Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
Látod ez a baj. Hogy te egy személyben így döntöttél, mert neked így tetszik. De szerintem te ezt nem is érted.

Máshol ha hülyék is, de legalább valamiféle moderátori/adminisztrátori kollektíva lefektetett elvei alapján hülyék.

Persze erről elsősorban az tejet, aki ezt a hatalmat a kezedbe adta.

Direkt értelmezed félre, amit Mack írt a döntésről? A fokozatosságra gondolt, amit valóban Ő forszírozott.
Amúgy meg természetesen volt egyeztetés anno a prioritásokról és a követendő irányvonalról.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
Direkt értelmezed félre, amit Mack írt a döntésről? A fokozatosságra gondolt, amit valóban Ő forszírozott.
Amúgy meg természetesen volt egyeztetés anno a prioritásokról és a követendő irányvonalról.

Szerintem ti nem vagytok aktív követői a fórumnak, és csak jelzésre/jelentésre néztek utána a dolgoknak, szóval el tudom képzelni ezt az egyeztetést.

Mack javasolt valamit, ti meg rábólintottatok.

A lényeg, hogy szerintem nagy hiba volt kb. Mack-ot megtenni egyedüli aktív moderátornak - ill. vélhetően ugyanekkora hiba lett volna bárki mást megtenni egyedüli aktív moderátornak.
 

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
Hányszor kell még elmagyarázni, hogy Mack azért modi, mert az oldal üzemeltetői tették meg annak és nem azért, mert forradalmat csinált és megölte a HTKA stábját. Ha nem tetszene tevékenykedése, akkor leváltanák. Jó lenne abbahagyni már a sírást. Uncsi. Főleg, hogy ennyire 2x2 és faék egyszerűségű dolgot nem vagy képes megérteni.

Unjad.
 
  • Tetszik
Reactions: vilmoci

tarzaan

Well-Known Member
2014. március 25.
11 489
14 279
113
Haranggaörbe, haranggörbe, de azt is két érték mentén kalibrálod: középérték és szórás. A tírkípen meg csak az egyik van... Továbbá ezzel felteszed, hogy normális eloszlású, ami meg filozofikusan feltételezi, hogy véletlenszerűen oszlik el az okosság a buksikban (egyáltalán: hathat-e az iskolarendszer az iq szintre, vagy közömbös? Biztos van erről cikk, de ahhoz fel kéne kelni, bekapcsolni a gépet, csupa fáradtságos dolog). Nem különösebben érdekelt eddig a dolog, mert nem idősoros probléma -csak ilyen sokaság (pfejj, elemezgessék csak a márketingesek meg a pszicho és szociomókusok). De igencsak érdekelne, hogy tesztelte-e egyáltalán bárki Kolmogorov teszttel a normalitást, vagy csak rácsaptak, hogy jáúvan. Valami rémlik kérdőív validálásról, hogy amúgy illik ilyesmit csinálni, de akkor már bele voltam szerelmesedve az idősorokba (meg a barna magas hegyesorrúba), szóval passz. De azért a jóérzés azt diktálná, hogy egy Student-t eloszlást rakjunk már rája, hátha vannak itt extrém iq-jú emberek a mintaban nagyobb tömegben mint ahogyan azt a normalitás engedné...
(sirdavegd esti sétája után perverzkedik című rovatunkat olvashatják)

Onnantól, hogy elolvastam a hozzászólásaod a kép "felkutatásával", a válasz bepötyögésével és az elküldéssel együtt 1 perc ment el az életemből:
iq_grafikon_nagy.jpg

https://mensa.hu/sites/default/files/pictures/oldalkepek/iq_grafikon_nagy.jpg
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
Szerintem ti nem vagytok aktív követői a fórumnak, és csak jelzésre/jelentésre néztek utána a dolgoknak, szóval el tudom képzelni ezt az egyeztetést.

Mack javasolt valamit, ti meg rábólintottatok.

A lényeg, hogy szerintem nagy hiba volt kb. Mack-ot megtenni egyedüli aktív moderátornak - ill. vélhetően ugyanekkora hiba lett volna bárki mást megtenni egyedüli aktív moderátornak.

Örülök, hogy jobban tisztában vagy a belsős dolgokkal, meg azzal, hogy mi hogy történt, mint mi magunk...
 
