UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
Ez lemaradt, a valószínű főbűnös, a füvek tiprója. :)

flying-saucer.jpg


Elég rozsdás.....:D
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 794
113
"Az álhírek leleplezésére szakosodott Snopes oldal azt írja, hogy a projektben dolgozó sok személy korábban már több hamis, áltudományos állításról híresült el."
Pipáljuk ki. Nem nyert. :)

Más ...

20171027idegen-objektum.jpg


http://www.origo.hu/tudomany/20171027-a-csillagkozi-terbol-erkezett-egyelore-nem-tudjak-mi-az.html

Nem számoltam utána, mivel nem ismerem pontosan a paramétereket, - meg lusta vagyok /pillanat. :)

A cikk szerint az UFO
"a Lant csillagkép irányából érkezett 92 000 kilométer per órás sebességgel. Október 14-én volt legközelebb a Földhöz, ekkor 24 millió kilométer távolságra járt tőlünk, ami a Föld-Hold távolság hatvanszorosa. Az A/2017 U1 jelenleg 156 ezer kilométer per órás sebességgel készül elhagyni a Naprendszert."

A Wki szerint:

https://hu.wikipedia.org/wiki/Kozmikus_sebesség

"A harmadik kozmikus sebesség az az elméleti küszöbsebesség, amellyel indulva egy űreszköz egy olyan parabolapályára tud állni, amelynek a fókuszpontjában a Nap áll. Ezen a pályán haladva az űrszonda elszakad a Nap gravitációjától, és végleg elhagyja a Naprendszert, eljut a csillagközi térbe."
+
"a Naptól a Föld távolságában levő ponton mérve a harmadik kozmikus sebesség 42,3 km/s (152 280 km/h)."

Rácseszett, ha nézem a sebesség adatokat, alig tud kivánszorogni a Naprendszerből. Ez tuti, hogy "Han Solo" lesz. :D

A Lant csillagkép [α Lyrae - Vega]-ja a Nagy Nyári háromszög egyik eleme.

F%C3%A1jl:Cygnus_et_Lyra_-_Mercator.jpeg


Egyszerűbb képen:

Lant.png


Az igen jó szeműek a ε Lyr kettőnek tudják látni, valójában 4-es rendszer. (Középiskolás koromban meg tudtam különböztetni!)

Ha középszeműek tesztelni akarják magukat, akkor a Nagy Göncöl rúdjának közepén a Mizar-Alcor vizuális kettősön teszteljék magokat.

Goncol1.jpg


"Olyan hagyomány is akad, amely szerint a szekér Szent Péteré. Péter azon ment szénát lopni, de a Csősz (Vega) észrevette és nem akarta engedni. Erre Péter ijedten elhajtott, de közben elszórta a szénát. Azóta látható az égen az Országútja (Tejút)."

"A honfoglaló nomád magyarság csillaghite szerint Göncöl egy híres csodatevő táltos, félisten volt, aki az emberek közt járva mindenkit meggyógyított a szekerén található gyógyírokkal, titkos és rejtett dolgokat ismert, beszélni tudott a fákkal és a madarakkal. "

---------------------------------------------------

"...Göncöl haragosan a lovak közé csapott, és a szekéren fölrepült az égbe ..."

Na, B+ , ez is UFO. :eek: :D

---------------------------------------------------

https://www.csillagaszat.hu/csillto...gnevek/a-nagy-es-kis-goncol-es-a-sarkcsillag/
A lényeget nem írtam le, hogy ez robotfelderítő, amely az intersztelláris térből érkezett. Fel vagyunk derítve!

Egy novellában olvastam, hogy egy ilyet elkaptunk, de még volt a robotnak ideje visszajelezni. Aztán jött a kérlelhetetlen Yela. :hadonaszos:
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 794
113
Az UFO keleten megszerzett titkaikkal Ausztria felé tart!

Komolyan kéne venni, de ennyi idő után?

"Azt a parancsot kaptam, hogy menjek rá, nézzem meg, igazoltassam – mesélte Knoll Gyula. – Begyorsítottam a gépet és már éppen egy magasságban voltam vele, s éppen befogtam volna a fedélzeti lokátorba. Ekkor ért a nagy meglepetés, a cél előttem, hirtelen úgy begyorsult, mintha puskából lőtték volna ki. Engem úgy faképnél hagyott, hogy szinte mukkanni sem tudtam, pedig ekkor körülbelül 900-1000 km/h-s sebességgel követtem. S mivel Ausztria felé vette az irányt, nem is követhettem tovább, hiszen nem akartam megsérteni az osztrák légteret. Jelentettem, a cél eltűnt, megyek leszállni."

https://www.sonline.hu/kozelet/hely...-uldozte-az-ufo-t-kaposvari-legterben-880401/

ufo-899x600.jpg



Szkeptikus vagyok.

Nincs jól feldolgozva a történet, lehet írni könyveket bármiről, tuti a lokátoron néha megjelenített érdekes jeleket.
Nekem az M.kövesdi, Klementinai 1979-es gyakorlaton mutattak radarképeket a kezelők, akkor tiszta volt minden, nem volt árnyékkép. Le volt kérdezhető saját/idegen.

Győzzetek meg.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 365
54 985
113
Sok pilóta látott már azonosítatlan repülő tárgyat. Meglepően sok.
A cikk is egész érdekes lett volna, de úgy érzem néhol ki van színezve a történet, plusz a legutolsó bekezdés szerintem teljesen hiteltelen, és nem véletlenül lett odatéve :)
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 794
113
Sok pilóta látott már azonosítatlan repülő tárgyat. Meglepően sok.
A cikk is egész érdekes lett volna, de úgy érzem néhol ki van színezve a történet, plusz a legutolsó bekezdés szerintem teljesen hiteltelen, és nem véletlenül lett odatéve :)
Tobak Tibor könyvében meteor találat is volt. Ezt elhiszem.

Ma már csak enni szeretnék. Jó éjt Mindenkinek.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 794
113
  • Tetszik
Reactions: fip7

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 365
54 985
113
jani22

"Kicsi űrbálna, megszívta magát Naptejjel és úszik tovább a gravitációs hullámokon, közben hallgatja a szférák zenéjét. :rolleyes:"

Találtam róla képet:
moya_ortho_by_unusualsuspex-d76bj3r.jpg


Ők pedig az utasok:
Farscape.jpg


:):):) ;)
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
17 011
54 001
113
jani22

"Kicsi űrbálna, megszívta magát Naptejjel és úszik tovább a gravitációs hullámokon, közben hallgatja a szférák zenéjét. :rolleyes:"

Találtam róla képet:
moya_ortho_by_unusualsuspex-d76bj3r.jpg


Ők pedig az utasok:
Farscape.jpg


:):):) ;)


Igen,és a kisebb költségvetésű scifikben sokkal több az emberformájú földönkívüli,mint indokolt lenne.:D
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 379
24 794
113
jani22

"Kicsi űrbálna, megszívta magát Naptejjel és úszik tovább a gravitációs hullámokon, közben hallgatja a szférák zenéjét. :rolleyes:"

Találtam róla képet:
moya_ortho_by_unusualsuspex-d76bj3r.jpg


Ők pedig az utasok:
Farscape.jpg


:):):) ;)
Na ez az. Megvan!

"Csillagközi szökevények" Megszökött a disznaja, akarom mondani a DÖG.

(Még nem láttam, meg fogom nézni.Most éppen Al Bundyt nézem újra, a 4. rész végefelé járok.)