UFO / UAP (Unidentified Aerial Phenomena)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 139
113
Szóval neked nem volt szerencséd az ufokkal.

Eddig nem nagyon... Úgy tűnik, hogy kerülnek, mint ördög a tömjénfüstöt. :D


"Százával látják az ufókat a vadászpilóták, de hihetünk-e nekik?"


Jól összeszedett cikk.


Nem szeretnék arrogánsnak tűnni, de itt nem az a kérdés, hogy én mit szeretnék konkrétan, hanem hogy mi a valóság. Ha a kérdés az, hogy szerintem látogatják-e a Földet földönkívüliek, akkor a válaszom az, hogy igen! De nem azért igen, mert én arra vágyok, hanem azért mert az a valóság szvsz. Mint ahogy 2+2 sem azért =4-el, mert az a vágyam, hanem mert 2+2 az objektíven nézve is 4.

Ez az én személyes véleményem. Ez az a pont, ahonnan kiindulok, de nem azért, mert erre vágynék.

Oké. Még egy kérdés. Mivel semmi olyan szervetlen dolog nincs a Földön, ami bárhol máshol ne lenne az Univerzumban, ezért ugye az megfelel a valóságnak, hogy szerinted kifejezetten miattunk, emberek (vagy még esetleg a földi bioszféra) miatt látogatják a Földet?

Bocs ha tovam, de senkinek se tunik fel a parhuzam? Mikor anno az 50-es evekben fokozodott a hideghaboru, szinten tele volt a sajto az UFO temaval. Ha megnezitek tok ugyanaz van. Amcsik izmoznak Kinaval, oroszokkal, kileptek fegyverzeti egyezmenyekbol,"a nemzetkozi helyzet fokozodik" szlogen folyik a csapbol is. Hogyhogynem jott az UFO tema is. Szerintem felporgettek a fejleszteseket, amig van technologiai foleny. Sajnos aztan lesz majd tippem szerint egy haboru egy kisebb "renitens" orszag ellen, ahol majd "bemutatjak" a "csodafegyvereket". (nemAfganisztan szerure, hanem olyan obol 91 egy gyors pusztitohadjarat :( ) Ha kene tippelni Iranra tippelnek v. E-Korea, mert 1. ertuk senki se fogja tulzottan felemelni a hangjat, 2. van technologiajuk(Iran) ami ellen "erdemes" valamit felmutatni. . .Ezzel a szovetsegeseknek mutatjak majd, hogy ketszer gondoljak at a ketkulacsos politikat, az ellensegeknek meg, hogy vegyenek vissza az agarakkal, mert meg van egy par lap az ingujjban... reszemrol ennyi az annyi . . .

Már hogyne tűnt volna fel, hiszen ha valóban nyitva van, akkor majd kiüti az ember szemét. ;)



Titkos náci bázis a Déli sarkon? Ark-Angyal láda ? :D
Nem néztetek túl sok ősi idegenek műsort?

Az Indiana Jones-t se feledjük. :D
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 339
10 700
113
Na álljunk meg egy pajkaszegi szóra.
Az utóbbi oldalakon annyi magabiztos állítást és kijelentést olvastam, hogy elkezdtem turkálni a neten, hogy miről maradtam le az utóbbi időben?
Én eddig úgy tudtam, hogy vannak kép és videófelvételek, beszámolók, kijelentések, amiket mindenki a saját prekoncepciója szerint értelmez.
Aztán vannak könyvek, amelyeknek ha minden szavát, kijelentését szó szerint vennénk, akkor nagy bajban lennénk.
De tudtommal még mindig nincsenek a jámbor köz számára is világos, értelmezhető nyilvánosságra hozott, kiállított (lelőtt U-2 maradványok) űrhajó maradványok, közös sajtótájékoztató kis zöld (kék, szivárványszínű) lényekkel. (A delfinekkel tudunk már társalogni?)
Most meg már az idők végéről olvasok.
Kérem a lehetőleg pontos dátum megadását, hogy még a végső viszafizetési dátum előtt időben felvegyek kölcsönt, ugyanis elmennék Malibura.
(A világ vagy az idők végével meg számolni, attól félni kb. egy vicc; kérem a véleményeket, hogy mennyit fog érzékelni egy helyi érdekű ősrobbanásból annak hatósugarában élő?)
Tehát újra; miről maradtam le, amit, ha nem fogadok el, akkor tapintatlan hitetlennek számítok?

