Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 712
113
Másokat ennél jóval kevesebbért jóval vehemensebben távolítottál el, eddig próbáltam nem gondolni rá de már szándékos kettős mércét látok, a fórum rovására.

A világ bármely fórumán, aki a moderátort nyíltan vagy burkoltan megfenyegeti az repül. Uli esetében ilyet nem tapasztaltam. Ha netalán elsiklottam volna felette légyszi másold ide a linket.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
A világ bármely fórumán, aki a moderátort nyíltan vagy burkoltan megfenyegeti az repül.
Nem erről van szó.
Vagy az ukrán topik mint entitás életre kelt, és megfenyegetett? Nem.

Ha valaki megfenyeget kivágod és kész, ha nagyon súlyos a dolog feljelentést teszel.
Ha valaki csinál egyéb más hülyeséget akkor szankcionálod. A kérdéses tartalmat kitörlöd, a felhasználót bannolod (vagy amit teszel, most csak példa).
Jelen helyzetben egy fővel súlyos probléma volt (nem láttam de elhiszem), és lezártad a topikot.
Ez eleve különös, illogikus és céltalan.
Aztán átmegy Uli az orosz topikba, és csodálkozol.
Totál elvesztettem a fonalat, hogy most mit akarsz mit nem vagy egyáltalán...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Szerintem indulj ki abból, hogy ez egy hadtech fórum, a biztpol csak mellékes.
Az agitprophuszároknak meg lassan menniük kell. Így, vagy úgy, de menni fognak.

Na csak nem az van a bezárás mögött mint amit mondtál. Erre voltam kíváncsi.

Az agitprophuszároknak meg lassan menniük kell. Így, vagy úgy, de menni fognak.
Nem mintha nem értenék vele egyet, de nem az volt az álláspontod, hogy amíg csak agitál és kirívóan nem viselkedik addig marad mindegyik?


Teljesen hiányzik a következetesség.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 289
13 712
113
Na csak nem az van a bezárás mögött mint amit mondtál. Erre voltam kíváncsi.


Nem mintha nem értenék vele egyet, de nem az volt az álláspontod, hogy amíg csak agitál és kirívóan nem viselkedik addig marad mindegyik?


Teljesen hiányzik a következetesség.

Mit mondtam? Amúgy szerintem kicsit túlkomplikálod. Ha bezárok egy topikot általában várok néhány napig, aztán megnyitom. Addig kicsit lenyugszanak az emberek.
De ha nem bírod ki azt a pár napot, akkor ott a boki biztpol topikja.
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Mit mondtam? Amúgy szerintem kicsit túlkomplikálod. Ha bezárok egy topikot általában várok néhány napig, aztán megnyitom. Addig kicsit lenyugszanak az emberek.
De ha nem bírod ki azt a pár napot, akkor ott a boki biztpol topikja.
Azt hittem sosem nyitod meg. Ez jött le szóhasználatodból.
Ha ez nincs így, akkor ez pozitív.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 163
10 904
113
az oldal tulajdonosa miért hagyja, hogy a moderátor tönkre tegye és teljesen lejárasa az oldalt? elvből, pénzért vagy megzsarolták?
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
B.G. névvel vállalta a moderációt, lehet ez biztosította a magasabb adminisztrátori színvonalat...


Kérdés!
Ha valaki kap pl. egy hónap kitiltást, akkor az már a bejelentkezésnél nem jut tovább, vagy belépni beléphet de nem kommunikálhat, esetleg lehet vele de csak privátban?
Mit jelent technikailag a kitiltás?
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Kitiltott felhasználó ugyan be tud jelentkezni, de lényegében nem engedi kommunikálni semmilyen formában a fórummotor, míg nem jár le a tiltás. Ebből kifolyólag a privát üzeneteit sem éri el.
 
  • Tetszik
Reactions: silurusglanis

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Szerintem indúlj ki abból, hogy ez egy hadtech fórum, a biztpol csak mellékes.
Az agitprophuszároknak meg lassan menniük kell. Így, vagy úgy, de menni fognak.
Akkor miért nem lehet gerincesen, egy huszárvágással bezárni, amit beakartok? Mit kell ezen maszatolni?
 

R0kaúr

Well-Known Member
2017. január 2.
373
375
63
nem értem ezt a névvel vállalt moderációt...ha nem mackensen lenne ott, hanem gipsz jakab akk mi változna?
 
