1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Világtörténelem

Diskurzus a(z) 'Hadtörténelem' témában - boki által indítva @ 2019. szeptember 19..

1. gacsat

gacsat Well-Known Member

Ott már száztíz évvel azelőtt is megszívták. Egy még 1806ban is szolgáló 350 éves ágyúval lőttek rájuk tonnás golyókat.
    https://farm3.staticflickr.com/2559/4006042305_8d7f3a5649.jpg
    Legalább egyszer el is találták az egyik hajót.[​IMG]

antigonosz likes this.
  2. gacsat

gacsat Well-Known Member

3. boki

boki Well-Known Member

szuvorov likes this.
  4. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

szuvorov and Pocok75 like this.
  5. ZeiG

ZeiG Well-Known Member

6. gacsat

gacsat Well-Known Member

szuvorov likes this.
  7. emel

emel Well-Known Member

Hát azért a gengszterváltásig a keleti blokkban ezt nem túlzottan reklámozták!!

fishbed and boki like this.
  8. gacsat

gacsat Well-Known Member

Én tudtam, és mindenki tudhatta, aki akarta. Mondták is a barátaim, hogy még azokat is lecsukják, aki hallgat engem.

9. boki

boki Well-Known Member

Ismert dolog,de még mindig akadnak emberek akik ezt nem tudják...

10. dudi

dudi Well-Known Member

Oroszország nagy része akik még mindig tisztelik....

11. blogen

blogen Well-Known Member

12. boki

boki Well-Known Member

Sztálin ajándéka a lengyeleknek 1945-1956 (sötétzöld területek)

antigonosz likes this.
  13. sidewinder12

sidewinder12 Well-Known Member

2016-ban, csoporttal voltam kint Moszkvában. A vezetőnk ragaszkodott hozzá (Kárpátaljáról származó, de már nem ott élő magyar), hogy nézzük meg a mavzolejt belülről is. Így láttam Lenint. Ami feltűnt, hogy a legendákkal ellentétben nem volt sorban állás. A mi csoportunk ment be egyedül, és a mauzóleum környékén is csak külföldiekkel találkoztunk. Oroszok csak a mauzóleumban szolgálatot teljesítő Elnöki Ezred katonái és a Vörös téren őrjáratozó rendőrök voltak.Azóta ugyan voltam Moszkvában megint, de nem mentem be a mauzóleumba. Egyedül voltam kint, és őszintén szólva nekem nem jött át annyira az érzés, hogy ismét meglátogassam. Moszkva gyönyörű és tiszta város, rengeteg látnivalóval, amiket sokkal szívesebben nézegetek, mint egy halottat.

vilmoci, fip7, fishbed and 3 others like this.
  14. fonak9

fonak9 Well-Known Member

Mussolinit az angolok pénzelték az I. vh-ban, Hitler rendőrspicli volt, Sztálin szintén.

15. boki

boki Well-Known Member

Idősebb korosztály, főleg a Kommunista párt szimpatizánsai-szavazói, ami kb 10-15%.

Putyin és az Orosz Pravoszláv egyház is már rég eltemetteték volna, de figyelmebe véve a társadalmi hangulatott jegelték a témát a parlamentben. De eljön annak(temetés) is az ideje egyszer.

nyugger likes this.
  16. Negan

Negan Well-Known Member

Megkérte az árát.A volt kelet lengyelországi területeket most Fehéroroszországnak hivják.Vagy mondhatnánk úgy is,higy a Polandot kicsit odébtolták nyugati irányba

17. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Ezt remélem csak viccnek szántad....
    Az nincs rajta, amit elvettek tőlük, mert egész Lengyelországot nyugatabbra tolták...
    Semmiféle ajándékról nincs itt szó...

18. boki

boki Well-Known Member

Épp azért ajéndék vagy, ha jobban tetszik kompenzáció.

Egyébként azok a területek az 1790-es évektől az Orosz Birodalom része 1918-ig. Majd 1939-ben Sztálin visszacsatolt.

19. szuvorov

szuvorov Well-Known Member

Azért nem csak az angolok jóindulatán múlt

https://hu.m.wikipedia.org/wiki/Török_függetlenségi_háború

Amikor megkérdeztek Teleki Pált, hogy mi miért nem fogtunk fegyvert az igazságtalan békediktátum ellen mint a törökök , ő állítólag azt mondta hogy nekünk nincs Anatóliának, ahova visszatudnánk vonulni.

tong djagbu and yangwenli like this.

Ezen oldal megosztása