UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Azért a 45 milliós karantén elég sokat sejtet. Feleslegesen senki sem szeret hisztériát kelteni meg ennyit mozgósítani.
Egy érdekesség a lenti videóból. 4 étkezésnyire vagyunk az összeomlástól!
Hála a JIT-nek 3 napnyi kaja van a városokban. Ha a teherautók sem járhatnak jön a káosz.

Koronás (kígyó)-Méreg

Igen, kétségkívül fülön csíphető benne a "sorsszerű illeszkedés" is. Az egész járvány akkor indult el, amikor a kínai Holdújévet, azon belül is a Patkány évének kezdetét készültek volna megünnepelni a Mérleg jegyű (keleti állatövben: Sárkány) kínai nép fiai és lányai.
..
Asztrálmítoszi keretekben is értelmezve az eseményeket, ugyanis minden a helyén van szépen. Akár denevér, akár kígyó, akár mindkét állat is a köztes gazdája a Koronás Vírusnak.
..
A Patkány/Egér a keleti zodiákusban ugyanis az Ikrek jegy jelölőállata, mint ahogy azt már talán említettem egyszer-kétszer a jenkik kapcsán.
Ennek a jegynek a Hold járása alapján pedig két holdháza van, az egyik a Patkány/Egér, a másik viszont éppen a Denevér/Bagoly (éjszaka, sötétben is tudnak tájékozódni). Továbbá az Ikrek jegyben két bolygótulajdonságnak jut szerep, egyrészt Merkúr az uralkodó bolygója, másrészt a Sárkányfej, azaz a felszálló holdcsomópont van erőben!
https://hu.wikipedia.org/wiki/Állatövi_jegy
..
A Sárkányfej ráadásul ott van fent az égbolton is! És hol máshol, mint pont a kínai nép jegytulajdonságait kifejező csillagkép a Mérleg/Sárkány (Libra) fölött.
Ez a csillagkép a Serpens Caput, azaz a Kígyó Feje!
https://hu.wikipedia.org/wiki/Kígyó_csillagkép
..
S ezen nincs is csodálkozni való, mert ha azt is tudjuk, hogy a Mérleg jegynek az egyik (középső) holdháza pont a Koronás Kígyó/Szarvaskígyó, - ami heraldikában is gyakran megjelenik (lásd alább) - akkor már az sem lehet meglepetés, hogy a Kígyó Feje csillagkép felett pont egy koronát találunk, ha feltekintünk az égre, ez az Északi Korona csillagkép!
https://en.wikipedia.org/wiki/Corona_Borealis#/media/File:Corona_Borealis_IAU.svg
https://hu.wikipedia.org/wiki/Északi_Korona_csillagkép
..
Időegységre is hajszálra stimmel az eseménysor, mivel a Mérleg jegy középső holdházának megfelelő Koronás Kígyó pont a Mérleg jegy Vízöntő dekanátusával esik egybe. És hát a helyzet az az, hogy élesbe éppen ekkor a Vízöntő havának indulásával, január 22/23-ával fordultak a történések, ekkor zárták karanténba a 11 milliós Wuhan városát (egyébként a kínaiul jól beszélő htka-soktól szívesen venném az információt, hogy milyen jelentései lehetnek a város nevének, vagy Hubej tartománynak). :D
A Koronás Méreg kiáradása tehát a Koronás Kígyóból szintén passzolni látszik, ha az égi összefüggéseket vizsgáljuk és nem csak a fizikai síkot.
Amúgy a vírus szó alapjelentése meg: méreg, amely elnevezést Martinus Beijerinck a virológia holland megalapítója adott neki!
https://hu.wikipedia.org/wiki/Martinus_Beijerinck
..
Minden a helyén hát a hermetikus axióma szempontjából is, "Ami lent, az fent, és ami fent az lent, hogy beteljesüljön az Egy csodája.", (Smaragdtábla)!
Mondhatnám úgy is, hogy a szimulációnk a program szerint fut.
Reméljük, az instruktorok a túlélést (felébredést) írták a történetbe és nem a pusztulást…
..
(lehetne még ragozni, nagyon is lenne mit, de nem akarom a htka-s közönség nyugalmát okkult összefüggésekkel mégjobban megzavarni, ez az UFO-rovat, mint paranormális topik talán elbírja, ha nem, akkor majd törlitek)
..
Koronás Kígyó szimbólum, mint évköri egység megjelenése a heraldikában:
https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Crowned_snakes_in_heraldry
https://hu.wikipedia.org/wiki/Inke
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Nem jottunk a Szíriuszról, nincs semmilyen csillagkapu, vagy urhalyó.
Annyi kozunk van hozzájuk, hogy a mi-Kánaánita-nép dns-ét ok alkották meg nekunk, a feladatunkhoz leg megfelelobben, nem volt Nehéz nekik, mert a sajátjukat adták, Pont ugyanolyanok mí, egykori Kánaáni nép, ezért bármikor johetnek kozénk, mondjuk a mí dns-unkbem a nagyfonok utána hangolt ezt-azt, de mára a 95%-unk egy rovar tudatosságára csökkent, az akkorihoz képest, Szóval van hová felébrednunk. :D
..
..
Dehogy nincs!!
Csak a Nagy Díszlet része az is a háttérben, amit elénk vetít a Vetítő!
A filmben ott van az is. Űrhajó, csészealj, idegen világok, Szíriusz meg minden. És amíg tart a film, peregnek a képkockák sebesen, addig ott is lesznek!
Lassan viszont érkezik egy kis szünet, hogy aztán egy új film kezdődhessen majd el!
És ekkor, aki ébredni akar, az fog is! Mert ha felgyulladnak a fények a moziteremben ez a mutatvány lehetővé válik!
Nem mindenkit hipnotizál már olyan erősen a matiné, hogy csak a vásznat bámulja!
Hallani a motoszkálást is a fülünk mögül a hátulról,
mint amikor a VR-sisak még rajtad van, de a füldugaszt már kitépted!
:D
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
A végső visszaszámlálás már megkezdődött!
Ezt a zsigereimben érzem!
És ti? :rolleyes::D
Csak el ne vétsük!
Mert figyelni kell ám majd nagyon, hogy jókor forduljunk meg...
pont mikor a moziterem ajtaja nyílik!
Nagy mutatvány lesz, de a katarzis nem marad el!
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113

