Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 373
24 746
113
Alig 10-20 kommentet kellett volna visszaolvasni, hogy miért nem. És nem ez az első alakalom, amikor kérdezték...
Ha azt írtad volna - segítés képen - , hogy légyszíves olvass vissza néhány (10-20) hozzászólással korábbit, akkor korrektnek tartottam volna a hozzászólásodat.
Nagyokos.
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Jó, értem.

De, szerintem a mínuszok akkor is jelentenek valamit és nem kell általánosítani. Ez a HTKA Fórum. :)

1996 óta netezek és fórumozok. Nem véletlenül kérdeztem, hogy láttál-e nyílt fórumot, ahol ez működött volna. Én az elmúlt 21 évben nem láttam, pedig elég sok fórumon voltam és vagyok aktív, és jó részében próbálkoztak valamilyen módon ezt megoldani.

Ellenben kismillió olyat láttam, ahol nem működött és lelőtték, vagy erre építették a rendszert, és nem működik (legjobb példa a Reddit, pont most könyörögnek az r/SpaceX fórumon a közelgő Elon Musk AMA Q&A kapcsán, hogy a T. olvasók csak akkor adjanak negatívot (downvote), ha offtopic vagy irreleváns a hozzászólás, akkor ne, ha csak a tartalmával nem értenek egyet. Több éves tapasztalat után tudjuk, hogy ez nem fog működni, és sok, amúgy érdekes kérdés fog a több ezernyi között emiatt elveszni... ).

Amúgy ahogy írták a modik / üzemeltetők, ez volt opció korábban, nem működött, kikapcsolták. End of Story...
 
M

molnibalage

Guest
Ha azt írtad volna - segítés képen - , hogy légyszíves olvass vissza néhány (10-20) hozzászólással korábbit, akkor korrektnek tartottam volna a hozzászólásodat.
Nagyokos.
2016 óta vagy itt, az utóbbi 2 hónapban volt vagy 3-szor. Feltételeztem, hogy olvasod ezt a topikot.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
2016 óta vagy itt, az utóbbi 2 hónapban volt vagy 3-szor. Feltételeztem, hogy olvasod ezt a topikot.
Ha tudod a választ, segítségképpen, azért megírhattad volna neki. Lehet gyorsabb lett volna, mint visszaolvasni 10-20 vagy bármennyi kommentet. Csak nem akartál segíteni, inkább kioktatni akartál. Hát mit mondjak.....tipikus!
 
  • Tetszik
Reactions: jani22

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 373
24 746
113
2016 óta vagy itt, az utóbbi 2 hónapban volt vagy 3-szor. Feltételeztem, hogy olvasod ezt a topikot.
Sokkal régebben itt vagyok, de a Fórum váltásnál a szinkronizációt nem tudták elkészíteni. Ez nem zavar, csak azt nem értem, hogy amit

Ha tudod a választ, segítségképpen, azért megírhattad volna neki. Lehet gyorsabb lett volna, mint visszaolvasni 10-20 vagy bármennyi kommentet. Csak nem akartál segíteni, inkább kioktatni akartál. Hát mit mondjak.....tipikus!

leírt, hogy miért nem tudsz normális lenni?

Én nem kérdeztelek, de te okoskodsz. Írjál normális hangnemben, én most nem bántani akarlak!
Csak normálisan. Ja, választ t[kis t ]őled nem várok.
 

sirdavegd

Well-Known Member
2016. január 5.
1 272
2 093
113
1996 óta netezek és fórumozok. Nem véletlenül kérdeztem, hogy láttál-e nyílt fórumot, ahol ez működött volna. Én az elmúlt 21 évben nem láttam, pedig elég sok fórumon voltam és vagyok aktív, és jó részében próbálkoztak valamilyen módon ezt megoldani.

