Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

M

molnibalage

Guest
Hányszor és hova fogod ezeket a tárolókat megépíteni, mire a fűtőelem elveszti a sugárzó képességét? Mert ugyebár a felszíni tároló élettartama véges. Már Paks 2 leendő KKÁT tárolói sem férnek el az erőművek területén.
Ez a leghülyébb érvelés amit csak el tudok képzelni, Szóval arra van hely, hogy az országon isten tudja hány tucat km2-em telerszórd naperőművel és szélkerékkel, de a KKÁT tárolóknak, azoknak nincs helye.

Hát LOL....
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
Ez a leghülyébb érvelés amit csak el tudok képzelni, Szóval arra van hely, hogy az országon isten tudja hány tucat km2-em telerszórd naperőművel és szélkerékkel, de a KKÁT tárolóknak, azoknak nincs helye.

Hát LOL....
Háát ilyen ez a magyar hülye! Még fizet is a pénzéből, hogy legyen kiserőműve kertjében, földjén, tetőjén. Viszont atomhulladékot még akkor sem akar a "kertjébe", ha fizetnek neki. :)
Én lennék a "legboldogabb", ha lenne egy konkrét stratégia arra, hogy mi történjen a nagy aktivitású hulladékkal, és egy rendes üzleti terv arra, hogy a beruházás, hulladékkezelés, és leszerelés költségeit ki és milyen formában fogja állni. És nagyon fontos, hogy ne a központi költségvetés legyen a hunyó!
 
M

molnibalage

Guest
Háát ilyen ez a magyar hülye! Még fizet is a pénzéből, hogy legyen kiserőműve kertjében, földjén, tetőjén. Viszont atomhulladékot még akkor sem akar a "kertjébe", ha fizetnek neki. :)
Én lennék a "legboldogabb", ha lenne egy konkrét stratégia arra, hogy mi történjen a nagy aktivitású hulladékkal, és egy rendes üzleti terv arra, hogy a beruházás, hulladékkezelés, és leszerelés költségeit ki és milyen formában fogja állni. És nagyon fontos, hogy ne a központi költségvetés legyen a hunyó!
Gyönyörűszép általánosítás. Ha lenne telkem, engem aztán nem zavarna.

Egy pillanatra se zavarjon meg a koncentrálásban, hogy nem "kertbe" szokás ezeket a dolgokat tenni, hanem geológiailag stabil képződményekbe, amikbe belefúrnak.
Ismét csak "szakértelmedről" tettél tanúbizonyásgot...
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Gyönyörűszép általánosítás. Ha lenne telkem, engem aztán nem zavarna.

Egy pillanatra se zavarjon meg a koncentrálásban, hogy nem "kertbe" szokás ezeket a dolgokat tenni, hanem geológiailag stabil képződményekbe, amikbe belefúrnak.
Ismét csak "szakértelmedről" tettél tanúbizonyásgot...
Attol függetlenül már vagy 40éve igérgetik,hogy lesz kiégető gyorsreaktor is egyszer majd valamikor,amivel ki lehetne "égetni" az atomhulladékot.Csak kezd ez is olyan lenni mint a fúziós reaktor,meg a kommunista(vagy éppen NERes,kinek melik tetszik) szép jövő.Valahogy csak nem akar jelenidejűvé válni
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
Gyönyörűszép általánosítás. Ha lenne telkem, engem aztán nem zavarna.

Egy pillanatra se zavarjon meg a koncentrálásban, hogy nem "kertbe" szokás ezeket a dolgokat tenni, hanem geológiailag stabil képződményekbe, amikbe belefúrnak.
Ismét csak "szakértelmedről" tettél tanúbizonyásgot...
Szerintem idd meg a délutáni kávét! :rolleyes:
de a KKÁT tárolóknak, azoknak nincs helye.
Mióta fúrják be a KKÁT-t? o_O
kkat-tavlati-kep.jpg

Csak idézném a soha el nem múló klasszikust!
Ismét csak "szakértelmedről" tettél tanúbizonyásgot...

Szerintem inkább lapozzunk! Peace, Love, Örök élet!
 
M

molnibalage

Guest
Szerintem idd meg a délutáni kávét! :rolleyes:

Mióta fúrják be a KKÁT-t? o_O
kkat-tavlati-kep.jpg

Csak idézném a soha el nem múló klasszikust!


