UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 249
113
Fantáziaraj a Proxima b felszínéről, háttérben a Proxima és az alfa és béta Centauri.

20190906fantaziaraj-a-proxima-centauri-b1.jpg


"Idegen civilizáció jelenlétére is utalhat az a rádiójel, ami a Naphoz legközelebbi csillag, a Proxima Centauri felől érkezett - írja a The Guardian cikkére hivatkozva a Futurism tudományos hírportál. A SETI kutatói vizsgálatot indítottak.
...

Természetesen a legtöbb szakértő szkeptikus a felfedezést illetően. A kételyeket táplálja többek között az a tény, hogy a szignálból egyelőre nem olvasható ki értelmes információ, továbbá a Proxima b bolygó egy vörös törpe körül kering, ami leginkább fokozott aktivitásáról, pusztító erejű kitöréseiről ismert.

A csillagászok tovább folytatják a jel vizsgálatát."

https://www.origo.hu/tudomany/20201...tm_medium=referral&utm_campaign=hiraggregator
Hamu a fejemre, Centauri A, B és Proxima. Mind a három csillag a Kentaurusz csillagkép alfája, mivel szabad szemmel nem látszik külön. Csak bejött az asszony és megzavart. :D


600px-Alpha_Centauri_relative_sizes.svg.png
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 370
2 565
113
Csak egyet emelnék ki, aztán nekem egyelőre ebből elég is. A "400 millió éves számítógépet". Ami számomra ránézésre egyértelműnek tűnően nem valami praktikus célokat szolgáló gépnek-alkatrészeknek látszott, sokkal inkább valami biológiai képződménynek. És naná, hogy az is:

https://www.researchgate.net/figure...entando-a-morfologia-da-faceta_fig3_240841720

https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Laudonomphalus

Az ilyen "leletek" minimum 90%-a vagy hazudozás, meg szándékos hamisítás, vagy csak valaki nagyon benézte. Az UFO-észlelések is hasonlóak. Max 10, de szerintem inkább <1%, ami tényleg jelenleg megmagyarázhatatlan. A többi vagy anyagi-népszerűségi haszonszerzésből fakadó kamuzás, vagy szimpla hallucináció (gyakran szerek hatása alatt), vagy csak az észlelő nem tudta azonosítani, de amúgy ismert jelenség.

Ha csak az 1% fele valós (legyen az földi eredetű, vagy sem), akkor az már több, mint "elég".
Sokan a mai tudományban "hisznek" (a te szóhasználatod szerint). De sajnos a jelenlegi tudományunk a földünk jelenségeinek egy jelentékeny részét nem írja le (és jó esély van arra is, hogy amit le is ír, annak egy része hibás feltételezéseken alapul), nemhogy az űr mélyét.

Egyébként pedig kíváncsi vagyok arra, hogy miért nem engedte anno Clinton (tán 92'-ben), hogy állami tudósok egy csoportja által kért titoktartást feloldják néhány tudományterületen.
Megfogalmazás szerint "túl drámai " lenne. De mindegy is. A topic témája az emberek 95%-a számára hitbeli és nem tudományos kérdés.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 869
113
Én úgy gondolom, hogy a galaxisunkban az élet az egy teljesen általános dolog lehet, és úgy gondolom, hogy van több tucat intelligens civilizáció is, amelyek közül néhány, talán képes minket meglátogatni.
Én néha még abban sem vagyok biztos, hogy a Földön létezik intelligens civilizáció...
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 249
113
Csak egyet emelnék ki, aztán nekem egyelőre ebből elég is. A "400 millió éves számítógépet". Ami számomra ránézésre egyértelműnek tűnően nem valami praktikus célokat szolgáló gépnek-alkatrészeknek látszott, sokkal inkább valami biológiai képződménynek. És naná, hogy az is:

https://www.researchgate.net/figure...entando-a-morfologia-da-faceta_fig3_240841720

https://commons.wikimedia.org/wiki/Category:Laudonomphalus

Az ilyen "leletek" minimum 90%-a vagy hazudozás, meg szándékos hamisítás, vagy csak valaki nagyon benézte. Az UFO-észlelések is hasonlóak. Max 10, de szerintem inkább <1%, ami tényleg jelenleg megmagyarázhatatlan. A többi vagy anyagi-népszerűségi haszonszerzésből fakadó kamuzás, vagy szimpla hallucináció (gyakran szerek hatása alatt), vagy csak az észlelő nem tudta azonosítani, de amúgy ismert jelenség.
Teljesen egyetértek az a végső konklúzióddal is, ha pl. alapítvénynak dolgozik, csak akkor kap pénzt, ha határidőn belül felmutat valami eredményt. Felmutat. :D

