Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

omae

Well-Known Member
2015. július 13.
1 690
2 303
113
Ha nem hát nem, pedig mindanyian jót szórakoztunk volna. Na mindegy majd holnapután mehetnek az ellemzések hogy ki miért győzött, csak az a kár hogy nem lesz majd mivel összehasonlítani.
Ettől függetlenül értem miért nem akarod, mindig elfajult a belpol. De engem pont ez szórakoztat benne.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ok,én úgysem szavazok,a nejem sem,szóval toljad a voksokat.:)
Miért állt bele a talajba a geotermikus topik,várom az infókat,sztorikat,erre bevetted a fogalmazásgátlót.:(
Ok,én úgysem szavazok,a nejem sem,szóval toljad a voksokat.:)
Miért állt bele a talajba a geotermikus topik,várom az infókat,sztorikat,erre bevetted a fogalmazásgátlót.:(

Nincs fogalmazás gátlás, hanem inkább azt mondom, beleszaladtam az érdeklődésbe a piacon is és munka van. De remélem mostmár lesz annyi időm, hogy még lesz kedvem írni... Egy részt már megcsináltam úgy 2/3 részt, aztán ha befejezem, akkor felrakom.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 379
8 565
113
Csak megszeretném kérdezni, hogy így a választások elött egy nappal nem e lehetne megnyitni a magyarország topikot vagy a kantint hogy ki ömölhessen a sok felgyülemlet belpolitikai vélemény?
Nem mintha szeretnék véleményt nyilvánítani a témában, csak nagyon szórakoztató volna olvasni. Aztán választás napján megint lezárni és újra tilos a belpol.

Hát alapvetően a Kantin Magyarország topik lenne a nem katonai témájú, Magyarországot érintő témák helye, így a belpolitikáé is. De értelmes viták nem nagyon lehetnek belpol témában, csak eldurvulnak a viták. Mi magyarok nem nagyon tudunk értelmesen beszélgetni sajnos. Az emberek többsége meg nem is ért a politikához, a joghoz, a gazdasághoz stb. Ami nem lenne baj, ha elfogadnák, hogy van aki viszont igen. De nem tűrik sokan, ha valaki többet tud, mint ők. Ráadásul az olyan pártoknál mint a Fidesz, DK, régebben az SZDSZ, elterjedt mostanában az a szokás, hogy ha egy tény ellentmond a véleményüknek, akkor egyszerűen letagadják a tényt. Így értelmes vita meg nem lehet. Gyakorlatilag vallásosakkal vitatkozik az ember hitet is érintő kérdésekben. Plusz az említett pártoknál megjelent az érdek alapú politizálás. Azaz nem számít, hogy az országgal mi lesz ha nekik jó. Az érték alapú viták helyett tisztán érdek alapú lett.

Amúgy mintha választások után nyitva lesz majd a Kantin topik.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Állandóan elfajultak a viták. Nem működött "szépen" a dolog.

A végső döntés minden Tcaté volt.

Nem lesz.

Mindenki vezesse le holnap a szavazófülkében.

Nem működött. Ha az elején konstruktívnak is indul utána veszekedésbe trokollik.

Az internet hatalmas. Rengeteg olyan platform van ahol ezeket be lehet pótolni.


Basszus én abban a hiszemben regisztráltam itt, hogy Tcat tulajdonképpen nem más, mint a már máshol elhiresült Tomcat (2006 MTV székház ostrom). Hát ezt benéztem....
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Basszus én abban a hiszemben regisztráltam itt, hogy Tcat tulajdonképpen nem más, mint a már máshol elhiresült Tomcat (2006 MTV székház ostrom). Hát ezt benéztem....

:)

Azért megemlítem, hogy 1998/1999 környékétől, de 2000-el kezdődően már biztosan magam is a Tomcat nicket használtam online felületeken - leginkább: sg.hu fórum, Counter Strike, saját weboldalak.

