Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
M

molnibalage

Guest
Na, lejárt a pihi, akkor ennek örömére kis szösszenet a jövőbeli tervekről. Hangsúlyozom, tervek. Az élet majd eldönti ebből mi válhat valóra.
  • Elsőként valószínűleg egy kooperációban készülő mű fog kikerülni, amit 9K33 Osza család fejlesztésének történetéről szól, egy orosz anyag "áramvonalasítása" és kiegészítése a szerzőgárda által.
  • Azt követően egy Aircrew Interview leirat és kiegészítés várható. Ezt eredetileg máshova szántam, de végül itt landol majd.
  • Gripen FAQ és Honvédelem írás frissítése, de hogy mikor jön ki az kérdéses, a várható légvédelmi rakéta-rendszer beszerzés miatt. Nem spekulálni akarok n+1 opció között, hanem döntés keretében megvizsgálni annak átgondoltságát. Addig persze tudom írni a többi részét.
  • Repteljesítmény cikk, ez a legdurvább és leghosszabb és szöszölősebb. Nagyon meg akarom csinálni, de még céldátum sincs a szemem előtt.
Ez az, amit idénre egyelőre tervezek, minden más csak extra, de vannak további tervek is.
 
M

molnibalage

Guest
Akkor afféle szolgálati közleményként.

https://forum.htka.hu/threads/airbus-a400m-atlas.265/page-24#post-538153

kifejtenéd mert így azt kell hinnem hogy buta vagy , valami érveket hozzál már fel , sajnos én nem hozhatok fel hivatalos forrást de ha te tudsz az ellenkezőjéről valami normális infot akkor kíváncsian várom

Aha.

(kiegészítés : értem én molni hogy rengeteg problémád van és biztos feszült vagy de kérlek szépen ne itt köss bele abba akibe csak tudsz mert rohadt idegesítő hogy az ember már nem tud írni egy kommentet normálisan úgy hogy te ne kezdenél el személyeskedni , semmi besértődés nem volt a kommentemben , mint ahogy anno se de látom téged ez nem zavar, rugjuk ahol ér elvet használod, tanácsolom hogy járj el futni vagy valamit csinálj hogy le tudd vezetni a feszültséget mert itt rohadt idegesítő, köszi)
Én teljesen relax vagyok. De a téma megint érdekes a modor kacspán, megint bezzeg megint csak nekem lehet.

Allesmor cáfolt egy rossz sztereotípiát - kevés dolgot utálok jobban, mint az sztereotípiát, mert köze nincs a valósághoz - mire te elég érdekes stílusban válaszoltál neki, hogy ki a hülye ésatöbbi.

Bezzeg, ha valaki csak minimálisan hasonló stílusban válaszol és az a valaki pont én vagyok, akkor hogyhogy nem jön a szokásos érdekes megjegyzések, meg stílus problémám csak nekem lehet. Esetleg a saját kommentedet is végigolvashatod ilyenek megírása előtt.

Minden kedves fórumozó megérthetné, hogy a balfék tartalomtól, sztereotípiáktól megyek a falnak főleg akkor, amikor még a tévedésben levőnek áll nagyon fentebb. Ráadásul pont annak így beszólni, aki olyan szintű tartalmat szállít, hogy egyes kommentjei önmagukba cikkek vagy felbővítve azok, hát hallod kedves mókus.

De sokaknak cirka/közel 10 év alatt sem sikerült megérteni, hogy mi a probléma.

Kinek nem inge, ne vegye fel.
 

Kurfürst

Well-Known Member
2017. szeptember 14.
4 765
14 716
113
Valóban felháborító hogy egy vitafórumon valaki érveket és forrásmegjelölést kér.

A helyes reakció ilyenkor a sértődött hiszti és valamilyen homályos eredetű autoritásra hivatkozás, ami minden érvelést és forrást szükségtelenné tesz, és a bizonyítási terhet is átfordítja.

Ha nem értesz egyet és lusta vagy ellenérvet állítani, nem kell vitába szállni. Ennyire egyszerű.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 648
6 360
113
Kedves @molnibalage
Kinek nem inge, ne vegye fel.
nem neked szólt az idézet érdekes módon mégis arra hivatkozol , értem én
Minden kedves fórumozó megérthetné, hogy a balfék tartalomtól, sztereotípiáktól megyek a falnak főleg akkor, amikor még a tévedésben levőnek áll nagyon fentebb. Ráadásul pont annak így beszólni, aki olyan szintű tartalmat szállít, hogy egyes kommentjei önmagukba cikkek vagy felbővítve azok, hát hallod kedves mókus.
1.)megint félreérted , én szóltam be , tanácsot adtam és én tényleg értékelem a magas szintű , tartalmas hozzászólásaidat , de attól még hogy valamit te "balfék tartalom"-nak írsz le , attól még nem az , csak azért mert te azt mondod hogy az , én véleményt írtam csupán illetve tanácsot feléd de látom ezt is sikerült magadnak venni
2.)tévedésben lévőnek? :D megint ott tartunk hogy ki mondja meg hogy mi a tévedés? csak azért mert te nagyon sokat olvastál még lehet hogy tévedsz
Allesmor cáfolt egy rossz sztereotípiát
ugyanaz mint az előbb , csak mert te azt mondod hogy valami rossz még lehet hogy nem az
Allesmor cáfolt egy rossz sztereotípiát - kevés dolgot utálok jobban, mint az sztereotípiát, mert köze nincs a valósághoz - mire te elég érdekes stílusban válaszoltál neki, hogy ki a hülye ésatöbbi.
Allesmor felvetett valamit amire nem hozott fel semmi példát vagy bizonyítékot mint ahogy le is írtam a problémámat de ezt te is idézted , nekem ennyi volt a bajom , van egy gyakorlat amit Ő csak így "nesze semmi fogd meg jól" módon beírt és lezárt (érdekes módon az ő kommentjét nem rakod be ;) értékelem ) BOCS hogy forrást vagy bizonyítékot kérek , ne haragudj ha neked ez sok ....
Lezárásképpen még annyit azért megjegyeznék molni , hogy lehet hogy te nagyon sok mindenben otthon vagy és lehet sőt biztos hogy van olyan téma ahol bizony el kell és el is ismerem ha tévedek( de amúgy az ilyen témákhoz nem igazán szólok hozzá vagy ha hozzászólok akkor kérdezek főleg) de azt azért ne várd el hogy csak azért mert flancos angol jelzőket használsz vagy csak mert elolvastál 1000 szakirodalmi írást vagy mert te itt " cikkeket írsz " minden elfogadjak azonnal , FŐLEG ha az szembemegy a való életbeli tapasztalatokkal/gyakorlattal.
Kinek nem inge, ne vegye fel
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113
Kissé megjuhászkodva tenném fel a kérdést

- a korábbi nagy röptű után
images
a zavarásért - ,

de a Fórumra vonatkozóan:


Lusta voltam keresgélni, így lazán beírtam a keresőbe, hogy : f-117


Tételezzük fel, hogy most látogattam meg az oldalt és szerném olvasgatni a témakört.


Az a visszajelzés, hogy
"HTKA fórum - Error
A keresés nem járt eredménnyel, mert a kulcsszavak vagy túl rövidek, vagy túl hosszúak, esetleg túl általánosak."

Tuti már most megszerettem mindezeket és jegyeztem a Kedvencek közé.

Kérdés, hogy mit is kellene beírni a keresőbe?

Talán ezt?

https://forum.htka.hu/threads/lockheed-f-117-nighthawk.236/page-5

Nehogy megmagyarázzátok, hogy ez így jó! :D :hadonaszos:

/a megvesztegetés esetleg/
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
M

molnibalage

Guest
Kissé megjuhászkodva tenném fel a kérdést

- a korábbi nagy röptű után
images
a zavarásért - ,

de a Fórumra vonatkozóan:


Lusta voltam keresgélni, így lazán beírtam a keresőbe, hogy : f-117


Tételezzük fel, hogy most látogattam meg az oldalt és szerném olvasgatni a témakört.


