Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.
W

Wilson

Guest
Ez Babazsúr ahhoz képest, amit máshol olvasok. Ezért csak itt fórumozok.

El kell ismernem,hogy ebben igazad van,nekem személy szerint nem hiányzik a belpol a fórumról,de természetesen elfogadom,hogy másoknak van erre igénye,a szűk keresztmetszetet azok a messze földről idesereglő trollok jelentenék akik rövid idő alatt tönkrevágnák a dolgot,sajnos láttam már ilyet máshol.Igy aztán eléggé moderáció igényes lenne a dolog.
 
  • Tetszik
Reactions: aquarell

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 513
14 960
113
Kedves Fórumtársak, moderátorok. Pár ezer éve itt vagyok, láttam, olvastam itt mindenfélét. Az utóbbi időben csak én érzem úgy, hogy tervezett támadás zajlik a fórum ellehetetlenítésére? Az évek alatt is volt példa ellentétes vélemények ütközésére, mind haditechnikai, mind biztpol témában. Ez természetes , hiszen emiatt van a Fórum. Ám ami az utóbbi egy évben figyelhető meg, hogy vélemény nélküli, szakértelem nélküli és az alap intelligenciát nélkülöző "vélemények" jelennek meg. Számomra nyilvánvaló, hogy ilyen-olyan fizetett, utasított alkalmazottak trollkodják szét a fórumot. Látszólag a véleményüket közlik, azonban az éppen folyó témához MINDIG hozzáillesztenek ilyen-olyan belpolitikai témát, kötést, mellyel a témától távol eső belpolitikai vitát generálnak.
Nagyon nem jól van ez.
Azzal is problémám vagyon, hogy a viták nem értelmes emberek gondolatcseréi, hanem személyeskedő pengeváltások.
MEG KELLENE TANULNI TISZTELNI EGYMÁST!
A vita még nem egyenlő a háborúval. Az életben "lenyomjuk" a másikat. Itt inkább olvassuk végig.
Ha pedig a témától élesen eltérő véleményt olvasunk, netán hangulatkeltést ilyen-olyan irányban, ami mellé nem tettek utalást "humor" voltára, azt azonnal ignoráljuk.
Elnézést a hosszabb lélegzetű kifakadásért, de a helyzet nagyon kezd eldurvulni.
 
W

Wilson

Guest
Kedves Fórumtársak, moderátorok. Pár ezer éve itt vagyok, láttam, olvastam itt mindenfélét. Az utóbbi időben csak én érzem úgy, hogy tervezett támadás zajlik a fórum ellehetetlenítésére? Az évek alatt is volt példa ellentétes vélemények ütközésére, mind haditechnikai, mind biztpol témában. Ez természetes , hiszen emiatt van a Fórum. Ám ami az utóbbi egy évben figyelhető meg, hogy vélemény nélküli, szakértelem nélküli és az alap intelligenciát nélkülöző "vélemények" jelennek meg. Számomra nyilvánvaló, hogy ilyen-olyan fizetett, utasított alkalmazottak trollkodják szét a fórumot. Látszólag a véleményüket közlik, azonban az éppen folyó témához MINDIG hozzáillesztenek ilyen-olyan belpolitikai témát, kötést, mellyel a témától távol eső belpolitikai vitát generálnak.
Nagyon nem jól van ez.
Azzal is problémám vagyon, hogy a viták nem értelmes emberek gondolatcseréi, hanem személyeskedő pengeváltások.
MEG KELLENE TANULNI TISZTELNI EGYMÁST!
A vita még nem egyenlő a háborúval. Az életben "lenyomjuk" a másikat. Itt inkább olvassuk végig.
Ha pedig a témától élesen eltérő véleményt olvasunk, netán hangulatkeltést ilyen-olyan irányban, ami mellé nem tettek utalást "humor" voltára, azt azonnal ignoráljuk.
Elnézést a hosszabb lélegzetű kifakadásért, de a helyzet nagyon kezd eldurvulni.

Én nem tudom,hogy tényleg van-e mögötte szándékosság de azért azt észrevettem,hogy a magyarság kérdésében elég jól összezár a fórum.
 