M

molnibalage

Guest
És a "kinti" fórumokon mi jár az moderátorként fellépő nem moderátorok tevékenységéért?
Te is rázod a pofonfát...
  1. Moderátor lenni csak az tud, akinek megadják az oldal üzemeltetői a jogot...
  2. A moderátorokat az oldal üzemeltetői választják ki maguk közül vagy akit felkérnek rá...
Valami elképesztő szintű szellemi mélyrepülés folyik itt...
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 661
12 356
113
Ilyen szintű kommentért kinti fórumon már repülne tarzaan...
Azért él ebben az országban annyi szellemi nyomorék mert örökké kényszeresen a külföldhöz méricskéljük magunkat. Nem lehet hogy meg kellene próbálni egy saját sztenderdet felállítani ami jobban igazodik a sajátos hazai igényekhez? Nyilván nagyobb macera valami újat alkotni, mint átvenni valamit készen aztán bekapcsolni a'la szovjet borotválkozógép, de az is lehet hogy kialakulna valami mindenki által elfogadható kompromisszum. Nem ez volna jobb? Azt is el kellene dönteni, hogy a moderátor pofozógép legyen vagy vadakat terelő juhász? Nyilván az első az egyszerűbb...
Feszt megy a sikoltozás ha valaki vélt vagy valós fasiszta|náci|sztalinista szövegeket ereszt meg. Ugyanakkor teljesen elfogadott, hogy ugyanott a moderáció totalitárius elvek alapján müködik. Tudom, tudom volt egy úgynevezett bevezetés, de mibe is?

Magam részéről vastagon leszarom hogy ki milyen propagandát tol. Úgyis én döntöm el hogy mit hiszek el és mit nem. Mit tartok bizonyítottnak és mit nem. Engem egyedül a kettős mérce zavar semmi más.

Viszont az, hogy az alábbi két komment még mindig kint van elég sokmindent elárul.

elég nagy arcátlanságnak érzem, hogy állandóan beleálltok az oldal üzemeltetőibe, akik fenntartják tul.képpen a homokozótokat, csak mert összeállt a brancsotok, mint a gecis bugyi és sért titeket, ha egy kis haverotok ki van tiltva, mert paraszt módon kommentelt....amúgy van az a kis belsős biztpolos fórumotok, gondolom ott nincs "részlehajló" moderálás, szóval nem értem akkor miért itt vagytok jelen, ezen a nácifasiszta elnyomó fórumon, ahol a sátáni Mackensen tönkreteszi a kis topikotokat, az oldal üzemeltetők beleegyezésével, hogy így megakadályozza, az igazság felszínre kerülését, sőt, nem átallanak mindenféle fizetett ügynököt is fű alatt segíteni azzal, hogy nem rakják ki őket, akik így nyugodtan belepofázhatnak a kis topikotokba, sőt mi több, ott veletek ellentétes véleményt is megformálnak....a kis gecik

az állandó izzadságszagú picsogásotok (amit amúgy max 4 éves kislányok csinálnak) is remek visszajelzés arról, hogy egy rakás konteóhívő, magát kurva okosnak gondoló balfaszok gyülevész csoportosulása vagytok, akik foteltábornokoskodnak az összes elbaszott biztpol topikba :p
amúgy ha kiraknak egy időre szerinted zavarni fog?
másik kérdés, ha kiraknak egy időre és ezzel bizonyítékot nyer, hogy Mac nem részlehajló, akkor te meg a többi balfasz, élet nélküli, itt tobzódó haverod leszopja a retkes farkamat?:D
költői kérdés volt....gyökér:D

Boki, Kukorica és Closed ettől jóval kevesebbért ment 2 hónapra a levesbe...

... Q.E.D.?
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 661
12 356
113
Te is rázod a pofonfát...
  1. Moderátor lenni csak az tud, akinek megadják az oldal üzemeltetői a jogot...
  2. A moderátorokat az oldal üzemeltetői választják ki maguk közül vagy akit felkérnek rá...
Valami elképesztő szintű szellemi mélyrepülés folyik itt...
A szellemi mélyrepülés nem az amit nem értesz hanem az hogy nem érted.
 
M

molnibalage

Guest
Azért él ebben az országban annyi szellemi nyomorék mert örökké kényszeresen a külföldhöz méricskéljük magunkat. Nem lehet hogy meg kellene próbálni egy saját sztenderdet felállítani ami jobban igazodik a sajátos hazai igényekhez? Nyilván nagyobb macera valami újat alkotni, mint átvenni valamit készen aztán bekapcsolni a'la szovjet borotválkozógép, de az is lehet hogy kialakulna valami mindenki által elfogadható kompromisszum. Nem ez volna jobb? Azt is el kellene dönteni, hogy a moderátor pofozógép legyen vagy vadakat terelő juhász? Nyilván az első az egyszerűbb...
Feszt megy a sikoltozás ha valaki vélt vagy valós fasiszta|náci|sztalinista szövegeket ereszt meg. Ugyanakkor teljesen elfogadott, hogy ugyanott a moderáció totalitárius elvek alapján müködik. Tudom, tudom volt egy úgynevezett bevezetés, de mibe is?