+ 103
220px-Fighter_Squadron_103_%28US_Navy%29_insignia_1995.png

..
https://en.wikipedia.org/wiki/VFA-103
 
T

Törölt tag 008

Guest
....
"Az ausztrál kormány arra kér minden külföldit – több mint kétmillió embert -, hogy a lehető leggyorsabban hagyja el az országot, miután az új koronavírus-járvány miatt jelentős gazdasági visszaesés és munkanélküliség várható az államban."
...
Mondjuk ez nekem is feltünt, hogy minden ország instant elkezdte begyüjteni a saját állampolgárait és kitessékelni másokat.
Ennek globalizációban nincs értelme, hacsak nem sorozás lesz, az meg csak háborúhoz kellhet. De nem látom át, hogy bárki is harcolni akarna. Legalábbis európa nem. Főleg így. Szóval egy TLDR-el felvilágosíthatsz mit is kellene kilátni. mert még nem hajtogattam meg az alusapkám :)
 
  • Tetszik
Reactions: bejczi

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Mondjuk ez nekem is feltünt, hogy minden ország instant elkezdte begyüjteni a saját állampolgárait és kitessékelni másokat.
Ennek globalizációban nincs értelme, hacsak nem sorozás lesz, az meg csak háborúhoz kellhet. De nem látom át, hogy bárki is harcolni akarna. Legalábbis európa nem. Főleg így. Szóval egy TLDR-el felvilágosíthatsz mit is kellene kilátni. mert még nem hajtogattam meg az alusapkám :)

Én is csak túl hosszú fejtegetésekbe kezdhetnék, amit nem sokan olvasnának el!
És fejtegetés, találgatás lenne csak. Abból meg minek eggyel több?
(A kristálykoponyám sajnos nagyjavíttatáson van, így most akad a vétel...)
..
De igen! Feltűnően mindenkit hazagyűjtenek. Tegnapi hír, hogy még az oroszok is ezt teszik! Majd előkotrom.
Olyan mintha valamilyen globális, az egész világra kiterjedő ESEMÉNYRE zajlana a felkészülés.
..
És, hogy mi lenne ez az ESEMÉNY?
Hááát..., szavakba önteni nagyon nehéz, de fentebb pedzegettem már a sejtésemet...
A végső visszaszámlálás szerintem elkezdődött!
..
Nézd meg a Kirk Douglas filmet a Tomcat-ekkel, abból megértheted legalább az apokalipszis lényegét, az egész film annak a szimbóluma!
(fentebb linkeltem febr. 23-án)
 