Szerintem inkább lapozzunk! Peace, Love, Örök élet!
Ááááááááááááááá, kész, ez már fájdalmat okoz nekem, annyira csapongsz és izzadságszagúan bizonyítani akarod a hülyeséget. Most akkor döntsed már el, hogy melyik tárolóról beszélsz...

  1. A KKÁT-ból idővel kikerülnek és egy állandóbb / végleges helyre kerülnek át a fűtőelemek. Ez attól is függ, hogy mennyire bízunk abban, hogy ezek a jövő üzemanyagai lehetnek és értékük van. Ezért rossz ötlet őket betonba önteni és "örökre" eltemetni őket, amikor majd jövőben üzemanyag lehet. Annyira azért nem olcsó az üzemanyag, hogy csak kidobja az ember.

  2. Mivel az erőmű utolsó blokkja 2037-ben áll le az azt jelenti, hogy ettől az időpontottól számolva is legalább 20 évig lesz benne tárolt anyag. De ezek szépen kerülnek ki. De a korábban bekerült tárolt anyagok viszont kikerülnek onnan.

Attol függetlenül már vagy 40éve igérgetik,hogy lesz kiégető gyorsreaktor is egyszer majd valamikor,amivel ki lehetne "égetni" az atomhulladékot.Csak kezd ez is olyan lenni mint a fúziós reaktor,meg a kommunista(vagy éppen NERes,kinek melik tetszik) szép jövő.Valahogy csak nem akar jelenidejűvé válni
Naná. Ameddig a zöld propi tarol és Németország megengedheti magának, hogy egy lázálomra költsön évente csak adóban 23-25 mrd EUR-t addig mi a frászról beszélünk? A német "zöldáram" adójából szerinted mennyi kutatási pénz jutott volna kísérleti erőművestől mindenestül az elmúlt 20 évben?

Csak ma divat oköbaromnak lenni sőt, egyenesen trendi.
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Ááááááááááááááá, kész, ez már fájdalmat okoz nekem, annyira csapongsz és izzadságszagúan bizonyítani akarod a hülyeséget. Most akkor döntsed már el, hogy melyik tárolóról beszélsz...

  1. A KKÁT-ból idővel kikerülnek és egy állandóbb / végleges helyre kerülnek át a fűtőelemek. Ez attól is függ, hogy mennyire bízunk abban, hogy ezek a jövő üzemanyagai lehetnek és értékük van. Ezért rossz ötlet őket betonba önteni és "örökre" eltemetni őket, amikor majd jövőben üzemanyag lehet. Annyira azért nem olcsó az üzemanyag, hogy csak kidobja az ember.

  2. Mivel az erőmű utolsó blokkja 2037-ben áll le az azt jelenti, hogy ettől az időpontottól számolva is legalább 20 évig lesz benne tárolt anyag. De ezek szépen kerülnek ki. De a korábban bekerült tárolt anyagok viszont kikerülnek onnan.


Naná. Ameddig a zöld propi tarol és Németország megengedheti magának, hogy egy lázálomra költsön évente csak adóban 23-25 mrd EUR-t addig mi a frászról beszélünk? A német "zöldáram" adójából szerinted mennyi kutatási pénz jutott volna kísérleti erőművestől mindenestül az elmúlt 20 évben?

