1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Virginia-osztály

Diskurzus a(z) 'Nukleáris meghajtású vadásztengeralattjárók (SSN)' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

2. boki

boki Well-Known Member

Holnap kerul sor a 11. Virginai-osztályú hajó a USS North Dakota keresztelési ceremoniájára.[​IMG]

endre likes this.
  3. HindTheBest

HindTheBest Member

Egész jó pillanatban lesz kész a cikk...

4. emel

emel Well-Known Member

Van egy kis bibi a címmel, szerintem ha megfogták volna, már régen bevontatták volna saját kikötőbe, de abból nagy haragszomrád lenne! Szerintem max vadásztak rá, és még azt is "vaktölténnyel", szóval szonárral birizgálták, idegesítették a Jimmyket, esetleg torpedóvető-nyílásokat nyitottak és elárasztották az indítócsöveket (mivel ezt szonáron hallja a másik fél is, nem lehet túl nyugodt ettől).

5. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

Már megbocsáss de az itt leírtak filmekben jól mutatnak de a valóságban aligha hiszem, hogy bármelyik álltalad leírt szkenárió megállna.

Ha egy mai tengeralattjárót felfedeznek az valószínűleg a küldetése végét jelenti, és nem kell kilőni bevontatni megcsákjázni.
    Meg az is nehezen elképzelhető, hogy egy szinte észrevehetetlenűl halk -legyen az amcsi, orosz vagy kínai- tengeralattjárót csak úgy tudnak megépíteni, hogy a kritikus pillanatban elarulja magát a torpedóvető nyílásainak nyitásával, csukásával.

Ez mind filmes előitélet szerintem.

endre likes this.
  6. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Én három dologra lennék kíváncsi:
    1. Hogy védett területre "tévedt" be, vagy csak túl közel az orosz SSBM TAJ-k járőrözési területéhez az állítólagos Virginia osztályú TAJ.
    2. Az oroszoknál jelenleg milyen eszközökből áll egy TAJ vadász csoport.
    3. Békében mi a bevett eljárás ilyen esetekre (orosz, USA).
    Régebben érdekes volt egy-két hír, hogy elsüllyedt ez és ez a TAJ, dehogy miért az kérdéses volt?

7. gacsat

gacsat Well-Known Member

A Virginiák, és egyéb usákok valószinűleg mindig ott vannak (merthogy ez a dolguk), valószinűleg az oroszok elég soxor meg is találják őket. Most valamiért betették az újságba.
    Valószinűleg az oroszok is járőröznek hébe-korba az ami kikötők előtt, ha szűkös lehetőségeik ezt lehetővé teszik.

endre likes this.
  8. ghostrider

Az "akol" előtt régen is mindig voltak USA TAJ-ok, amik "felvették" a kihajózó orosz TAJ-kat, de szerintem ez most valami más, vagy a kényelmes és unalmas hosszú évek után felpezsdült újra a "légkör" ezen a területen?

9. boki

boki Well-Known Member

Most az ukrán válság miatt nagyon aktívak lettek, nemcsak az amerikai, de az angol TA is.

Ott vannak , de nem olyan gyakran, mint most. Provokálnak a Barents tengeren és a Fekete tengeren is(hajokkal)

10. Python

Python Well-Known Member

Az amerikai haditengerészet szombaton bejelentette, hogy a USS John Warner tengeralattjáró mostantól hivatalosan is a flotta részévé vált. A 7800 tonnás, 102 méter hosszú lopakodó páncélhajó értéke kétmilliárd dollár, és a modern szenzorai segítségével pont úgy irányítható, mint egy videojáték.
    http://index.hu/tech/2015/09/01/ketmilliard_dollarnyi_lathatatlan_halal/

11. fip7

fip7 Well-Known Member

" <i>lopakodó páncélhajó</i> "

Megint egy új indexes fogalommal lettem gazdagabb...

ghostrider and endre like this.
  12. dudi

dudi Well-Known Member

Mind ezt egy tengeralattjáróra.

13. nyugger

nyugger Well-Known Member

Virginia-osztály gyártás közben:

endre likes this.
  14. ghostrider

15. ghostrider

16. boki

boki Well-Known Member

17. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

USS New Hampshire (SSN 778)

endre and ghostrider like this.
  18. Python

Python Well-Known Member

Október 14-én megkeresztelték és azóta meg is kezdte a tengeri próbautat az Egyesült Államok haditengerészetének 17. Virginia-osztályú támadó vadász-tengeralattjárója, a USS South Dakota (SSN 790). Építését több évi elektromágneses és akusztikai kutatás előzte meg, aminek eredményeképp minden korábbinál jobb lopakodó tulajdonságokkal rendelkezik a csaknem másfél év alatt megépült 115 méter hosszú, 7800 tonnás, 46 km/órás sebességre képes atommeghajtású tengeralattjáró.
    http://index.hu/tech/2017/10/26/vizre_bocsatottak_a_legujabb_amerikai_atomtengeralattjarot/

19. sequadon

sequadon Active Member

USS South Dakota (SSN 790)

20. Sharid

Sharid Well-Known Member

Ezen oldal megosztása