Vontatott és önjáró lövegek, lőszerek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 471
18 371
113
Nem biztos, hogy új fejlesztés, de így együtt talán idefér. Állítólag 155 mm-es.....Tán elfogyott a 152 mm-es gránát valaki meg majd csak ad nekik NATO lőszert.....
https://www.janes.com/article/93831/ukraine-trials-2s22-bogdana-wheeled-artillery


p1736690.jpg
 
  • Tetszik
Reactions: Firga bácsi

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 442
113
Itt volt szó a Nexter modernizált könnyű vontatott ágyújáról...
Malajzia megkapta az első 6db 105mm-es LG1 Giat-ot. Gondolom friss gyártás lévén már az mk III-at szállítják nekik.
Kétséges volt a program teljesülése, mert a kormányváltással ott is "rovancs" következett, de végül is keresztül ment a rendszeren a szerződés.
 
G

Galthran

Guest
SD-44.jpg
Nemolyrég volt szó a segédmotoros vontatott lövegekről.Emlitettem volt,hogy a ruszkik csinálták az elsőt,páncéltörő ágyúnak.Most belebotlottam.
Az SD-44 páncéltörő löveg
SD-44-1.jpg
csettegő :D
azt olvastam hogy ejtőernyősök is használták, de nem felelt meg annyira, ezért létrehoztak egy kis rohamlöveget asu-57 néven
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 442
113
Kicsit túlteng itt a kínai technika! ;)
Lehet, hogy Mótvá, de akkor is
A Japánok megcsinálták a saját 8x8-as alapú SPH-jukat. Tavaly be is mutatták.
Type 19, Man 8x8 alapon lett összerakva. Íme:
Ha valaki talál róla rendes működési videót, ne tartsa vissza!
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 934
53 514
113
Kicsit túlteng itt a kínai technika! ;)
Lehet, hogy Mótvá, de akkor is
A Japánok megcsinálták a saját 8x8-as alapú SPH-jukat. Tavaly be is mutatták.
Type 19, Man 8x8 alapon lett összerakva. Íme:
Ha valaki talál róla rendes működési videót, ne tartsa vissza!



A Japók Mancira építkeznek?
Miért nem Rába, vagy Kraz?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 442
113
Valamiért azt gondolta a YT, hogy nekem ezt meg kell néznem.Pontosan nem tudom ebbe a topicba való-e, majd kigyomlálja valaki ha esetleg nem.

Jól gondolta! :)
Különben most nemrég írtam a 105-ös űrméretről a a haderőfejlesztős topicban.
De itt van neked egy hatásosabb a Hawkeye-ról:
Amit korábban tesztet láttam a Hawkeye-ról, ott nagyon csetlés botlás ment. Ez viszont elég meggyőző.
Ha kicsit rákészülnek a dologra, akkor ennél nagyobb tűzgyorsaság is elérhető lett volna. :hadonaszos:
 
M

molnibalage

Guest
Valamiért azt gondolta a YT, hogy nekem ezt meg kell néznem.Pontosan nem tudom ebbe a topicba való-e, majd kigyomlálja valaki ha esetleg nem.

Mit kell annyit emelgetni az a vontatott cuccot?
Egyébként nekem erről az összehasonlításról az jutott eszembe, hogy Sentinel radarral mutathatná be ezt valaki.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
Jól gondolta! :)
Különben most nemrég írtam a 105-ös űrméretről a a haderőfejlesztős topicban.
De itt van neked egy hatásosabb a Hawkeye-ról:
Amit korábban tesztet láttam a Hawkeye-ról, ott nagyon csetlés botlás ment. Ez viszont elég meggyőző.
Ha kicsit rákészülnek a dologra, akkor ennél nagyobb tűzgyorsaság is elérhető lett volna. :hadonaszos:

Hmm. Ez harckocsi lőszert tüzel?
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 119
45 442
113
Hmm. Ez harckocsi lőszert tüzel?
Nem. Engem is kiokított annak idején @ijasz, hogy a 105-ös tüzérségi lőszer is osztott, mint a 155-ös. (itt egyszerre teszik be az űrbe, mert a kivetőtöltet összeilleszthető a lövedékkel)
A "szaladgáló" emberek elég óvatosan is viszik/adják át őket. És mielőtt átnyújtja a töltésért felelős embernek, akkor a tüzér parancsnok kihúzza a 2 rész közül a távtartót.
Gondolom azért van 2 részes lőszer, hogy lehessen játszani a hatótávolsággal. Pl. 105-ösben van rakéta póthajtás is.
De gondolom, hogy simán meg lehetne oldani egybelőszerrel is. Hogy miért nincs így, arról fingom sincs.
Különben direkt irányzású tűzre is képes...
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
Nem. Engem is kiokított annak idején @ijasz, hogy a 105-ös tüzérségi lőszer is osztott, mint a 155-ös. (itt egyszerre teszik be az űrbe, mert a kivetőtöltet összeilleszthető a lövedékkel)
A "szaladgáló" emberek elég óvatosan is viszik/adják át őket. És mielőtt átnyújtja a töltésért felelős embernek, akkor a tüzér parancsnok kihúzza a 2 rész közül a távtartót.
Gondolom azért van 2 részes lőszer, hogy lehessen játszani a hatótávolsággal. Pl. 105-ösben van rakéta póthajtás is.
De gondolom, hogy simán meg lehetne oldani egybelőszerrel is. Hogy miért nincs így, arról fingom sincs.
Különben direkt irányzású tűzre is képes...

Vágom, hogy a 105-ös tüzérségi is elvileg osztott, csak a kép alapján gondoltam, hogy kompakt a lőszer, és azt hittem, hogy a szovjet/orosz 120-as Nona/Vera aknavetőkhöz hasonlóan itt is valami egyedi megoldással éltek. De ezek szerint osztott, csak egyszerre töltik be.

:)
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 893
4 396
113
Nem. Engem is kiokított annak idején @ijasz, hogy a 105-ös tüzérségi lőszer is osztott, mint a 155-ös. (itt egyszerre teszik be az űrbe, mert a kivetőtöltet összeilleszthető a lövedékkel)
A "szaladgáló" emberek elég óvatosan is viszik/adják át őket. És mielőtt átnyújtja a töltésért felelős embernek, akkor a tüzér parancsnok kihúzza a 2 rész közül a távtartót.
Gondolom azért van 2 részes lőszer, hogy lehessen játszani a hatótávolsággal. Pl. 105-ösben van rakéta póthajtás is.
De gondolom, hogy simán meg lehetne oldani egybelőszerrel is. Hogy miért nincs így, arról fingom sincs.
Különben direkt irányzású tűzre is képes...
Egyesített lőszerrel nem megoldható ez a variabilitás. Ha megnézed a videót, a töltősegítő, a töltőnek átadás előtt ledobja a földre a hüvelyből kiszedett töltetzacskókat. Ugyanarra a távolságra eltérő töltetekkel, azaz különböző sebességgel és különböző röppályákon indíthatom a gránátot. Fix töltettel csak egy szögben, egy sebességgel, Nincs lehetőségem ezt variálni.
 
T

Törölt tag 1586

Guest
Rádión elmondják a háttérben hogy a 3-as résztöltettel megy a lövészet.
Így néz ki a teljes szett összeszerelés előtt
105mm_HOW.JPG

a résztöltetek egy madzagra vannak felfűzve amiből kiválasztják a parancsban elhangzó megfelelő zacskót.

Ami furcsa hogy a maradék résztöltet zacskókat símán ledobják a földre.
A lőpor ilyen filléres tétel hogy nem is gondolkoznak a maradék újrahasznisításán?
 
  • Tetszik
Reactions: phaidros and ijasz

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 791
75 840
113
Rádión elmondják a háttérben hogy a 3-as résztöltettel megy a lövészet.
Így néz ki a teljes szett összeszerelés előtt
105mm_HOW.JPG

a résztöltetek egy madzagra vannak felfűzve amiből kiválasztják a parancsban elhangzó megfelelő zacskót.

Ami furcsa hogy a maradék résztöltet zacskókat símán ledobják a földre.
A lőpor ilyen filléres tétel hogy nem is gondolkoznak a maradék újrahasznisításán?

Még ha csak ledobnák,de lövészet után el is égetik ott a helyszínen(szószerint,nem képletesen).