M

molnibalage

Guest
Akkor miért nem lehet gerincesen, egy huszárvágással bezárni, amit beakartok? Mit kell ezen maszatolni?
Kéretik konkretizálni, mert ez a komment a maszatolás. A büntetett tagoknál ott van a büntetés oka.

nem értem ezt a névvel vállalt moderációt...ha nem mackensen lenne ott, hanem gipsz jakab akk mi változna?
Ez a másik fele...

Hozzá teszem ahhoz képest, hogy engem anno káromkodásért zártak ki 1,3, majd 9 hónapja ahhoz képest itt most egyesek kvázi büntetlenül dzsemboriznak... Az anno rám alkalmazott módszerrel itt az oldalon páran már régen, de régen a banamákon nyaralnának...

Szóval nem igazán értem a rinyáltást...
 
  • Tetszik
Reactions: Pocok75 and Tcat

R0kaúr

Well-Known Member
2017. január 2.
373
375
63
Mondjuk igazából, ha engem basznának ki innen, vagy balázst, a kutya nem sírna, de itt van pár önjelölt foteltábornok, aki népszerűbb mint a beatles az aranyidőben és ha ők kapnak tiltást csak akk megy a hiszti. Hát uraim, nem kell megjegyzéseket tenni olyan szinten ami szembe megy a fórum etikettel, meg megmondani frankóba, hogy melyik nép érdemel kipusztulást. Hozzáteszem a legtöbb fórumon, ha egy másik fórum van reklámozva rendszeresen, kiraknak, mint macskát szarni, itt meg engedve van, hogy a konkurenciát is reklámozzátok, nem értem mit akartok még? Amúgy is arról megy mindig a hiszti, hogy ki kinek a fizetett ügynöke. Hát uraim, végre fel kéne fogni, az kommentelen ide aki akar, ha betartja a szabályokat, mindenki szabadon lehet hülye, és szabadon lehet más véleménye. Sokkal régebb óta olvasom a fórumot, mint kommentelek és azt kell mondjam, az utóbbi pár évbe indult lefelé a színvonal, mióta az egyik fél/brigád/csapat/szurkolótábor elment full kretén irányba, és ügynöközik, ha más egy másik fórumozó véleménye, jobb estbe jön a lehülyézés és a degradálás összekacsintva és vihorászva.
 
M

molnibalage

Guest
Sokkal régebb óta olvasom a fórumot, mint kommentelek és azt kell mondjam, az utóbbi pár évbe indult lefelé a színvonal, mióta az egyik fél/brigád/csapat/szurkolótábor elment full kretén irányba, és ügynöközik, ha más egy másik fórumozó véleménye, jobb estbe jön a lehülyézés és a degradálás összekacsintva és vihorászva.
Ennek vegytiszta jele, hogy vannak olyan kommentelők itt, akik gyak. a BIZTPOL és Kantin [Magyarország] topikon kívül sehova nem írnak. Értesd csak politizálnak egy olyan oldalon, ami annő kőkemény haditechnikai oldalként indult.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Kéretik konkretizálni, mert ez a komment a maszatolás. A büntetett tagoknál ott van a büntetés oka.

Gyengébbek kedvéért -ha nem lett volna egyértelmű hogy bezárás és nem kizárást írtam- témákról és nem személyekről volt szó, mégpedig konkretizálva a biz.pol.-ról.
Nem olvasom a bizt. pol. témémakört, így nem vagyok járatos benne -szemben más "nem olvasom" hangoztató emberekkel, így nem tudom, hogy mi folyik ott, így személyeket sem támadni, sem védeni nem tudok és nem is akarok, mindenki nagyfiú, majd megvédi magát, ha akarja.

Konkretizálás?
Nem elég konkrétan meg lett fogalmazva, hogy ez egy "kőkemény haditechnikai oldal"?
Nem lett elég konkrétan megfogalmazva az oldal tulajdonosai felől, hogy nekik nem fontosak a mellékes témák?
Nem lett elég konkrétan az oldal tulajdonosai által bizonygatva, hogy az oldal látogatottságát nem a bizt.pol témák generálják?

Ezzel szemben mégis megmaradt a bizt. pol. részleg, csak, hogy az azt nem is látogatók rá tudjanak mutogatni, mint magára a fertőre és a szakmaiatlanság okának tüntessék fel. De kérdem, hogy az oldal "kőkemény" szakmaiságát hol veszélyezteti ha egy szegregált területe "agitátorok" játszótere.
Ha meg ezért gyenge színvonalú az oldal akkor meg be kell zárni a bizpolt a kantinnal, az UFO-s, szimulátoros, Villamosenergiás, tehát mindenféle sallang témával egyetemben és keményen szankcionálni a nem "kőkemény" szakmai hozzászólásokat. Mert addig a be sem zárjuk, nem is szeretjük, csak maszatolás.
 
