Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Nem tudom, miért tiltották ki 2 hónapra Pal nevű fórumtársat, de sajnálom, mert értékes tartalmakkal járult hozzá a fórumhoz.
https://forum.htka.hu/threads/a-magyar-haderő-lehetséges-fejlesztési-irányai.499/page-1280#post-409506
Ennek az előzményéért. Tolta a belpot, személyeskedett (és ráadásul még a tartalom is olyan volt, amilyen...)
Nem tudom, hogy hol volt az értékes tartalom, mert tevékenysége - ahol én láttam - nagyjából az érvelés nélküli fröcsögésben és személyeskedében merült ki...
... attól a perctől, hogy beregelt...
 
M

molnibalage

Guest
A saját gépből,hogy tudok képet betenni a fórumra?
Tárhelyre/képmegosztóra feltöltöd és a linket másolod be a "kép" gomb lenyomása után az URL sorba. A direkt link kell, amit megnyitáskor látsz fent. Jobbklikk egy képre és kép címének másolásával bárhonnan lehet képet linkelni, ha a fórumon és a megosztó oldalon is engedélyezve van a külső megosztás.
 

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 991
53 878
113
Tárhelyre/képmegosztóra feltöltöd és a linket másolod be a "kép" gomb lenyomása után az URL sorba. A direkt link kell, amit megnyitáskor látsz fent. Jobbklikk egy képre és kép címének másolásával bárhonnan lehet képet linkelni, ha a fórumon és a megosztó oldalon is engedélyezve van a külső megosztás.


Akkor nincs tallózás,és direkt feltöltés?
Milyen megosztóra érdemes feltölteni?
 
M

molnibalage

Guest
Akkor nincs tallózás,és direkt feltöltés?
Milyen megosztóra érdemes feltölteni?
Ha nem akarod visszkereshető könyvtárba tenni őket, akkor bármelyik. Beírod, hogy képfeltöltés a kerseőbe és mehet a móka, képegosztó oldal annyi, mint égen a csillag. Én kipróbáltam a Mediafire tárhelyemet és onnan is megy a link.

Itt csoportosan is tölthetsz fel, de előfordult már, hogy napokra lehalt az oldal.
http://kepkezelo.com/
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
https://forum.htka.hu/threads/a-magyar-haderő-lehetséges-fejlesztési-irányai.499/page-1280#post-409506
Ennek az előzményéért. Tolta a belpot, személyeskedett (és ráadásul még a tartalom is olyan volt, amilyen...)
Nem tudom, hogy hol volt az értékes tartalom, mert tevékenysége - ahol én láttam - nagyjából az érvelés nélküli fröcsögésben és személyeskedében merült ki...
... attól a perctől, hogy beregelt...
Ez a hozzaszolasod is nagyreszt offtopik es durvan szemelyeskedo, megsem tettek ki. Sot, tobbszor is durva, szemelyeskedo beszolasokat irtal korabban. Hajad szala sem gorbult.
Plusz elotte siman osszemostad a kulhoni magyarokat a muzulman bunozokkel, megsem teged tettek ki. (Ott Laci1970 kapott par honap pihenot.)
Ket ember repult az ilyenek miatt Mack es Tcat buszke asszisztalasaval. :hadonaszos:
Igaz, Pal nem borult terdre a frissitett irasod elott, ami valoban elfogadhatatlan. o_O
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Nem tudom, miért tiltották ki 2 hónapra Pal nevű fórumtársat, de sajnálom, mert értékes tartalmakkal járult hozzá a fórumhoz.

Az volt a fő probléma, hogy rendszeresen totál off-ba vitt témákat belpollal fűszerezett pénzügy vonalon. És nem úgy, mint másokkal is megesik néha, hogy egy kicsit kisiklatja az adott témát. Mondhatni nagyüzemi módon csinálta, sok oldalnyi kommentet kellett utána törölni és/vagy átmozgatni.
2 hónap múlva természetesen jöhet vissza, ha ezen kommentjeit belpol szálak nélkül a megfelelő topicban teszi, semmi gond nem lesz.

Ket ember repult az ilyenek miatt Mack es Tcat buszke asszisztalasaval. :hadonaszos:

Nagy ám az internet, még magyar nyelvű fórum is van mutatóban, ha itt ennyire nem jó. Már megint...
 