Csak ma divat oköbaromnak lenni sőt, egyenesen trendi.
Mondjuk speciel szerintem is féket kéne vetni a féktelen fogyasztói,technokrata ipari társadalmainkra,ökologiai okbol.Az más kérdés,hogy szerintem ez a fék majd valamiféle összeomlás lesz.Mert az ember eredendően barom,ökologiai természeténél fogva.A húsvét szigetiek is kivákták az utolsó fát is.És ebben különben nincs semmi extra emberi dolog,minden faj ilyen.És nekem is van autóm.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
Ááááááááááááááá, kész, ez már fájdalmat okoz nekem, annyira csapongsz és izzadságszagúan bizonyítani akarod a hülyeséget. Most akkor döntsed már el, hogy melyik tárolóról beszélsz...
Én végig a KKÁT-ről beszéltem, mint ahogy te is. (ezért quotoltam bele a te szövegedet)
A KKÁT-nek (Paks2) sincs helye a Paksi Erőmű területén. Magyarán ha a Paks2 miatt bővíteni kell a kapacitásokat, akkor azt az erőmű területén kívül kell. Ezeket külön engedélyeztetni, helyileg elfogadtatni kell. Ha ez olyan könnyű lenne, akkor nem vettük volna bele az orosz szerződésbe az ideiglenes tárolás lehetőségét. Ezzel max. időt nyerünk, viszont cserébe a Rosatomhoz kötjük magunkat.
Nincs olyan, hogy "elviszik a franciák meg a japánok" a használt fűtőelemeket feldolgozni, mert ők vissza is küldik ide a feldolgozott fűtőelemeket (már ha azok ugyebár egyáltalán elmennek a reaktorokban :rolleyes:). Mert akkor lesz némi fölös fűtőelemünk. Ugyanis az oroszok a megkötött szerződés szerint szállítanak.
Vagy nem, csak akkor visszaborítják az addig kilapátolt hulladékot.
A végleges tárolás még olyan fázisban sincs, mint egy lehetséges KKÁT bővítés.
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
https://www.napi.hu/nemzetkozi_gazd..._nemetek_innen_mar_nincs_visszaut.688281.html

Ha van itt valaki aki még nem kapott agyvérzést a napimádóktól, annak ajánlom ezt a cikket kávé helyett. :)

Szóval a németek be fogják zárni az összes atomerőművet, szénerőművet és még a gázerőműveket is. Csak megújulóval fognak áramot termelni.
Még mindig kiváncsi vagyok, hogy ezt mégis hogyan fogják éjjel, de főleg télen megcsinálni? Beleöntenek még vagy 10000 milliárd eurót és akkus tárolást csinálnak?
Vagy télen az erdőket égetik? Igen, a biomassza erőmű is megújuló, szóval lehet, hogy azok az erdők, amik megúszták a szénbányát, azokat majd eltüzelik?
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Háát ilyen ez a magyar hülye! Még fizet is a pénzéből, hogy legyen kiserőműve kertjében, földjén, tetőjén. Viszont atomhulladékot még akkor sem akar a "kertjébe", ha fizetnek neki. :)
Én lennék a "legboldogabb", ha lenne egy konkrét stratégia arra, hogy mi történjen a nagy aktivitású hulladékkal, és egy rendes üzleti terv arra, hogy a beruházás, hulladékkezelés, és leszerelés költségeit ki és milyen formában fogja állni. És nagyon fontos, hogy ne a központi költségvetés legyen a hunyó!

Már a múltkor kitárgyaltuk ezt. Amennyi pénzt ti összehalucináltok a tárolókra, én annak az 10%-áért is simán eltárolnám a telkemen az örökkévalóságig, úgy hogy semmi nem kerülne onnan ki a környezetbe.

Egyébként amikor ezermilliárdokra taksáljátok Paks elbontását belegondoltatok már, hogy mekkora hülyeséget is beszéltek?
Ha valóban annyiba kerülne és olyan veszélyes lenne, mint ahogy mondjátok, akkor sokkal jobban megérné, ha egy 10 méter magas betonkerítést húznának köré és többé nem tenné be oda a lábát senki.
Az épület betonból készült, valószínűleg évezredekig is talpon marad, vagyis onnan nem jut ki a környezetbe semmi sem.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
Már a múltkor kitárgyaltuk ezt. Amennyi pénzt ti összehalucináltok a tárolókra, én annak az 10%-áért is simán eltárolnám a telkemen az örökkévalóságig, úgy hogy semmi nem kerülne onnan ki a környezetbe.

Egyébként amikor ezermilliárdokra taksáljátok Paks elbontását belegondoltatok már, hogy mekkora hülyeséget is beszéltek?
Ha valóban annyiba kerülne és olyan veszélyes lenne, mint ahogy mondjátok, akkor sokkal jobban megérné, ha egy 10 méter magas betonkerítést húznának köré és többé nem tenné be oda a lábát senki.
Az épület betonból készült, valószínűleg évezredekig is talpon marad, vagyis onnan nem jut ki a környezetbe semmi sem.
Megint csak read only mod van bekacsolva?
Nem mi vízionáljuk. Ez a hivatalos magyar kormányzati terv! Emellé még odatettem a német központi alap számait.....
Csak szólok, hogy a csernobili eredeti szarkofág már kuka. A második nagy kupola alakú meg 100 évre van tervezve. o_O
A KKÁT-k 50 évre.
De mondok mást: Aktív működés közben is volt már súlyos üzemzavar Pakson, amikor jutott ki rádióaktív szennyezés.
 