A beidézett videóban a menő srác mondja, hogy a nagyon magasan fejlett előd civilizáció kipusztította magát és a dínókat is. Óhhh ez a meglátás, taníts Mágussss. :D

Az előd civilizációval kapcsolatosan csak azt tudom mondani, hogy ismereteim szerint a Föld ásványkincsei a bronzkor körülileg érintetlenek maradtak.

Ha pl. az amerikai aszfalt és bitumen tavak nem kellettek nekik, akkor vagy nem értettek a repüléshez, vagy fénylények voltak. :D

https://mult-kor.hu/20110607_mar_az_amerikai_oslakosokat_is_mergezte_a_bitumen

https://www.erdekesvilag.hu/aszfalt-to-trinidad-es-tobagon/

Azt nem zárom ki, hogy az ember fejlődésében talán vannak anomáliák és lehettek nagyon nagy tudásbeli különbségek, mint most is vannak az űrhazás küszöbén kőkorszaki körülményekben élő népcsoportok.

Mint az egyik scifi novella megfogalmazta, hogy a földönkívülieknek muszáj volt leszállniuk az épp közelükben levő sárbolygóra, a járgányuk megjavítása érdekében.

Hogy segítsenek maguknak a helyet elkészíteni, létrehozták rögtönzötten a terep rendezéséhez a Patást, amelyt szarvakkal és csapkodható farokkal és szárnnyal is elláttak, amely nagyon szorgos és odaadó volt és mindig elérhető volt.

Sajnos rájöttek, hogy a másik létrehozott lénynél hibát vétettek a létrehozásánál!
A finom munkára szánt Sápatag sunyi és lusta volt, néha eltűnt, kivonta magát a munka alól, alig segített, majd mikor a járgányuk készen lett, nem találták meg. Így távoztak. :D
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 249
113
Én néha még abban sem vagyok biztos, hogy a Földön létezik intelligens civilizáció...
Csak van a Földön értelmes élet. :D

Olyan sok Tejútrendszerünkben a csillag és milliárdnyi galaxis az univerzumban, hogy a nagy számok törvénye után kell lennie.

Ha felnézel az égboltra, nem kizárt, hogy más lakó értelmet sugárzó szempárjával találkozol. :)
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 075
10 210
113
Csak van a Földön értelmes élet. :D

Olyan sok Tejútrendszerünkben a csillag és milliárdnyi galaxis az univerzumban, hogy a nagy számok törvénye után kell lennie.

Ha felnézel az égboltra, nem kizárt, hogy más lakó értelmet sugárzó szempárjával találkozol. :)

Ezt mintha Jefremovnál olvastam volna....o_O
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113
phaidros

Gondolkodom tehát vagyok :)
Értem az emberiség kritikádat, de lehet máshol mások jobban csinálják ;)
Vagy rosszabbul :p
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 249
113
Ezt mintha Jefremovnál olvastam volna....o_O
"Ha felnézel az égboltra, nem kizárt, hogy más lakó értelmet sugárzó szempárjával találkozol."
Túl jó a memóriád! :D:D:hadonaszos:
Igen, nem pontos lehet az idézet, de a lényeg átjött! :) De én már Jefremovval nem tudtam párosítani. Küldök neked jó indulatból 1 B+ -et. :):);)
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 075
10 210
113
"Ha felnézel az égboltra, nem kizárt, hogy más lakó értelmet sugárzó szempárjával találkozol."
Túl jó a memóriád! :D:D:hadonaszos:
Igen, nem pontos lehet az idézet, de a lényeg átjött! :) De én már Jefremovval nem tudtam párosítani. Küldök neked jó indulatból 1 B+ -et. :):);)

