Ukrajna (bel és külpolitika, gazdaság, minden ami nem kapcsolódik közvetlenül a konfliktushoz)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Ez azért muris, mert, hogy mit mondtam 7 éve, azt nem tudhatod, hiszen akkor még nem fórumoztam itt.
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 428
18 846
113
Ez azért muris, mert, hogy mit mondtam 7 éve, azt nem tudhatod, hiszen akkor még nem fórumoztam itt.

Ami eddig bejött az Trump megválasztása volt meg hogy Trump tényleg szembe megy Iránnal és Kínával .Hisz Obama alatt béke volt Iránnal most meg...
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Sőt, a Brexitről még 2011-ben beszéltem ismerősi körben. De itt is leírtam később, hogy milyen események láncolatához lesz ez a szükséges első, és legeslegfontosabb lépés.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Aztán azt is javasoltam, hogy ha Németország a mohamedánokat választotta, akkor a V4-eknek miért kell Izraelt választaniuk. Meg is történt mindez. Azt is leírtam, hogy ez miért fontos lépés a keleti blokk visszaállításához. Hogy miért szükséges a keleti blokkot visszaállítani (Kína miatt) azt is leírtam. Most Trump pont azt csinálja meg. És még sorolhatnám.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
...akkor a V4-eknek miért kell Izraelt választaniuk...
Valahogy eddig értem is, sőt minden jel efelé is mutat, meg nem is volnék ellene, de ez a keleti blokk, itt még vannak kétségeim. Középeu olyan mint egy benzineskanna, elég csak egy gyufát meggyújtani, eldobni sem kell...lobban akkorát, hogy csak na...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Valahogy eddig értem is, sőt minden jel efelé is mutat, meg nem is volnék ellene, de ez a keleti blokk, itt még vannak kétségeim. Középeu olyan mint egy benzineskanna, elég csak egy gyufát meggyújtani, eldobni sem kell...lobban akkorát, hogy csak na...

Hát nyilván háborúval fog átrendeződeni, nem is békés úton. Itt konkrétan azt írtam le, hogy az USA megpiszkálja majd az oroszokat (pl. a Baltikumban), de nem tartóztatja fel őket komolyabban, amikor azok megindulnak majd Nyugat felé. Célja az USA-nak a volt KGST térség visszafoglaltatása (azért -tatása, mert még maguk az oroszok sem akarnák maguktól) az oroszokkal. Ennek kettős célja van: Kína ellensúlyozása az új SZU-val, és Németország meggyengítése, neadjisten szétszakítása, az EU megszüntetése.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
A vámháború után konkrét embargók fognak jönni Kína ellen. Tengeri és szárazföldi blokád. A tengeri részét tudja vállalni az USA, de a szárazföldi részéhez kell Oroszo. is.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Hát nyilván háborúval fog átrendeződeni, nem is békés úton. Itt konkrétan azt írtam le, hogy az USA megpiszkálja majd az oroszokat (pl. a Baltikumban), de nem tartóztatja fel őket komolyabban, amikor azok megindulnak majd Nyugat felé. Célja az USA-nak a volt KGST térség visszafoglaltatása (azért -tatása, mert még maguk az oroszok sem akarnák maguktól) az oroszokkal. Ennek kettős célja van: Kína ellensúlyozása az új SZU-val, és Németország meggyengítése, neadjisten szétszakítása, az EU megszüntetése.


Az a Hiba a történetedben, hogy azt feltételezi, hogy mindenki azt teszi majd amit az USA akar. Na ez azért nem ilyen egyszerű. Sokkal többszereplős a dolog. Pláne, hogy mostanában egyre kevésbé engedelmeskednek a különböző országok amerikának, a nagyhatalmak meg még csak el se kezdték komolyabban letárgyalni az új helyzetet, csak tesztelik egymást most.
 
  • Tetszik
Reactions: blitzkrieg

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Az a Hiba a történetedben, hogy azt feltételezi, hogy mindenki azt teszi majd amit az USA akar. Na ez azért nem ilyen egyszerű. Sokkal többszereplős a dolog. Pláne, hogy mostanában egyre kevésbé engedelmeskednek a különböző országok amerikának, a nagyhatalmak meg még csak el se kezdték komolyabban letárgyalni az új helyzetet, csak tesztelik egymást most.

De nem, mert nem csak az USA akarja ezt. Sőt, főleg nem az USA akarja ezt. Maga az USA is meg van ijedve újabban, hogy ő maga mit akar. Egymást vádolják, hogy Trumpékat az oroszok, Hillaryéket meg a kínaiak mozgatják. Az USA csak eszköz. Az a helyzet, hogy több - és különböző - okokból ezt, amit írok, többen is akarják.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
Hát nyilván háborúval fog átrendeződeni, nem is békés úton. Itt konkrétan azt írtam le, hogy az USA megpiszkálja majd az oroszokat (pl. a Baltikumban), de nem tartóztatja fel őket komolyabban, amikor azok megindulnak majd Nyugat felé. Célja az USA-nak a volt KGST térség visszafoglaltatása (azért -tatása, mert még maguk az oroszok sem akarnák maguktól) az oroszokkal. Ennek kettős célja van: Kína ellensúlyozása az új SZU-val, és Németország meggyengítése, neadjisten szétszakítása, az EU megszüntetése.
Azért ez meredek gondolatsor...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Azért ez meredek gondolatsor...