Magam részéről vastagon leszarom hogy ki milyen propagandát tol. Úgyis én döntöm el hogy mit hiszek el és mit nem. Mit tartok bizonyítottnak és mit nem. Engem egyedül a kettős mérce zavar semmi más.

Viszont az, hogy az alábbi két komment még mindig kint van elég sokmindent elárul.





Boki, Kukorica és Closed ettől jóval kevesebbért ment 2 hónapra a levesbe...

... Q.E.D.?
Akkor megpróbélom elmagyarázni...

  1. A HTKA üzemeltetése időbe és pénzbe kerül.
  2. Az elszabadult dolgok és Grgly kiesése miatt új moderátor lett.
  3. Nem azért, mert forradalom volt, Mack-et kinevezték.
Ezek után beszólni tarzzan részéről, hogy:

  1. Szerinte mi volt azok helyett, akik részt vettek ebben...
  2. Ezek után folyamatosan fullba tolni a kretént...
  3. Kritizálni az oldal üzemeltetőit és a moderátor még azután is, hogy Tcat jöt...
  4. Mikor te valódi tartalmat sem adtál hozzá az oldalhoz csak fórumozol...
Na ez szerinted micsoda? És ez nem kényszeres méricskélés. Ha te vedég vagy és okosabbnak képzeled magad valami kapcsán, amiről szart sem tudsz és ott sem jártál, akkor érdekes módon máshol megértik, hogy bölcsebb csendben maradni. Itt meg egyesek 1 éve már rendszeresen visszatérő hullámokban verik magukat a földhöz.

Vicc...
Nem kötelező a HTKA fórumára kommentelni...
 
M

molnibalage

Guest
És halkan jegyzem meg, hogy amikor lehetőség lenne tartalmat gyártani, akkor ismételt felhívásomra sem jelentkezett senki...
Na erről ennyit...
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Te is rázod a pofonfát...
  1. Moderátor lenni csak az tud, akinek megadják az oldal üzemeltetői a jogot...
  2. A moderátorokat az oldal üzemeltetői választják ki maguk közül vagy akit felkérnek rá...
Valami elképesztő szintű szellemi mélyrepülés folyik itt...

Milyen pofonfát? Megkeresel, lejátsszuk, vagy mi? Megint úgy csinálsz, mintha te moderálnál, és fenyegetőzöl...

És halkan jegyzem meg, hogy amikor lehetőség lenne tartalmat gyártani, akkor ismételt felhívásomra sem jelentkezett senki...
Na erről ennyit...

Honnan tudod, hogy ki milyen tartalmat gyárt? Én például gyártok, csak nem itt nem ilyen témában. Ha ilyen témában is gyártanék, veled biztos nem dolgoznék együtt, mert hogy őszinte legyek a stílusod alapján eléggé "rázod a pofonfát". Talán azért sem jelentkeznek, mert a te felhívásod. Erre gondoltál már?
 
  • Tetszik
Reactions: akagi and vilmoci

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
Viszont az, hogy az alábbi két komment még mindig kint van elég sokmindent elárul.

Boki, Kukorica és Closed ettől jóval kevesebbért ment 2 hónapra a levesbe...

Például azt árulja el, hogy a visszajelzések topic a jellegéből, feladatából adódóan nem moderált. Ezt anno valamikor, tán már évekkel ezelőtt jeleztük is, hogy a fórumnak ez az egyetlen ilyen része.
 
M

molnibalage

Guest
Milyen pofonfát? Megkeresel, lejátsszuk, vagy mi? Megint úgy csinálsz, mintha te moderálnál, és fenyegetőzöl...
Fenyegetőzök? Hol? A közelgő lehetőségek egyikét vázoltam fel. Megvan a GoT példa erre.?

Nem fenyegetlek, felvázolom azt, hogy mi jön. A fenyegetés az lenne, hogy "még egy ilyen és kibaszlak a picsába". Mármint ha, modi lennék, szóval még ennyi hatalmam sincs. Szomorú, hogy még ezt sem tudod megkülünböztetni egymástól.