M

molnibalage

Guest
Gyengébbek kedvéért -ha nem lett volna egyértelmű hogy bezárás és nem kizárást írtam- témákról és nem személyekről volt szó, mégpedig konkretizálva a biz.pol.-ról.
Nem olvasom a bizt. pol. témémakört, így nem vagyok járatos benne -szemben más "nem olvasom" hangoztató emberekkel, így nem tudom, hogy mi folyik ott, így személyeket sem támadni, sem védeni nem tudok és nem is akarok, mindenki nagyfiú, majd megvédi magát, ha akarja.
Ha nem olvasod, akkor meg miért kötekedsz és minősíted az oldal üzemeltetőid? Nem zárták be a BIZPOLT a remeg a léc óta.

Nem elég konkrétan meg lett fogalmazva, hogy ez egy "kőkemény haditechnikai oldal"?
Ezt én mondtam, nem vagyok sem üzemeltető sem tulaj.

Nem lett elég konkrétan megfogalmazva az oldal tulajdonosai felől, hogy nekik nem fontosak a mellékes témák?
Ez ebben a formában nem igaz. Az BIZTPOL résszel járó tomboló hülyeség és sokszor fertő az, amivel teli volt a hócipőjük.

Nem lett elég konkrétan az oldal tulajdonosai által bizonygatva, hogy az oldal látogatottságát nem a bizt.pol témák generálják?
Igen, ezt tőlük tudjuk.

Ezzel szemben mégis megmaradt a bizt. pol. részleg, csak, hogy az azt nem is látogatók rá tudjanak mutogatni, mint magára a fertőre és a szakmaiatlanság okának tüntessék fel. De kérdem, hogy az oldal "kőkemény" szakmaiságát hol veszélyezteti ha egy szegregált területe "agitátorok" játszótere.
A BIZPOL azért lett anno létrehoznva, mert a biztpolosok egy része folyamatosan teleszemetelte a technikai topikokat...

Ha meg ezért gyenge színvonalú az oldal akkor meg be kell zárni a bizpolt a kantinnal, az UFO-s, szimulátoros, Villamosenergiás, tehát mindenféle sallang témával egyetemben és keményen szankcionálni a nem "kőkemény" szakmai hozzászólásokat. Mert addig a be sem zárjuk, nem is szeretjük, csak maszatolás.
Az UFO-ba életembe nem jártam... Ellenben a szimulátoros és Villenergia topikban hol vannak agitátorok, propagandisták, zavaros politikai eszméket vallók...? Keverzni tetszik Gizikét a gőzekével...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
"Tag: boki
Vétség: "A svédek megérdemlik a pusztulást."
Büntetés: 2 HÓNAPOS KITILTÁS"

A "megerdemli a pusztulast", pontosabban a ""megerett a pusztulasra" egy egyszeru magyar kifejezes. Szo sincs uszitasrol, gyuloletkeltesrol. Mack, beszelni magyar? o_O

Megjegyzem: Az oroszok vagy peldanak okaert a magyarok elleni uszito es gyulolkodo megjegyzesekert soha semmilyen szankcio nem jart eddig. Ez a durva...
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Ha nem olvasod, akkor meg miért kötekedsz és minősíted az oldal üzemeltetőid? Nem zárták be a BIZPOLT a remeg a léc óta.
Pedig be kellett volna. Tisztább lett volna a dolog.

Ezt én mondtam, nem vagyok sem üzemeltető sem tulaj.
Ne haragudj, nem listázom, hogy fél évvel ezelőtt kitől hangzott el, de elhangzott akkor is.

Ez ebben a formában nem igaz. Az BIZTPOL résszel járó tomboló hülyeség és sokszor fertő az, amivel teli volt a hócipőjük.
Maga a téma is szubjektív és így a moderálás is könnyen szubjektívvé válik, vagy minimum úgy hat. Ezért megint csak tisztább sor, ha be van zárva a kóceráj.

A BIZPOL azért lett anno létrehoznva, mert a biztpolosok egy része folyamatosan teleszemetelte a technikai topikokat...
Ennek pedig legjobb módja, ha újabb teret adunk a szemetelésnek. Értem.

Én támogatom a "kőkemény" szakmaiságot, ezért is írtam, hogy minden sallang felesleges -ha már egyszer nekikezdődik a szelektálás, hisz ma a biztpol, holnap a kantin, aztán ki tudja, lehet, hogy a humor topic lesz az agitátorok fő terepe. :)
 
Status
Not open for further replies.