Az a visszajelzés, hogy
"HTKA fórum - Error
A keresés nem járt eredménnyel, mert a kulcsszavak vagy túl rövidek, vagy túl hosszúak, esetleg túl általánosak."

Tuti már most megszerettem mindezeket és jegyeztem a Kedvencek közé.

Kérdés, hogy mit is kellene beírni a keresőbe?

Talán ezt?

https://forum.htka.hu/threads/lockheed-f-117-nighthawk.236/page-5

Nehogy megmagyarázzátok, hogy ez így jó! :D :hadonaszos:

/a megvesztegetés esetleg/
Minden fórum minden keresőmotorja úgy működik, hogy 3-4 karakteres és csak számot és jeleket tartalmazó rövid keresésnél azt írja vissza, hogy túl rövid és általános a keresés. Ez nem az HTKA üzemeltetőinek a hibája vagy tevékenységének eredménye. A Google keresővel sokszor könnyebb megtalálni dolgokat, de ettől még igenis hasznos a beépített, mert posztolóra is rá lehet szűkíteni.
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113
Minden fórum minden keresőmotorja úgy működik, hogy 3-4 karakteres és csak számot és jeleket tartalmazó rövid keresésnél azt írja vissza, hogy túl rövid és általános a keresés. Ez nem az HTKA üzemeltetőinek a hibája vagy tevékenységének eredménye. A Google keresővel sokszor könnyebb megtalálni dolgokat, de ettől még igenis hasznos a beépített, mert posztolóra is rá lehet szűkíteni.
De most tényleg. Erre a bejegyzésemre miért is kell neked válaszolnod?

Talán el kellene azon gondolkodnod, hogy nem tőled kérdeztem.

Az is felmerülhetne benned, hogy jelezni akartam az oldalnak, hogy nagyon egyszerű eseteknél is eltántoríthatja a bejelentkező embert attól, hogy tovább itt érdeklődjön.

Amit leírtál azzal nincs mit tenni (eleve nem 3-4 karakter, de mind1), de nem ez a megoldás.

Marad így, oszt jónapot.

:)
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 245
24 250
113
Ha már konfrontáció. :):hadonaszos:

Továbbra is leírnám, hogy ez a fehér - az emberi szemet is irritáló - képernyő arra késztet, hogy minél kevesebbet használjam a HTKA oldalait!

Tudom nem kényszerűség ezen oldalt megnézni + a biciklis :D ....
 
M

molnibalage

Guest
Ha már konfrontáció. :):hadonaszos:

Továbbra is leírnám, hogy ez a fehér - az emberi szemet is irritáló - képernyő arra késztet, hogy minél kevesebbet használjam a HTKA oldalait!

Tudom nem kényszerűség ezen oldalt megnézni + a biciklis :D ....
Csak 1 lapot kellett volna visszaolvasni.
https://forum.htka.hu/threads/visszajelzések-és-javaslatok.5/page-269#post-535562
De most tényleg. Erre a bejegyzésemre miért is kell neked válaszolnod?

Talán el kellene azon gondolkodnod, hogy nem tőled kérdeztem.

Az is felmerülhetne benned, hogy jelezni akartam az oldalnak, hogy nagyon egyszerű eseteknél is eltántoríthatja a bejelentkező embert attól, hogy tovább itt érdeklődjön.

Amit leírtál azzal nincs mit tenni (eleve nem 3-4 karakter, de mind1), de nem ez a megoldás.

Marad így, oszt jónapot.

:)
Nyilvánosan és nem PM-ben kérdeztél. Válaszoltam rá. Viszont valahol irritáló, hogy segíteni próbál az ember és akkor még erre is visszapofázol.
 

Laci1970

Well-Known Member
2016. július 23.
1 781
3 235
113
  • Tetszik
Reactions: papajoe
Status
Not open for further replies.