Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
T

Törölt tag 1526

Guest
Ulippo elindította az offenzívát. Biztpol topikok tele propagandával, dezinfóval. Teljes szemétdomb lesz minden biztpol topikban. Jobb, ha lezárjátok a biztpol részt.
Ha már téged kiraktak akkor rakjanak ki mindenkit ugye? Te mindig engem rágalmaztál dezinfóval, de 5 év alatt csak 2-3 téves infót találtál tőlem és a kompániád ugyanezeket vetette több százszor a szememre. Én viszont 5 év alatt nem ugyanazt a pár dezinfódat lepleztem le újra és újra, hanem több száz álhírt, manipulált képeket és videókat, hazugságokat és csúsztatásokat.

Én már ezért kitettelek volna, de ez olyan toleráns hely, hogy itt szabadon hazudhattál éveken át. Szerintem nem ezzel golyóztad ki magad, hanem a mániás uszításoddal.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 178
113
Én már ezért kitettelek volna, de ez olyan toleráns hely, hogy itt szabadon hazudhattál éveken át.

Azért ne feledkezzünk meg róla, hogy voltál Te már nyomós okkal végleges bannon, csak idővel visszakönyörögted magad. Szóval ezt a szálat itt most gyorsan engedd el szerintem.
 
T

Törölt tag 1526

Guest
Azért ne feledkezzünk meg róla, hogy voltál Te már nyomós okkal végleges bannon, csak idővel visszakönyörögted magad. Szóval ezt a szálat itt most gyorsan engedd el szerintem.
Nyomós? Én úgy emlékszem egy csapatnyian személyeskedtek velem alávaló stílusban amivel sikerült kiprovokálniuk annyit, hogy konkrétan valamelyiket leidiótáztam, erre nyomtak egy csapat reportot, amiért bannoltak. Nem feledkeztem meg róla, csak szerintem egy szimpla leidiótázás még nem annyira nyomós, nekem durvábbakat is mondtak már itt amiért nem járt ban. De ti döntötök a banról, ahogy a feloldásáról is, arról meg úgy rémlik nekem, hogy volt valami verzióváltás, amikor feloldódott az összes ban.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 067
9 178
113

Ahogy írtam. Most ne haragudj, de nem keresek vissza pár évre visszamenőleg, de nem egy szimpla leidiótázás miatt repültél.

úgy rémlik nekem, hogy volt valami verzióváltás, amikor feloldódott az összes ban.

Rosszul rémlik. Emlékeztetőül: X hónappal a bant követően még GrGLy-nél kilincseltél, hogy gondolkodtál a dolgokon és csak híreket osztanál meg, semmi vitába beleszállás, stb. Ez még vaskosan az ukrán konfliktus azon időszakában volt, amikor itt a fórumon tombolt a boki vs. ulippo privát háború... Amikor kb. mindkettőtök ment pihenni a végén hosszabb-rövidebb időre.
 
Last edited:

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Én úgy emlékszem egy csapatnyian személyeskedtek velem alávaló stílusban amivel sikerült kiprovokálniuk annyit,
Nem ez tortent. Tobb hozzaszolasban is sertegettel masokat, majd kifejtetted, hogy te amugy is csak azert jarsz ide, mert szorakoztat, ha masokat provokalhatsz. Akkor telt be a pohar az adminnal...

(Regen minden jobb volt. :))
 
  • Tetszik
Reactions: fip7
T

Törölt tag 1526

Guest
Én akkor visszanéztem miket írtam és a legdurvábbnak egy leidiótázás tűnt, bennem ez maradt meg mert egyéb indoklást nem hallottam senkitől. A provokációról annyit, hogy van itt pár alak akik úgy vannak rám tapadva, hogy szinte az összes kommentemhez hozzáfűznek valami személyeskedő beszólást. Nem én szoktam provokálni őket, híreket teszek be amire ők szoktak személyeskedni, én erre a pár csüngő alakra reagálni se szoktam, csak ők provokálnak folyton.

Szóval zeal szerintem ne panaszkodj provokálásról amíg neked nincsenek ilyen rád tapadt figuráid akik járnak utánad és mindenhol beszólnak neked, úgy hogy te hozzájuk se szólsz. Ha rajtad is lenne 1-2 ilyen akkor tudnád mi az a provokáció. Nem hiszem, hogy téged több provokáció érne itt mint engem és azt sem, hogy te visszafogottabb lennél mint én.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 731
80 554
113
Ha már téged kiraktak akkor rakjanak ki mindenkit ugye? Te mindig engem rágalmaztál dezinfóval, de 5 év alatt csak 2-3 téves infót találtál tőlem és a kompániád ugyanezeket vetette több százszor a szememre. Én viszont 5 év alatt nem ugyanazt a pár dezinfódat lepleztem le újra és újra, hanem több száz álhírt, manipulált képeket és videókat, hazugságokat és csúsztatásokat.

Én már ezért kitettelek volna, de ez olyan toleráns hely, hogy itt szabadon hazudhattál éveken át. Szerintem nem ezzel golyóztad ki magad, hanem a mániás uszításoddal.

Miért nem írtál ezreket az még jobban hangzott volna., főleg úgy , hogy a konfliktus 2015 február 11-én tüzszüneti megállapodással -MINSZK 2- véget ért. Téged pedig 2015 májusában dobtak be/akkor regisztráltál. Akkoriban már nem nagyon voltak videók harci cselekményekről, te pedig a hivatalos EU, EBESZ, USA nyilatkozatokat és az ukrán állami propagandát idézted, linkelted angol nyelven. Amit mindenki megtud találni a neten. Semmilyen konstruktív hsz-t nem produkáltál.

