UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
ui: én még ufo-t nem láttam (legalábbis nem emlékszem rá), de belegondolva, nem is szeretnék.

Nem szeretnek mutatkozni. Én már láttam többször is, számomra nem kérdés a létezésük. Olyan technológiákat alkalmaznak, hogy azon kívül ha nincs rá előzetes garancia, hogy semmi bajom nem lesz, és sem szeretnék túl közel lenni hozzájuk. :)
Na igen. Plusz mintha a két pilóta még elfojtott röhögéssel is beszélne az uforól..
Persze ha valakit a levezetett matematika nem győz meg..

Vagy 8éve Íreknél dolgoztam rövidebb ideig a déli partoknál, és egy este én is láttam ufót. Nyolszögletű narancssárga fény, válltozó dinamikával haladva, nem kivehető körvonallal. Na basszus agyaltam egy hètig, hogy hát mi lehetett, mert reptér nincs a közelben, hangját nem hallottam.
Aztán a rákövető hét ugyanazon napján megint, de ekkor jobbak voltak a látási viszonyok, és hát nem az Élienek voltak, hanem egy könnyű helikopter. Kifejezetten éles szemű vagyok mégsem tudtam korábban beazonosítani mert olyanok voltak a fényviszonyok, és a széljárás miatt a hangját nem hallani, valamint a farok villogója sem látszódott. Mondjuk szerintem minél északabbra jár az ember a fények annál különösebbek tudnak még plusszban lenni. Ezt csak ideírtam tanulságul.
Amúgy hiszek a földön kívül kialakulható fejlett civilizációkban, már csak az univerzim méretét tekintve, de fel nem foghatom, hogy mit bohóckodnának itt a földön.
Egy civ akik megugrották a csillagközi utazást, ha ide is tévednének mi a fenét akarnak a US Navytól, vagy a tehenektől akiket elrabolnak, pluss a sok ufo nonszensz...

Khm... nem szóltam hozzá eddig, mert kezdettől "fake news"-nak tartom ezt az "us navy" videot, ahogy ezernyi másik videot is. Nézem a videot, és a tárgy be "van betonozva" a videon a képbe, miközben "állítólag" halad. Nem változik a betekintési szög, a tárgy bármilyen tengelyű kismértékű elmozdulása vagy elfordulása SEM. Úgy néz ki az egész, mintha egy gagyi szimulátor programot néznék, rossz képminőséggel. Én soha nem fogom elhinni, hogy ez UFO volt. Csak azt, hogy ez egy hamisítvány.

Ha már itt tartunk, polgári pilótáknak ezer története van, ami százszor hitelesebb mint ezek a vackok. Vannak UFO-k, ez (számomra és többeknek) tény, de a legtöbb ember csak fantáziál amikor lát valamit. Volt amikor ennek tanúja is voltam. :) Én bölcsen hallgattam és mosolyogtam, mert általában esélytelen meggyőzni, hogy a jelenségre 1., van magyarázat vagy 2., túl kevés információval rendelkezik a megfigyelő, és a "babot is húsnak nézi". Láttam már, amikor a földközelségben lévő sötétedéskor felbukkanó, és az alacsony betekintési szög miatt a légkör "lencséje" még + felnagyítva adta be a Vénuszt, hogy órákig beszélték egymás között, hogy ez UFO. Hát kicsit sem volt az... :D:D Amúgy én már a katonaságom alatt figyeltem meg őrségben (szabad szemmel) rengeteg műholdat, amelyek napnyugta után legfeljebb 2-3 órán keresztül észlelhetők. Már akkor is olyan ismeretekkel voltam felvértezve, hogy pontosan tudtam mit látok. Két ilyen időszak minden nap a napnyugat utáni, és napkelte előtti, amikor (átmenetileg) láthatóvá válnak az alacsony pályás (sokszor nagy batár katonai) műholdak. Akár a fényereje is változhat (ahogy forog pld.). Ez a láthatóság a hatalmas kontraszt miatt alakulhat ki, fent már hét ágra süti a nap, itt lent pedig még vaksötét van.

Valóban vannak ufók, én tényleg láttam, de azok közel voltak, és kétség sem merülhetett fel, hogy nem az volt. Ismerőseim közül is láttak többen, szintén közelről, szóval számomra nem kérdés, hogy valósak-e.
Egy civ akik megugrották a csillagközi utazást, ha ide is tévednének mi a fenét akarnak a US Navytól, vagy a tehenektől akiket elrabolnak, pluss a sok ufo nonszensz...