"...Misi; feltűnt már magának, hogy az objektív kontroll elterjedésével eltűntek a csodajelenségek?..."
(egykor igazságügyi neurológus)
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 388
2 635
113
Bocs ha tovam, de senkinek se tunik fel a parhuzam? Mikor anno az 50-es evekben fokozodott a hideghaboru, szinten tele volt a sajto az UFO temaval. Ha megnezitek tok ugyanaz van. Amcsik izmoznak Kinaval, oroszokkal, kileptek fegyverzeti egyezmenyekbol,"a nemzetkozi helyzet fokozodik" szlogen folyik a csapbol is. Hogyhogynem jott az UFO tema is. Szerintem felporgettek a fejleszteseket, amig van technologiai foleny. Sajnos aztan lesz majd tippem szerint egy haboru egy kisebb "renitens" orszag ellen, ahol majd "bemutatjak" a "csodafegyvereket". (nemAfganisztan szerure, hanem olyan obol 91 egy gyors pusztitohadjarat :( ) Ha kene tippelni Iranra tippelnek v. E-Korea, mert 1. ertuk senki se fogja tulzottan felemelni a hangjat, 2. van technologiajuk(Iran) ami ellen "erdemes" valamit felmutatni. . .Ezzel a szovetsegeseknek mutatjak majd, hogy ketszer gondoljak at a ketkulacsos politikat, az ellensegeknek meg, hogy vegyenek vissza az agarakkal, mert meg van egy par lap az ingujjban... reszemrol ennyi az annyi . . .
Én nagyon tudnék örülni, ha földi lenne az a technológia, ami itt ott előjön. Mert akkor az emberi időn belül le fog csorogni a hétköznapokba is.

Egy dolgot nem értek. Hogyhogy még nem jött eddig elő olyan infó, hogy bármely ország légiereje ilyen jellegű azonosítatlan valamire ( ami biztosan nem polgári repülő) indított volna egy két rakétát, vagy legalább egy sorozatot?

Fura, hogy az us navy nál " van rá protokoll" hogy ilyen esetben nem lőnek. Ez nekem nem kerek. Talán egyszer egy ilyen incidens rosszul sült el? Vagy az egész szivárogtatás dezinfó? De akkor miről tereli el a figyelmet? Úgy, hogy közben impotens szervezetek benyomását keltik?

De legalább már nem csak a kérdések száma nő!
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 994
53 887
113
Na álljunk meg egy pajkaszegi szóra.
Az utóbbi oldalakon annyi magabiztos állítást és kijelentést olvastam, hogy elkezdtem turkálni a neten, hogy miről maradtam le az utóbbi időben?
Én eddig úgy tudtam, hogy vannak kép és videófelvételek, beszámolók, kijelentések, amiket mindenki a saját prekoncepciója szerint értelmez.
Aztán vannak könyvek, amelyeknek ha minden szavát, kijelentését szó szerint vennénk, akkor nagy bajban lennénk.
De tudtommal még mindig nincsenek a jámbor köz számára is világos, értelmezhető nyilvánosságra hozott, kiállított (lelőtt U-2 maradványok) űrhajó maradványok, közös sajtótájékoztató kis zöld (kék, szivárványszínű) lényekkel. (A delfinekkel tudunk már társalogni?)
Most meg már az idők végéről olvasok.
Kérem a lehetőleg pontos dátum megadását, hogy még a végső viszafizetési dátum előtt időben felvegyek kölcsönt, ugyanis elmennék Malibura.
(A világ vagy az idők végével meg számolni, attól félni kb. egy vicc; kérem a véleményeket, hogy mennyit fog érzékelni egy helyi érdekű ősrobbanásból annak hatósugarában élő?)
Tehát újra; miről maradtam le, amit, ha nem fogadok el, akkor tapintatlan hitetlennek számítok?