T

Törölt tag 008

Guest
.....Nézd meg a Kirk Douglas filmet a Tomcat-ekkel, abból megértheted legalább az apokalipszis lényegét, az egész film annak a szimbóluma!
Ez a HTKA.hu. Nem találsz olyat aki ne látta volna legalább 20x :) De nem emlékszem apokalipszis utalásra.
Az a baj, nagyon nem vagyok jó konteóba meg ilyen végzet belelátásokba.
Ellenben Tom Clancynek és @haubagoi -nak is bejöttek dolgai, szóval meghallgatom és figyelem bejön-e. :)
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 515
113
Én is csak túl hosszú fejtegetésekbe kezdhetnék, amit nem sokan olvasnának el!
És fejtegetés, találgatás lenne csak. Abból meg minek eggyel több?
(A kristálykoponyám sajnos nagyjavíttatáson van, így most akad a vétel...)
..
De igen! Feltűnően mindenkit hazagyűjtenek. Tegnapi hír, hogy még az oroszok is ezt teszik! Majd előkotrom.
Olyan mintha valamilyen globális, az egész világra kiterjedő ESEMÉNYRE zajlana a felkészülés.
..
És, hogy mi lenne ez az ESEMÉNY?
Hááát..., szavakba önteni nagyon nehéz, de fentebb pedzegettem már a sejtésemet...
A végső visszaszámlálás szerintem elkezdődött!
..
Nézd meg a Kirk Douglas filmet a Tomcat-ekkel, abból megértheted legalább az apokalipszis lényegét, az egész film annak a szimbóluma!
(fentebb linkeltem febr. 23-án)



Csak szólok, hogy az apokalipszis azt jelenti, hogy lehull a lepel, vagyis kiderulnek dolgok.
Nagyon Királyság lenne, ha megúsznánk ennyivel.
;):D
Nem tudom mit értesz esemény alatt, semmi sem fog történni, mert ha történne is, nem értenétek, eloszor bennetek kell megtorténjen az esemény, hogy kint is megtorténhessen, hogy értelme legyen.
:)
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Csak szólok, hogy az apokalipszis azt jelenti, hogy lehull a lepel, vagyis kiderulnek dolgok.
Nagyon Királyság lenne, ha megúsznánk ennyivel.
;):D
Nem tudom mit értesz esemény alatt, semmi sem fog történni, mert ha történne is, nem értenétek, eloszor bennetek kell megtorténjen az esemény, hogy kint is megtorténhessen, hogy értelme legyen.
:)

Én
sem
számítok
másra!
;)
..
Ezt én is abszolválom! :D
..
Topikot nem akarván terhelni, egyet én is ajánlottam már (UFO rovat), ami szintén aktuális ezekben az apokaliptikus hetekben, már csak a címe miatt is:
A végső visszaszámlálás :rolleyes::p
..
Nem tudom ki nézte meg, de akkor ide is a link:
https://videa.hu/videok/film-animacio/a-vegso-visszaszamlalas-5TTf7xYCa8ZJeqEp
https://en.wikipedia.org/wiki/The_Final_Countdown_(film)
..
Haditechnikászoknak egyébként is alapmű! (..na meg a 103-as Kirk Douglas-re való megemlékezés miatt...!)
..
Aki pedig a misztikához és az okkulthoz is vonzódik, annak meg különösen! :D
Mivel az egész mű, a beszédes címén túl egy mély apokalipszis szimbólumként is felfogható.
..
apokalipszis (görög szó), jelentése valójában pusztán annyi - "lehull a lepel"
..
;)
off
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Azért lehet, hogy kapunk egy kis vetítést is a katarzis előtt közvetlenül...
..
(de nem kell ám majd mindent elhinni...)
..
Aztán ha már mindenkit kellően besz@rattak akkor adagolhatják tovább a következő fázist a bekaranténozott, de amúgy tünetmentes rettegni vágyóknak!
Miközben, igen, 3 babszemért még fel is vásárolnak, amit csak kell!
..
Lesz itt még minden kérem-szépen vetített távoli atomrobbantástól kezdve, Jézus az égen Blue-Beam Project, vagy bármi, igény szerint tetszőlegesen!

..
MINDENKI MARADJON HÁT A JÓZAN PARASZTI ESZÉNÉL!
..
..
..

 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 781
25 332
113
Ez tuti nem lássa ott senki csak utólag van oda szerkesztve

Van olyan együttes amely hologram koncertet ad!
..
..
..
Ez a civil szint, a katonai gondolom feljebb lehet (repülő, eget hastíó rakéták, atomrobbanás, vadászgépek az égen stb.)
 

Kulso_54

Well-Known Member
2010. június 14.
2 960
5 887
113
De legközelebb az lesz utóírat kommentjeimhez, vagy csak beleteszem aláírásomba, hogy mindenkinek egyértelmű legyen.