Syu

New Member
2017. november 24.
12
18
3
Ez a hozzaszolasod is nagyreszt offtopik es durvan szemelyeskedo, megsem tettek ki. Sot, tobbszor is durva, szemelyeskedo beszolasokat irtal korabban. Hajad szala sem gorbult.
Plusz elotte siman osszemostad a kulhoni magyarokat a muzulman bunozokkel, megsem teged tettek ki. (Ott Laci1970 kapott par honap pihenot.)
Ket ember repult az ilyenek miatt Mack es Tcat buszke asszisztalasaval. :hadonaszos:
Igaz, Pal nem borult terdre a frissitett irasod elott, ami valoban elfogadhatatlan. o_O

Mondod kőkemény személyeskedéssel, minősítve a legjobb írót itt, valamint az oldal adminjait...
Ahelyett, hogy lapítanátok, mert nagyon sokat elnéznek nektek itt az oldalon. Mert sok embernek, (nekem is) igen irritáló az a kelet felé forduló, a nem egyetértőt lelibsiző kultúra, amit behoztok egy haditechnikai fórumra.
 
M

molnibalage

Guest
Ez a hozzaszolasod is nagyreszt offtopik es durvan szemelyeskedo, megsem tettek ki. Sot, tobbszor is durva, szemelyeskedo beszolasokat irtal korabban. Hajad szala sem gorbult.
Plusz elotte siman osszemostad a kulhoni magyarokat a muzulman bunozokkel, megsem teged tettek ki. (Ott Laci1970 kapott par honap pihenot.)
Ket ember repult az ilyenek miatt Mack es Tcat buszke asszisztalasaval. :hadonaszos:
Igaz, Pal nem borult terdre a frissitett irasod elott, ami valoban elfogadhatatlan. o_O
Egyik állításod sem igaz, de oda se neki... Mostnában azért nem reagáltam egyik kommentedre sem, mert kb. te is azt tolod, amit a két kitett. Szóval nem igazán értelek...
 
M

molnibalage

Guest
Nagy ám az internet, még magyar nyelvű fórum is van mutatóban, ha itt ennyire nem jó. Már megint...
Én sem értem, hogy miért mennek egyesek módszeresen és rendszeresen házhoz a pofonért. És aztán még kommentelik ártatlan képpel azt, amit...
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Mondod kőkemény személyeskedéssel, minősítve a legjobb írót itt, valamint az oldal adminjait...
- "Kokemeny szemelyeskedes"? Hol olvastal te olyat a hozzaszolasomban?
- "A legjobb iro"? Es akkor mar barmit megtehet? Nem en vagyok az elso aki szolni mereszelt a stilusa miatt.
- Az oldal adminjait sem kell feltened, hajaj! :rolleyes:
Ahelyett, hogy lapítanátok, mert nagyon sokat elnéznek nektek itt az oldalon. Mert sok embernek, (nekem is) igen irritáló az a kelet felé forduló, a nem egyetértőt lelibsiző kultúra, amit behoztok egy haditechnikai fórumra.
Lapitson a sok PC-huszar! A velemeny szabad. Es nem "mi" hoztuk be a temat a forumra, hanem az oldal sajat maga promozta a biztpol topikokat (csak te erre nem emlekszel).
A belpol- és a biztpolmaffia napjai meg vannak számlálva. Aki nem alkalmazkodik a fórumhoz repül.
Jo, de lehetnel turelmesebb az ujonnan regisztraltakkal. Csak aki itt van evek ota az tudhatja, hogy leepititek a biztpolt. (Meg azt is, hogy nagyon nem kedvelitek a konzervativokat. :oops:)
Nagy ám az internet, még magyar nyelvű fórum is van mutatóban, ha itt ennyire nem jó. Már megint...
Mar megint szolni mereszelt valaki... :mad:
Ne is mondd Tcat, ez szornyu. Aldozniuk kellene az adminok oltaran. Ha pedig ugy erzik, hogy valakit igazsagtalanul kidobtak a forumrol akkor tenyleg egy szavuk se legyen. Francba veluk! :hadonaszos:

(Felolem aztan ugy intezed a bannolasokat ahogyan akarod, de szerintem lehetett volna fair es embersegesebb modon is. Az nem lett volna ennyire kenyelmetlen. Mar megint... :rolleyes:)
Mostnában azért nem reagáltam egyik kommentedre sem,
Koszi! Isten tartsa meg jo szokasodat!
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek
M

molnibalage

Guest
Nem en vagyok az elso aki szolni mereszelt a stilusa miatt.
Ja értem, csak az én stílusomba lehet belekötni. Abba, hogy egyesek veled együtt nyájaskodva mit tudnak trollkodni, az meg teljsen oké....Epic...

