Energiagazdálkodás, energiabiztonság, villamosenergia-termelés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 610
3 254
113

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 610
3 254
113
  • Dühítő
  • Szomorú
Reactions: fip7, bel and enzo
M

molnibalage

Guest
Barátok közt:

A probléma az, hogy az Adria kőolajvezetéknek a kapacitása kisebb, mint a magyar, a szlovák, illetve a cseh fogyasztás együttvéve – emelte ki Szijjártó.

A Barátság I-en keresztül lehet Csehországba szállítani egyáltalán?
Én erről nem tudok. Azt viszont már elég sokszor leírtam, hogy DRA adalékkal Az Adria kapacitása lehet 16MT is és a BI is képes 6MT-át eltolni a pozsonyi finomítóig.
 
  • Tetszik
Reactions: fishbed and bel
M

molnibalage

Guest
A probléma az, hogy az Adria kőolajvezetéknek a kapacitása kisebb, mint a magyar, a szlovák, illetve a cseh fogyasztás együttvéve – emelte ki Szijjártó.

A Barátság I-en keresztül lehet Csehországba szállítani egyáltalán?
Én erről nem tudok. Azt viszont már elég sokszor leírtam, hogy DRA adalékkal Az Adria kapacitása lehet 16MT is és a BI is képes 6MT-át eltolni a pozsonyi finomítóig.
De eleve nem értem az egész feltevést. Egyelőre a teljes igény töredékét tervezzük mi és ők is importálni.
Hol érdekes az, hogy mennyi a max. kapacitás? Eddig évi 2-3MT feletti szállítás nem volt tudtommal.
Akkor kit érdekel, hogy 16MT a plafon?
 

rm40

Well-Known Member
2013. február 23.
1 610
3 254
113
De eleve nem értem az egész feltevést. Egyelőre a teljes igény töredékét tervezzük mi és ők is importálni.
Hol érdekes az, hogy mennyi a max. kapacitás? Eddig évi 2-3MT feletti szállítás nem volt tudtommal.
Akkor kit érdekel, hogy 16MT a plafon?
Valami készülődhet a háttérben, lásd az katari és omani híreket. Na meg az orosz vagyonok befagyasztásáról szólót.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
Valami készülődhet a háttérben, lásd az katari és omani híreket. Na meg az orosz vagyonok befagyasztásáról szólót.
Az orosz vagyonok befagyasztásában semmi meglepő sincs. Alapvetően ha nem tervezik a hosszútávú kapcsolatmegszakítás, akkor ez nem jelent problémát.
Hogy csak most vették észre az újságírók ezt, az nem releváns az ügy szempontjából. A befagyasztásokkal tisztában kellett legyen az orosz fél is, mivel ezeket a különböző körös szankciók eredményeként vezettük be. Azok aláírása meg nyilvános dolog volt. Mindenki biztos lehet benne, hogy folyamatos a kommunikáció az oroszokkal - még ha nem is olyan szoros kapcsolatban, mint azt nyugaton a képzelik.
Ezzel együtt a Barátság vezetéknek - szerintem - meg vannak számlálva a napjai. Vagy így, vagy úgy de el fog apadni. Mi maximum időt tudunk húzni, de ez a "max időhúzás" is azt tudja mutatni az oroszok felé, hogy nem nagyon van más választásunk. Orbán orosz politikája nem jelenleg jelent nagy előnyt, hanem majd ha újra lesznek építve, indítva a kereskedelmi szálak, akkor jöhet majd jól.
 
  • Tetszik
Reactions: BJani

Loken

Well-Known Member
2016. november 24.
2 211
3 557
113
Érdekes cikk...Egy állami befektetéssel is támogatott magyar cégcsoport fejlesztéséről amely segítséget nyújthat a MAVIR áramellátás biztosítási feladatában.

https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...megujulo-energiaforrasok-volatilitasat-585360

"Miközben világszerte egyre nagyobb teret hódítanak a megújuló energiaforrások, a szabályozók igyekeznek a zöld energiával kéz a kézben járó volatilitás problémáját is kezelni. A villamoshálózatban jelentkező ingadozásokat eddig gázerőművek által előállított energiával ellensúlyozták, azonban jövőre munkába áll a Pannon Green Power virtuális erőműve, amely négy Tesla Megapack akkumulátor és egy energiamenedzsment szoftver segítségével lép be a kiegyenlítő-energia piacra. Ezzel a PGP képes lesz zöld energiával megjelenni a megújulók volatilitásának kiegyensúlyozását célzó piacon, hozzájárulva a zavartalan energiaellátáshoz."
 