"...Misi; feltűnt már magának, hogy az objektív kontroll elterjedésével eltűntek a csodajelenségek?..."
(egykor igazságügyi neurológus)



Semmirol sem maradtál le, az idok vége nem a világ vége, sem fordítva.
Ha bárki pontos dátumot mond bármelyikre, tudd hogy hazudik.
De talán ezen a hétvégén befejezem a sztyeppei civilizációs totyikba a maradék létsíkokat, s levonok nektek pár konklúziót, s ha jól viselkedtek még azt is megértheted mit értett a mi Józsink az idok vége alatt.
Persze, csak ha van rá igény.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 468
19 042
113
@shashj
·
3 h

Interesting detail from the much-hyped UFO report due to be published soon. "Intelligence officials believe at least some of the aerial phenomena could have been experimental technology from a rival power, most likely Russia or China."
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 811
7 192
113
@shashj
·
3 h

Interesting detail from the much-hyped UFO report due to be published soon. "Intelligence officials believe at least some of the aerial phenomena could have been experimental technology from a rival power, most likely Russia or China."
"Ah, so the whole time it was just a ploy to secure funding for future projects. Should have guessed."
 
  • Tetszik
Reactions: Veér Ispán

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 969
13 953
113
Na álljunk meg egy pajkaszegi szóra.
Az utóbbi oldalakon annyi magabiztos állítást és kijelentést olvastam, hogy elkezdtem turkálni a neten, hogy miről maradtam le az utóbbi időben?
Én eddig úgy tudtam, hogy vannak kép és videófelvételek, beszámolók, kijelentések, amiket mindenki a saját prekoncepciója szerint értelmez.
Aztán vannak könyvek, amelyeknek ha minden szavát, kijelentését szó szerint vennénk, akkor nagy bajban lennénk.
De tudtommal még mindig nincsenek a jámbor köz számára is világos, értelmezhető nyilvánosságra hozott, kiállított (lelőtt U-2 maradványok) űrhajó maradványok, közös sajtótájékoztató kis zöld (kék, szivárványszínű) lényekkel. (A delfinekkel tudunk már társalogni?)
Most meg már az idők végéről olvasok.
Kérem a lehetőleg pontos dátum megadását, hogy még a végső viszafizetési dátum előtt időben felvegyek kölcsönt, ugyanis elmennék Malibura.
(A világ vagy az idők végével meg számolni, attól félni kb. egy vicc; kérem a véleményeket, hogy mennyit fog érzékelni egy helyi érdekű ősrobbanásból annak hatósugarában élő?)
Tehát újra; miről maradtam le, amit, ha nem fogadok el, akkor tapintatlan hitetlennek számítok?

"...Misi; feltűnt már magának, hogy az objektív kontroll elterjedésével eltűntek a csodajelenségek?..."
(egykor igazságügyi neurológus)
Az égvilágon nem maradtál le semmiről.
Annak ellenére, hogy évről évre szignifikánsan nőnek a telepített megfigyelő berendezések- kamerák (ennek köszönhető a megnövekedett meteor észlelések száma) továbbra sincsenek jól azonosítható, megbízható észlelések.
Amik vannak azok jelentős része kamu hamisítvány, mint a Londoni UFO, vagy beazonosítható jelenségek mint a szines villogó háromszögek - ami csak túlfokuszált esti repülő, stb.
A "hivatalos" kiadott pentagon videók pont hogy hiteltelenítik az egészet, amikor repülő ludat szpottolnak (a piloták még röhögnek is rajta) vagy amikor a lemenő napot hiszik vízalá merülő UFOnak.
Számomra pont ezek a "hivatalos" videók komolytalansága a legnagyobb Red Flag, hogy csak hangulatkeltés megy. A média meg örömmel felkapja mert kell a klikk.
Az észlelések nagyon kis része az ami valódi azonosítatlan. - mondjuk ott sem világos, hogy mitől ne lehetne Földi eredetű.

