1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

UFO

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - fip7 által indítva @ 2013. január 16..

1. gacsat

gacsat Well-Known Member

Tasmániai emberből pl egy se maradt.

rappali_ likes this.
  2. beta

beta Well-Known Member

Ugye van az a magyar találmány a Gömböc. Aszem az egyik kitalálója mondta, hogy az ott alkalmazott matematikai eredményeket máshol is fel lehet használni. Pl az alapján állapították meg, hogy az a szivaralakú izé az űrben, ami átrepül a Naprendszeren, az simán lehet természetes képződmény.

arcas, jani22, gacsat and 1 other person like this.
  3. gacsat

gacsat Well-Known Member

Amit láttunk, az egy rajz volt.

4. jani22

jani22 Well-Known Member

https://hu.wikipedia.org/wiki/Arecibói_üzenet

"Mi ez a színes izé ma a Google főoldalán? És mi az az Arecibo üzenet?"

https://hvg.hu/tudomany/20181116_ar...reciboi_uzenet_megfejtese_arecibo_message_m13

"bármilyen életforma mintegy 25 ezer év múlva a Földtől több mint 25 ezer fényévnyire található, Messier 13 (M13) gömbhalmaz környékén, igencsak meglepődik majd. Egy rádióüzenetet észlel majd, melyet 1974. november 16-án sugárzott az emberiség abba az irányba, a Puerto Ricóban lévő arecibói rádióteleszkóppal. A nap 44. évfordulója előtt tiszteleg ma a Google az üzenet grafikus reprezentációjával. A kereső főoldalára kitett, különleges grafika."

Erre is elment jó sok pénz, egészségükre, ha ezt meg tudták etetni a szponzorokkal. :D

Ha tovább fokozzuk, akkor már járt itt ellenőrzésképpen a "Qumuamua " fedőnevű magánvállalkozás. :D

5. jani22

jani22 Well-Known Member

A Herkules csillagképben az M 13 gömbhalmaz a célban: /Most még éppen látszik napnyugta után :)/

De közelebb menve látható, hogy sokan vannak és bármire képesek lehetnek összefonódásilag. :D

molnibalage and fishbed like this.
  6. fip7

fip7 Well-Known Member

jani22

Tök jó ez az üzenet. Egy rohadt nagy baj van csak vele, hogy feltételezzük, hogy az idegenek is a 10-s számrendszert használják meg ilyen apróságok :)
    Szerintem simán csak zajnak hiszik majd a jelet. Lehet mi is évente kapunk 1-2 UFO SMS-t csak éppenséggel nem tudjuk elolvasni őket, mert nem látjuk benne a rendszert...

fishbed and jani22 like this.
  7. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ugyan már senkit nem vernek át. :)

arcas, fishbed, jani22 and 1 other person like this.
  8. jani22

jani22 Well-Known Member

Majd rájuk nyomjuk a 10-es számrendszert a 16 ujjaikra. :hadonaszos::rolleyes:

9. jani22

jani22 Well-Known Member

Nem találtam hirtelen, de megvan. :)

fip7 likes this.
  10. jani22

jani22 Well-Known Member

"Ez a puha, rózsaszín idegen
    finom falatnak tűnik.

Megéheztem."

11. jani22

jani22 Well-Known Member

12. beta

beta Well-Known Member

Hát ezt nem értem, mindegy. A vizsgálat az átrepült objektumra vonatkozik.

jani22 likes this.
  13. jani22

jani22 Well-Known Member

Ez egyértelmű, de ki kell jelentenem, hogy nekem a matek nem kimondottan a kedvesem. :rolleyes::eek::hadonaszos:

Már most lehet látni, hogy ez a tényálladék nem konkáv. :D

1. Tétel:
    minden síkbeli konvex, homogén testnek legalább 2 stabil és 2 instabil egyensúlya van.

:)
    'gacsat'-nak szeretettel :)
    http://www.gomboc.eu/hu/site.php?inc=0&menuId=8

:):)

14. beta

beta Well-Known Member

Vannak jó ötletek az üzenetben.. Pl a kép méretei prímszámok, így kitalálható, hogy hogy használható a pixel sorozat. Vagy hogy a vivő frekvencia hosszát használják alap mértékegységnek.

Bár a biokémiai felépítés alapjait szerintem felesleges volt belerakni. A Naprendszer felépítését és az ember kinézetét kell elsősorban.

A Föld lakosságszáma meg csak arra jó, hogy tudják, hogy mennyi lőszert hozzanak magukkal :)

jani22 likes this.
  15. beta

beta Well-Known Member

Nem kell ezt feltételeznünk. Az üzenet kettes számrendszerű. A tízes meg az elején el van magyarázva. Mindegy mit használnak ők, értik az üzenetet.

jani22 likes this.
  16. gacsat

gacsat Well-Known Member

A naprendszeren átrepült izéről készült kép, amit mindenhol mutogattak az nem fénykép, hanem egy fantáziarajz volt.

jani22 and fip7 like this.
  17. gacsat

gacsat Well-Known Member

Hogy jön ez ide? Mondtam volna valamit ezzel kapcsolatban?

18. beta

beta Well-Known Member

Ok, de a számításokat készíthették valódi információk alapján.

gacsat likes this.
  19. papajoe

papajoe Well-Known Member

jani22 likes this.
  20. honved

honved Well-Known Member

Akit érdekel a téma, érdemes megnéznie a filmeket. Egy filmet rakok be, a többit megtaláljátok úgy is.

Ezen oldal megosztása