Világtörténelem és kultúra

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 962
113
Dokumentumfilm a kereszténység kialakulásáról, szerintem elég tanulságos.

 

Rotten878

Active Member
2018. november 21.
211
181
43
A valóság ennek kb. az ellentéte. A britek valahogy fenntartották a rendet. Mint az oroszok Örményországban.

A valóság kb a kettő között van. Minden kormány és birodalom annak nyugati/keleti/északi/déli elhelyezkedésétől függetlenül követett el atrocitásokat az éppen általa megszállt - bocsánat - "felvilágosított" népcsoportok ellen. Ez van sajnos, az ember a legkegyetlenebb a saját fajtájával szemben.
 

anonim999

Well-Known Member
2016. március 19.
2 743
4 487
113
Véletlenül, szerencére bukkantam erre az oldalra. Eléggé összeszedett ismeretterjesztő anyag ez is.
 
M

molnibalage

Guest
A fenti szöveggel videót már linkelt valaki. Nettó ökörség az egész. Meg is indoklom.

Ezért.
https://forum.htka.hu/threads/beszélgető.489/page-478#post-596179

Az II. vh-s szándékos éheztetésre is adtam cáfolatot. Nem egyszer.

Nem kéne tolni az orosz propagandát. Kettőt lehet találni miért az orosz külügy FB oldalán van.

A videó és az FB poszt annak rendje és módja szerint terjed a balfék turbók által, akinek még a középsulis töri is magas.

A Holodomorról is ilyen lelkesen posztolnak majd? Amikor saját lakosságát irtotta a Szu politikai alapon? Ja, arról kussolnak.

Az már külön vicc, hogy a komment hol azon akad fent, hogy Indiát elnyomták a gonosz britek, majd azon, hogy felosztották* és otthagyták, megpróbálva az vallás-etnikai alapon a tomboló nacionalizmus miatt valahogy rendben otthagyni az országot. Reménytelen vállalkozás volt. Már csak azért is, mert fejben kb. a középkorban vannak túl sokan. Lásd itt.
https://index.hu/mindekozben/poszt/2019/08/17/100_ember_megserult_az_indiai_kodobalo_fesztivalon/

* Meg arról is, hogy Ukrajna határát ki is hol húztak meg?

Az, hogy a komcsik és az oroszok mit hagytak maguk mögött hátra ne firtassuk szerintem, mert elfogna a röhögés. Közben meg játsszák itt az erkölcscsősz szerepét. Röhej.

Szerintem az ilyen ostobaságok linkelését mellőzni kéne. Mert sajnos az emberek csont nélkül elhisznek ilyen baromságokat.
 
  • Tetszik
Reactions: Bleroka

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 571
113
A fenti szöveggel videót már linkelt valaki. Nettó ökörség az egész. Meg is indoklom.

Ezért.
https://forum.htka.hu/threads/beszélgető.489/page-478#post-596179

Az II. vh-s szándékos éheztetésre is adtam cáfolatot. Nem egyszer.

Nem kéne tolni az orosz propagandát. Kettőt lehet találni miért az orosz külügy FB oldalán van.

A videó és az FB poszt annak rendje és módja szerint terjed a balfék turbók által, akinek még a középsulis töri is magas.

A Holodomorról is ilyen lelkesen posztolnak majd? Amikor saját lakosságát irtotta a Szu politikai alapon? Ja, arról kussolnak.

Az már külön vicc, hogy a komment hol azon akad fent, hogy Indiát elnyomták a gonosz britek, majd azon, hogy felosztották* és otthagyták, megpróbálva az vallás-etnikai alapon a tomboló nacionalizmus miatt valahogy rendben otthagyni az országot. Reménytelen vállalkozás volt. Már csak azért is, mert fejben kb. a középkorban vannak túl sokan. Lásd itt.
https://index.hu/mindekozben/poszt/2019/08/17/100_ember_megserult_az_indiai_kodobalo_fesztivalon/

* Meg arról is, hogy Ukrajna határát ki is hol húztak meg?

Az, hogy a komcsik és az oroszok mit hagytak maguk mögött hátra ne firtassuk szerintem, mert elfogna a röhögés. Közben meg játsszák itt az erkölcscsősz szerepét. Röhej.

Szerintem az ilyen ostobaságok linkelését mellőzni kéne. Mert sajnos az emberek csont nélkül elhisznek ilyen baromságokat.

Az orosz KM csak az indiaiak által leírt-nyilatkozott dolgokat közölt. Szerintem nem baj, ha több oldal véleménye megjelenik egy-egy történelmi esemény kapcsán. Mindenki vonja le a következtetést saját maga. Ez olyan dolog mint 1956. Forradalom vagy ellenforradalom? Nézőpont kérdése.
 