Lapitson a sok PC-huszar!
Ó persze. PC huszár, de te meg a stílusomon vagy fennakadva... Epic no.2...

A velemeny szabad. Es nem "mi" hoztuk be a temat a forumra, hanem az oldal sajat maga promozta a biztpol topikokat (csak te erre nem emlekszel).
Ez ebben a formában nem igaz. Fórumszabályzat is létezik. Azon kívü is vannak idegvágó paragrafusok, de azokat most inkább hagyjuk, nem jogászkodás a cél.

Jo, de lehetnel turelmesebb az ujonnan regisztraltakkal. Csak aki itt van evek ota az tudhatja, hogy leepititek a biztpolt. (Meg azt is, hogy nagyon nem kedvelitek a konzervativokat. :oops:)
Mindenkit figyelmeztetés után tesznek ki. Ennek fényében nem értelek... Mindenkihez olyan nyelven kell beszélni, amit megért. Én is voltam, bannolva. Először hétre, hónapra, 3 hónapra, majd év végéig, ami 9 hónap volt. Azóta elszámolok húszig és lágyan írok.

Mar megint szolni mereszelt valaki... :mad:

Ne is mondd Tcat, ez szornyu. Aldozniuk kellene az adminok oltaran. Ha pedig ugy erzik, hogy valakit igazsagtalanul kidobtak a forumrol akkor tenyleg egy szavuk se legyen. Francba veluk! :hadonaszos:
Hallod, nem kötelező itt lenni. El lehet fogadni a szabályokat vagy más esetbe nem önként tesznek ki innen. Mit nem lehet ezen felnőttként megérteni? Megáll az ember esze, de tényleg... A munkahelyed a főnököd felé is így tolod. Lehet ellenvéleményt megfogalmazni, de imamalom módjára széllel szemben pisálni elég ostoba ötlet szerintem... Persze mindenkinek kell egy hobbi, csak akkor meg ne lepődj meg a következményeken. Szólv volt. Sokszor.

(Felolem aztan ugy intezed a bannolasokat ahogyan akarod, de szerintem lehetett volna fair es embersegesebb modon is. Az nem lett volna ennyire kenyelmetlen. Mar megint... :rolleyes:)
Figyelmeztetés és sokszori takarítás ÉS személyeskedés után? Mennyire legyen és fair és emberségesebb az üzemeltető...? Hányszor?

Keresem mögöttem a kandi kamerát. De tényleg... Huszadjára is képes vagy beleállni abba, ahol a történet vége csak egy, vagy legfeljebb kétféle módon érhet véget..
 
  • Tetszik
Reactions: endre and sirdavegd

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Én a nagypofájuakat nem kedvelem...


Akkor kérlek ne tégy külömbséget régi és új tagok között. Minden fölényeskedőt, személyeskedőt tegyetek ki kényszerpihenőre. akkor, ha következetesek lennétek, talán nem lenne ennyi fröcsögés, vagy olyan hozzászólás, amiről írtam. Függetlenül, hogy ki és mi az illető. Enélkül csak itt is a kettős mérce érvényesül. Akár a kegjobb írónak is vissza kellene venni magából és akkor Zeal sem reklamálgatna... Mondjuk a nemrég bannoltak sokszor elvetették a súlykot, megérdemelték, de azért a történteken a még itt lévő többinek is érdemes lenne elgondolkodnia, magába néznie.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 140
113
Jajj, a tipikus sejtelmeskedős kommented és smiley! :p
Osszehasonlitsam az idezett mondatot par valodi szemelyeskedessel vagy vegyem poenra? Azert ne csinaljunk mar safe placet a hkta-bol! :)
Akkor miért sírsz folyton miatta, mint egy fürdős q.r.a? :) Már elnézést a stílusért, de...
Nyilvan azert hatha megjon az eszed es egyszer a konnyebb utat valasztod.
...Na most szakadj le a "ban"-gombrol! A masodik legkonnyebbre gondoltam. (Szolhatnal Mack-nek, hogy lehetne igazsagosabb, stb.)
 
Status
Not open for further replies.