Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 178
113
Oké, teszteltjük le :)

karomkodas.jpg

Forrás: http://www.tudtad.com/2010/02/leghosszabb-karomkodas.html

OK, akkor most kérjük feltölteni hangfelvétel formájában. De egy szusszra ám! :D
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 046
2 180
113
Botor módon azt gondoltam, hogy felesleges odaírnom, hogy persze úgy értendő, hogy bizonyos dolgoknak itt sincs helyük.
Botor voltam, mert itt most nagy divat mindenbe belekötni amit csinálunk.

Nyugodtan írd oda, hogy eddig, mostantól másképp lesz. A mobbingot nem fogja csökkenteni, de talán a "jogászkodást" és a kiskapuk keresgélést... na azt sem.

Mindegy, most egy jó darabig úgyis ez lesz, örüljetek hogy... szóval szokott ennek durvább verziója is lenni.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Kapsz egy anyagot és visszaküldöd, amit legfeljebb picit korrektúrázok meg kommentálok és visszautalok az írás más részeire.. Én is meg tudnám csinálni, de akkor mástól venné el az időt. Ez kb. favágás.

Nézd, inkább töröljenek erről az oldalról, mint hogy veled sőt, mi több neked dolgozzak. Segíteni pedig végképp nem segítenék sem neked, sem ennek az oldalnak. Annyira beképzelt pöcsfej vagy – és ez itt most egy visszajelzés, hisz ebben a topikban mindent szabad – hogy nem, nem soha.

Fordítottam eleget másoknak, elég is volt. Egyébként bár azt hiszed, hogy favágás a fordítás, ahogy te csinálod, úgy talán az is, de valójában egy kreatív folyamat. Egy példa: a célnyelven nem minden szófordulatnak van közvetlen megfelelője. Persze táblázatok fejlécében lefordítani az oszlopfejeket tényleg favágás.

Egyébként nem tudom mit vagy ennyire nagyra azzal, hogy mi mindent csináltál itt. Ugyanolyan szánalmas, mint a fú hány githubos helloworld projektem van, és hány indent fix pullrequestem van, amit más közösségben nyomatnak az ottani autista seggek.
 
M

molnibalage

Guest
Kapsz egy anyagot és visszaküldöd, amit legfeljebb picit korrektúrázok meg kommentálok és visszautalok az írás más részeire.. Én is meg tudnám csinálni, de akkor mástól venné el az időt. Ez kb. favágás.

Nézd, inkább töröljenek erről az oldalról, mint hogy veled sőt, mi több neked dolgozzak. Segíteni pedig végképp nem segítenék sem neked, sem ennek az oldalnak. Annyira beképzelt pöcsfej vagy – és ez itt most egy visszajelzés, hisz ebben a topikban mindent szabad – hogy nem, nem soha.

Fordítottam eleget másoknak, elég is volt. Egyébként bár azt hiszed, hogy favágás a fordítás, ahogy te csinálod, úgy talán az is, de valójában egy kreatív folyamat. Egy példa: a célnyelven nem minden szófordulatnak van közvetlen megfelelője. Persze táblázatok fejlécében lefordítani az oszlopfejeket tényleg favágás.

Egyébként nem tudom mit vagy ennyire nagyra azzal, hogy mi mindent csináltál itt. Ugyanolyan szánalmas, mint a fú hány githubos helloworld projektem van, és hány indent fix pullrequestem van, amit más közösségben nyomatnak az ottani autista seggek.
Hát szerintem a szánalmas az, hogy eddig csak trollkodni láttalak, de amikor dolgozni kéne, akkor büdös a munka. Történelmi, műszaki szöveg fordítása meg nem nagy szám, nem Shakespeare drámát vagy verset kell fordítani. Ez nem nagy szám, nekem csak favágás. Csak ha 30 oldalt kéne, akkor az már mennyiség pusztán legépelni is,,.

Ilyen szintű szöveg. ezt kb. lendületből írom át szép értelmes magyar szövegre, ez nem nagy truváj, csak IDŐBE telik.
Ez az én szememben favágás. Ehhez képest olyan durva műszaki szövegeket is olvasnom kellett (vagy kellene) néha, hogy beszarsz.

Despite Israel's decisive victory in the 1967 Six Day War, there were no diplomatic efforts in subsequent years to resolve the issues at the heart of the Arab-Israeli conflict. In September 1967 Arab states formulated the "Three Nos" policy, barring peace,recognition or negotiations with Israel, and believing that "what was taken by force, will not be restored except by force". President Nasser of Egypt soon resumed hostilities along the Suez Canal. These initially took the form of limited artillery duels and small scale incursions into the Sinai, but by 1969 the Egyptian Army was prepared for larger scaled operations. On March 8 Nasser proclaimed the official launch of the War of Attrition, characterized by large scale shelling along the Canal, accompanied by pin-point sniping and commando assaults.