Az US Navy és a tehenes és hasonló sztorik valóban röhögésre ingerelnek engem is. De hogy mit akarnak ? Azt nem tudjuk. Vannak klisék, amiket alkalmazva nagy valószínűséggel megmondható, hol fognak BIZTOSAN feltűnni valódi ufók, méghozzá nem is nagy távolságra, és sokszor. Ezek - amikor forrongani kezd egy régió, háborús helyzet alakul ki, vagy háborús zónákban, vagy HI-TECH technológiák körül, atomerőművek, kísérleti hagyományos és fúziós reaktorok, HI-TECH fegyver fejlesztő gyártó és tervező helyek közelében, fontos politikai események környékén, és hasonlók. Mondok egy magyar példát - 1990 előtt és után mind magyarországi, mind a jugoszláv és a román válság miatt nálunk tömeges ufo észlelések jelentek meg. Én is ebben az időszakban láttam ufokat, és az ismerőseim is. Nem szeretik a nyilvánosságot, igyekeznek rejtőzködni, de annyira nem zavarja őket, ha a feladat miatt néha láthatóak egy kicsit. Mi a feladat ? Megfigyelés... ;) Mindenhol ezt csinálják a világban. Minden technológiai és társadalmi eseményről tudni akarnak, információkat gyűjtenek be. Fogalmam sincs hogy miért csinálják, de tény, hogy a klisé mindig működik. Namost sokszor olyan helyeken is feltűnnek, ahol látszólag nincsen semmi "érdekes" dolog. Aztán később néha mégis kiderül, hogy csak mi, az emberek nem tudtuk, de volt egy titkos kutató / fejlesztő labor, politikai csoport, titkos technológia kiépítése stb. stb. Sokszor 1000x jobban értesültek mindenről, mint mi, emberek. Egyszerűen megfigyelés alatt tartanak bennünket. Ahogy például mi is megfigyelünk titokban állatfajokat, ember csoportokat, idegen hadseregeket, politikusokat, technológiai fejlesztéseket, új felfedezéseket, stb.. Erre rengeteg hivatalos, állami kémszervezet van, amik nem mesélik el, hogy mit is csinálnak valójában. Ezt csinálják az UFO-k is, csak sokkal jobban mint mi. :D:D
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 978
13 991
113
Nem szeretnek mutatkozni. Én már láttam többször is, számomra nem kérdés a létezésük. Olyan technológiákat alkalmaznak, hogy azon kívül ha nincs rá előzetes garancia, hogy semmi bajom nem lesz, és sem szeretnék túl közel lenni hozzájuk.

Valóban vannak ufók, én tényleg láttam, de azok közel voltak, és kétség sem merülhetett fel, hogy nem az volt. Ismerőseim közül is láttak többen, szintén közelről, szóval számomra nem kérdés, hogy valósak-e.

Lehetnèl kicsit specifikusabb a megfogalmazást illetőleg, hogy mit is láttál, mert UFOt sokan láttunk nem kérdés a létezésük tekintve, hogy szimplán Unidentified Flying Object" azaz Azonosítatlan repülő tárgyat jelent.

. Vannak klisék, amiket alkalmazva nagy valószínűséggel megmondható, hol fognak BIZTOSAN feltűnni valódi ufók, méghozzá nem is nagy távolságra, és sokszor. Ezek - amikor forrongani kezd egy régió, háborús helyzet alakul ki, vagy háborús zónákban, vagy HI-TECH technológiák körül, atomerőművek, kísérleti hagyományos és fúziós reaktorok, HI-TECH fegyver fejlesztő gyártó és tervező helyek közelében, fontos politikai események környékén, és hasonlók.

Ismételten direkt zavarossan fogalmazol.
Mi meglepő azon ha ilyen helyzetben a szomszédos ország kémkedik a reaktorblokk, vagy akármi iránt?
Kismillió példát ismerünk erre a történelemben.

namost sokszor olyan helyeken is feltűnnek, ahol látszólag nincsen semmi "érdekes" dolog. Aztán később néha mégis kiderül, hogy csak mi, az emberek nem tudtuk, de volt egy titkos kutató / fejlesztő labor, politikai csoport, titkos technológia kiépítése stb. stb. Sokszor 1000x jobban értesültek mindenről, mint mi, emberek. Egyszerűen megfigyelés alatt tartanak bennünket. Ahogy például mi is megfigyelünk titokban állatfajokat, ember csoportokat, idegen hadseregeket, politikusokat, technológiai fejlesztéseket, új felfedezéseket, stb.. Erre rengeteg hivatalos, állami kémszervezet van, amik nem mesélik el, hogy mit is csinálnak valójában. Ezt csinálják az UFO-k is, csak sokkal jobban mint mi. :D:D