Én sem tudnám pontosan idézni, ( a könyv már nincs meg),de lényeg ott van, az ember agya nem googli kereső....
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and jani22

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 852
4 132
113


Az simán lehet, hogy bedrogozva repültek. Többek között (mert nagyon sok ország légierejénél használnak hasonló cuccokat) az amerikai katonai pilóták is használhattak akkoriban még amfetamint (Adderall). Szerencsére az amfetamin nem nagyon okoz hallucinációkat, meg a hőkamerára sem hat. :D
Amúgy szép felvételek és számunkra valóban UFO-k. Hogy a Pentagon számára is azok-e (mármint azonosítatlanok), vagy szándékosan trollkodtak, dezinformálni akartak, esetleg csak tesztelni a reakciókat, azt meg egyelőre nem tudhatjuk.

Egyébként a hadseregek (már amelyiknek vannak komolyabb technológiájú és elsősorban légieszköz fejlesztéseik), előszeretettel gerjesztik, táplálják az idegen űrjárműs dolgokat, hogy elfedjék a saját, akkor még titkos eszközeiket. Mint az az amerikai légierő esetében is már megtörtént párszor, pl. amikor a korai A-12 tesztrepülések polgári személyek általi véletlen észleléseire "rádolgoztak" kicsit, hadd higgyék csak az emberek, hogy nem emberi eszközt láttak.

Shektor11
Sajnos az egy tény, hogy a hiteles beszámolókat úgy a legkönnyebb ellehetetleníteni, hogy kreálsz melléjük 100 baromságot.
Valamiért egy időben próbálták nevetségessé tenni a dolgot, az nem jött be, most inkább a szemét rágyártása folyik.
Azt, hogy ennek mi lehet az oka azt nem tudom... :(

Én tudom az okát. A számtech fejlettsége (profi kép és videószerkesztő programok és az ezeket futtatni képes, már bárki által megvásárolható hardver) és az internet (meg a vele járó dolgok, a kép- és videómegosztók, a közösségi oldalak, blogok). Az internet, ahol ma már bárki könnyedén és szabadon terjesztheti globálisan a gondolatait, elméleteit is, vagy kitalálhat, hamisíthat jóformán bármit, a hírnévért, a népszerűségért cserébe, vagy mert messiásnak képzeli magát. Teret kaptak azok, akik eddig csak relatív szűk körben terjeszthették az "igéiket". És jóformán bármi, még a leghülyébb elméletek is közönségre találtak az életükkel elégedetlenek, a világból kiábrándultak, a természettudományosan (is) analfabéták, meg a paranoiások tömegei révén.


wolfram

Számomra amúgy érdekes kérdés, hogy képesek lennénk-e azonosítani egy több ezer éve lezuhant szonda maradványait?
Ha találsz egy titán fogas kereket, az kb. akárhány éves is lehet. Az a baj nem értek hozzá....

Nehéz ügy lenne. Talán az izotópok arányának vizsgálatával (a titánnak pl. öt stabil izotópja van és ezek egymástól eltérő arányban alkotják a titán fémet) meg lehetne állapítani, hogy az adott eszköz földi eredetű alapanyagokból áll, vagy sem, de ez azért nem teljesen 100%-os módszer
A kormeghatározás is nagyon nehéz lenne titán, meg bármilyen gyártott fém esetében. Az oxidréteg vastagságból lehetne következtetni, de az oxidréteg növekedésének mértékét befolyásolja az a környezet kémhatása, savak, lúgok, reaktív elemek, vegyületek is, ahol a tárgy hosszabb időt tölt el.
Persze, ha mondjuk többtízméternyi, korábban bizonyosan érintetlen tömör kőzet alatt, teszem azt devoni korú mészkőbe ágyazódva lenne ilyen spéci, csak az elmúlt 50-100 évben előállítható tárgy, akkor azért nem sok kétség maradhatna.


Ha csak az 1% fele valós (legyen az földi eredetű, vagy sem), akkor az már több, mint "elég".
Sokan a mai tudományban "hisznek" (a te szóhasználatod szerint). De sajnos a jelenlegi tudományunk a földünk jelenségeinek egy jelentékeny részét nem írja le (és jó esély van arra is, hogy amit le is ír, annak egy része hibás feltételezéseken alapul), nemhogy az űr mélyét.