Aztán ugye Polgár Tamás még 2006 előtt Tomcat nickkel berobbant a köztudatba én meg kezdtem unni, hogy rákérdezgetnek, hogy az a Tomcat vagyok-e. Nem tudom amúgy melyikünk kezdte el korábban használni ezt a nevet.

Már nem is emlékszem mikor váltottam. 2002-ben még biztos használtam, így talán 2003-ban rövidítettem Tcat-re. Az rémlik, hogy ezt követően a fősulin az IT rendszerben a login nevem még tomcat maradt úgy 2004-2005 környékéig. Akkor technikai okokból ott is tcat lett. Lévén valamilyen kurzus kapcsán beizzítottak a rendszerben egy Apache Tomcat névre hallgató webszervert. Én meg egy szép napon azt vettem észre, hogy ugyan be tudok lépni a tomcat felhasználónévvel, de semmi sem működik úgy ahogy kéne. No, kb fél órányi rugózás után az IT részlegnél a fejükre csaptak, hogy baszki az Apache Tomcat a tomcat felhasználónevet használja, nem csoda, hogy nekem bekavart ezzel. :)
 
M

molnibalage

Guest
Basszus én abban a hiszemben regisztráltam itt, hogy Tcat tulajdonképpen nem más, mint a már máshol elhiresült Tomcat (2006 MTV székház ostrom). Hát ezt benéztem....
Ezt miből gondoltad...? :confused:
Az nem tűnt fel, hogy Tcat akkor is kommentelt, amikor Tomcat előzetesben volt hónapokig..?
 
M

molnibalage

Guest
:)

Azért megemlítem, hogy 1998/1999 környékétől, de 2000-el kezdődően már biztosan magam is a Tomcat nicket használtam online felületeken - leginkább: sg.hu fórum, Counter Strike, saját weboldalak.

Aztán ugye Polgár Tamás még 2006 előtt Tomcat nickkel berobbant a köztudatba én meg kezdtem unni, hogy rákérdezgetnek, hogy az a Tomcat vagyok-e. Nem tudom amúgy melyikünk kezdte el korábban használni ezt a nevet.

Már nem is emlékszem mikor váltottam. 2002-ben még biztos használtam, így talán 2003-ban rövidítettem Tcat-re. Az rémlik, hogy ezt követően a fősulin az IT rendszerben a login nevem még tomcat maradt úgy 2004-2005 környékéig. Akkor technikai okokból ott is tcat lett. Lévén valamilyen kurzus kapcsán beizzítottak a rendszerben egy Apache Tomcat névre hallgató webszervert. Én meg egy szép napon azt vettem észre, hogy ugyan be tudok lépni a tomcat felhasználónévvel, de semmi sem működik úgy ahogy kéne. No, kb fél órányi rugózás után az IT részlegnél a fejükre csaptak, hogy baszki az Apache Tomcat a tomcat felhasználónevet használja, nem csoda, hogy nekem bekavart ezzel. :)
Az SG-n jelen voltál/vagy?
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Az SG-n jelen voltál/vagy?

Már nagyon régóta nem. Úgy rémlik még érettségi előtt, tehát 2000 tavasza előtt akadtunk rá egy gimis osztálytársammal - akkor még a supergamez.hu domain alatt volt elérhető. Fura, mert rákeresve a nickevemre 2001 januári regget ír, ezek szerint csak akkor regisztráltam. Ahogy most futólag nézem 2004 ősze felé hagytam abba az ottani kommentelést.
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 379
8 565
113
:)

Azért megemlítem, hogy 1998/1999 környékétől, de 2000-el kezdődően már biztosan magam is a Tomcat nicket használtam online felületeken - leginkább: sg.hu fórum, Counter Strike, saját weboldalak.

Aztán ugye Polgár Tamás még 2006 előtt Tomcat nickkel berobbant a köztudatba én meg kezdtem unni, hogy rákérdezgetnek, hogy az a Tomcat vagyok-e. Nem tudom amúgy melyikünk kezdte el korábban használni ezt a nevet.

Már nem is emlékszem mikor váltottam. 2002-ben még biztos használtam, így talán 2003-ban rövidítettem Tcat-re. Az rémlik, hogy ezt követően a fősulin az IT rendszerben a login nevem még tomcat maradt úgy 2004-2005 környékéig. Akkor technikai okokból ott is tcat lett. Lévén valamilyen kurzus kapcsán beizzítottak a rendszerben egy Apache Tomcat névre hallgató webszervert. Én meg egy szép napon azt vettem észre, hogy ugyan be tudok lépni a tomcat felhasználónévvel, de semmi sem működik úgy ahogy kéne. No, kb fél órányi rugózás után az IT részlegnél a fejükre csaptak, hogy baszki az Apache Tomcat a tomcat felhasználónevet használja, nem csoda, hogy nekem bekavart ezzel. :)

Eh, ellened játszott a politika és az informatika is... még jó hogy a Metro-Goldwyn-Mayer be nem perelt a Tom és Jerry szerzői jogainak megsértése miatt :)
 
  • Tetszik
Reactions: szpg9

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
"Tag: minszk2
Vétség: kampánycsend megsértése
Büntetés: 2 HÉT KITILTÁS
"

Nem olvastam mi tortent, de ugy tudom par eve eltoroltek a kampanycsend fogalmat. Csak a valasztasra kijelolt helyek kozeleben nem lehet kampanyolni.


Annyi volt a bűne, hogy leírta, kire szavazott, ma reggel, közvetlenül a szavazókörök megnyitása után. De azt mondom, ma Mac-nak sem kellene árgus szemmel figyelni a HSZ-okat, hanem inkább el kellene menni szavazni, kinek-kinek a saját meggyőződése szerint... Remélem Mac nem küld engem is a pálya szélére...
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Annyi volt a bűne, hogy leírta, kire szavazott, ma reggel, közvetlenül a szavazókörök megnyitása után. De azt mondom, ma Mac-nak sem kellene árgus szemmel figyelni a HSZ-okat, hanem inkább el kellene menni szavazni, kinek-kinek a saját meggyőződése szerint... Remélem Mac nem küld engem is a pálya szélére...


UI.: az előzőeket pont Minszk2 kolléga támogatása céljából írtam le. Mert bár írni nem tud a fórumra, de olvasni azt igen...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 268
13 651
113
"Tag: minszk2
Vétség: kampánycsend megsértése
Büntetés: 2 HÉT KITILTÁS
"

Nem olvastam mi tortent, de ugy tudom par eve eltoroltek a kampanycsend fogalmat. Csak a valasztasra kijelolt helyek kozeleben nem lehet kampanyolni.
Nekem nem szólt senki!!! Szóval itt ha eddig tiltva volt a belpot, a mai napon hatványozottan az!!!
 
  • Tetszik
Reactions: endre

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Ha vissza olvasol,megérted miért nincs most belpol,megjegyzem,a hétfőig tartó zárórát jó ötletnek tartom a közelmúlt tükrében.:D
Utána lehet majd hazai biztpolozni.
Érteni vélem a lezárás okát,úgyis kampánycsend van :rolleyes: .
Bírjátok ki.:cool::D


Fogd az asszonyt és vidd szavazni!
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Már nagyon régóta nem. Úgy rémlik még érettségi előtt, tehát 2000 tavasza előtt akadtunk rá egy gimis osztálytársammal - akkor még a supergamez.hu domain alatt volt elérhető. Fura, mert rákeresve a nickevemre 2001 januári regget ír, ezek szerint csak akkor regisztráltam. Ahogy most futólag nézem 2004 ősze felé hagytam abba az ottani kommentelést.

Ha egyszer lenne kedve belpol témájú lapot csinálni, szólj, mert azonnal regisztrálnék, az itteni tapasztalatok miatt (legalábbis ezen a területen)!
 
Status
Not open for further replies.