Mint mi emberek? Tehát földönkívülieket értesz itt a megfigyelők alatt?
Tök jó lenne ha egyértelműen fogalmaznál mikor van szó UFOról és mikor ETről. A smile-val meg mi a cél, csak vicc az egész?
Nem azért kötözködök mert nincs jobb dolgom, hanem szeretném tisztán érteni a mondandót. Komolyan érdekel, hogy földõn tevékenykedő ETt, hogyan racionalizáljátok.
Mert számomra se kérdés hogy van földönkívüli értelmes élet, de nem látom értelmét az itteni jelenlétüknek.
Bővebben, egy civ ami megugrotta az csillagközi utazást, technologiailag nagyságrendekkel előttünk jár. Nem hiszem, hogy bármi újjat tudnánk mutatni nekik.
Nyersanyagban az univerzum bővelkedik, a föld nem kiemelkedő, pláne belső bolygó lévén macerásabb is, tehát ez is kiesik.
Ha csak a kíváncsiság hajta őket, a megfigyelést tisztes távolról is elvégezhetik, nincs szükség egy F18al versenyezni.
Egy másik rendszerben kifejlődött civ szinte 100%hogy biológiailag teljessen különbözik, tehát ez irányú kisérletezés is kiesik.
Ezen logika mentén számomra nyilvánvaló, hogy ha ide is tévednének, max regisztrálják, hogy ok itt egy primitív civ, es majd párszáz év múlva esetleg visszanézünk, hogy mi a helyzet, de nem állunk le a légkörben demó repüléseket bemutatni, és nem azért mert megláthatnak, hanem mert minek?
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Megérkeztem, most elemzem FullHD-ban az UFO-t :p

Mindjárt kiteszek egy kis trailert, de elöljáróban annyit, hogy nem tett jót a minőségnek, hogy a játszós telóval filmeztem, amivel csak netezni meg játszani szoktam, hogy ne a beszélőset merítse, de amúgy jó döntésnek bizonyult, mert ha a másikat hozom akkor lemaradok arról a 7 másodpercről is és nem lenne felvételem.

Szabad szemmel fényesebbnek tűnt, csillogott és látszódtak azok a csillagszerű fénysugarak amik a nagyon fényes dolgoknál látszanak. A felvételen nem ennyire fényes de határozottan megjelenik a vörös fényfolt. A videón a kék villogást nem látom, de látok valami mást amit szabad szemmel nem láttam.

Még mindig fura és kinagyítva sem tűnik hagyományos repülő eszköznek, már felvettem a verziók közé a gömbvillámot is, bár az is kábé olyan kategória mint a földönkívüliek, de ez van, itt van a szemem előtt, mindjárt jön a trailer...
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 785
25 338
113
Megérkeztem, most elemzem FullHD-ban az UFO-t :p

Mindjárt kiteszek egy kis trailert, de elöljáróban annyit, hogy nem tett jót a minőségnek, hogy a játszós telóval filmeztem, amivel csak netezni meg játszani szoktam, hogy ne a beszélőset merítse, de amúgy jó döntésnek bizonyult, mert ha a másikat hozom akkor lemaradok arról a 7 másodpercről is és nem lenne felvételem.

Szabad szemmel fényesebbnek tűnt, csillogott és látszódtak azok a csillagszerű fénysugarak amik a nagyon fényes dolgoknál látszanak. A felvételen nem ennyire fényes de határozottan megjelenik a vörös fényfolt. A videón a kék villogást nem látom, de látok valami mást amit szabad szemmel nem láttam.

Még mindig fura és kinagyítva sem tűnik hagyományos repülő eszköznek, már felvettem a verziók közé a gömbvillámot is, bár az is kábé olyan kategória mint a földönkívüliek, de ez van, itt van a szemem előtt, mindjárt jön a trailer...

Várjuk!
Lőjed!
 