Persze, ilyenek vannak. Pl. a gömbvillámok, amik létezése bizonyított, de a fizikai háttér még nem ismert.
Csak az egy dolog, ha valamire azt mondjuk, hogy jelenleg ismeretlen jelenség, az meg egy teljesen más történet, amikor rendszeresen idelátogató földönkívülieket, titkos Hold-, Mars-, stb. bázisokat, gyíkembereket, anunnakikat, meg ezekkel történő összeesküvéseket vizionálnak és rosszabb esetben tényként adnak elő.
Vagy azért, mert mindenáron magyarázatot akarnak adni-kapni a nem értett dolgokra, vagy mentális betegség, haszonszerzési vágyból fakadó gátlástalanság, stb. miatt...
Persze minden kornak megvoltak a maga ilyen dolgai, képzeletbeli, sok esetben emberfeletti lényei. Sárkányok, angyalok, ártó démonok, boszorkányok, varázslók...

Egyébként pedig kíváncsi vagyok arra, hogy miért nem engedte anno Clinton (tán 92'-ben), hogy állami tudósok egy csoportja által kért titoktartást feloldják néhány tudományterületen.
Megfogalmazás szerint "túl drámai " lenne. De mindegy is. A topic témája az emberek 95%-a számára hitbeli és nem tudományos kérdés.

Nem ismerős a sztori, de feltételezem, ha volt ilyen, akkor érzékeny, katonai területen hasznosítható felfedezésekről, technológiáról lehetett szó. Amihez úgy vélték, hogy nem lenne jó, ha a potenciális ellenségeik hozzáférhetnének.
 
S

Shektor11

Guest
"Egyébként a hadseregek (már amelyiknek vannak komolyabb technológiájú és elsősorban légieszköz fejlesztéseik), előszeretettel gerjesztik, táplálják az idegen űrjárműs dolgokat, hogy elfedjék a saját, akkor még titkos eszközeiket. Mint az az amerikai légierő esetében is már megtörtént párszor, pl. amikor a korai A-12 tesztrepülések polgári személyek általi véletlen észleléseire "rádolgoztak" kicsit, hadd higgyék csak az emberek, hogy nem emberi eszközt láttak."

Mint Roswellnél is, ahol először beismerték, hogy lezuhant egy repülő csészealj, aztán meterológiai léggömbnek hazudták azt?
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 121
53 697
113

Shektor11


Végig néztem az interiút, nem sok minden derül ki belőle. Ha valaki tényleg megél ilyen dolgokat az ennél sokkal többet is tudhat. Szerintem.
Az itt elhangzottakat sem tudjuk ellenőrizni. :(
 
  • Tetszik
Reactions: Shektor11
S

Shektor11

Guest

Shektor11


Végig néztem az interiút, nem sok minden derül ki belőle. Ha valaki tényleg megél ilyen dolgokat az ennél sokkal többet is tudhat. Szerintem.
Az itt elhangzottakat sem tudjuk ellenőrizni. :(
Igen, leellenőrizni sajnos tényleg nem tudjuk, ugyanakkor érdekes ez a jelenség, hogy prominens személyek életük utolsó szakaszára (vénségükre), elkezdenek fecsegni...
ebben a műfajban Kanada volt védelmi minisztere a klasszikus példa:
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 495
113
Shektor11

Sajnos az egy tény, hogy a hiteles beszámolókat úgy a legkönnyebb ellehetetleníteni, hogy kreálsz melléjük 100 baromságot.
Valamiért egy időben próbálták nevetségessé tenni a dolgot, az nem jött be, most inkább a szemét rágyártása folyik.
Azt, hogy ennek mi lehet az oka azt nem tudom... :(

Én úgy gondolom, hogy a galaxisunkban az élet az egy teljesen általános dolog lehet, és úgy gondolom, hogy van több tucat intelligens civilizáció is, amelyek közül néhány, talán képes minket meglátogatni.
De erős a gyanúm, hogy ezek nem skandináv UFO-k vagy gyíkemberek. :rolleyes:

Ellenben mondjuk a "kis szürkéket" simán el tudom képzelni. :)
Ha bele gondolsz hasonló körülmények között fejlődhet hasonlóan az élet.
E mellet űrhajót az tud építeni akinek:
1. Van elég nagy agya
2. Jó a térlátása
3. Van mivel megfognia dolgokat, finom motoros funkciókkal. (Kutya, elefánt, kerti rigó kiesik :D)
4. Képes az elvont gondolkodásra
5. Bolygója uralkodó faja, ergo valamilyen ragadozó
6. Elég sokáig él
7. Közösségi lény
Elvi síkon egy ember méretű hangya, vagy egy közösségbe szerveződő polip is megfelelhet ezeknek.
(Erőltetett párhuzam, de nem kell, hogy emlős legyen)



Na, vajh miért hiteltelenítenek el beszámolókat, vajh miért titkosítanak egy halom észlelést?
:oops:

Mibol gondolod, hogy más fajoknak építeni kell urhajót, vagy, hogy kell urhajó az utazáshoz?
Vagy kellenek végtagok az urhajóik irányításához?
Miért vetítesz ki bármit a mi fizikánk/kémiánk alapján egy másik naprendszerre, galaxisra?
Stb!?
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 249
113
Az UFO-k visszatértek az egyiptomi Nagy piramisokhoz, oszt már szét is estek felette, mert ezek áttörtek a parszekekel mért távolságon, oszt tuti Pistike megdelejezte ezeket, mert úgy ítélté meg a hanyag videókészítők lángoló és életlenné váló felvételeit. Nem kell nyugtalankodni, a Piramisok még állnak. :D :D

 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 249
113
Az simán lehet, hogy bedrogozva repültek. Többek között (mert nagyon sok ország légierejénél használnak hasonló cuccokat) az amerikai katonai pilóták is használhattak akkoriban még amfetamint (Adderall). Szerencsére az amfetamin nem nagyon okoz hallucinációkat, meg a hőkamerára sem hat. :D
Amúgy szép felvételek és számunkra valóban UFO-k. Hogy a Pentagon számára is azok-e (mármint azonosítatlanok), vagy szándékosan trollkodtak, dezinformálni akartak, esetleg csak tesztelni a reakciókat, azt meg egyelőre nem tudhatjuk.

Egyébként a hadseregek (már amelyiknek vannak komolyabb technológiájú és elsősorban légieszköz fejlesztéseik), előszeretettel gerjesztik, táplálják az idegen űrjárműs dolgokat, hogy elfedjék a saját, akkor még titkos eszközeiket. Mint az az amerikai légierő esetében is már megtörtént párszor, pl. amikor a korai A-12 tesztrepülések polgári személyek általi véletlen észleléseire "rádolgoztak" kicsit, hadd higgyék csak az emberek, hogy nem emberi eszközt láttak.



Én tudom az okát. A számtech fejlettsége (profi kép és videószerkesztő programok és az ezeket futtatni képes, már bárki által megvásárolható hardver) és az internet (meg a vele járó dolgok, a kép- és videómegosztók, a közösségi oldalak, blogok). Az internet, ahol ma már bárki könnyedén és szabadon terjesztheti globálisan a gondolatait, elméleteit is, vagy kitalálhat, hamisíthat jóformán bármit, a hírnévért, a népszerűségért cserébe, vagy mert messiásnak képzeli magát. Teret kaptak azok, akik eddig csak relatív szűk körben terjeszthették az "igéiket". És jóformán bármi, még a leghülyébb elméletek is közönségre találtak az életükkel elégedetlenek, a világból kiábrándultak, a természettudományosan (is) analfabéták, meg a paranoiások tömegei révén.




