Új fejlesztésű tüzérségi eszközök

• Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.

Terminator

Well-Known Member
2010. április 19.
15 070
19 577
113
Igen, ezt furcsa mód Zord belinkelte egy pár nappal ezelőtt. Nem tudom, hogy ennek kell-e különösebb jelentőséget tulajdonítani.
Mindenesetre már az OGANJ is moduláris, és többféle rakétával használható. ;)

Úgy emlékszem hogy én is linkeltem már ezt korábban valamelyik szerb oldalról, csak nem találtam meg hogy hová... :)

A GDLS MPF-ről is írta hogy el tudná képzelni a rendszeresítését (pedig csak most lett kész az első prototípusa). De utalt az OMFV programra is. Ott meg a Lynx indult, de kizárták és nem lehet tudni mi lesz végül a program eredménye...

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
4 165
3 769
113
Nemolyrég volt szó a segédmotoros vontatott lövegekről.Emlitettem volt,hogy a ruszkik csinálták az elsőt,páncéltörő ágyúnak.Most belebotlottam.
Az SD-44 páncéltörő löveg

Galthran

Well-Known Member
2020. január 31.
837
2 627
93
Nemolyrég volt szó a segédmotoros vontatott lövegekről.Emlitettem volt,hogy a ruszkik csinálták az elsőt,páncéltörő ágyúnak.Most belebotlottam.
Az SD-44 páncéltörő löveg
csettegő :D
azt olvastam hogy ejtőernyősök is használták, de nem felelt meg annyira, ezért létrehoztak egy kis rohamlöveget asu-57 néven

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
4 307
4 452
113
Csak azt nem tudom hogy tettek szert viszonylag ilyen fegyverrendszere? Licenc vagy tavaly bevásároltak? Mert tavaly valami védelmi együttműkődést említettek. Amikor kint volt a védelemi miniszterük kínában.
Ha viszont licenc akkor szívesen itt is látnám függetlenül attól hogy kínai és nato összeférhetetlenség. Persze tudom erre esélyünk sincs :(
Viszont ha a kicsi kínaiak egy kicsi tech transzferrel megsegítették őket? Akkor részben érthető a moduláris 122mm él a fejlődés. Lásd a fenti videót.

• Tetszik
Reactions: Szittya

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
20 050
9 479
113
Csak azt nem tudom hogy tettek szert viszonylag ilyen fegyverrendszere? Licenc vagy tavaly bevásároltak? Mert tavaly valami védelmi együttműkődést említettek. Amikor kint volt a védelemi miniszterük kínában.
Ha viszont licenc akkor szívesen itt is látnám függetlenül attól hogy kínai és nato összeférhetetlenség. Persze tudom erre esélyünk sincs :(
Viszont ha a kicsi kínaiak egy kicsi tech transzferrel megsegítették őket? Akkor részben érthető a moduláris 122mm él a fejlődés. Lásd a fenti videót.
Én ezt a Lazar dolgot egy nagyon félkész dolognak látom. Gondolom inkább egy amolyan koncepció, hogy ha megveszik hozzá a technológiát, akkir valahogy így fog kinézni.
Nem hinném, hogy megérné nekik a licenc. Max akkor, ha valahova el is tudnák adni. Szerintem AFT-10 Lazar alvázon.

• Tetszik
Reactions: Szittya

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
8 817
9 889
113
Milyen fegyverrendszerre? A videó összemossa a kínai megfelelőjével. A Lazar 3 egy 8x8 - oldalán lőrésekkel. A láncos jármű már egy tök mas kínai eszköz.
A lényeg a Lazar 3 hátán egy ALAS-A. Ez egyik sem új, és cserébe teljesen szerb fejlesztés. Az ALAS egy nagy és közepes hatótávolságú ATGM család- illetve nem is klasszikus, mert a nagy hatótávolságúak sugárhajtásúak. Magát a csaladot az EDE Pro nevű cég fejleszti már jó ideje. Nem túl rég kaptak egy nagyobb tőkeinjekciót az Emírségektől - vásárlás keretében. Van már belőle kisebb hatótávolságú rakétás is, amelyet valószínüleg megkapnak a H145M-jeik is.
Na erről a cégről irtam, hogy - a Hirtenbergerhez hasonlóan - azonnal be kellene vásárolni magunkat .
MINDEN gyártott terméküket tudnánk hasznosítani!!
- Irányított rakéták, páncéltörő egységeknek, új járművekre.
- Helikopter fedélzeti irányított rakéták, és NIR
- Kis méretű sugárhajtóművek, saját fejlesztésű drónokba.
- Rakétatüzérségi rakéták (122mm standard; kicsi 107mm-es, ami akár a Komondor 6x6-ra, akár a török terepjárók platójára felrakható; valamint nagyaliberű rakétákhoz hajtómű.
- stb.
(A Lazar-t inkább hagyjuk! Ahoz az EdePro-nak nincs köze.) :rolleyes:

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
8 817
9 889
113
Én ezt a Lazar dolgot egy nagyon félkész dolognak látom. Gondolom inkább egy amolyan koncepció, hogy ha megveszik hozzá a technológiát, akkir valahogy így fog kinézni.
Nem hinném, hogy megérné nekik a licenc. Max akkor, ha valahova el is tudnák adni. Szerintem AFT-10 Lazar alvázon.
A Lazart ők teljes komolyan gondolják. Ez már ugye a 3. iterációja. :)

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
20 050
9 479
113
A Lazart ők teljes komolyan gondolják. Ez már ugye a 3. iterációja. :)
Nem a PSZH-val van a gond, hanem ezzel a páncéltörő dologgal. Ha összevetjük a kínai eredetivel, erről hiányzik a szenzorcsomag. Ott van egy árbóc, ami a jármű testéből emelkedik ki. Ez a Lazar esetében hiányzik. Ha beleszerelnák az irányító konzolt, meg az árbócot, kétlem, hogy még sok hely maradna a desszantnak.
Szerintem ez egy amolyan koncepciójármű. Ha megveszik hizzá a rakétákat, akkor nagyjából így nézne majd ki.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
8 817
9 889
113
Nem a PSZH-val van a gond, hanem ezzel a páncéltörő dologgal. Ha összevetjük a kínai eredetivel, erről hiányzik a szenzorcsomag. Ott van egy árbóc, ami a jármű testéből emelkedik ki. Ez a Lazar esetében hiányzik. Ha beleszerelnák az irányító konzolt, meg az árbócot, kétlem, hogy még sok hely maradna a desszantnak.
Szerintem ez egy amolyan koncepciójármű. Ha megveszik hizzá a rakétákat, akkor nagyjából így nézne majd ki.
Az ALAS-hoz nem kell szenzortorony. 25-60km-es max hatótávolsága van. Távirányított (kábeles és rádiós is), INS, és GPS irányítású. Olyan, mint egy törpe Tomahawk. ;)

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
8 817
9 889
113
Valamiért azt gondolta a YT, hogy nekem ezt meg kell néznem.Pontosan nem tudom ebbe a topicba való-e, majd kigyomlálja valaki ha esetleg nem.

Jól gondolta! :)
Különben most nemrég írtam a 105-ös űrméretről a a haderőfejlesztős topicban.
De itt van neked egy hatásosabb a Hawkeye-ról:
Amit korábban tesztet láttam a Hawkeye-ról, ott nagyon csetlés botlás ment. Ez viszont elég meggyőző.
Ha kicsit rákészülnek a dologra, akkor ennél nagyobb tűzgyorsaság is elérhető lett volna. :hadonaszos:

molnibalage

Well-Known Member
2010. április 18.
30 989
36 823
113
Valamiért azt gondolta a YT, hogy nekem ezt meg kell néznem.Pontosan nem tudom ebbe a topicba való-e, majd kigyomlálja valaki ha esetleg nem.

Mit kell annyit emelgetni az a vontatott cuccot?
Egyébként nekem erről az összehasonlításról az jutott eszembe, hogy Sentinel radarral mutathatná be ezt valaki.

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
6 361
2 739
113
Jól gondolta! :)
Különben most nemrég írtam a 105-ös űrméretről a a haderőfejlesztős topicban.
De itt van neked egy hatásosabb a Hawkeye-ról:
Amit korábban tesztet láttam a Hawkeye-ról, ott nagyon csetlés botlás ment. Ez viszont elég meggyőző.
Ha kicsit rákészülnek a dologra, akkor ennél nagyobb tűzgyorsaság is elérhető lett volna. :hadonaszos:

Hmm. Ez harckocsi lőszert tüzel?