  • Tetszik
Reactions: zsolti
M

molnibalage

Guest
Az orosz KM csak az indiaiak által leírt-nyilatkozott dolgokat közölt. Szerintem nem baj, ha több oldal véleménye megjelenik egy-egy történelmi esemény kapcsán. Mindenki vonja le a következtetést saját maga. Ez olyan dolog mint 1956. Forradalom vagy ellenforradalom? Nézőpont kérdése.
Nem. Amit leírtak az nem vélemény, hanem hazugság. Tényeket másít meg.
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75 and Bleroka

Bleroka

Well-Known Member
2019. március 16.
365
1 066
93
. Ez olyan dolog mint 1956. Forradalom vagy ellenforradalom? Nézőpont kérdése.[/QUOTE]

Az országot megszálló,több százezer magyar civilt Szovjetunióba hurcoló,és meggyilkoló kommunista pribékek,és az öket kiszolgáló pufajkás magyar kommunisták valóban ellenforradalomnak tartják pár millió magyar ember pedig a 20-ik századi történelmünk egyik legnagyszerübb pillanatának,azon kevés dolognak amire minden magyar ember (minusz boki) büszke lehet.
 
  • Tetszik
Reactions: AGRESSOR88
T

Törölt tag 1586

Guest
Az országot megszálló,több százezer magyar civilt Szovjetunióba hurcoló,és meggyilkoló kommunista pribékek,és az öket kiszolgáló pufajkás magyar kommunisták valóban ellenforradalomnak tartják pár millió magyar ember pedig a 20-ik századi történelmünk egyik legnagyszerübb pillanatának,azon kevés dolognak amire minden magyar ember (minusz boki) büszke lehet.
Szerintem rohadtul nem forradalom volt, leg nagyszerűbb pillanat meg különösen nem és - sokakhoz hasonlóan - én sem vagyok büszke rá...legfeljebb mélységesen sajnálom az áldozatokat (az összeset...)
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 962
113
Az országot megszálló,több százezer magyar civilt Szovjetunióba hurcoló,és meggyilkoló kommunista pribékek,és az öket kiszolgáló pufajkás magyar kommunisták valóban ellenforradalomnak tartják pár millió magyar ember pedig a 20-ik századi történelmünk egyik legnagyszerübb pillanatának,azon kevés dolognak amire minden magyar ember (minusz boki) büszke lehet.

Tudomásom szerint Nagy Imre is ugyanolyan pufajkás volt, mint akik ellen lázadtak...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
46 794
75 848
113
Ha nincs 56 itt is olyan diktatúra lett volna végig int a románoknál,annak minden "pozitívumával"...
És igen Nagy is komcsi volt,ő sem akart demokráciát,ő cak simán egy élhető rendszert akart mert ami 56-előtt volt az élhetetlen volt!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 425
44 139
113
Ha nincs 56 itt is olyan diktatúra lett volna végig int a románoknál,annak minden "pozitívumával"...
És igen Nagy is komcsi volt,ő sem akart demokráciát,ő cak simán egy élhető rendszert akart mert ami 56-előtt volt az élhetetlen volt!
Ez így igaz is, maradéktalanul én is úgy látom. Viszont azért szerencsére még tudtam beszélni felmenőmmel, aki konkrétan azt mondta hogy Ő jobban félt ahogy fogalmazott a "Pesti suhancoktól" mint a bejövő szovjet kiskatonáktól, mert amikor jeggyel állt sorba sokadmagával hogy a gyerekeinek legyen tej vagy kenyér erre már nem emlékszem, dobtárassal 12 éves kiskölykök lőttek közéjük, kb. poénból! Azt mondta hogy nagy zűrzavar volt, olyan fiatalok, gyerekek, s több rokontól is hallottam hogy köztörvényes kiszabadított bűnözők kezébe is akadt ott fegyver a mi oldalunkon is, akik kezébe nagyon nem kellett volna. Az átlag családos emberek meg szépen behúzódtak, aztán próbáltak valahogy túlélni, nem éhen halni a gyerekeikkel. Megbukott a forradalom/ellenforradalom, és utána ŐK annyit érzetek belőle, hogy végre rend lett megint.

Ezt hallottam én egybevágóan dédnagyapámtól, dédnagyanyámtól, nagymamámtól és három nagynénémtől. Egyik sem volt érintve fegyveres harcban, nem húzgáltak fel lámpavasra se kommunistákat, se forradalmárokat. Gyári munkások, illetve gyerekek voltak az idő tájt.

Én senki másnak nem hiszek el semmit, csak azt amit a családomtól hallottam, s így azt gondolom, hogy minden volt az csak legnagyszerűbb pillanat nem!