Nem tűnik fel, hogy a Tcat és Mack is kezdi elveszteni türelmét? Pedig Tcat tényleg birkatürelmű... A vége az lesz, hogy a sok pattogás után elpattan bennük valami és "mindenki nyugodjon le a picsába" megközelítéssel kibannolnak egy rakás embert, mert a tökük teli van az egésszel, vagy tényleg bezár a biztpol. Érdekes módon a technikai topikokban tök nyugi van. Hmhm...

Honnan tudod, hogy ki milyen tartalmat gyárt?
Kérlek linkeljed a HTKA-ra gyártott tartalmat tőled és tarzaan-tól. Az enyém ez.
https://htka.hu/author/molnibalage/

Tarzaan-ra nem találok semmit, meg tőled sem. Vagy valamelyik HTKA szerző nevén van vagy admin név alatt?

Én például gyártok, csak nem itt nem ilyen témában. Ha ilyen témában is gyártanék, veled biztos nem dolgoznék együtt, mert hogy őszinte legyek a stílusod alapján eléggé "rázod a pofonfát". Talán azért sem jelentkeznek, mert a te felhívásod. Erre gondoltál már?
Érdekes módon más tud velem dolgozni...
Ha meg nem ide gyártod, akkor meg nem releváns...

Egyébként meg csak fordítani kellene, tehát még kooperálni sem nagyon kéne. Kapsz egy anyagot és visszaküldöd, amit legfeljebb picit korrektúrázok meg kommentálok és visszautalok az írás más részeire.. Én is meg tudnám csinálni, de akkor mástól venné el az időt. Ez kb. favágás.

Azért kértem, mert sajnos itt sem tud mindenki angolul. Nekem messze a legkényelmesebb az, hogy bevágom a mellékletbe és akkor élvezze az, aki tud angolul, aki meg nem tud, az IJ... Pusztán a tartalombővítés lenne a cél. És még erre sem sikerült senkit találni. Hmhm... (Az F-15 írásnál volt ilyen kooperáció.)
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
elég nagy arcátlanságnak érzem, hogy állandóan beleálltok az oldal üzemeltetőibe, akik fenntartják tul.képpen a homokozótokat, csak mert összeállt a brancsotok, mint a gecis bugyi és sért titeket, ha egy kis haverotok ki van tiltva, mert paraszt módon kommentelt....amúgy van az a kis belsős biztpolos fórumotok, gondolom ott nincs "részlehajló" moderálás, szóval nem értem akkor miért itt vagytok jelen, ezen a nácifasiszta elnyomó fórumon, ahol a sátáni Mackensen tönkreteszi a kis topikotokat, az oldal üzemeltetők beleegyezésével, hogy így megakadályozza, az igazság felszínre kerülését, sőt, nem átallanak mindenféle fizetett ügynököt is fű alatt segíteni azzal, hogy nem rakják ki őket, akik így nyugodtan belepofázhatnak a kis topikotokba, sőt mi több, ott veletek ellentétes véleményt is megformálnak....a kis gecik

Atyaúristen...
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 661
12 356
113
Például azt árulja el, hogy a visszajelzések topic a jellegéből, feladatából adódóan nem moderált. Ezt anno valamikor, tán már évekkel ezelőtt jeleztük is, hogy a fórumnak ez az egyetlen ilyen része.
Tehát ebben a topicban bárkit, bármikor vérig sérthetek, megalázhatok, mehet a náci agitprop is bátran?

Be tudom csomagolni visszajelzésnek...

Nem akarok álnaivnak tűnni, de ez azért ebben a formában elég meredeken hangzik...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
az állandó izzadságszagú picsogásotok (amit amúgy max 4 éves kislányok csinálnak) is remek visszajelzés arról, hogy egy rakás konteóhívő, magát kurva okosnak gondoló balfaszok gyülevész csoportosulása vagytok, akik foteltábornokoskodnak az összes elbaszott biztpol topikba :p
amúgy ha kiraknak egy időre szerinted zavarni fog?
másik kérdés, ha kiraknak egy időre és ezzel bizonyítékot nyer, hogy Mac nem részlehajló, akkor te meg a többi balfasz, élet nélküli, itt tobzódó haverod leszopja a retkes farkamat?:D
költői kérdés volt....gyökér:D

Atyaúristen...
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 179
113
Tehát ebben a topicban bárkit, bármikor vérig sérthetek, megalázhatok, mehet a náci agitprop is bátran?

Botor módon azt gondoltam, hogy felesleges odaírnom, hogy persze úgy értendő, hogy bizonyos dolgoknak itt sincs helyük.
Botor voltam, mert itt most nagy divat mindenbe belekötni amit csinálunk.
 
  • Tetszik
Reactions: molnibalage
Status
Not open for further replies.