Lehet, hogy meredek, de ez lesz. Ezen már akkor röhögtem, amikor az USA Stryker-jei fenyegetésképpen elvonatoztak a Baltikumig, majd közúton jöttek visszafele (!) Németországba. Na mondom, a jó irányt gyakorolják, felvezetik az oroszokat Németország felé. Aztán meg ebben az a vicc, hogy nem vicc.
 
  • Tetszik
Reactions: megazez

Robur

Well-Known Member
2018. április 9.
3 259
5 295
113
Hát nyilván háborúval fog átrendeződeni, nem is békés úton. Itt konkrétan azt írtam le, hogy az USA megpiszkálja majd az oroszokat (pl. a Baltikumban), de nem tartóztatja fel őket komolyabban, amikor azok megindulnak majd Nyugat felé. Célja az USA-nak a volt KGST térség visszafoglaltatása (azért -tatása, mert még maguk az oroszok sem akarnák maguktól) az oroszokkal. Ennek kettős célja van: Kína ellensúlyozása az új SZU-val, és Németország meggyengítése, neadjisten szétszakítása, az EU megszüntetése.
"Célja az USA-nak a volt KGST térség visszafoglaltatása (azért -tatása, mert még maguk az oroszok sem akarnák maguktól) az oroszokkal."

Ezt a kegyetlenül sok marhaságot, te magadtól találod ki, vagy valaki segít?
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
"Célja az USA-nak a volt KGST térség visszafoglaltatása (azért -tatása, mert még maguk az oroszok sem akarnák maguktól) az oroszokkal."

Ezt a kegyetlenül sok marhaságot, te magadtól találod ki, vagy valaki segít?

Hát nézd, nem kell hozzá nagy ész. Ha például az USA nem piszkálja meg az oroszokat Ukrajnában, akkor Putyin képtelen lett volna az orosz társadalom olyan szintű militarizálására, mint amely most folyamatban van.
És innen rögtön adódik a kérdés, hogy miért jó az USA-nak egy militarizált Oroszország.
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Hát nézd, nem kell hozzá nagy ész. Ha például az USA nem piszkálja meg az oroszokat Ukrajnában, akkor Putyin képtelen lett volna az orosz társadalom olyan szintű militarizálására, mint amely most folyamatban van.

De minek kéne az Oroszoknak "lázadó koloncként" közép-kelet európa? Csak iszonyatos költség lenne fenntartani a megszállást. Több a kár mint a haszon, így nemhogy Kína, Eu, vagy Usa rivális lenne, még a törökökkel se lenne egy ligába röpke 10 év alatt lecsúszna. Ezek a költségek is hozzájárultak anno a SzU-bukásához többek között. Nem hülyék az orosz nyelvű és hűséges részek kellenek nekik a többi számukra "slepp" nem kell. Ukrajnánál se zárták rövidre, mivel a nyugat ukrán nem oroszhű, így csak a baj lenne vele. Saját plusz baj meg nem kell senkinek. Az legyen mindig a másé.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
De minek kéne az Oroszoknak "lázadó koloncként" közép-kelet európa? Csak iszonyatos költség lenne fenntartani a megszállást. Több a kár mint a haszon, így nemhogy Kína, Eu, vagy Usa rivális lenne, még a törökökkel se lenne egy ligába röpke 10 év alatt lecsúszna. Ezek a költségek is hozzájárultak anno a SzU-bukásához többek között. Nem hülyék az orosz nyelvű és hűséges részek kellenek nekik a többi számukra "slepp" nem kell. Ukrajnánál se zárták rövidre, mivel a nyugat ukrán nem oroszhű, így csak a baj lenne vele. Saját plusz baj meg nem kell senkinek. Az legyen mindig a másé.

Addigra Közép-Kelet-Európa már nem lesz "lázadó kolonc". Pár éve még azt sem tudtuk, hogy mi az a migránsválság. Most meg? Na, pár év múlva dalolva fog Közép-Kelet-Európa orosz védelem alá menekülni az Európában (EU-ban) tomboló mohamedán és egyéb tömegek elől. (Nem véletlenül kezdte el pedzegetni az orosz állami tv az NDK ügyét is.)
 

leplezo

Well-Known Member
2017. február 3.
2 640
5 491
113
Addigra Közép-Kelet-Európa már nem lesz "lázadó kolonc". Pár éve még azt sem tudtuk, hogy mi az a migránsválság. Most meg? Na, pár év múlva dalolva fog Közép-Kelet-Európa orosz védelem alá menekülni az Európában (EU-ban) tomboló mohamedán és egyéb tömegek elől. (Nem véletlenül kezdte el pedzegetni az orosz állami tv az NDK ügyét is.)

Na azért van itt a Független országoktól; A saját szabad Blokk; a Közös ország; Az utolsó leghűségesebb szövetségesen át; Az eliszlamizálódásig, vagy 1000 egyéb lehetősége a régiónak.
 
Status
Not open for further replies.