Nehéz ügy lenne. Talán az izotópok arányának vizsgálatával (a titánnak pl. öt stabil izotópja van és ezek egymástól eltérő arányban alkotják a titán fémet) meg lehetne állapítani, hogy az adott eszköz földi eredetű alapanyagokból áll, vagy sem, de ez azért nem teljesen 100%-os módszer
A kormeghatározás is nagyon nehéz lenne titán, meg bármilyen gyártott fém esetében. Az oxidréteg vastagságból lehetne következtetni, de az oxidréteg növekedésének mértékét befolyásolja az a környezet kémhatása, savak, lúgok, reaktív elemek, vegyületek is, ahol a tárgy hosszabb időt tölt el.
Persze, ha mondjuk többtízméternyi, korábban bizonyosan érintetlen tömör kőzet alatt, teszem azt devoni korú mészkőbe ágyazódva lenne ilyen spéci, csak az elmúlt 50-100 évben előállítható tárgy, akkor azért nem sok kétség maradhatna.




Persze, ilyenek vannak. Pl. a gömbvillámok, amik létezése bizonyított, de a fizikai háttér még nem ismert.
Csak az egy dolog, ha valamire azt mondjuk, hogy jelenleg ismeretlen jelenség, az meg egy teljesen más történet, amikor rendszeresen idelátogató földönkívülieket, titkos Hold-, Mars-, stb. bázisokat, gyíkembereket, anunnakikat, meg ezekkel történő összeesküvéseket vizionálnak és rosszabb esetben tényként adnak elő.
Vagy azért, mert mindenáron magyarázatot akarnak adni-kapni a nem értett dolgokra, vagy mentális betegség, haszonszerzési vágyból fakadó gátlástalanság, stb. miatt...
Persze minden kornak megvoltak a maga ilyen dolgai, képzeletbeli, sok esetben emberfeletti lényei. Sárkányok, angyalok, ártó démonok, boszorkányok, varázslók...



Nem ismerős a sztori, de feltételezem, ha volt ilyen, akkor érzékeny, katonai területen hasznosítható felfedezésekről, technológiáról lehetett szó. Amihez úgy vélték, hogy nem lenne jó, ha a potenciális ellenségeik hozzáférhetnének.
Egyetértek, jó a HSz-ed. :)
Kis kiegészítés, gömbvillám: Édesapám, aki nagyon szerette a természetet és szerintem reálisan gondolkodott.
Elmondása szerint vasúti sínek voltak függőlegesen leverve elvállasztónak egy nagy téren, amikor 1 zivataros időben egy kék színű nem nagy gömb oszlopról, oszlopra haladva átugrált és megfolyt a nem akármilyen anyagból készült vasúti sín. Ez tuti nem UFO, mert milyen okból jönne pont ide vasúti síneket olvasztgatni jópár parsec távolságból. :D

Volt egy, a Romániában talált, dizájnoson kőbe ágyazott kalapács, nem hatott meg, Lehet, hogy előítéletim vannak.

Továbbra is azt mondom, hogy a Föld ásványkincsei alapvetően nem lettek kiaknázva jóval korábban /vélelmezett előző civilizáció/
Pl. amcsiban a bitumentavak.

Az ókorban a réz, ezüst, arany menő volt már, de a titánra és az alumínium feldolgozásra nem ugrottak rá.

Az nekem furcsa, majd olvasnom kell, hogy nem zebra, vagy varjú, számomra egyforma populáció vagyunk, de az orvoslás és az egymás közötti házasságok végterméke hozott valami, meg a túl sokat élek a napsütötte és nem napsütötte tájékon emberileg.

Én úgy gondolom el, hogy a mai ember már millió évek óta fejlődik, amit találtak "pitekuszukat", azok nem mi vagyunk, azok maradtak meg, mert mi eltakarítottunk magunk mögött mindent.

A sárkánylegendák, sem légből kapottak: "Lelőjjem a nyilammal a repkedő Pteranodont ? Várjál, le fognak esni és jön a T-RECS, meg nálam van az AK-47, amit Anya rámtukmált.

Pteranodon.jpg


Valójában számomra az emberi faj kialakulását, egy kicsit nem jól meghatározottnak látom. Tuti, hogy tettük mi is ennek érdekében. Pl. az alexandriai könyvtár megsemmisítése és az "állítólagos" egyiptomi nagy labirintus megnem találása.

Bár Pl. a bálnák és a delfinek hangüzenetei sem érdekeltek kellően minket, vagy a tengeri polipok megoldó készségei, van itt még mit tenni, hogy helyre tegyük magunkat. :)
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány