Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 379
8 565
113
"Tag: minszk2
Vétség: kampánycsend megsértése
Büntetés: 2 HÉT KITILTÁS
"

Nem olvastam mi tortent, de ugy tudom par eve eltoroltek a kampanycsend fogalmat. Csak a valasztasra kijelolt helyek kozeleben nem lehet kampanyolni.
"Tag: minszk2
Vétség: kampánycsend megsértése
Büntetés: 2 HÉT KITILTÁS
"

Nem olvastam mi tortent, de ugy tudom par eve eltoroltek a kampanycsend fogalmat. Csak a valasztasra kijelolt helyek kozeleben nem lehet kampanyolni.

Ez kicsit erős lépésnek tűnik. Szerintem nem belpol-nak szánta, csak fellelkesedett a választás miatt és nem gondolta, hogy ez belpol. Szerintem elég lett volna a hozzászólás törlése és jelezni a többi embernek, hogy ilyet se írjunk be.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 270
13 652
113
Ez kicsit erős lépésnek tűnik. Szerintem nem belpol-nak szánta, csak fellelkesedett a választás miatt és nem gondolta, hogy ez belpol. Szerintem elég lett volna a hozzászólás törlése és jelezni a többi embernek, hogy ilyet se írjunk be.
Rendben. Urnazárás után amnesztiában részesítem majd.
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Csak megszeretném kérdezni, hogy így a választások elött egy nappal nem e lehetne megnyitni a magyarország topikot vagy a kantint hogy ki ömölhessen a sok felgyülemlet belpolitikai vélemény?
Nem mintha szeretnék véleményt nyilvánítani a témában, csak nagyon szórakoztató volna olvasni. Aztán választás napján megint lezárni és újra tilos a belpol.


Kérdeznélek, mi a véleményed a Kantin topicról. Nagyon tanulságos és szórakoztató is azóta, mióta Mac feloldotta...Várom válaszod a kérdéses felületen...Szerintem minden óhajod teljesült...
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 679
12 479
113
Kár volt a belpolt visszaengedni. Egy rakás értelmes ember a pöcegödör aljáig tudott süllyedni 2 nap alatt. Volt akiről eleve tudtam hogy ab start elmebeteg, de páran az eddig rájuk nem jellemző mélységben is tudtak nagyot villantani.
Szörnyű volt nézni, hogy amúgy értelmes emberek hogyan kapaszkodnak nyilvánvaló hazugságokba és hogyan foszlik le róluk posztról posztra mindaz ami kiemelhetné őket a csőcselék közül.
Félreértés ne essék, ez igaz pro és kontra mindkét táborra.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 339
10 698
113
Kár volt a belpolt visszaengedni. Egy rakás értelmes ember a pöcegödör aljáig tudott süllyedni 2 nap alatt. Volt akiről eleve tudtam hogy ab start elmebeteg, de páran az eddig rájuk nem jellemző mélységben is tudtak nagyot villantani.
Szörnyű volt nézni, hogy amúgy értelmes emberek hogyan kapaszkodnak nyilvánvaló hazugságokba és hogyan foszlik le róluk posztról posztra mindaz ami kiemelhetné őket a csőcselék közül.
Félreértés ne essék, ez igaz pro és kontra mindkét táborra.

Erre van egy bejáratott szavajárásom: felnőtt, állítólag értelmes ember.

Akinek nem inge, nem veszi magára.

Na, de inkább térek vissza a Szíriai-helyzet topik eddig el nem olvasott 10 oldalának olvasásához, amíg el nem megy az áram...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 270
13 652
113
Kár volt a belpolt visszaengedni. Egy rakás értelmes ember a pöcegödör aljáig tudott süllyedni 2 nap alatt. Volt akiről eleve tudtam hogy ab start elmebeteg, de páran az eddig rájuk nem jellemző mélységben is tudtak nagyot villantani.
Szörnyű volt nézni, hogy amúgy értelmes emberek hogyan kapaszkodnak nyilvánvaló hazugságokba és hogyan foszlik le róluk posztról posztra mindaz ami kiemelhetné őket a csőcselék közül.
Félreértés ne essék, ez igaz pro és kontra mindkét táborra.
Egy próbát megért. Viszont mostantól aki visszasírja a belpot az nem mondhatja, hogy nem kapott még egy esélyt. Be kell látni, hogy nem működik a dolog.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 339
10 698
113
Egy próbát megért. Viszont mostantól aki visszasírja a belpot az nem mondhatja, hogy nem kapott még egy esélyt. Be kell látni, hogy nem működik a dolog.
Nem a belpol. kitárgyalása nem működik, hanem az ország belső politikai párbeszéde, a topik csak ennek a hű lenyomata. (Mondjuk még savazás, esernyőzés, halálbüntetés követelése nem volt a fórumon, tehát csak mérsékelten megy a lefejezés...)

Öntsük ki a gyereket is a fürdővízzel? (fejvakarás)
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 270
13 652
113
Öntsük ki a gyereket is a fürdővízzel? (fejvakarás)
Az internet hatalmas. Rengeteg fórum van ahol belpolt ki lehet tárgyalni. De mivel ez hadtech fórum a belpol egy teljesen mellékes téma.
És jelenleg többet árt mint használ.
De vedd a pozitív oldalát. Tekints úgy a fórumra mint egy menedékre, ahol nyugi van.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 339
10 698
113
Az internet hatalmas. Rengeteg fórum van ahol belpolt ki lehet tárgyalni. De mivel ez hadtech fórum a belpol egy teljesen mellékes téma.
És jelenleg többet árt mint használ.
De vedd a pozitív oldalát. Tekints úgy a fórumra mint egy menedékre, ahol nyugi van.

Ha és amikor nyugit akarok, akkor nem haditechnikáról és annak alkalmazásáról olvasok, hanem Mozartot hallgatok, vili?;)
A menedék (illúziója) meg a pincében van.:confused::rolleyes:
 
  • Tetszik
Reactions: notaricon

csibeszke

Well-Known Member
2015. február 12.
1 725
3 825
113
Az internet hatalmas. Rengeteg fórum van ahol belpolt ki lehet tárgyalni. De mivel ez hadtech fórum a belpol egy teljesen mellékes téma.
És jelenleg többet árt mint használ.
De vedd a pozitív oldalát. Tekints úgy a fórumra mint egy menedékre, ahol nyugi van.
Nézd a statisztikai oldalát. Egy fórumtárs írta a bejegyzések cirka 20%-át és ezzel generálta a topikbejegyzések 40-60%-át. Szerencsére viszonylag kultúráltan folyt az eszmecsere. Arra is jó volt, hogy ne a hadteck topikokban vezessék le a fegyülemlett tesztoszteront.
 

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 339
10 698
113
Amíg nem gázolnak a fórumtagok egymás becsületébe direktbe, meg nem követnek el törvénybe ütközőt, addig a betű sok mindent elbír.
Aki meg nem bír az indulataival, mert a fején bekrepált a lefúvószelep, arra meg pörgesd fel a banhammert.

Amúgy meg előbb-utóbb csak megunják, oszt' haz...akarom mondani aludni mennek.:D
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Nézd a statisztikai oldalát. Egy fórumtárs írta a bejegyzések cirka 20%-át és ezzel generálta a topikbejegyzések 40-60%-át. Szerencsére viszonylag kultúráltan folyt az eszmecsere. Arra is jó volt, hogy ne a hadteck topikokban vezessék le a fegyülemlett tesztoszteront.


Szerintem, ha csak annyira lenne kulturált a való magyar élet, világ, mint a Kantin MO topic, akkor azt hiszem ebben az országban mindenki csak nyerne.. Mert azért az élet elég kemény, talán többet bunkóznak a közutakon közlekedés címén, mint a választások után ebbe a topicban. Meg persze azért volt olyan HT topic is már, amiben sokaknál nagyon elgurult a gyógyszer. néha az volt az érzésem, ha némely fórumtársnál lenne az "atomtáska", már bőszen nyomogatnák a "piros" gombot...
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Az internet hatalmas. Rengeteg fórum van ahol belpolt ki lehet tárgyalni. De mivel ez hadtech fórum a belpol egy teljesen mellékes téma.
És jelenleg többet árt mint használ.
De vedd a pozitív oldalát. Tekints úgy a fórumra mint egy menedékre, ahol nyugi van.


Mac, nem tudom, Te hol élsz, de één itt. Láttam elég belpol topicot, hát ott a direkt K@va anyázás volt a simogatás. Nyilván nem regisztráltam és nem írogattam oda... De, szert tettem egy csomó, igaz nem HT-i ismeretre, mert kezdek, bár csak résnyire belelátni egy olyan MO-i világrészbe, amire nem volt korábban rálátásom. És ez pozitív élmény a számomra. Mert sem a pártállásom, sem a munkám, sem egyéb sok dolgom, nem hasonló a fórumtársak legtöbbjéhez. És, ha vitázunk is, míg nem kívánjuk egymás akasztását szerintem ez jó dolog. Nekem meg külön élmény, hogy olyanokkal "beszélhetek", akik azért elküldenek a francba, de közben azért megismerem a gondolkodásukat, azéletük változásának egyes részeit. Kérlek, tekintsetek úgy erre, mint egy társadalmi projektre, hogy összehozzátok virtuálisan azokat, akik a való életben valószínűleg sosem találkoznának egymással. Ez nekem egyértelműen hasznos volt eddig, mert van társadalmi érzékenységem és érdeklődésem is... Remélem mások is profitálnak akár az én, akár a többi fórumtárs hozzászólásaiból... Ebben reménykedem, de nagyon jó ötletnek tartottam, hogy engedtétek megismerni a másikak emberi arcát is. Persze ehhez két fél kerl, engem is sértettek meg én is sértettem mást, de végülis könnyen felejtek akkor, ha látom, más se csak a szemembe akar köpni, hanem meg akar érteni, illetve tájékoztatni szeretne. Úgyhogy ez a részetekről zseniális húzás volt, mert már az ember kivan a BMP-1 100-adik továbbfejlesztésétől, stb.....
Egyébként hadd ragadjam meg az alkalmat, és hagy kérdezzem meg tőletek (Mac, illetve Tcat -nak szegezve a kérdést), ti alapvetően műszaki érdeklődésűek, szakmájúak vagytok, akiket a társadalom hidegen hagy, vagy érdeklődtök keményen az élet nem műszaki szegmensei és a tőletek távol élők problémái, gondolatai iránt? Persze voltak nehézségek, hogy kinek hogyan kezeljük azokat a dolgait, amik újak, alaptalannan kinyilatkoztatásnak tűnnek, de már érzem, van némelyek egyszerű, akár degradáló véleménye mögött is olyan tartalom (lehet ők sem tudnak róla), ami nekem pld. újdonság és elgondolkodtat. Túl lehet lépni, ha vannak partnerek az INDEX-ORIGO szembenállás tengelyén....Csak akarat, idő és némi inteligencia kell hozzá... Hát még egy kicsit hagyjatok minket!!!!
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Kár volt a belpolt visszaengedni. Egy rakás értelmes ember a pöcegödör aljáig tudott süllyedni 2 nap alatt. Volt akiről eleve tudtam hogy ab start elmebeteg, de páran az eddig rájuk nem jellemző mélységben is tudtak nagyot villantani.
Szörnyű volt nézni, hogy amúgy értelmes emberek hogyan kapaszkodnak nyilvánvaló hazugságokba és hogyan foszlik le róluk posztról posztra mindaz ami kiemelhetné őket a csőcselék közül.
Félreértés ne essék, ez igaz pro és kontra mindkét táborra.


Nem teljesen értek veled ebben. Szerintem messze van a szint a pöcegödörtől, és még a NOBEL díjasoknak is vannak "vállalhatatlan" kijelentései. De mondok egy HT megközelítést is. Egy ország védelmi képessége nem csak azon múlik, hogy milyen fegyverek állnak rendelkezésre. Szükséges hozzá egy társadalmi szolidaritás is. Illetve a másik ismerete nélkül a honvédelem sem működik. Ha nem ismerem a vitapartnereim motívációit, akkor könnyen mondhatom, hogy "dögöljetek magatokban meg". De más a leányzó fekvése, ha egy-két napig kóstolgatjuk egymást, aztán kiderül mások más véleménye mögött a racionalitás... Ez nekem pld. élmény. De azt is tudom, vannak "megátalkodottak" itt is, akikkel semmilyen körülmények között sem lehet dűlőre jutni. Ja, a párbeszéd egymással tanulandó és elég kínos sokáig, ha nem perdülnek egy húron az emberek, de nem reménytelen....
 

Celebra

Well-Known Member
2017. április 7.
5 514
2 544
113
Az internet hatalmas. Rengeteg fórum van ahol belpolt ki lehet tárgyalni. De mivel ez hadtech fórum a belpol egy teljesen mellékes téma.
És jelenleg többet árt mint használ.
De vedd a pozitív oldalát. Tekints úgy a fórumra mint egy menedékre, ahol nyugi van.
Most megint irjam le kedvenc Perjés idézetemet?Sajnos nem lehet kikacsolni a haditémábol a politikát.Még technikai szinten sem.A kinaiak nem azért épitenek hordozkat,mert technikailag képessek rá.Politikai okokbol van rá szükségük
 

szpg9

Well-Known Member
2017. december 17.
1 688
1 195
113
Az internet hatalmas. Rengeteg fórum van ahol belpolt ki lehet tárgyalni. De mivel ez hadtech fórum a belpol egy teljesen mellékes téma.
És jelenleg többet árt mint használ.
De vedd a pozitív oldalát. Tekints úgy a fórumra mint egy menedékre, ahol nyugi van.


Szolgálati közlemény:

Kérlek adjál meg egy-két jó belpolos webhely linkjét... biztos bennem van a hiba, de méd olyat nem találtam így segítséged köszönettel veszem...
 
Status
Not open for further replies.