T

Törölt tag 1526

Guest
A vörös UFO személyesen :p
6dVTLCO.png

A vörös UFO-n fehér pontok jelennek meg :eek:
JnL2W7R.png

Ez helikopter lenne? o_O
RHLvuzu.png

Az utolsó képkocka mielőtt eltűnik mint a kámfor...
0X1RfYc.png
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Még megvágom a videót mert miután eltűnik már nem látszik semmi, a beszélgetésünk meg indifferens, de jön majd az is...
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Lehetnèl kicsit specifikusabb a megfogalmazást illetőleg, hogy mit is láttál, mert UFOt sokan láttunk nem kérdés a létezésük tekintve, hogy szimplán Unidentified Flying Object" azaz Azonosítatlan repülő tárgyat jelent.

Talán olvasgass korábbi postokat ? Ez lenne a megoldás ? Amúgy én a az UFO-t a földön kívül kívülről érkezett intelligencia alkotta mesterséges szerkezetekre értem. Nem ártan, ha olvasgatnál / néznél videon a 90-es évek környékén történt közeli észlelésekről. Van dögivel. ;) Ja, és ha már itt tartunk, a barátomék olyan járművet láttak egy szkafanderes fickóval, ami föld felett kb. 50cm-rel lebegett, és úgy haladt. Nem nagy volt, kb. mint egy asztallap, és egy olyan volt rajta, mint a rollernek a kormánya. Egyetlen hangot sem adott ki, és mivel oldalról hátrébbról látták, úgy nézett ki, észre sem vette őket, csak ment tovább. Mindez kint a pusztában, dombos helyen volt, nem a települések közelében, de megművelt területeken. Ilyen jármű egyenlőre csak a mesékben létezik, vagy speciális kiépített asztalok felett. De ez a pusztában, a semmi közepén lebegett és haladt a föld felett, és közben a szkafanderes valaki / valami rajta állt ! :p Ilyen fejlett volt magyarország már a 90-es évekre ? Ami még ma sem létezik a világon sehol ? ;) Úgy ment, mint a csillagok háborúja első részében a föld felett lebegő sikló. Ufót sem akkor, sem előtte / utána nem láttak a környéken. Nem mertek utána menni, mert féltek tőle, tudták, hogy ilyen nem létezik, hogy így nézzen ki, és így menjen. Ők akkor két már komoly műszaki tudással rendelkező kamaszok voltak, akik jogsi motorozta a környékükön a földes-utakon, és véletlenül botlottak ebbe a "micsodába", de azt rögtön tudták, hogy ilyen jármű a földön nem létezik. (azóta sem). Amúgy nem érdekelte őket az UFO téma. Persze csak eddig a pillanatig. :)
Ismételten direkt zavarossan fogalmazol.
Mi meglepő azon ha ilyen helyzetben a szomszédos ország kémkedik a reaktorblokk, vagy akármi iránt?
Kismillió példát ismerünk erre a történelemben.

Már megint hülyeségeket beszélsz, bocs... :) A klisét én állítottam fel, rengeteg ufo ügyet átnézve. És működik ! ;) Azóta láttam felvételek is az egyik jelenségről, amit én láttam. Viszont én közel voltam hozzá, és tapasztaltam az energia leszívást amit csinált. Beleestem abba területbe amit érintett. Hihetetlen volt a számomra, hogy ilyen létezik. Azóta már olvastam róla más beszámolókból. Azóta ha áramszünet van, azonnal megyek ki, nem-e véletlenül megint egy ilyen történik. Nem sok esély van rá hogy észreveszem, mert rejtőzködnek, és nagyon ügyesen csinálják. Ez is hihetetlen volt, de jó volt újra filmen látni a világ másik felén. Még 3 beszámolót találtam ugyan erről a jelenségről, szétszórt időpontokban és helyeken amerikában. Én tudom, hogy az a felvétel amiről beszélek, bármennyire hihetetlen is, de maga a valóság.

Mint mi emberek? Tehát földönkívülieket értesz itt a megfigyelők alatt?
Tök jó lenne ha egyértelműen fogalmaznál mikor van szó UFOról és mikor ETről. A smile-val meg mi a cél, csak vicc az egész?
Nem azért kötözködök mert nincs jobb dolgom, hanem szeretném tisztán érteni a mondandót. Komolyan érdekel, hogy földõn tevékenykedő ETt, hogyan racionalizáljátok.
Mert számomra se kérdés hogy van földönkívüli értelmes élet, de nem látom értelmét az itteni jelenlétüknek.
Bővebben, egy civ ami megugrotta az csillagközi utazást, technologiailag nagyságrendekkel előttünk jár. Nem hiszem, hogy bármi újjat tudnánk mutatni nekik.

