Ukrán fegyveres erőkkel kapcsolatos hírek

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 135
53 742
113
z általad említettek eredményességét meg majd meglátjuk, ezen kár előre örömködni, szerintem meg az az alaptalan vágyakozás, hogy ezek tömegével írtják majd a Leopard-okat és az Abrams-okat.

Nézd. Nem nagyon volt még olyan korszaka a harcászatnak, ahol egy harckocsi kibírt volna egy nehéz kategóriába tartozó irányított páncéltörő rakétát.
Lehet hőskölteményeket kitalálni, de egy Kornet ellen nem sok eséllyel indulnak ezek a tankok. Kategória társai ellen szintén.
Persze majd a fronton meglátjuk, de sejthető, hogy ezen a téren mit fogunk látni. :)
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 593
113
Alapból nem tudom mikor néztelek hülyének o_O , de rendben legyen, viszont...
Azt írod sajnálod ,hogy nem tudom értelmezni, ez mi ha nem a másik hülyének nézése??meg ignorálva a másik részt mivel nem válaszoltál arra, hogy mivel durvább egy szaros tank, mint minden más amit eddig kaptak az ukránok?
Nem, nem néztél hülyének, én sem nézlek annak, általánosságban mondtam. Most írtam le azt, amit gondolok erről, nem feltétlenül neked címezve. Néha én is rosszul értelmezek dolgokat, azért kell megbeszélni. Attól, hogy a másiknak azt mondjuk, "nem biztos, hogy jól értelmezi", attól még nem lesz hülye. Ilyen már sokszor megesett ezen a fórumon. De most mindent magadra veszel. Nem kellene. Most erre mit mondjak?
Nem én mondom (mondtam), hogy a nyugati harckocsik szállítása nem lesz, mert ..., meg a vadászgépek se (annak is fog jönni az ideje). Ezt sokan hangoztatták idáig, pl. Biden is. A SzU harckocsik, meg egyebek eddig is mentek, de az egy más szint. Ez egy másik jóval magasabb szint, amit most átléptek. A nyugati légvédelmi rakéta komplexumok szállítása is egy szint volt. Talán lélektani hatása lehet, a média ki is használja. Nem azért mert ezek az eszközök bármit is megfordítanának, hanem mert példa értékűek. Valaminek a végét, valaminek a kezdetét jelentik. Jelenthetik azt, hogy az ukránok kifogytak, nagyobb harcértékű eszközök kellenek, vagy újabb offenzívához szükségese, de lehet akár mind a három. Sok mindent azért nem kell ebbe belelátni. Lesznek itt még szintek lépve, hosszú lesz ez a háború.
 

ghostrider

Well-Known Member
2014. július 18.
9 034
24 593
113
Nézd. Nem nagyon volt még olyan korszaka a harcászatnak, ahol egy harckocsi kibírt volna egy nehéz kategóriába tartozó irányított páncéltörő rakétát.
Lehet hőskölteményeket kitalálni, de egy Kornet ellen nem sok eséllyel indulnak ezek a tankok. Kategória társai ellen szintén.
Persze majd a fronton meglátjuk, de sejthető, hogy ezen a téren mit fogunk látni. :)
Hozzátenném, hogy több videón is látszik, hogy nem egy találatot kapnak egymás után. Nehéz a harckocsizók élete.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93
Na épp most volt meg a hivatalos bejelentés, sztem fölösleges híroldalt linkelni, mert nemsokára a szó szoros értelmében mindenhol ez lesz. 14 A6
Meg mások is főleg modernebbeket adnak, első körben két zászlóaljt akarnak mihamarabb felállítani.
 

waterloo

Well-Known Member
2020. március 3.
751
1 180
93
Elvileg két óra múlva felszólal a parlamenben és gondolom mindenféle magvas gondolatokkal gazdagítja az arra kíváncsiakat.
Az M1 viszont újraépített DU páncél nélküli lesz és leghamarabb őszre várható. Ha jól értem a lényeg az, hogy az M1 nem a jelenlegi harcokra van, hanem a háború hónapokkal későbbi igényeire és teljes logisztikai átképzést kapnak, hogy önállóan tudják üzemeltetni, ezért is lesz jóval több idő. Konklúzió: hosszú távon M1-re akarják átfegyverezni őket, szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: ghostrider

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 188
13 468
113
f09f87a9f09f87aa.png
A vonaton egy DAC kamiont vélek felfedezni....
A képek kétlem, hogy Németországban készültek.
 

Bubu bocs

Well-Known Member
2021. január 6.
3 674
15 326
113
Elvileg két óra múlva felszólal a parlamenben és gondolom mindenféle magvas gondolatokkal gazdagítja az arra kíváncsiakat.
Az M1 viszont újraépített DU páncél nélküli lesz és leghamarabb őszre várható. Ha jól értem a lényeg az, hogy az M1 nem a jelenlegi harcokra van, hanem a háború hónapokkal későbbi igényeire és teljes logisztikai átképzést kapnak, hogy önállóan tudják üzemeltetni, ezért is lesz jóval több idő. Konklúzió: hosszú távon M1-re akarják átfegyverezni őket, szerintem.
Azért ez érdekes, hogy a Leo2-ket jóval hamarabb tervezik odaadni, pedig azokra is képezni kell a karbantartó személyzetet, nem csak az Abramsre.
 
W

Wilson

Guest
Elvileg két óra múlva felszólal a parlamenben és gondolom mindenféle magvas gondolatokkal gazdagítja az arra kíváncsiakat.
Az M1 viszont újraépített DU páncél nélküli lesz és leghamarabb őszre várható. Ha jól értem a lényeg az, hogy az M1 nem a jelenlegi harcokra van, hanem a háború hónapokkal későbbi igényeire és teljes logisztikai átképzést kapnak, hogy önállóan tudják üzemeltetni, ezért is lesz jóval több idő. Konklúzió: hosszú távon M1-re akarják átfegyverezni őket, szerintem.
Az M1-t nem az amerikai készletből adják át az ukriknak, az ukri Abrams-t az amerikai állam vásárolja meg a "gyártótól" és ez az eljárás már eleve azt eredményezi, hogy hosszabb időbe fog kerülni az M1-ek leszállítása a jelenlegi információk alapján.
 
Status
Not open for further replies.