1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Villamosenergia-termelés, energiagazdálkodás

Diskurzus a(z) 'Kantin' témában - Batka által indítva @ 2013. május 4..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Biogáz üzem számai.
    https://forum.htka.hu/threads/villamosenergia-termelés-energiagazdálkodás.631/page-377#post-573448

phaidros likes this.
  2. molnibalage

3. Roni

Roni Well-Known Member

gacsat likes this.
  4. Roni

Roni Well-Known Member

5. monster

monster Well-Known Member

6. lui7889

lui7889 Active Member

7. molnibalage

8. Loken

Loken Well-Known Member

https://m.origo.hu/gazdasag/20191216-nem-halljakaz-uj-idok-szavat-az-atomellenes-zoldek.html
    "Az Európai Unió tagállamainak vezetői konszenzusra jutottak abban, hogy 2050-re el kell érni a klímasemlegességet és ehhez, valamint a fosszilis részarány radikális csökkentésének érdekében a tagállamok az atomenergiát is igénybe vehetik. Az atomellenes magyar zöldszervezetek és osztrák támogatóik ezt viszont mindmáig nem akarják tudomásul venni."
    Azt nem értem, hogy a sógoroknak miért fáj ennyire a Paks2 építése. Eddig is volt ott atomerőmű. Nem Ausztriában épül, még csak nem is a határon. Érdekes módon sem a horvátok sem a szerbek sem a szlovénok nem pampognak pedig ők még talán közelebb is vannak.

9. ximix

ximix Active Member

10. ximix

ximix Active Member

Uhhh, van ott egy házi öleb a kommentszekcióban Valentin, pislogtam erősen a hozzászólásain.

11. alali77

alali77 Well-Known Member

12. molnibalage

Viszonylag korrekt videó, kicsit durva felső becslések vannak benne a gépek fogyasztására.

13. molnibalage

Azért helyenként talán erős felső becslések vannak a a videóban, de érzékeltetésre tényleg jók.

Ha a videóban levő számokat használnám, akkor mi jönne ki? -
    • Hűtő 30 nap = 30 kWh
    • Mikró havi 1 órát, ha ment vagy annyit sem = 1kWh
    • Porszívó úgy 4 óra = 4 kWh (igen, szeretem a tisztaságot...)
    • Kávéfőzés úgy összesen = 1 kWh
    • Számítógép 150 óra alsó hangon = legyen 0.333 kW/óra, akkor az 50 kWh. Ebben legyen benne a képernyő is.
    • Főzés. Havi szinten 8-10 órát lazán megy a sütőlap, 50%-on, ami 1kW lehet, akkor legyen 10kWh.
    • Mosogató úgy 5-ször = 10 kWh
    • Mosógép úgy 10-szer = 20 kWh
    • Világítás. Mindehol LED van, ez kb. kerekítési hiba lehet.
    ----------------------------------------------------------------------
    30+1+4+1+50+10+10+20 = kb. 126 kWh.

Csak a számítógépnél az alsó értéket vettem és képernyő nélkül. Azzal már azért elszállna 140 kWh tájára. Ennyit még légkondizva sem sikerült egyedül összehozni.... A realitás 75-85 kWh volt. Télen 85-90 kWh tája. Tavasszal kevesebb.

A mosogató és mosógép igen eltúlzott és a hűtőm is lehet, hogy jobb ennél.

Én még arányérzék szempontjából hozzátettem volna, hogy 0,1 kW teljesítmény leadás az 10 órán keresztül az 1kWh. Na ez kb. a 15 km/h-val tekerés. Csak, hogy érezze az ember, hogy az izomerőhöz képest mennyire olcsó az áram. Ezért élünk olyan világban, amilyenben...

2ndt likes this.
  14. vata

vata Well-Known Member

15. ximix

ximix Active Member

16. phaidros

phaidros Well-Known Member

"Rengeteg, rengeteg füstöt termelnek. Gázokat szivárogtatnak a légkörbe." -mondta Trump a szélerőművekről ééés :) :

fishbed and fip7 like this.
  17. boki

boki Well-Known Member

sidewinder12 likes this.
  18. gacsat

gacsat Well-Known Member

19. molnibalage

fishbed likes this.
  20. boki

boki Well-Known Member

Nem halottál róla? Toleráns ( balestálló) -amely ellenáll a tervezési alapon túli, rendkívül kis valószínűségű súlyos atomerőművi balesetben fellépő hatásoknak is.

A Novoszibirszki Vegyi Üzemben gyártott két kísérleti üzemanyag-kazetta méreteiben egyezik az orosz VVER és a nyugati nyomottvizes PWR atomerőművekben használatos kazettákkal, amelyek négy különböző burkolatanyag-kombinációval és üzemanyag-mátrixszal rendelkeznek.
    Az üzemanyag-tabletták vagy hagyományos uránium-dioxidból, vagy megnövelt sűrűségű és hővezető képességű uránium-molibdén ötvözetből készültek. Az üzemanyag burkolatául szolgáló pálcákat vagy krómozott cirkónium ötvözetből, vagy króm-nikkel ötvözetből gyártották.

vata, svajcibeka, fishbed and 3 others like this.

Ezen oldal megosztása