Igen, ők figyelnek meg minket, az idegen civilizáció. Valószínűleg a legtöbb AI vezérelt automata megfigyelő szonda, élőlények nélkül. Fényévekkel járnak előttünk a technológiákban, különben valóban nem jutottak volna el ide. Hogy miért "szondáznak" minket, és hogy ez mióta tart, ez számomra egy nagy talány, de hogy ezt csinálják, efelől semmi kétségem. Biztos hogy 600-800 éve itt vannak, de lehet hogy akár több ezer éve is. Ezt senki nem tudja megmondani, csak ők. Viszont nem állnak szóba velünk.
Nyersanyagban az univerzum bővelkedik, a föld nem kiemelkedő, pláne belső bolygó lévén macerásabb is, tehát ez is kiesik.

A kisbolygó öv degeszre van tömve mindenféle nyersanyaggal. Nem érdeklik őket sem a föld nyersanyagai, sem az ember által használt energiforrások, csak maga az ember, és talán az egész biodiverzitás és működése. Ha veled netán szóba állnak, kérdezd már meg légyszíves, mi a francot csinálnak itt ? Velem sajnos nem álltak szóba, pedig rengeteg kérdésem lenne hozzájuk. Például, hogy hogy francba bírtak ide jönni, milyen távolságról, az általunk még nem ismert fizikáról, és kb. millió + 1 ilyen kérdésem van. Pld. hogy működik a gravitáció, mert az olyan mint a varázslat még ma is, a mágneses és elektromos erőterekkel együtt. használni azt tudjuk őket, de az igazi alapjukról gőzünk sincsen a mai napig. ;)
Ha csak a kíváncsiság hajta őket, a megfigyelést tisztes távolról is elvégezhetik, nincs szükség egy F18al versenyezni.

Az ilyenekkel csak a bolondok foglalkoznak. Normális emberek nem. Mivel nem szeretnek sem látszani, sem kapcsolatba lépni, nyilván elhúznak, amikor vadászgépeket küldenek rájuk. De előtte még talán játszanak egy kicsit velünk, mint a macska az egérrel. Szerintem pontosan tudják mi az a vadászgép, milyen fegyverei vannak, és mi a biztonsági eljárás ellenük, hogy ne okozhassanak nekik kárt.
Egy másik rendszerben kifejlődött civ szinte 100%hogy biológiailag teljessen különbözik, tehát ez irányú kisérletezés is kiesik.
Ad 1., tudtommal NEM kísérleteznek velünk, de ez sem zárható ki. Ad 2., Mint ebben a postban feljebb írtam, valamilyen szkafanderben látta a barátom és a haverja is őket, szóval vagy nem ez a bolygó szülötte, vagy valamilyen más okból védeniük kell magukat ettől a környezettől.
Ezen logika mentén számomra nyilvánvaló, hogy ha ide is tévednének, max regisztrálják, hogy ok itt egy primitív civ, es majd párszáz év múlva esetleg visszanézünk, hogy mi a helyzet, de nem állunk le a légkörben demó repüléseket bemutatni, és nem azért mert megláthatnak, hanem mert minek?

:D:D:D Nana ! Ne becsüld alá a tudásukat ! ;) Nem téged fognak megkérdezni, hogy mi a dolguk itt, és milyen terveik vannak. Nem tudod a koncepciót, miért vannak itt ! SENKI NEM TUDJA !! De az tény hogy itt vannak, és mindenről folyamatosan vannak információik. A feltevésed amit mondtál egy hatalmas "faék" stílusú marhaság, hogy "majd visszanéznek". Úgy néz ki, eszük ágában sincs elmenni innen.

