UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Érdekes a felvetés, most olvasgatom a hozzászólásokat is.

A régi scifi regényekben soha nem volt efféle probléma.

Talán ki kellene vallatni C3-PO -t :)
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 727
113
17424998_10210603095731997_8693657100550000140_n.jpg

:D :D :D
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 727
113
A berakott videókban én nem látok azonosítatlan repülő tárgyakat, bár van aki lebeg. Kérem maradjunk meg a topik témájánál :)
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 338
113


A Csatahajók múltja, és esetleges jövője topikból:
Lesznek még hatalmas löveggel felszerelt csatahajók És azok már mágnese ágyúk lesznek ;)
Íme a válaszom;)

Joint Multi-Role Future Vertical Lift program topikból:
A Galaktika sci-fi folyóiratban volt egy novella(?) a nyolcvanas években. A stílusa meglehetőse megdöbbentő volt, hiszen látnoki bizonyossággal írta le a fejlődés irányát a jövő haditechnikájában.
Ami megmaradt bennem, hogy például azt jósolta, amit most írsz: Madár és bogár méretű, önállóan és rajokban támadni képes gépeket jósolt, amik harcképtelenné teszik a hagyományos pl. repülőeszközöket, akár még a földön.
Lehet, hogy az írónak még a végén igaza lesz?

Csak minimum öt évfolyamot kéne lehurcolni a padlásról (pontosabban a padról, hiszen borsodi vagyok), s átnyálazni, hogy megkeressem...
Mindent bele az én erdeklodesem gelkeltetted a cikk iránt
Ha minden igaz, akkor a párom nyári műtétje után itthon leszek vele, akkor nekiveselkedek a keresésnek.


Na szóval a fentebb írt soraim gyakorlatilag maradéktalanul beteljesültek; ma felmentem a szaunaforró pad'ra, s megkerestem a Galaktika gyűjteményemet, majd lecígölve, átnyálazva őket - az utolsó előttiben volt - megtaláltam a novellát!!!
Rám nem jellemző módon egész jól emlékeztem rá:eek:

Szerencsére megtaláltam a neten bemásolva, így már nem kell elvinni szkennelni.

Tehát Stanislaw Lem az írója a novellának.
Szégyellem, hogy nem emlékeztem a szerzőre:(

Mai - HTKA-t olvasó - szemmel is meglehetősen lebilincselő és igényes műnek tartom. Figyelembe kell venni, hogy 1983-ban(!) írta, s a Galaktikában 1986-ban jelent meg.
S azt sem árt figyelembe venni, hogy nem szakíró, s akkor még nem olvashatta - vagy mégis:eek: - Molni összes művét.;)
Persze lebukik néhol a nyelvezete, a fordítás társadalmi környezete.
Na meg időutazás ide, időutazás oda, bár megemlíti a Columbia űrsiklót, de nem ír annak katasztrófájáról.
Ejnye Nostradamus:confused:

Ezzel együtt szerintem számos elgondolkodtató meglátása van, mi több egész jól tippelt pár kérdésben az egyre gyorsuló és váratlan történelmi eseményekben bővelkedő elmúlt 34 év ellenére is.
Szeretnék én így előre tippelni a következő 30 évre nettel, meg HTKA-val felvértezve.

Jó olvasás élményt!

A 47. oldalon van egy kortárs író elemzése Stanislaw lemről.
A novella pedig a 61. oldalon kezdődik:
A XXI. század fegyverrendszerei avagy a tótágas evolúció

http://documents.tips/documents/galaktika074.html#


Na Uraim, várom a Stanislaw Lem.-i szintű jóslataitokat!:hadonaszos:
Molni, ha még nem zártad le az összefoglalódat:rolleyes:;)
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
A Csatahajók múltja, és esetleges jövője topikból:

Íme a válaszom;)

Joint Multi-Role Future Vertical Lift program topikból:





Na szóval a fentebb írt soraim gyakorlatilag maradéktalanul beteljesültek; ma felmentem a szaunaforró pad'ra, s megkerestem a Galaktika gyűjteményemet, majd lecígölve, átnyálazva őket - az utolsó előttiben volt - megtaláltam a novellát!!!
Rám nem jellemző módon egész jól emlékeztem rá:eek:

Szerencsére megtaláltam a neten bemásolva, így már nem kell elvinni szkennelni.