Ellenben kismillió olyat láttam, ahol nem működött és lelőtték, vagy erre építették a rendszert, és nem működik (legjobb példa a Reddit, pont most könyörögnek az r/SpaceX fórumon a közelgő Elon Musk AMA Q&A kapcsán, hogy a T. olvasók csak akkor adjanak negatívot (downvote), ha offtopic vagy irreleváns a hozzászólás, akkor ne, ha csak a tartalmával nem értenek egyet. Több éves tapasztalat után tudjuk, hogy ez nem fog működni, és sok, amúgy érdekes kérdés fog a több ezernyi között emiatt elveszni... ).

Amúgy ahogy írták a modik / üzemeltetők, ez volt opció korábban, nem működött, kikapcsolták. End of Story...
Index fórumon vezették be egy ideje a +/- 1-et, de a -1 ott (a közlekedésben) ott is kb fele-fele arányban mínuszolnak személyes szimpátia és tartalom alapján. Egy offtopic-gomb egyszerűbb lenne, de az meg most is van.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 373
24 746
113
2016 óta vagy itt, az utóbbi 2 hónapban volt vagy 3-szor. Feltételeztem, hogy olvasod ezt a topikot.
Majdnem a Like gombot nyomtam meg a Válasz helyett.

Rossz az infód, már sokkal régebben itt vagyok, de az új Fórum szinkronizációjánál elvesztek a régebbi itt létem adatai. Nem baj, nekem nem trófeák kellenek, csak normális gondolkozás.

Egyébként meg leírta Ő
Ha tudod a választ, segítségképpen, azért megírhattad volna neki. Lehet gyorsabb lett volna, mint visszaolvasni 10-20 vagy bármennyi kommentet. Csak nem akartál segíteni, inkább kioktatni akartál. Hát mit mondjak.....tipikus!

Még egyszer. Csak normális, segítőkész hozzászólásokat várok.

Sajnos a t[kis t-vel]ied öncélú volt. Nem minősítem a gondolkozásmódodat. Válasszál magadnak jelzős szerkezetet a saját hozzászólásaidból - bármely fórumról.
Nem várom el, hogy válaszoljál! Sőt kifejezetten kérnélek, hogy fejezd abba. :)
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 373
24 746
113
Csak kérdezném csendesen.

Miért csak lájkolni lehet?

Esetleg dorongolás, Ebek 30adja, vagy elmész te a @csába funkcióval nem lehetne bővíteni
Láttál te olyan nyílt fórumot, amelynél ez jól működött? Mert én még nem.

Ellenben olyat sokat, ahol már csak azért minuszolták össze-vissza egymást a fórumozók, mert volt valami személyes sérelmük a másiktól.
Köszönöm, hogy leírtad, hogy mikortól fórumuzol, stb.

Ha elolvastad volna az előzményeket, hogy miért írtam le a mondatomat, a végén ? -jellel. Talán nem is volna probléma.

Nagyából hasonló korúak lehetünk. Uli miatt rágtam be!

Ti meg ugrottatok. Gratulálok.

Ne csak bennem keressétek a hibát!

Tudom, hogy rengeteg információt osztottál meg velünk eddigi tevékenységed alatt, amit külön köszönök!

Leírtam korábban a mínusszal kapcs. gondolataimat. Részemről zárva a témakör.

Valójában az adminoktól vártam választ, nem az éppen erre járóktól!

Ha nincs Tőlük válasz, akkor nincs, oszt kész. :)
 

akagi

Well-Known Member
2015. január 16.
1 814
305
83
1996 óta netezek és fórumozok. Nem véletlenül kérdeztem, hogy láttál-e nyílt fórumot, ahol ez működött volna. Én az elmúlt 21 évben nem láttam, pedig elég sok fórumon voltam és vagyok aktív, és jó részében próbálkoztak valamilyen módon ezt megoldani.

Ellenben kismillió olyat láttam, ahol nem működött és lelőtték, vagy erre építették a rendszert, és nem működik (legjobb példa a Reddit, pont most könyörögnek az r/SpaceX fórumon a közelgő Elon Musk AMA Q&A kapcsán, hogy a T. olvasók csak akkor adjanak negatívot (downvote), ha offtopic vagy irreleváns a hozzászólás, akkor ne, ha csak a tartalmával nem értenek egyet. Több éves tapasztalat után tudjuk, hogy ez nem fog működni, és sok, amúgy érdekes kérdés fog a több ezernyi között emiatt elveszni... ).