Fighting intensified as summer approached.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
De tudod, hogy milyen büdösnekem a munka, aranyapám. Tudod fiacskám, olyanokat fordítottam már, hogy beszarsz: politológiai, szociológiai és geopolitikai írásokat, IT, fizikai szakirodalmat, és pár novellát is. Nem csak időbe tellett olyan minőséget csinálni, amit elvártak. Az munka volt, nem is volt büdös, de neked, öcsém, csak te hobbid a a szakma, és a munka...

Azért szánalmas, hogy csak trollkodni láttál, mert nem volt még olyan megnyilvánulásod, amivel kiérdemelhetted volna, hogy más minőségben is megismerj. Ezzel magad minősíted, mert érdemeid mellett mégsem merült fel bennem, hogy felvegyem a kapcsolatot és együtt csináljunk valamit. Lehetne pedig, ötletem volt, de meggyőztem magam, hogy nem érdemes ilyen alakkal kezdeni.

Veled ellentétben, aki névvel-címmel-adószámmal fórumozik, vannak, akik pseudonymek alatt (is) tevékenykednek online, ha olyan mondandójuk van, ami politikailag, vagy másként provokatív. Itt sem te, sem az oldal nagytiszteletű moderátorai és üzemeltető nem voltak képesek felfogni az őket illető kritikát, és a falra borsó hányást csak egy hülye végezné olyan nyílt lapokkal, mint te. Emiatt azonban a te stílusod gondolom az élet minden területén hasonló, hisz vállalod gyakran kocsmai stílusod, és azt, hogy a saját szakbarbárságodon kívül mindent és mindenkit lenézel. Főleg, ha a Lajtától keletre tevékenykedik.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 457
113
Itt sem te, sem az oldal nagytiszteletű moderátorai és üzemeltető nem voltak képesek felfogni az őket illető kritikát, és a falra borsó hányást csak egy hülye végezné olyan nyílt lapokkal, mint te.
Nana én mindent felfogok.
Te értetlenkedsz folyton.
 
Last edited:
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 847
18 961
113
Nana és mindent felfogok.
Te értettlenkedsz folyton.

Akkor tehát csak leszarod, hogy az emberek szeretnének a moderálási irányelvekről a gyerekszoba tulajdonlásánál precízebb megfogalmazást, hogy felmérhessék döntéseid mikor miért mutatnak látszólagos kettősséget. A szabályok ismeretében olyan világossá válna, hogy valójában csak gyarló elméjüket elhomályosító szubjektivitásuk délibábját kergették, és fényló tekintetű vezetőnk lángpallosa egyenlőn mért ismét!
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 187
13 457
113
Akkor tehát csak leszarod, hogy az emberek szeretnének a moderálási irányelvekről a gyerekszoba tulajdonlásánál precízebb megfogalmazást, hogy felmérhessék döntéseid mikor miért mutatnak látszólagos kettősséget. A szabályok ismeretében olyan világossá válna, hogy valójában csak gyarló elméjüket elhomályosító szubjektivitásuk délibábját kergették, és fényló tekintetű vezetőnk lángpallosa egyenlőn mért ismét!
Óóó persze. Képzeld azt is felfogtam, hogy teljesen felesleges bámit is elmagyarázni. Mivel bármit is mondanék nem lenne jó. Menne tovább az értettlenkedés a puffogás stb.
Képesek vagytok vállalni a vállalhatatlant és megpróbáljátok védeni a védhetetlent.
Kirakok valakit a göbbelszi nyelvezete miatt és jönnek a magyarázatok, hogy tulajdonképpen a félember a részéről nem is untermensh akart lenni, hanem vegyük pl mit is értenek alatta a görögök, mert ugyebár az olaszok voltak a fasiszták, meg a németek a nácik stb. stb.
Törödj bele.
 
Last edited:
M

molnibalage

Guest
De tudod, hogy milyen büdösnekem a munka, aranyapám. Tudod fiacskám, olyanokat fordítottam már, hogy beszarsz: politológiai, szociológiai és geopolitikai írásokat, IT, fizikai szakirodalmat, és pár novellát is. Nem csak időbe tellett olyan minőséget csinálni, amit elvártak. Az munka volt, nem is volt büdös, de neked, öcsém, csak te hobbid a a szakma, és a munka...
Én csak azt látom, hogy blabla.
Én munka mellett csinálom ezt a HTKA közösségének...
Ja, én nem fordítottam, angol nyelven is írtam már. Most, akkor méricskéljünk péniszt vagy mi...?