Tehát Stanislaw Lem az írója a novellának.
Szégyellem, hogy nem emlékeztem a szerzőre:(

Mai - HTKA-t olvasó - szemmel is meglehetősen lebilincselő és igényes műnek tartom. Figyelembe kell venni, hogy 1983-ban(!) írta, s a Galaktikában 1986-ban jelent meg.
S azt sem árt figyelembe venni, hogy nem szakíró, s akkor még nem olvashatta - vagy mégis:eek: - Molni összes művét.;)
Persze lebukik néhol a nyelvezete, a fordítás társadalmi környezete.
Na meg időutazás ide, időutazás oda, bár megemlíti a Columbia űrsiklót, de nem ír annak katasztrófájáról.
Ejnye Nostradamus:confused:

Ezzel együtt szerintem számos elgondolkodtató meglátása van, mi több egész jól tippelt pár kérdésben az egyre gyorsuló és váratlan történelmi eseményekben bővelkedő elmúlt 34 év ellenére is.
Szeretnék én így előre tippelni a következő 30 évre nettel, meg HTKA-val felvértezve.

Jó olvasás élményt!

A 47. oldalon van egy kortárs író elemzése Stanislaw lemről.
A novella pedig a 61. oldalon kezdődik:
A XXI. század fegyverrendszerei avagy a tótágas evolúció


http://documents.tips/documents/galaktika074.html#


Na Uraim, várom a Stanislaw Lem.-i szintű jóslataitokat!:hadonaszos:
Molni, ha még nem zártad le az összefoglalódat:rolleyes:;)
Nagyon nehezen jön be, még értelmeznem kell. Stanislaw Lem számomra mindig mérvadó volt.

Addig is a leszállt UFO-ból kijöttről. :)

bfbe39207d0a8d32e1b151130cc4d3f9.png


http://hetipszicho.blog.hu/2017/06/11/te_is_ateltel_mar_alvasi_benultsagot
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 727
113
Ez egy full kamu drónos bohóckodás. Sajna...
Pedig el kéne már pár éles felvétel amin tényleg lehetne csámcsogni :)
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 250
113
Kíváncsian várom majd a véleményedet!
Csak lejött több percen keresztül jelöltem ki az egészet, mert egy szöveghalmaz. zsiger-zsugorodást kapott a jobb kezem, kénytelen voltam a ballal sör után nyúlni. :eek:

Beillesztettem szövegként egy Word doksiba és elmentettem.

A Lem szó keresésére 203 találatot kaptam. Pl. környezetvédelem

Nem fogok hamar válaszolni, de fogom elfelejteni.

Tényleg letöltöttem, nem kamuzok, itt az idézet a teljes anyag végiből. :)

"Decemberi számunk tartalmából: Wolfgang Jeschke: A király és a bábjátékos című kisregénye. Elkeseredett harc az időgép birtoklásáért. A múltba száműzött trónörökös bosszúállásának kalandos története. Az illusztrációkat Tábori Csaba készítette. Arthur Clarke: A csillag és Ray Bradbury: Az ember című novellája."

Ha nevetni akartam, akkor Lem-től a Világűr csavargója, vagy a Kiberiáda volt jó.

Ez utóbbi letölthető

https://www.google.hu/search?q=stan...7j0l2j69i64.4845j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8
 
  • Tetszik
Reactions: misinator

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 338
113
Nekem nem kell bizonygatnod;)
Nyilván nem kell készpénznek venni a ""látomásait"", de pár gondolata erősen elgondolkoztató.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22