Amúgy ahogy írták a modik / üzemeltetők, ez volt opció korábban, nem működött, kikapcsolták. End of Story...
Miért nem az SG fórumon " játszod az eszed"? NEM SÉRTÉSNEK SZÁNTAM! ! 1999-ota ismerjük egymás bejegyzéseit! (INDEX).
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 284
13 700
113
Miért nem az SG fórumon " játszod az eszed"? NEM SÉRTÉSNEK SZÁNTAM! ! 1999-ota ismerjük egymás bejegyzéseit! (INDEX).
Akagi, személy szerint nagyon örülök, hogy Cifut a sorainkban tisztelhetjük és itt is "játsza az eszét".
Viszont azt nem értem, hogy te miért nem keresel magadnak egy másik fórumot, ahol az eszedet játszhatod?
 

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Miért nem az SG fórumon " játszod az eszed"? NEM SÉRTÉSNEK SZÁNTAM! ! 1999-ota ismerjük egymás bejegyzéseit! (INDEX).

Zavarom köreidet? :)
Az első mondatot hogy lehet "nem sértésnek szánni"?
Időről időre előfordulok itt is, aztán néha jönnek a nem túl konstruktív kötekedések, és akkor kicsit pihentetem a HTKA fórumát. (Az SG kb. egyetlen előnye (a viszonylag korrekt fórummotor mellett), hogy ott a saját pocsolyámban többé-kevésbé rendet tudok tartani.)
 
  • Tetszik
Reactions: endre and sirdavegd

Cifu

Well-Known Member
2010. július 12.
3 047
10 154
113
Nyugi, hamarosan pihentetni fogok Akagit megint egy kis ideig
:hadonaszos:

Remélem nem lesz ilyesmire szükség. Az utóbbi időben inkább passzív védekezéssel próbálom magam a kötekedések alól kiforgatni.
Lehet én követtem el a hibát, amikor itt reagáltam egy hsz-re. Utólag legalábbis így érzem...
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Mack amit csinálsz már megmagyarázhatatlan.
Azért mert valaminek az említése, mint a pavlovi nyáladzó reflex felháborodást vált ki belőled attól még kulturált hangnemben, alátámasztva került leírásra.
Nem tudod elkülöníteni a pirézekről való írást a mocskos pirézezéstől. Pirézebb akarsz lenni a pirézektől. Nem tudom ismersz-e pirézt? Én igen, és nagyon kétlem, hogy kitiltották volna a helyedben.
Olyan indoklással, hogy a plecsnis kommunisták megirigyelték volna... Csak ellenszenv alapján... Sinodefence :'D
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Nem igazan ertem kunkoricajanit miert kellett vegleg tiltani?! Mas velemenye volt mint a tobbsegnek, de velemenyem szerint teljesen normalis hangnemben irta le, s ervelt. Semmifele gusztustalan zsidozast es egyebeket nem olvastam tole, ami az indoka volt a kitiltasanak. Fura... :rolleyes:
Nekem az a fura, hogy "spammelés" okkal van kititltva az egyik örökre (az jó sok idő), de tudok kőkemény spammert a fórumon aki rég mérgezi a helyet, és az még mindig itt van.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 986
113
Nem igazan ertem kunkoricajanit miert kellett vegleg tiltani?! Mas velemenye volt mint a tobbsegnek, de velemenyem szerint teljesen normalis hangnemben irta le, s ervelt. Semmifele gusztustalan zsidozast es egyebeket nem olvastam tole, ami az indoka volt a kitiltasanak. Fura... :rolleyes:
Egyet értek. Semmi fröcsögés nem volt, sőt, volt igazság is bőven abban amit írt, még ha pont én voltam az egyik aki vitatkozott vele, akkor is ezt gondolom.
 
Status
Not open for further replies.