M

molnibalage

Guest
Már a múltkor kitárgyaltuk ezt. Amennyi pénzt ti összehalucináltok a tárolókra, én annak az 10%-áért is simán eltárolnám a telkemen az örökkévalóságig, úgy hogy semmi nem kerülne onnan ki a környezetbe.

Egyébként amikor ezermilliárdokra taksáljátok Paks elbontását belegondoltatok már, hogy mekkora hülyeséget is beszéltek?
Ha valóban annyiba kerülne és olyan veszélyes lenne, mint ahogy mondjátok, akkor sokkal jobban megérné, ha egy 10 méter magas betonkerítést húznának köré és többé nem tenné be oda a lábát senki.
Az épület betonból készült, valószínűleg évezredekig is talpon marad, vagyis onnan nem jut ki a környezetbe semmi sem.
Mindig el szoktam gondolkozni azon, hogy egyesek mennyire nem érzékelik a problémát és azt, hogy mennyire túlbiztosított a nagy büdös semmi.

Az egyiptomiak olyan priamisokat és sírkamrákat tudtak építeni, hogy azokban a szerves anyagok is megőrződtek évezredekig és az építmények mai napig állnak. De a XXI. századi mérnöki tudással egyesek számára úgy látszik megugorhatatlannak tűnik az, hogy ahhoz képest űrtechnikával képesek legyünk vállalható költségből felhúzni valamit, amiben elfér néhány száz m3 hulladék egy olyan képződményben, ami eleve vízzáró.

Anyám...
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
Mindig el szoktam gondolkozni azon, hogy egyesek mennyire nem érzékelik a problémát és azt, hogy mennyire túlbiztosított a nagy büdös semmi.

Az egyiptomiak olyan priamisokat és sírkamrákat tudtak építeni, hogy azokban a szerves anyagok is megőrződtek évezredekig és az építmények mai napig állnak. De a XXI. századi mérnöki tudással egyesek számára úgy látszik megugorhatatlannak tűnik az, hogy ahhoz képest űrtechnikával képesek legyünk vállalható költségből felhúzni valamit, amiben elfér néhány száz m3 hulladék egy olyan képződményben, ami eleve vízzáró.

Anyám...
MEGVAN A MEGFEJTÉS!!!!
Tegyük a fűtőelem kapszulákat olyan üveg tárolókba, amiben a Szent Jobb van! Egy kis balzsam előtte oszt jónapot!
Az is megvan már vagy ezer éve. A Szentistván Bazilika meg elég levegős belefér jó pár m3.
Nem is értem, hogy ez eddig nem jutott senkinek az eszébe!
o_Oo_O
/Nem baj, ha a kommented szerinti komolysággal válaszoltam? :rolleyes:/
 
M

molnibalage

Guest
MEGVAN A MEGFEJTÉS!!!!
Tegyük a fűtőelem kapszulákat olyan üveg tárolókba, amiben a Szent Jobb van! Egy kis balzsam előtte oszt jónapot!
Az is megvan már vagy ezer éve. A Szentistván Bazilika meg elég levegős belefér jó pár m3.
Nem is értem, hogy ez eddig nem jutott senkinek az eszébe!
o_Oo_O
/Nem baj, ha a kommented szerinti komolysággal válaszoltam? :rolleyes:/
Szavak nincsenek arra, hogy mennyire troll vagy.
 
  • Tetszik
Reactions: empontipont

ManfredMacx

Active Member
2018. október 14.
128
66
28
Azt írta a Bloomberg, hogy amerika atomerőműveinek több mint fele veszteséget termel.

- A szektor évi 2,9 milliárd dollárt veszít.
- 3 tucat erőmű is veszteséges
- Több állam is támogatást nyújt, vagy tervez nyújtani az atomenergiának

Nézzük meg az elmúlt években bezárt erőműveket.