Azért szánalmas, hogy csak trollkodni láttál, mert nem volt még olyan megnyilvánulásod, amivel kiérdemelhetted volna, hogy más minőségben is megismerj.
Nekem a fenti linken ott a mérhető tevékenységem. Te nem tettél semmit azon kívül, hogy folyamatosan trollkodsz... Nem tettél semmit érte, hogy a vérpisitke szinten túl báemit is lássunk belőled. Halkan jegyzem meg, te is ponto olyan vagy, mint closed soc., csak azért regeltél fel, hogy ebbe a topikban, kis bizpol és beszélgetőbe kommentelj? Az aktivitásodat is visszanéztem, hátha rossz a memóriám. Egy hét alatt NULLA komment a technikai részben. Epic... Te is politizálni jársz ide. Hogy minek, azt nem vágom...

Ezzel magad minősíted, mert érdemeid mellett mégsem merült fel bennem, hogy felvegyem a kapcsolatot és együtt csináljunk valamit. Lehetne pedig, ötletem volt, de meggyőztem magam, hogy nem érdemes ilyen alakkal kezdeni.
Legyen.

Veled ellentétben, aki névvel-címmel-adószámmal fórumozik, vannak, akik pseudonymek alatt (is) tevékenykednek online, ha olyan mondandójuk van, ami politikailag, vagy másként provokatív.
Ez a rész azért gyönyőrű, mert én vagyok olyan gerinces, hogy nem egy nick mögé bújok arccal és névvel válalom amit mondok és alkotok. Én nem egy rébusz bácsi vagy homályos legenda és egy nick vagyok a képernyő mögött, te meg a többi messziről jött ember meg azt mond, amit akar...

Itt sem te, sem az oldal nagytiszteletű moderátorai és üzemeltető nem voltak képesek felfogni az őket illető kritikát, és a falra borsó hányást csak egy hülye végezné olyan nyílt lapokkal, mint te.
Az oldal üzemeltetői folyamatosan közlik, hogy a kritika alaptalan, csak aki szöveget nem képes értelmezni, azon nem tudnajk segíteni. Olvasd már vissza Mack és Tcat kommentjeit csak az elmúlt 24 órából...

Emiatt azonban a te stílusod gondolom az élet minden területén hasonló, hisz vállalod gyakran kocsmai stílusod, és azt, hogy a saját szakbarbárságodon kívül mindent és mindenkit lenézel. Főleg, ha a Lajtától keletre tevékenykedik.
Senkit nem nézek le - főleg nem földrajzi elhelyezkedés szerint, erről is volt szó a nacionalizmus kitárgyalásánál... - csak a magadfajta névtelen és arctalan trolloktól megyek a a falnak...

Magamat meg nem nézhetem le, mert én is a Lajtától keletre vagyok,,.,
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 046
2 180
113
Akkor tehát csak leszarod, hogy az emberek szeretnének a moderálási irányelvekről a gyerekszoba tulajdonlásánál precízebb megfogalmazást, hogy felmérhessék döntéseid mikor miért mutatnak látszólagos kettősséget. A szabályok ismeretében olyan világossá válna, hogy valójában csak gyarló elméjüket elhomályosító szubjektivitásuk délibábját kergették, és fényló tekintetű vezetőnk lángpallosa egyenlőn mért ismét!

Az "emberek" nem szeretnének a moderálási irányelvekről a gyerekszoba tulajdonlásánál precízebb megfogalmazást, lévén meglehetősen sokaknak volt gyerekszobájuk és az ott tanultakat ezen a fórumon is tudják hasznosítani. Nem egy nagy wasistdas, teszem hozzá - csak a stílusra kell ügyelni, de hát ez se szokott sikerülni.
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
Hölgyek, Urak!
Egy kérdés:
- A HTKA szakmai, vagy HT technikai fórum?
Én úgy látom, hogy az utóbbi, akkor meg miért a felháborodás! (Itt, a bölcsésztől kezdve mindenki hozzászólhat.) Tartalmilag, meg úgy néz ki, hogy: bibibi! Én találtam meg előbb az interneten! Aki, meg egy kicsit beljebb van a "témában" azt inkább hülyézzük, vagy kitiltjuk. (Nem az egykori PG dolgozókra értem!).
Moderálási elvek? Ha, egyesek nincsenek tisztában fogalmakkal... (Nem helyesírásra értem!) Sorry!
 