Amióta tudatára ébredt az ember keresi a rendező elvet, ennek hatására megalkotta az Istent-isteneket. Most, hogy az ember egyre inkább megismeri az univerzumot, és benne "jelentéktelen" szerepét, az Isten részben meghalni látszik, de az igény egy felsőbb rendező elv iránt ugyanúgy megmarad. Ehhez hozzá jön a képességünk amivel a káoszban is mintázatot tudunk találni, valamint észlelési képességeink korlátai, és bumm. megalkottuk magunknak az Élien konteokat..

Mint amikor évekkel ezelőtt megjöttek az első Mars képek, és egy arcot lehetett látni, megindultak a konteok... Egészen addig amíg egy másik napszakban le nem fényképezték ugyanazt a buckát, és kiderült, hogy csak árnyék okozta az illúziót.
Martian_face_viking.jpg

Face_on_Mars_with_Inset.jpg


(Nem, nem tagadom, hogy ne létezne idenen inteligens létforma rajtunk kívül.)
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 932
19 190
113
Az égvilágon nem maradtál le semmiről.
Annak ellenére, hogy évről évre szignifikánsan nőnek a telepített megfigyelő berendezések- kamerák (ennek köszönhető a megnövekedett meteor észlelések száma) továbbra sincsenek jól azonosítható, megbízható észlelések.
Amik vannak azok jelentős része kamu hamisítvány, mint a Londoni UFO, vagy beazonosítható jelenségek mint a szines villogó háromszögek - ami csak túlfokuszált esti repülő, stb.
A "hivatalos" kiadott pentagon videók pont hogy hiteltelenítik az egészet, amikor repülő ludat szpottolnak (a piloták még röhögnek is rajta) vagy amikor a lemenő napot hiszik vízalá merülő UFOnak.
Számomra pont ezek a "hivatalos" videók komolytalansága a legnagyobb Red Flag, hogy csak hangulatkeltés megy. A média meg örömmel felkapja mert kell a klikk.
Az észlelések nagyon kis része az ami valódi azonosítatlan. - mondjuk ott sem világos, hogy mitől ne lehetne Földi eredetű.

Amióta tudatára ébredt az ember keresi a rendező elvet, ennek hatására megalkotta az Istent-isteneket. Most, hogy az ember egyre inkább megismeri az univerzumot, és benne "jelentéktelen" szerepét, az Isten részben meghalni látszik, de az igény egy felsőbb rendező elv iránt ugyanúgy megmarad. Ehhez hozzá jön a képességünk amivel a káoszban is mintázatot tudunk találni, valamint észlelési képességeink korlátai, és bumm. megalkottuk magunknak az Élien konteokat..

Mint amikor évekkel ezelőtt megjöttek az első Mars képek, és egy arcot lehetett látni, megindultak a konteok... Egészen addig amíg egy másik napszakban le nem fényképezték ugyanazt a buckát, és kiderült, hogy csak árnyék okozta az illúziót.
Martian_face_viking.jpg

Face_on_Mars_with_Inset.jpg


(Nem, nem tagadom, hogy ne létezne idenen inteligens létforma rajtunk kívül.)
Bocs, de ez az árnyék okozta illúzió elég gyenge kifogás. Ha egy arcos máhogy filágítasz meg máshol lesznek az árnyékok is. Attól még arcot formáz a felülete. Megnézném nagyfelbontású 3D modelljét annak a tereptárgynak.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 969
13 953
113
Bocs, de ez az árnyék okozta illúzió elég gyenge kifogás. Ha egy arcos máhogy filágítasz meg máshol lesznek az árnyékok is. Attól még arcot formáz a felülete. Megnézném nagyfelbontású 3D modelljét annak a tereptárgynak.
Wtf?! Milyen kifogásról beszélsz? Csak példaként hoztam fel, mint egy olyan jelenséget amire hasonlóan reagaltak a konteókra fogékonyak.
De linkeltem is a képet, ha nagyobb felbontás kell keress rá.
 