M

molnibalage

Guest
Kedves Fórumtársak, moderátorok. Pár ezer éve itt vagyok, láttam, olvastam itt mindenfélét. Az utóbbi időben csak én érzem úgy, hogy tervezett támadás zajlik a fórum ellehetetlenítésére? Az évek alatt is volt példa ellentétes vélemények ütközésére, mind haditechnikai, mind biztpol témában. Ez természetes , hiszen emiatt van a Fórum. Ám ami az utóbbi egy évben figyelhető meg, hogy vélemény nélküli, szakértelem nélküli és az alap intelligenciát nélkülöző "vélemények" jelennek meg. Számomra nyilvánvaló, hogy ilyen-olyan fizetett, utasított alkalmazottak trollkodják szét a fórumot. Látszólag a véleményüket közlik, azonban az éppen folyó témához MINDIG hozzáillesztenek ilyen-olyan belpolitikai témát, kötést, mellyel a témától távol eső belpolitikai vitát generálnak.
Nagyon nem jól van ez.
Azzal is problémám vagyon, hogy a viták nem értelmes emberek gondolatcseréi, hanem személyeskedő pengeváltások.
MEG KELLENE TANULNI TISZTELNI EGYMÁST!
A vita még nem egyenlő a háborúval. Az életben "lenyomjuk" a másikat. Itt inkább olvassuk végig.
Ha pedig a témától élesen eltérő véleményt olvasunk, netán hangulatkeltést ilyen-olyan irányban, ami mellé nem tettek utalást "humor" voltára, azt azonnal ignoráljuk.
Elnézést a hosszabb lélegzetű kifakadásért, de a helyzet nagyon kezd eldurvulni.
Ez csak a Net általános mélyrepülése. Semmi több. Sajnos.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Az életben "lenyomjuk" a másikat. Itt inkább olvassuk végig.

Ne nyomjuk le az életben sem. Az erőszak mindig újabb erőszakot szül. Ez egy íratlan törvény.
MEG KELLENE TANULNI TISZTELNI EGYMÁST!

Szerintem igen. De azért van helye a brutális vitáknak is, van amikor a téma és az eset megköveteli ezt. Néha előfordul ilyen is.
Ha pedig a témától élesen eltérő véleményt olvasunk, netán hangulatkeltést ilyen-olyan irányban, ami mellé nem tettek utalást "humor" voltára, azt azonnal ignoráljuk.
Nem jó döntés szerintem sem. Viszont azt amit (sokkal)korábban felvetettem azt részben fenntartom ma is: legyen olyan "ignore" lehetőség is, ahol többé az sem látja mit ír a másik, akit többé végleg nem akar látni és olvasni, és válaszolni sem tud így egyetlen postjára sem az ilyen súlyosan "ignore"-ált személy. Én a mostani "ignore" funkciót nem használom, mert nem látom értelmét. Mindössze ketten maradtak az "ignore" listámban (még tavaly novemberről), de őket is törlöm ma róla, tehát nem lesz rajta senki.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
Kellene! Csak a helyzet az ha itt valaki becsmérelni mer egy másik népet tiltás jár érte, de ha más becsmérli a magyart akkor semmi.
Nem egészen így látom. Szerintem inkább az ítélet előtt némi megfontolás, tájékozódás zajlott. Az, hogy az itteni népharag is ennek egy forrása volt segíthetett esetleg meghozni a döntést, viszont nem hiszem, hogy annyira gyászod volna a helyzet, mint ahogy lested.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113

Nem-tudom kinek címezted, de mivel ez amúgy-is kimaradt az előző postomból amit írni fogok, én azért írok erre választ.

Szóval... ha már "ignore", akkor legyen kétféle fokozata. Az egyik a mostani, a tiltó nem látja a tiltottat, de fordítva. De legyen egy súlyosabb fokozata is, ahol a tiltó szintén nem látja a tiltottat és hozzászólásait, de ennél a fokozatnál már a tiltott sem látná a tiltó hozzászólásait, így válaszolni sem tudna rájuk, ezzel gyakorlatilag megszületne a felek telje szétválasztása. Én ezt a dupla "ignore" rendszert tartanám jónak, ahol a teljes szétválasztásra is joga van bárkinek. Ennyi lenne röviden a lényeg.
 

Veér Ispán

Well-Known Member
2011. február 14.
6 940
19 231
113
Nem-tudom kinek címezted, de mivel ez amúgy-is kimaradt az előző postomból amit írni fogok, én azért írok erre választ.

Szóval... ha már "ignore", akkor legyen kétféle fokozata. Az egyik a mostani, a tiltó nem látja a tiltottat, de fordítva. De legyen egy súlyosabb fokozata is, ahol a tiltó szintén nem látja a tiltottat és hozzászólásait, de ennél a fokozatnál már a tiltott sem látná a tiltó hozzászólásait, így válaszolni sem tudna rájuk, ezzel gyakorlatilag megszületne a felek telje szétválasztása. Én ezt a dupla "ignore" rendszert tartanám jónak, ahol a teljes szétválasztásra is joga van bárkinek. Ennyi lenne röviden a lényeg.
Az egész diskurzusra az ignore körül.