  • Tetszik
Reactions: renascentia

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 933
53 499
113
Mától ez a kedvenc topikom.:D
Ha megszavazzátok leszek moderátor,rend lesz 1 perc alatt.:rolleyes::D
Az utóbbi 5 oldal mindent vitt,a felnőtt férfiakat kérném,az "okos enged" irányelv alkalmazására,s csodát élünk majd meg, ami a vitakultúrát illeti.
A 9 éves fiam rendszeresen alakalmazza a nála gyengébbeknél,manapság már velem szemben is :eek:....
Na,szép napot.:)
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 075
2 944
113
Csak kérdezem...miért kell állandóan azt emlegetni ki mit csinált idáig???Abban az esetben ha jövőben is ez a mérce itt ,akkor én is szívesen beszállok ebbe a buliba.
Ami érdekes ha itt tényleg ekkora volumenű dolgok születnek....akkor előbb vagy utóbb lesz is elismerés....de ez az állandó én mán 5000 oldalt letettem az asztalra duma kezd olyan visszataszító lenne ,hogy az csuda.
Bárkiről legyen is szó ha csinálja akkor csinálja (szívből,elhivatottságból,hobbiból..etc),de azért ,hogy másokból kikényszerítsük az elismerést vagy joly jokernek próbáljuk használni a beszélgetés alatt szerintem pont hogy az ellenkezőjét fogja kiváltani.
 

renascentia

Member
2017. augusztus 12.
70
46
18
a felnőtt férfiakat kérném,az "okos enged" irányelv alkalmazására,s csodát élünk majd meg, ami a vitakultúrát illeti.
Melyik oldalt gondolod okosnak? :)

Egyébként, ha a szamár maga alatt vágja a fát, arra szól ez a mondás, és nem arra, ha a számár az okos alatt vágja a fát. Gondoltam, jó/jobb, ha szólok.

Különben, itt határozottan láthatóvá vált e vita alapján, hogy milyen korcs a gondolkodás, mekkora nagyságú az értelmezési fogyatékosság, és milyen elvek alapján is moderálják ezáltal a tagok viselkedéseit, ami szintén a felsoroltak miatt vált mára ilyenné! Az olvasott sor nem kotta, így akként lesz értelmezve, amilyen az olvasójának a lelki és idegállapota miatt fellépő habitusa!
 

renascentia

Member
2017. augusztus 12.
70
46
18
Én csak azt látom, hogy blabla.
Én munka mellett csinálom ezt a HTKA közösségének...
Ja, én nem fordítottam, angol nyelven is írtam már. Most, akkor méricskéljünk péniszt vagy mi...?


Nekem a fenti linken ott a mérhető tevékenységem. Te nem tettél semmit azon kívül, hogy folyamatosan trollkodsz... Nem tettél semmit érte, hogy a vérpisitke szinten túl báemit is lássunk belőled. Halkan jegyzem meg, te is ponto olyan vagy, mint closed soc., csak azért regeltél fel, hogy ebbe a topikban, kis bizpol és beszélgetőbe kommentelj? Az aktivitásodat is visszanéztem, hátha rossz a memóriám. Egy hét alatt NULLA komment a technikai részben. Epic... Te is politizálni jársz ide. Hogy minek, azt nem vágom...


Legyen.


Ez a rész azért gyönyőrű, mert én vagyok olyan gerinces, hogy nem egy nick mögé bújok arccal és névvel válalom amit mondok és alkotok. Én nem egy rébusz bácsi vagy homályos legenda és egy nick vagyok a képernyő mögött, te meg a többi messziről jött ember meg azt mond, amit akar...


Az oldal üzemeltetői folyamatosan közlik, hogy a kritika alaptalan, csak aki szöveget nem képes értelmezni, azon nem tudnajk segíteni. Olvasd már vissza Mack és Tcat kommentjeit csak az elmúlt 24 órából...


Senkit nem nézek le - főleg nem földrajzi elhelyezkedés szerint, erről is volt szó a nacionalizmus kitárgyalásánál... - csak a magadfajta névtelen és arctalan trolloktól megyek a a falnak...

Magamat meg nem nézhetem le, mert én is a Lajtától keletre vagyok,,.,
demotivalo1343743922_2521_motherfucker3532_f.jpg
 

renascentia

Member
2017. augusztus 12.
70
46
18
És te most tényleg azért regisztráltál erre a fórumra, hogy ide kommentelj??
a.) Ha valakinek az adott tartalomhoz nincs kellő mennyiségű esze, akkor a személlyel kezd helyette foglalkozni!
b.) Mára elértünk oda, ami itt is megmutatkozott, hogy a csőd-tömegember képtelen már magával törődni, mert minduntalan mással és másokkal van helyette elfoglalva, azzal képes, mert csak és csakis azzal akar foglalkozni!
c.) Közöd???????
 
Status
Not open for further replies.