Crystal River 3: bezért 2013-ban, 36 év üzemelés után. Annyiba került volna a felújítása, hogy a Duke Energy inkáb bezárta.

"A report completed in late 2012 confirmed that repairing the plant was a viable option but that the nature and potential scope of repairs brought increased risks that could raise the cost dramatically and extend the schedule." - írja a sajtóközleményük.

Fort Calhoun 1: 2016-ban, 43 év működés után zárt be. Az OPPD (tulajdonos) gazdasági okokból döntött a leállítás mellett.

"OPPD cited market conditions, including historically low natural gas prices and lower energy consumption, as a major factor behind the board's decision."

Kewaunee: 2013-ban zárt be 39 év működés után.

Dominion's chairman and CEO said the decision was based purely on economics.

Oyster Creek: tavaly zárt be 49 év működés után, 10 évvel a tervezett előtt. Az Exelon nem akart rákölteni még 800 milliót.

Vermont Yankee: 2014-ben zárt be 42 év működés után, noha 2032-ig szólt az engedélye.

Entergy, announced in 2013 that it would close the plant, saying it was no longer economically viable.

És akkor ott van még Pilgrim, amiről írtam, szintén gazdasági okokból zárt be.

Szeptemberben pedig Three Mile Island fog bezárni, mert anyagi nehézségekkel küzd.

Nesze neked nukleáris reneszánsz!
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Mindig el szoktam gondolkozni azon, hogy egyesek mennyire nem érzékelik a problémát és azt, hogy mennyire túlbiztosított a nagy büdös semmi.

Az egyiptomiak olyan priamisokat és sírkamrákat tudtak építeni, hogy azokban a szerves anyagok is megőrződtek évezredekig és az építmények mai napig állnak. De a XXI. századi mérnöki tudással egyesek számára úgy látszik megugorhatatlannak tűnik az, hogy ahhoz képest űrtechnikával képesek legyünk vállalható költségből felhúzni valamit, amiben elfér néhány száz m3 hulladék egy olyan képződményben, ami eleve vízzáró.

Anyám...

Ugyan már, miket hordassz itt össze?
A piramisokat földönkívüliek építették és az űrtechnikánk is tőlük van. :p
 

blitzkrieg

Well-Known Member
2015. február 10.
5 503
5 633
113
Azt írta a Bloomberg, hogy amerika atomerőműveinek több mint fele veszteséget termel.

- A szektor évi 2,9 milliárd dollárt veszít.
- 3 tucat erőmű is veszteséges
- Több állam is támogatást nyújt, vagy tervez nyújtani az atomenergiának

Nézzük meg az elmúlt években bezárt erőműveket.

Crystal River 3: bezért 2013-ban, 36 év üzemelés után. Annyiba került volna a felújítása, hogy a Duke Energy inkáb bezárta.

"A report completed in late 2012 confirmed that repairing the plant was a viable option but that the nature and potential scope of repairs brought increased risks that could raise the cost dramatically and extend the schedule." - írja a sajtóközleményük.

Fort Calhoun 1: 2016-ban, 43 év működés után zárt be. Az OPPD (tulajdonos) gazdasági okokból döntött a leállítás mellett.

"OPPD cited market conditions, including historically low natural gas prices and lower energy consumption, as a major factor behind the board's decision."

Kewaunee: 2013-ban zárt be 39 év működés után.

Dominion's chairman and CEO said the decision was based purely on economics.

Oyster Creek: tavaly zárt be 49 év működés után, 10 évvel a tervezett előtt. Az Exelon nem akart rákölteni még 800 milliót.

Vermont Yankee: 2014-ben zárt be 42 év működés után, noha 2032-ig szólt az engedélye.

Entergy, announced in 2013 that it would close the plant, saying it was no longer economically viable.

És akkor ott van még Pilgrim, amiről írtam, szintén gazdasági okokból zárt be.

Szeptemberben pedig Three Mile Island fog bezárni, mert anyagi nehézségekkel küzd.

Nesze neked nukleáris reneszánsz!

Nem baj, a napelemek nem fognak gazdasági okok miatt bezárni, tőlük ugyanis 2-3-szor drágábban KÖTELES a szolgáltató átvenni az áramot, akkor is amikor nincs is rá szükség és az olcsón termelő atomerőművet fogják vissza.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7