A Shadow Banning esetén először a tiltott nem is tud tólra, hogy tiltva van, egyszerűen csak nem válaszolnak többet neki, mert már nem látszanak a(z új) hozzászólásai mások számára, de ő azt hiszi, hogy még mindig minden működik. A régi hozzászólásait meg szokták hagyni, hogy ne derüljön ki neki a dolog gyorsan az értetlenkedő, hova lettek a törölt hozzászólások felkiáltásokból. Persze könnyű ellenőrizni más loginról / vagy nem belépve, hogy látszanak-e a hozzászólásai, de ahol nem számít rá valaki, hogy így járhat, ott hamar ráun arra, hogy mindenki ignorálja, és odébb áll.

Amennyiben valóban szervezett dologról van szó, akkor ez nyilván kevés.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
Az egész diskurzusra az ignore körül.

A Shadow Banning esetén először a tiltott nem is tud tólra, hogy tiltva van, egyszerűen csak nem válaszolnak többet neki, mert már nem látszanak a(z új) hozzászólásai mások számára, de ő azt hiszi, hogy még mindig minden működik. A régi hozzászólásait meg szokták hagyni, hogy ne derüljön ki neki a dolog gyorsan az értetlenkedő, hova lettek a törölt hozzászólások felkiáltásokból. Persze könnyű ellenőrizni más loginról / vagy nem belépve, hogy látszanak-e a hozzászólásai, de ahol nem számít rá valaki, hogy így járhat, ott hamar ráun arra, hogy mindenki ignorálja, és odébb áll.

Amennyiben valóban szervezett dologról van szó, akkor ez nyilván kevés.

Köszi. Nem foglalkoztam soha ilyen mélységben az ignorálás lehetőségeivel. Viszont ezt a "ne tudjon róla, titokban ignoráljuk..." dologgal én nem értek egyet. "Tisztán, egyenesen, szépen, ahogy a csillag megy az égen", a SZEMÉLYES tiltási lehetőségeket is így érdemes megvalósítani. A titkolózás semmi jóra nem vezet szerintem, csak ront a dolgokon. Nos ez csak az én véleményem, de szerintem így van. Tehát a kétlépcsős személyi tiltás lehetőségét preferálom. Egyébként kitöröltem közben az utolsó két tiltottat is nálam, akik az ősz voltak rajta, úgy hogy most nincs nálam senki, mert erre a mostanira nincs értelme számomra feltenni senkit. Ha lenne a másik mód, arra sem szívesen tennék fel senkit, de előfordulhatna hogy megtenném néhány emberrel, amikor már túlságosan messzire mentek.
 

Leonidas

Well-Known Member
2019. október 16.
2 636
3 434
113
És mégis vannak háborúk.
Ha elfogynak az érvek,vagy hatástalanok,nincs más hátra mint a vita folytatása más eszközökkel...

Ez is igaz amit írtál. De az utolsó eszköz lehet csak a háború. Viszont van sokszor, amikor nem nem lenne szükséges, mégis a háború elindításához nyúlnak, mintha már nem lenne más eszköz. A világ és sok ember gyarló, ezért van ez.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 055
30 969
113
Ez is igaz amit írtál. De az utolsó eszköz lehet csak a háború. Viszont van sokszor, amikor nem nem lenne szükséges, mégis a háború elindításához nyúlnak, mintha már nem lenne más eszköz. A világ és sok ember gyarló, ezért van ez.
Tárgyalni,tárgyalni és tárgyalni.Mindig,folyton,és állandóan.Még háború közben is!
XIV.Lajos elfelejtettem a nevét minisztere
 
  • Tetszik
Reactions: Leonidas
M

molnibalage

Guest
Tom Cooper "Mig-23 Flogger in the Middle East" könyvét sorvezetőként használva, illetve tizenkét másik forrás felhasználásával a "MiG-23-as alkalmazásának 40 éve a Közel Keleten" témájában, az elmúlt hónapban, ebben a fórumban sorozat került publikálásra.

Ezek lettek most egybegyúrva és közzétéve egy magyarul ilyen formában még tán nem megjelent anyagként.
A 100 oldalas, PDF formátumú anyag letölthető az alábbi linkről.

mig23-4.jpg

Ez kérem tegye ki a HTKA stáb a tengós íráshoz hasonlóan cikként a főoldalra.
 
M

molnibalage

Guest
Na, a repszim töri cikk igen jól halad. Csak az előző rész vállalását nem sikerült tartani. Úgy cirka 50 oldalas lesz...
(Az első három része így hosszabb lett, mint anno a teljes cikksorzat volt kb...)

A jövőben viszont ami szimet elő tudok venni és repülni lehet vele saját videóval fogom bemutatni, mert úgy a leglátványsabb részeit be tudom mutatni. Nagyon érdekes ma játszani a 20+ éves alkotásokkal, hogy mennyire máshogy vagy nem máshogy látom őket és egyes félarcade alkotások mennyi bűnös élvezetet ad.
 
Status
Not open for further replies.