  • Tetszik
Reactions: Chima3ra

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 316
54 796
113
Most meg már az idők végéről olvasok.
Kérem a lehetőleg pontos dátum megadását, hogy még a végső viszafizetési dátum előtt időben felvegyek kölcsönt, ugyanis elmennék Malibura.

A világ vége mindannyiunk számára eljön egyszer. Úgy hívják halál. Ha meghalunk akkor sajnos a világunk is velünk hal meg. Ez van sajna :(
 
W

Wilson

Guest

Megismerték a jelentést, elkezdtek félni az ufóktól az amerikai politikusok​

Index

Néhány amerikai kongresszusi képviselő már megkapta azt az ufókról szóló jelentést, amelyet hamarosan nyilvánosságra fog hozni a Pentagon. Aggódnak, hogy nem sikerült azonosítani a haditengerészet által észlelt repülő objektumokat – írja a The Guardian.

Az Egyesült Államok hamarosan nyilvánosságra hozza a repülő csészealjakról szóló jelentéseket. Már vágják a centit az ufóhívők.

A jelentést június 25-ig kell nyilvánosságra hozni.

Az amerikaiak egyben biztosak abban hogy az azonosíthatatlan repülő objektumok nem a kínaiak vagy az oroszok bocsátották fel. Tim Burchett republikánus képviselő a TMZ-nek azt mondta, hogy ha így lenne, az Egyesült Államokat már rég legázolták volna. Szerinte ezek az objektumok a galaxison kívülről származnak.

Több interjúban is beszélt erről.

Azok a politikusok, akik részt vettek a jelentés ismertetésén, egyöntetűen úgy nyilatkoztak, komolyan kell venni az ügyet, és tudomást szerezni arról, hogy mivel is állnak szemben.

Luis Elizondo, az Advanced Aerospace Threat Identification Program volt vezetője szerint nagyon komoly fenyegetést jelentenek az ilyen jelenségek. Szerinte volt olyan, hogy az ufók megzavarták a nukleáris tevékenységeket több országban is, ami arra utal, hogy a technológiájuk jóval előrébb tart, mint az emberiségé.
 
  • Tetszik
Reactions: merleg

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 350
24 659
113

Megismerték a jelentést, elkezdtek félni az ufóktól az amerikai politikusok​

Index

Néhány amerikai kongresszusi képviselő már megkapta azt az ufókról szóló jelentést, amelyet hamarosan nyilvánosságra fog hozni a Pentagon. Aggódnak, hogy nem sikerült azonosítani a haditengerészet által észlelt repülő objektumokat – írja a The Guardian.

Az Egyesült Államok hamarosan nyilvánosságra hozza a repülő csészealjakról szóló jelentéseket. Már vágják a centit az ufóhívők.

A jelentést június 25-ig kell nyilvánosságra hozni.

Az amerikaiak egyben biztosak abban hogy az azonosíthatatlan repülő objektumok nem a kínaiak vagy az oroszok bocsátották fel. Tim Burchett republikánus képviselő a TMZ-nek azt mondta, hogy ha így lenne, az Egyesült Államokat már rég legázolták volna. Szerinte ezek az objektumok a galaxison kívülről származnak.

Több interjúban is beszélt erről.

Azok a politikusok, akik részt vettek a jelentés ismertetésén, egyöntetűen úgy nyilatkoztak, komolyan kell venni az ügyet, és tudomást szerezni arról, hogy mivel is állnak szemben.

Luis Elizondo, az Advanced Aerospace Threat Identification Program volt vezetője szerint nagyon komoly fenyegetést jelentenek az ilyen jelenségek. Szerinte volt olyan, hogy az ufók megzavarták a nukleáris tevékenységeket több országban is, ami arra utal, hogy a technológiájuk jóval előrébb tart, mint az emberiségé.
Másik galaxisból származnak ezek az UFÓk? Egyre meredekebb. Szerintem ezek a feltételezők pénzt akarnak szerezni a mutyijukhoz.
 
  • Tetszik
Reactions: wolfram