[BIZTPOL] Amerikai Egyesült Államok, Kanada

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Úgy lesz ő perelve ahogy Hillary, Bush és Gyurcsány...
Mindkét részről megy a vergődés, aztán váltáskor kezet fognak, egymásra kacsintanak és kezdődik az új felvonás.
Ezt most felírom a kockás füzetbe, aztán fél év múlva visszatérünk rá. Úgyis nekem lesz igazam.
 

luperator

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
1 060
1 640
113

Kicsit hatásvadász a cím, de utal rá, hogy keményebb idők várnak Orbánékra a következő adminisztráció alatt. Meglátjuk, mennyire. De örülök neki, hogy erre is futja az erejükből.
 
  • Dühítő
Reactions: bartinieffektus
T

Törölt tag 008

Guest
Úgy lesz ő perelve ahogy Hillary, Bush és Gyurcsány...
Mindkét részről megy a vergődés, aztán váltáskor kezet fognak, egymásra kacsintanak és kezdődik az új felvonás.
Nem biztos. Trumppal pont az volt a bajuk, hogy külsős, nem a mocsár tagjaként lett elnök, így lehet pédát statuálnak.
Dél-Koreában rendszeresen mennek az ex-elnökök börtönbe, szóval nem lenne példa nélküli a világban.
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 920
13 715
113

Kicsit hatásvadász a cím, de utal rá, hogy keményebb idők várnak Orbánékra a következő adminisztráció alatt. Meglátjuk, mennyire. De örülök neki, hogy erre is futja az erejükből.
Obama is pont lesz@rta mi folyik Európa keleti felében, majd pont Biden fog keménykedni? - jó vicc.
Jelentéktelen pont vagyunk mi az USA térképén, de ha változna is bármi, legfeljebb veszünk valami technikát, ebben jól mozog az Orbán kormány.
 
T

Törölt tag 2361

Guest
ez tenyleg csak egy kistura volt, mint igazi idegenvezetes valami bekes, nyugodt oskori kastelyban

 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Obama is pont lesz@rta mi folyik Európa keleti felében, majd pont Biden fog keménykedni? - jó vicc.
Jelentéktelen pont vagyunk mi az USA térképén, de ha változna is bármi, legfeljebb veszünk valami technikát, ebben jól mozog az Orbán kormány.

ránéztél már arra, ki lesz az amerikai külügyminiszter?
jóreggelt.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 504
54 456
113
"Na meg linkeltél már orosz meg távol-keleti nyelvezetű videót is, amit nem fognak megérteni."

Nyugi, én sem értem! Mit gondolsz, miért nem foglalom össze? :)

"Tanács volt, hogy jobban elérd a célközönséged."

De nem érdekel már ez engem. A világ egy nagy katyvasz sz@r. Úgysem lesz ebből semmi. Nincsenek már sem eszmék, sem célok, sem hősök, nincs semmi, csak egymás hajának a tépése, szaggatása van pusztulásig.
Hagyd abba az ivást. :)
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
15 993
26 477
113
Obama is pont lesz@rta mi folyik Európa keleti felében, majd pont Biden fog keménykedni? - jó vicc.
Jelentéktelen pont vagyunk mi az USA térképén, de ha változna is bármi, legfeljebb veszünk valami technikát, ebben jól mozog az Orbán kormány.
Ahogy te tévedsz! Orbán Viktor felküzdötte magát a világpolitikába, mint szimbólum. Mindenáron el kell pusztítaniuk, most, hogy a főgonosz eltűnt. Az össztűz Magyarországra fog zúdulni.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Amazon a hostingot törölte, most már hivatalos, eddig csak pletykákat hallottam róla fóúrumokon.


Nekem nincs bajom, ha bírósági ítélet kötelez erre valakit. Ha kimondja a hatóság, hogy törvényt sértett valaki, gyűlöletbeszéd volt. Akkor, ha úgy is érzem, hogy a mérce nem egyenlő, a rezsim a felelős ezért. Viszont a megakorpók ne tolhassanak cenzúrásdit, arra hivatkozva, hogy jajj sérti az eulámat stb. Közüzemi szolgáltatók. A víizet se kapcsolhatja ki nálam a vízmű, ha nem tetszik neki az, amit én a melegjogokról gondolok, és az ő vezetőségük meg mást gondol. Publikálhat egy ellenvéleményt, és vitázhatunk, aztán vagy meggyőzzük egymást legalább rész-kérdésekben, vagy nem, de nem szabad a másikat ellehetleníteni. Azzal, hogy ez az USA felsőoktatásán keresztül a közéletben normává vált, véget ért az amerikai álom, a szabad világ.