Megint elkezdtél reklamálni nálam, pedig csak azt mondtam el, amit tudok, és amit megfigyeltem. Amit csinálsz az nem egy okos emberre vall, hanem egy olyanra, aki a saját dogmáit szeretné ráerőltetni a másikra. Sajnálom hogy te még soha nem láttál ilyeneket. Az emberek nagy-része ilyen. Nagyon korlátolt a gondolkodásod, kicsit engedd szabadabbra, és ne azzal foglalkozz, hogy a másikba belekötsz. Nem rosszindulatból válaszoltam neked, hanem hogy okosabb legyél. Hiába reklamálsz itt nekem, ez nem változtat semmit a tényeken. De okoskodhatsz pilótáknak is, akik évtizedekig repülve sem láttak ufót, aztán egyszer ott áll mellettük a levegőben egy kb. 800m hosszú szivarszerű anyahajó. Jó hogy nem kaptak szívinfarktust ijedtükben. Köpni nyelni nem tudtak hirtelen. Mindez zsúfolt légtereknél anglia és franciaország között. Itt a tenger is zsúfolt, mégis megjelent, világos nappal. Talán tesztelték a reakciókat, kitudja mit csináltak. Amúgy ezek a nagy anyahajók nálunk is megjelentek párszor 90 körül. Sűrűn lakott, emberekkel zsúfolt területek felett. Senki nem tudja hogy miért tették. te meg majd "megmagyarázod", hogy ilyen nincs is, és hülyék lennének ilyet csinálni. De száz évekkel korábban is előfordultak ilyen esetek, nem csak manapság. Régóta itt vannak, és senki nem tudja miért.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Nekem ennyit hoz be
Sorry, we couldn’t find that page
Make sure you’ve typed the URL correctly, or try searching Vimeo. You could also watch one of the videos below instead.
Nekem lejátssza, nem tudom csak nálad van-e hiba, vagy másnak se játssza le. Ha nem működik megpróbálhatok másik feltöltőt, de nálam megy.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Nekem lejátssza, nem tudom csak nálad van-e hiba, vagy másnak se játssza le. Ha nem működik megpróbálhatok másik feltöltőt, de nálam megy.
Ennyit ad be, mint amit Roni írt. Nézd át a beállításokat a videonál. De ha a youtube-ra felteszed, biztos jó lesz.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Pedig full publicra állítottam, de akkor feltöltöm magát a fájlt, az a biztos. Csak még van egy kis dolgom. Közben már gondolkodom a nevükön, mert ezek után ha felvesszük velük a kapcsolatot én nevezhetem el őket :D
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Sajna még csak zoomolni se volt időm, mire zoomoltam már eltűnt. Egyébként teljes csend volt, semmi hang a közelben. Pedig ha helikopter lett volna, akkor a sebessége és a fénye alapján is nagyon közel kellett lennie, de a bogarak ciripelését is hallani lehetett. Ha pedig drón lett volna, akkor több mázsás aksi kellett volna neki egy ilyen reflektorhoz. Repülő meg nem állt volna egy helyben...
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 978
13 991
113
Amúgy én a az UFO-t a földön kívül kívülről érkezett intelligencia alkotta mesterséges szerkezetekre értem...

...Megint elkezdtél reklamálni nálam, pedig csak azt mondtam el, amit tudok, és amit megfigyeltem. Amit csinálsz az nem egy okos emberre vall, hanem egy olyanra, aki a saját dogmáit szeretné ráerőltetni a másikra. Sajnálom hogy te még soha nem láttál ilyeneket.

Előljáróban, köszönöm a választ, de ha már vetted a fáradságot, alaposabban is elolvashattad az írásom, és akkor lejöhetett volna, hogy én egyszer sem minősítettem a tiedet, Megtisztelnél azzal ha te is ehhez tartanad magad és kerülnéd személyeskedést, lehetőleg a burkoltat is. Csupán a jobb érthetőség miatt kértem, hogy pontosabban fogalmazz.
Tök jó, hogy te önállóan újraértelmezed az "UFO" jelentését figyelmen kívűl hagyva az eredeti jelentést. Kritikám ezek szerint nem volt alaptalan.
Senkire nem erőltettem semmit, nem is tudom honnan veszed ezt.
Igyekszem nyitottan gondolkozni, ezért is érdekel a véleményed, de ez nem azt jelenti, hogy a racionalis gondolkodást teljesen mellőzöm.

Van pár ellentmondás a történeteidben.
Egyszer azt írod, hogy jól rejtőzködnek, pár sorral odébb meg fényes nappal lakott területhez közel motirosokat észre sem véve lebegnek, vagy repülők mellett tünnek elő.
Nem akarnak kapcsolatba lépni, de a macska-egér játek a vadászgéppel még belefér.

De a lényeg a mondadódban, ha jól értem,
Többszáz éve itt vannak, senki nem tudja miért.
Különböző járműcsaláddal, a kicsitől a 800m anyahajóig.
Jól álcázzák magukat, de azért annyira mégsem.
Fényévekkel elöttünk járnak technikában, de azért kiváncsiak a miénkre is.
Nem tudjuk, miért vannak itt.

