega</a>

 

A katolikus egyház egyelőre a cölibátus kérdésével sem tud mit kezdeni, nem hiszem, hogy az UFO kérdés ennél könnyebb lenne. Amúgy már vártam az olyan sajtó híreket, hogy Benedek pápa az UFO-kérdés miatt mondott le :D

Az viszont tény, és sokan nem tudják, hogy a Vatikánnak nagyon komoly tudós csoportok dolgoznak, sőt nem egy elismert szakember (Pl.: fizikus) is igen magas egyházi tisztséget tölt be. A közhiedelemmel ellentétben, az egyház nem tudomány ellenes. 
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 932
113
Ezen a videón nagyon jól szórakoztam: 

http://www.youtube.com/watch?v=a1X0wCgwLNE

 

Nem csoda, hogy az UFO-kkal való foglalkozás nevetség tárgya a nagyközönség előtt 
sf-confused.gif


Kár érte...
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 932
113
UFO zsidók védik Obamát 
sf-laugh.gif


De most komolyan, ha tényleg földön kívüli lenne szerencsétlen, akkor te kiállítanád ennyi ember elé? 
Úgy néz ki, mint azok az emberek, akiknek az arcát leöntötték savval. Ki tudja min ment szerencsétlen keresztül...
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Szerintem csak a Moszad legocsmányabb ügynökét is elvitték az AIPAC-ra
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 932
113
<a title="" href="http://htka.hu/forum/kantin-temak/ufo/page-2/" rel="nofollow">ben921114</a>

 

Nekem elég kamunak tűnik ez a felvétel 
sf-frown.gif
 (Bár nem láttam még "eredeti UFO-s" felvételt, ez igaz)
 

ben921114

Member
2013. február 11.
71
0
6
<a title="Profile" href="http://htka.hu/forum/kantin-temak/ufo/page-2/" rel="nofollow">fip7</a> 

szerintem se igazi,csak belinkeltem,hátha kicsit felélénkül ez a topik
sf-laugh.gif
 engem nagyon érdekel ez a téma,mondjuk kit nem :D 

Nálunk itt Kalocsán meg  a környéken elég sokan láttak azonosítatlan repülő tárgyakat. Amíg kalocsán volt LÉRAK apum ott szolgált és mesélte nekem,hogy egyik éjjel egy szivar alakú tárgy emelkedett a magasba függőlegesen hangtalanul, a vége vörösen izzott aztán hirtelen eltűnt. Amikor még dúlt a balkáni háború és NATO bombázásoktól sokan Miske településen esténként kimentek és hallani lehetett a bombázásokat,nah a a lényeg az ,hogy aznap éjjel sokan kint voltak és látták,hogy a falu határában lévő homokbánya felett egy csészealj alakú tárgy fényt kibocsátva pásztázza a bányát,aztán a fények hirtelen kialudtak és eltűnt,persze itt is hangtalanok voltak... miért is ne,végülis megtehetik :D Én saját szememmel láttam vmit.. nem este,hanem napnyugtakor az ég tiszta volt,nem volt egy ufo sem a felhő mögé bújva :D Az égen egy vörösen izzó foltra lettem figyelmes,sokáig mozdulatlan volt.Sárga és piros színt váltogatta, aztán elkezdett cikázni és közben erősödött a fénye és eltűnt. Ezt a vmit paks irányában láttam és ott valszeg semmi keresnivalója sincsen (tiltott légtér). 
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 338
54 932
113
<a title="" href="http://htka.hu/forum/kantin-temak/ufo/page-2/" rel="nofollow">ben921114</a>

Apám még szolgált a NATO bombázások idején, mesélt érdekes dolgokat arról miket láttak néha, egyébként nem csak ők hanem a radar is, mert hát kiszóltak a központból hozzájuk, hogy vizuálisan észlelnek-e valamit, ők meg megerősítették. Bár ha a központból nem szólnak ki, akkor ők nem jelentik, mert féltek, hogy hülyének nézik őket, és áthelyezik őket más posztra. 
 

Montezuma

Active Member
2010. április 23.
2 843
33
38
Üdv Uraim!

Meglepő felvételre bukkantam, amelyen a volt kanadai védelmi miniszter beszél egy bizottsági meghallgatáson. A koma vagy megőrült és nyíltan konteókat terjeszt, vagy az örök szkeptikusok tévedtek eddig igen nagyot.

https://www.youtube.com/watch?v=98sM14521sk&feature=player_embedded
 
  • Tetszik
Reactions: fip7