Érdekel, hogy vajon ezt az eseményt fogják-e majd a történészek fordulópontként tartani, vagy mondjuk Biden beiktatását? Egyben biztos vagyok, ez az év lesz egy új kor kezdetének a dátuma, ahogy a Principátus korát például Augustus 27-es hatalomra kerülésétől számolják.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány and nyugger

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Kismillió fontosabb dolga lesz mint velünk foglalkozni. De ha mégse, veszünk technikát vagy gázt tőlük. Nehogy azt hidd, hogy a saját gazdasági érdekeiken túlmenően érdekli őket Magyarország sorsa.
Jó reggelt!
Álmodj királylány. Túl sokat lopott, meg fúrta a nyugati nemzetközi szervezeteket.
Már a német tőke szerint is sokat.
 

szzsolt81

Well-Known Member
2020. október 24.
5 708
4 262
113
Kismillió fontosabb dolga lesz mint velünk foglalkozni. De ha mégse, veszünk technikát vagy gázt tőlük. Nehogy azt hidd, hogy a saját gazdasági érdekeiken túlmenően érdekli őket Magyarország sorsa.
Jó reggelt!
Hozzászólásod kb: Mint amikor valaki fütyörészik a sötétben, hogy elhitesse magával, ő aztán nem fél.
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 008
M

molnibalage

Guest
Amazon a hostingot törölte, most már hivatalos, eddig csak pletykákat hallottam róla fóúrumokon.


Nekem nincs bajom, ha bírósági ítélet kötelez erre valakit. Ha kimondja a hatóság, hogy törvényt sértett valaki, gyűlöletbeszéd volt. Akkor, ha úgy is érzem, hogy a mérce nem egyenlő, a rezsim a felelős ezért. Viszont a megakorpók ne tolhassanak cenzúrásdit, arra hivatkozva, hogy jajj sérti az eulámat stb. Közüzemi szolgáltatók. A víizet se kapcsolhatja ki nálam a vízmű, ha nem tetszik neki az, amit én a melegjogokról gondolok, és az ő vezetőségük meg mást gondol. Publikálhat egy ellenvéleményt, és vitázhatunk, aztán vagy meggyőzzük egymást legalább rész-kérdésekben, vagy nem, de nem szabad a másikat ellehetleníteni. Azzal, hogy ez az USA felsőoktatásán keresztül a közéletben normává vált, véget ért az amerikai álom, a szabad világ.

Érdekel, hogy vajon ezt az eseményt fogják-e majd a történészek fordulópontként tartani, vagy mondjuk Biden beiktatását? Egyben biztos vagyok, ez az év lesz egy új kor kezdetének a dátuma, ahogy a Principátus korát például Augustus 27-es hatalomra kerülésétől számolják.
A hasonlat azért sántít, mert az FB-t te "ingyen" használod. Pénzt nem adsz ki érte, ezért ő dönti el, hogy a saját EULA + helyi törvények alapján mi maradhat.
A vízműveknek viszont te fizetsz, szerződés köt össze. Mert csak alapon nem zárhatják el a vizet.

Az FB kvázi egy fórum. A HTKA-ról is, ha megsérted a szabályzatot akkor baszhatnak ki, amikor csak akarnak. Gyak. szinte semmi difi nincs szerintem ezen fórum és az FB között. Az utóbbit többen olvassák és mélyebb a beágyazottsága ingyenessége miatt.

Ez az ára az "ingyenes" felületeknek...
 

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 920
13 715
113

Zaphod Beeblebrox

Well-Known Member
2020. április 1.
3 920
13 715
113
Ahogy te tévedsz! Orbán Viktor felküzdötte magát a világpolitikába, mint szimbólum. Mindenáron el kell pusztítaniuk, most, hogy a főgonosz eltűnt. Az össztűz Magyarországra fog zúdulni.
Ok, te így látod. Én nem hiszem, hogy érdemi változást hozna a Biden adminisztráció, pláne nem, hogy "mindenáron el kell pusztítaniuk"
Túlértékelitek Orbán, és Magyarország jelentőségét.