Köszönöm.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Nap, óra, perc, észlelés iránya, saccperkábé magasság, tiszta égbolt vagy felhős, viszonyítási pont stb.?
Így nehéz bármit is mondani...
..
(nagyon remeg a kezed...) :)
Fényes volt de pontszerű, ilyen pontnál a legkisebb mozdulat is elviszi a képet és mint mondtam épp zoomolni akartam, két ujjal böködtem elölről a telót, és arra se számítottam, hogy el fog tűnni, időm se volt stabilan ráfókuszálni. Amúgy tegnap pontban 22:30-kor jelent meg északi irányban. Alacsony magasságúnak tűnt, nekem először az jutott eszembe róla, hogy egy torony vagy oszlop jelzőfénye, de tudtam, hogy nincs ott torony. Elég felhős volt, csak néhány elsőrendű csillag látszott. Ennek a fénye össze se hasonlítható a csillagokkal és repülőből se láttam még ilyen fényeset.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Lehetnèl kicsit specifikusabb a megfogalmazást illetőleg, hogy mit is láttál, mert UFOt sokan láttunk nem kérdés a létezésük tekintve, hogy szimplán Unidentified Flying Object" azaz Azonosítatlan repülő tárgyat jelent.



Ismételten direkt zavarossan fogalmazol.
Mi meglepő azon ha ilyen helyzetben a szomszédos ország kémkedik a reaktorblokk, vagy akármi iránt?
Kismillió példát ismerünk erre a történelemben.



Mint mi emberek? Tehát földönkívülieket értesz itt a megfigyelők alatt?
Tök jó lenne ha egyértelműen fogalmaznál mikor van szó UFOról és mikor ETről. A smile-val meg mi a cél, csak vicc az egész?
Nem azért kötözködök mert nincs jobb dolgom, hanem szeretném tisztán érteni a mondandót. Komolyan érdekel, hogy földõn tevékenykedő ETt, hogyan racionalizáljátok.
Mert számomra se kérdés hogy van földönkívüli értelmes élet, de nem látom értelmét az itteni jelenlétüknek.
Bővebben, egy civ ami megugrotta az csillagközi utazást, technologiailag nagyságrendekkel előttünk jár. Nem hiszem, hogy bármi újjat tudnánk mutatni nekik.
Nyersanyagban az univerzum bővelkedik, a föld nem kiemelkedő, pláne belső bolygó lévén macerásabb is, tehát ez is kiesik.
Ha csak a kíváncsiság hajta őket, a megfigyelést tisztes távolról is elvégezhetik, nincs szükség egy F18al versenyezni.
Egy másik rendszerben kifejlődött civ szinte 100%hogy biológiailag teljessen különbözik, tehát ez irányú kisérletezés is kiesik.
Ezen logika mentén számomra nyilvánvaló, hogy ha ide is tévednének, max regisztrálják, hogy ok itt egy primitív civ, es majd párszáz év múlva esetleg visszanézünk, hogy mi a helyzet, de nem állunk le a légkörben demó repüléseket bemutatni, és nem azért mert megláthatnak, hanem mert minek?

Jaj még valamit ! Ilyen szivar alakú behemótot nálunk is láttak akkoriban, sokan a buszról, konkrétan itt ahol én lakom, de ugye ez nem publikus. Jóval kisebbnek írták le, szintén némán közlekedett az égen, nyáron, szikrázó napsütésben, úgy délután öt körül. Aki mesélte, ezzel a busszal jött haza, a háromnegyed-ötössel. Az egész buszról jól látták, de onnan ahol lakom, onnan is. Mivel a földről szemlélve a kristálytiszta égen a település egyik fele felett repült át. Földről szabad szemmel képtelenség megbecsülni a repülési magasságát és a méreteit, mert nincs hozzá viszonyítási alap. Csak műszerekkel vagy repülőkkel lehetett volna ezekről hiteles információkat nyerni.

Azt a föld felett lebegő járgányt is nyáron, délután látták a barátom és a haverja. Az előbb kicsit hamar küldtem el, szóval a két kamasz a mezőkön hegyen-völgyön persze jogsi nélkül motorozott aznap délután. Ez a hely légvonalban kb. 25 km-re van tőlünk, nem a környékünkön volt. Viszont itt nálunk is meséltek közvetlen találkozásokról, de más jellegűekről. Többről is. Ezekről keveset tudok, és én itthon sosem láttam ilyen UFO-t.
Előljáróban, köszönöm a választ, de ha már vetted a fáradságot, alaposabban is elolvashattad az írásom, és akkor lejöhetett volna, hogy én egyszer sem minősítettem a tiedet, Megtisztelnél azzal ha te is ehhez tartanad magad és kerülnéd személyeskedést, lehetőleg a burkoltat is. Csupán a jobb érthetőség miatt kértem, hogy pontosabban fogalmazz.

