UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 313
54 763
113
Ahhoz én is kevés vagyok. De az egyértelmű, hogy nem kapott volna plecsnit a patent kérelem, ha ellent mondana a jelenlegi fizikànak.
Persze ez nem jelenti azt, hogy működik, vagy hogy megépült volna.

A gömbvillàm forgó plazma? Ezt se tudtam. Pedig anno egyet làttam.

Nem tudom neked 100%-osan megmondani, hogy miből van a gömbvillám, ugyanis ezt konkrétan senki sem tudja!
Én is láttam már élőben, nekem plazma gömbnek tűnt.
Amit 100%-ra mondok róla, hogy képes a levitációra.
És sérülés nélkül képes átmenni szilárd tárgyakon. Ez a két dolog, szerintem már önmagában elképesztő!
Szóval bőven van még mit tanulnunk a fizikáról.
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 313
54 763
113
Amúgy érdekes, gömbvillámnak tűnő jelenség ez is:
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 992
53 878
113
Nem tudom neked 100%-osan megmondani, hogy miből van a gömbvillám, ugyanis ezt konkrétan senki sem tudja!
Én is láttam már élőben, nekem plazma gömbnek tűnt.
Amit 100%-ra mondok róla, hogy képes a levitációra.
És sérülés nélkül képes átmenni szilárd tárgyakon. Ez a két dolog, szerintem már önmagában elképesztő!
Szóval bőven van még mit tanulnunk a fizikáról.


Pedig nem véletlenül látja, aki látja, pont azért jelenik meg ott, ahol megjelenik, hogy picit elgondolkodjon a dolgokon az illeto aki látta.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 313
54 763
113
Pedig nem véletlenül látja, aki látja, pont azért jelenik meg ott, ahol megjelenik, hogy picit elgondolkodjon a dolgokon az illeto aki látta.

Tényleg nem volt véletlen. A hideg meg a meleg levegő találkozott egymással, rohadt nagy felhőszakadásos vihar lett böszme nagy villámokkal és akkor láttam ezt a jelenséget. Ha jól emlékszem legalább kétszer láttam a jelenséget életemben.
És az is igaz, hogy elgondolkodik aki látja, mert jó esetben olyat lát amit a legtöbb ember soha , és olyan fizikai furcsaságokat figyelhet meg amit elég nehéz értelmezni.
A probléma inkább az emberek memóriájával van. Én sem emlékszem már rá pontosan 15+ év távlatából. :(
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

yangwenli

Well-Known Member
2015. június 19.
1 205
2 677
113
Gombvillamot siman megfigyeltek felhomentes idoben is. Volt amikor egy trafoallomasba csapodott. Van amikor a kemenyen keresztul tavozik. Szoval neha olyan mintha legmozgast kovetne, neha elektromagnesessegre reagal. o_O

Sokszor irnak itt is 90 fokos iranyvaltasokrol, ezert is vallom en is , hogy sok "UFO" jelenseg voltakeppen gombvillam megfigyelese.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22 and Pogány

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 313
54 763
113
Gombvillamot siman megfigyeltek felhomentes idoben is. Volt amikor egy trafoallomasba csapodott. Van amikor a kemenyen keresztul tavozik. Szoval neha olyan mintha legmozgast kovetne, neha elektromagnesessegre reagal. o_O

Sokszor irnak itt is 90 fokos iranyvaltasokrol, ezert is vallom en is , hogy sok "UFO" jelenseg voltakeppen gombvillam megfigyelese.

A valós UFO megfigyelések egy jelentős része szerintem is gömbvillám.
A másik fele nekem nagyon eltérőnek tűnik.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22 and Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 205
67 076
113
Gombvillamot siman megfigyeltek felhomentes idoben is. Volt amikor egy trafoallomasba csapodott. Van amikor a kemenyen keresztul tavozik. Szoval neha olyan mintha legmozgast kovetne, neha elektromagnesessegre reagal. o_O

Sokszor irnak itt is 90 fokos iranyvaltasokrol, ezert is vallom en is , hogy sok "UFO" jelenseg voltakeppen gombvillam megfigyelese.
A legbizarrabb eset amit olvastam még fiatalon, az egy figuráról szólt, talán ügyvéd, aki kinyitotta a dolgozószobájában a páncélszekrényt és ott kuksolt benne egy gömbvillám. Súlyos sérüléseket szenvedett az arc, miközben a páncélszekrényben tárolt iratoknak semmi baja nem lett. Hogy milyen médiumban olvastam, már nem emlékszek.
 