Másik dolog, hogy nem szeretném , hogy engem emlegessél vagy rám hivatkozzál valamilyen hsz alkalmával. Védekezni-írninem tudok, de ez is csak a te emberi jellemedet mutatja
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 125
53 707
113
Nem a biztpol topikokkal van baj, hanem a hivatásos provokátorokkal!
Nekem még a propaganda hírekkel sincs bajom, volt olyan aktív tag aki kulturáltan linkelgette őket, sértő megjegyzések nélkül.
Ulippo (és pár rokon profilja) viszont kifejezetten azért szemeteli tele a hülyeségeivel a biztpol topikokat, hogy eltérítse a normális mederben kibontakozó értelmes vitát. Ez elég régóta megfigyelhető és nagyon káros.
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 064
23 139
113
Szóval zeal szerintem ne panaszkodj provokálásról amíg neked nincsenek ilyen rád tapadt figuráid akik járnak utánad és mindenhol beszólnak neked, úgy hogy te hozzájuk se szólsz. Ha rajtad is lenne 1-2 ilyen akkor tudnád mi az a provokáció.
Hahaha! Mirol beszelsz? Sokan "szeretnek" itt engem. Sot, ram meg az adminok is pikkelnek, szoval jonak panaszkodsz! :D
 

Ooorky

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
9 779
44 960
113
Másik dolog, hogy nem szeretném , hogy engem emlegessél vagy rám hivatkozzál valamilyen hsz alkalmával. Védekezni-írninem tudok, de ez is csak a te emberi jellemedet mutatja

Emberit kihagynám, szimpla npc aminek egyetlen értéke az életben a scriptjének futtatása.
 
  • Tetszik
Reactions: zeal

mentuhotep

Well-Known Member
2016. december 20.
373
1 063
93
Nem a biztpol topikokkal van baj, hanem a hivatásos provokátorokkal!
Nekem még a propaganda hírekkel sincs bajom, volt olyan aktív tag aki kulturáltan linkelgette őket, sértő megjegyzések nélkül.
Ulippo (és pár rokon profilja) viszont kifejezetten azért szemeteli tele a hülyeségeivel a biztpol topikokat, hogy eltérítse a normális mederben kibontakozó értelmes vitát. Ez elég régóta megfigyelhető és nagyon káros.

most is kifejezetten hazudozik a szíriai topikban, szánalmas h ezt lehet neki folyamatosan csinálnia..
 

angelsoul

Well-Known Member
2016. február 13.
2 315
13 363
113
most is kifejezetten hazudozik a szíriai topikban, szánalmas h ezt lehet neki folyamatosan csinálnia..

Mondjuk az ukrán mosdatását rühellem, de most kifejezetten jókat ír. Petsze ezzel rombolja a hosszú évek fáradtságos munkájával felépített Kreml narratíva alternatív valóságot, de hát ez van...

Amúgy meg mi ez a nyivákolás? Valaki nem tetszik? Ignore (engem is please). Én a fő veres/naritagokat rég ignoroltam és nagyszerű a fórum azóta. Ha nem tetszik, amit valaki ír, ignore... akit meg zavar 20 sor ignorált tartalom felirata... first world problems :D
 
  • Tetszik
Reactions: Kurfürst

misinator

Well-Known Member
2011. október 5.
4 289
10 334
113
Mondjuk az ukrán mosdatását rühellem, de most kifejezetten jókat ír. Petsze ezzel rombolja a hosszú évek fáradtságos munkájával felépített Kreml narratíva alternatív valóságot, de hát ez van...

Amúgy meg mi ez a nyivákolás? Valaki nem tetszik? Ignore (engem is please). Én a fő veres/naritagokat rég ignoroltam és nagyszerű a fórum azóta. Ha nem tetszik, amit valaki ír, ignore... akit meg zavar 20 sor ignorált tartalom felirata... first world problems :D

Sose értettem az ignore-t (de, igen), felesleges:
Van a PC egéren görgető, a okoson az újjad, az agyadban a pavlovi reflex. Ennyi;)
 
  • Tetszik
Reactions: emel

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 584
63 956
113
Talán azért mert az eset éjszaka történt, a hivatásos sajtótermékek amelyek rendes munkaidőben üzemelnek reggel kezdenek közvetíteni. A nagyon gyors reagálásnak meg is van a rákfenéje, az hogy ellenőrizetlenül jönnek át rajta a téves és valós információk vegyesen.

Egy hivatásos sajtótermék legnagyobb értéke a hitelessége, ők nem engedhetik meg maguknak az ilyet. Nem mintha nem lennének képesek ők is azonnal átvenni a twitterről egy adott témáról szóló híreket, de nekik a vállalkozásuk bánná ha ezt tennék. Nekik ellenőrizni kell az információkat több forrásból is és azokat összevetni, ez időbe telik. No és nem dobálhatnak be a sajtótermékükbe ilyen-olyan részleteket és félinformációkat, hanem ha valamirevaló médiáról van szó, akkor össze kell foglalniuk a részleteket kerek egésszé, esetleg korábbra is vissza kell nyúlniuk értelmezni az előzményeket, netán átgondolt következtetéseket is le lehet vonniuk, és azt sem árt ha ezeket igényes és szabatos formába öntik, mindez még több időbe telik, de az eredmény végül többet ér mint az ha néhány órával hamarabb adnak le egy ezektől mentes anyagot.

Összességében a hitelesség és az összeszedettség jóval többet ér mint a hirtelen reagálás.
Cnn? :D
 
  • Tetszik
Reactions: zeal
Status
Not open for further replies.