Hát ez remek ! :D:D:D Kb. olyan voltál, mint az elefánt a porcelán boltban, megpróbáltad rám tolni a dogmatikus nézeteidet, erre még én vagyok (megint ugye ;)) a "rossz ember".:rolleyes::D:D:D

Annyit tudok mondani az újabb postod további részeire, hogy egy mocskos nagy kötözködő vagy, aki a saját értetlenségét, tudás hiányát és begyöpösödött dogmáit rá akarja erőltetni a másikra, minden ízében megpróbálva erkölcsileg megsemmisíteni, és eközben azt szajkózza, hogy ő az "ártatlan bárány", aki csak jót akar. Csak röhögni tudok rajtad ! :D:D:D:D:p Elmész te a jó büdös faxba oda, ahonnan jöttél !!!:D:p:p:cool: Ez a második kötözködésed nem "véletlen", úgy hogy mostantól kezdve számomra egy nem létező senki vagy, olyan mint a levegő. Bárhol bármit írsz, az nem létezik ! ;) Én nem állítgatlak "Ignore"-ra semmi értelme.

Ja, jut eszembe, te honnan pottyantál ide ?? "444-es komment szekciós menekült" vagy ? Aki "white listás" volt, de kirakták az egész bandát ? :rolleyes::) Csak ezt meséld még el, mert szinte biztos hogy az vagy, onnan jöttél. Persze ez egyáltalán nem zavarna engem, ha normális lennél, nem ilyen kötözködő.:)
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Előljáróban, köszönöm a választ, de ha már vetted a fáradságot, alaposabban is elolvashattad az írásom, és akkor lejöhetett volna, hogy én egyszer sem minősítettem a tiedet, Megtisztelnél azzal ha te is ehhez tartanad magad és kerülnéd személyeskedést, lehetőleg a burkoltat is. Csupán a jobb érthetőség miatt kértem, hogy pontosabban fogalmazz.
Tök jó, hogy te önállóan újraértelmezed az "UFO" jelentését figyelmen kívűl hagyva az eredeti jelentést. Kritikám ezek szerint nem volt alaptalan.
Senkire nem erőltettem semmit, nem is tudom honnan veszed ezt.
Igyekszem nyitottan gondolkozni, ezért is érdekel a véleményed, de ez nem azt jelenti, hogy a racionalis gondolkodást teljesen mellőzöm.

Van pár ellentmondás a történeteidben.
Egyszer azt írod, hogy jól rejtőzködnek, pár sorral odébb meg fényes nappal lakott területhez közel motirosokat észre sem véve lebegnek, vagy repülők mellett tünnek elő.
Nem akarnak kapcsolatba lépni, de a macska-egér játek a vadászgéppel még belefér.

De a lényeg a mondadódban, ha jól értem,
Többszáz éve itt vannak, senki nem tudja miért.
Különböző járműcsaláddal, a kicsitől a 800m anyahajóig.
Jól álcázzák magukat, de azért annyira mégsem.
Fényévekkel elöttünk járnak technikában, de azért kiváncsiak a miénkre is.
Nem tudjuk, miért vannak itt.

Köszönöm.

Hülye vagy okostojáskám, "bort iszol és vizet prédikálsz". A tudásod is a témáról kb. a semmivel egyenlő. Nem az én írásomban vannak az ellentmondások, hanem te zavaros fejedben. :D Kiskoromtól foglalkozom a témával, és igen nagy szerencsémnek tartom, hogy magam is láttam UFO-t, többször is, nem egyedül, volt aki mellettem is csak ennyit szólt, hogy "láttad ?". Szerencsémnek tartom, hogy egy olyan időszakban követhettem az UFO észleléseket, amikor sok volt magyarországon. Nem csak nálunk láttam, hanem ausztriában is, de azt nem sorolom a fedhetetlen esetek közé, bár az is az volt.

Na akkor most én köszönöm ! Petőfi után szabadom most kizárlak nálam az emberek sorából az eddigi "produkcióid" után ! A rövid indoklás - "Mert megérdemled"... Ennyi... :)