  • Vicces
Reactions: ogretankHU

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 355
46 163
113
Érdekes cikk...Egy állami befektetéssel is támogatott magyar cégcsoport fejlesztéséről amely segítséget nyújthat a MAVIR áramellátás biztosítási feladatában.

https://www.portfolio.hu/gazdasag/2...megujulo-energiaforrasok-volatilitasat-585360

"Miközben világszerte egyre nagyobb teret hódítanak a megújuló energiaforrások, a szabályozók igyekeznek a zöld energiával kéz a kézben járó volatilitás problémáját is kezelni. A villamoshálózatban jelentkező ingadozásokat eddig gázerőművek által előállított energiával ellensúlyozták, azonban jövőre munkába áll a Pannon Green Power virtuális erőműve, amely négy Tesla Megapack akkumulátor és egy energiamenedzsment szoftver segítségével lép be a kiegyenlítő-energia piacra. Ezzel a PGP képes lesz zöld energiával megjelenni a megújulók volatilitásának kiegyensúlyozását célzó piacon, hozzájárulva a zavartalan energiaellátáshoz."
FFFÚÚÚÚÚÚJJJJ!
Éjjel, meg télen honnan lesz bele energia?!?
:cool:
 
  • Imádom
Reactions: ogretankHU

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 082
10 243
113


.....a karaván halad.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 932
19 189
113
Pannon Green Power virtuális erőmű
Ezért a kifejezését is munkatáborba küldeném aki kitalálta
összefoglalva, lopnak
jó esetben a lopás mellékteljesítményeként előállt akkupakk nem rohad el egy raktárban, hanem valamiféle hasznos szerepet kaphat még, pld. a másodpercen belüli ingadozások kivédésében
Bizony: aminek a megújulókhoz köze van, az gyakorlatilag lopás.
 

Fundin

Well-Known Member
2019. június 22.
718
2 716
93
Az ukrán témából kiderült, hogy tisztelt tagság nem nagyon ért az elektromos energia elosztáshoz. Én szívesen írnék egy hosszabb posztot ezzel kapcsolatban, de én se vagyok szakértő a témában. Az lenne a kérdésem nincs e egy villamosmérnök olvtárs aki elmagyarázná ezt helyettem. Ha nincs megteszem én de nem lesz olyan tökéletes.
 

ogretankHU

Well-Known Member
2019. december 21.
7 613
26 010
113
Az ukrán témából kiderült, hogy tisztelt tagság nem nagyon ért az elektromos energia elosztáshoz. Én szívesen írnék egy hosszabb posztot ezzel kapcsolatban, de én se vagyok szakértő a témában. Az lenne a kérdésem nincs e egy villamosmérnök olvtárs aki elmagyarázná ezt helyettem. Ha nincs megteszem én de nem lesz olyan tökéletes.
Ha érzed a bugyt a lábadba akkor tedd !
 
  • Imádom
Reactions: Kim Philby
M

molnibalage

Guest
Az ukrán témából kiderült, hogy tisztelt tagság nem nagyon ért az elektromos energia elosztáshoz. Én szívesen írnék egy hosszabb posztot ezzel kapcsolatban, de én se vagyok szakértő a témában. Az lenne a kérdésem nincs e egy villamosmérnök olvtárs aki elmagyarázná ezt helyettem. Ha nincs megteszem én de nem lesz olyan tökéletes.
Miket irkafirkáltak róla?
 

Lupus80

Well-Known Member
2020. december 20.
209
519
93
A probléma az, hogy az Adria kőolajvezetéknek a kapacitása kisebb, mint a magyar, a szlovák, illetve a cseh fogyasztás együttvéve – emelte ki Szijjártó.

A Barátság I-en keresztül lehet Csehországba szállítani egyáltalán?
Én erről nem tudok. Azt viszont már elég sokszor leírtam, hogy DRA adalékkal Az Adria kapacitása lehet 16MT is és a BI is képes 6MT-át eltolni a pozsonyi finomítóig.
Sztem lehetséges alternatív vezetékkel.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 376
7 860
113
  • Vicces
Reactions: vata and ogretankHU