  • Hűha
Reactions: jani22

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 345
24 636
113
Édesapám látott gömvillámot. Vasúti sín darabok voltak függőlegesen földbe ásva "kerítés" gyanánt, azok végén ugrált a gömbvillám és az acél megfolyt. Hogy mennyire, azt nem tudom.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
A valós UFO megfigyelések egy jelentős része szerintem is gömbvillám.
A másik fele nekem nagyon eltérőnek tűnik.
Annyira jelentős része szerintem nem az de biztos hogy van köztük egy rakás.
Sok megfigyelés hibás / felületes / irtózatosan tudashianyos !!! Primitív felremagyarazasokkal !

Na de vannak pontos közeli megfigyelések is, itt a topicban is vagyunk páran, amikhez nem férhet kétség, hogy intelligens vezérelt mesterséges repülő szerkezetet láttunk értelmes vagy AI irányítással, a földön ma még ismeretlen szinte néma, lebegésre is alkalmas ismeretlen működési elvű hajtóművekkel ellátva. Aki volt olyan szerencsés és látott ilyent repülés közben annak nincsenek kétségei hogy léteznek ilyenek. Már sokan vagyunk akiknek megadatott ez a kivételes szerencse, sokunknak többször is. .:)
 
  • Tetszik
Reactions: gergo55

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 313
54 763
113
Annyira jelentős része szerintem nem az de biztos hogy van köztük egy rakás.
Sok megfigyelés hibás / felületes / irtózatosan tudashianyos !!! Primitív felremagyarazasokkal !

Na de vannak pontos közeli megfigyelések is, itt a topicban is vagyunk páran, amikhez nem férhet kétség, hogy intelligens vezérelt mesterséges repülő szerkezetet láttunk értelmes vagy AI irányítással, a földön ma még ismeretlen szinte néma, lebegésre is alkalmas ismeretlen működési elvű hajtóművekkel ellátva. Aki volt olyan szerencsés és látott ilyent repülés közben annak nincsenek kétségei hogy léteznek ilyenek. Már sokan vagyunk akiknek megadatott ez a kivételes szerencse, sokunknak többször is. .:)

Én se véletlenül hoztam létre annó ezt a topikot. Vannak az életben furcsa dolgok.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Érdekes júniusunk lesz......

Szerintem az igazságot el fogják hallgatni ahogy eddig tették. :D Simán...:D (iszonyatos katonai tudományos és gazdasági érdekek fűződnek egyes fizikai működési elvek megszerzéséhez mint pld. az ufo hajtóművek elve, az energiaellátásuk biztosítása, az álcázási módszereik, navigaciójuk, védelmi és fegyverrendszereik, stb. Ezek a legnagyobb országoknak világuralmat jelentenének akár 1évszázadra is. Majd pont világgá fogják kürtölni őket... Melyik is lesz az ??? Az első ??? :rolleyes::eek::D:D:D )

A legtöbb UFO észlelés mögött nincsenek idegenek...
Ja... :D egy (nagyon kis) része mögött meg vannak... :rolleyes::D:D:D és ez itt a lényeg. :eek::)
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 797
81 001
113
Vlagyimir Putyin áll a "piramis alakú" UFO-k mögött, amelyeket az amerikai haditengerészet hajója felett filmeztek le - mondta Harry Reid volt szenátor. Harry Reid szerint "ebben nincs kétség." Ezt azt követően nyilatkozta, miután a Pentagon megerősítette a közösségi hálózatba került felvétel hitelességét.