Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 985
113
Nem változtattam részeiben. Keresztülhúztam és utána írtam, hogy mi a gond.
Amúgy nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre, mit szóltok ehhez?
https://www.sinodefenceforum.com/banned-warned-members-list.t54/page-62

Jó dolog. Akit kikúrtak is tudja hogy pontosan miért kapta(bár az legtöbbször azért ha nem teljesen hülye valaki, úgy is érzi), de ami fontosabb, hogy visszakövethető mások számára is, hogy kit miért meddig. No meg a kettős mérce hamar kiderül, ha van, mert az egyik ott virít hogy XYZ-ért ki lett baszva 1 hónapra pl. a másik meg tolja tovább ugyan azt, retorzió nélkül, akkor az kibukik, és joggal megreklamálható.
 

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 870
113
Nem változtattam részeiben. Keresztülhúztam és utána írtam, hogy mi a gond.
Amúgy nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre, mit szóltok ehhez?
https://www.sinodefenceforum.com/banned-warned-members-list.t54/page-62

Nem tudom, hogy a fórum motor mit tesz lehetővé, de ezt nem tudnád esetleg más színnel, vagy valami teljesen egyedi dologgal markánsabbá tenni, amit csak a moderátor használhat?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 282
13 692
113
Lehet lesz valamikor új fórummotor, olyan amilyet a SDF is használ. Az jóval többet tud mint a mostani. Addig el leszek ezzel.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 282
13 692
113
Most ezzel mit is kéne kezdjek?
:)))
http://htka.hu/kozosseg/discussion/comment/292800/#Comment_292800
 

siedon

Member
2014. március 7.
127
0
16
Most ezzel mit is kéne kezdjek?
:)))
http://htka.hu/kozosseg/discussion/comment/292800/#Comment_292800

Szerintem leginkább kicsit vissza kellene venned az "arcból". Nem semmi a te hozzászólásod sem :"Ezekhez képet én egy jóságos óvónéni vagyok. Leállok <i>pöcsölni </i>azzal, hogy kijavítom a kommenteket. Elmagyarázom, hogy konkrétan mi a bajom, akár többször is, mindenkinek személyesen. Megfogom a kezecskéteket és megpróbállak egy szebb és jobb útra téríteni. Nem engedem meg, hogy a sarokba, a játékok közé kakáljatok és azt sem, hogy ha ez már megtörtént akkor a falra kenegessétek. Inkább feltakarítom én az egészet. Aki meg <i>odaszart </i>nem rúgom <i>seggbe</i>, hanem elmagyarázom neki, hogy ezt helytelen. Sőt arra biztatom, hogy ő ennél többre képes."

Mindenki hülye csak én vagyok repülő effektus. Egy pöppet túltolod ezt a moderátori dolgot, végén még azt is megmondod ki mit gondoljon? A csúnya és személyeskedő szavak moderálása (ez mondjuk rád is igaz) teljesen oké, de ne te mond már meg, hogy ki mit és hogy írjon! Jó lenne ha nem néznéd óvodásnak a népet.
 

siedon

Member
2014. március 7.
127
0
16
Nem változtattam részeiben. Keresztülhúztam és utána írtam, hogy mi a gond.
Amúgy nagyon kíváncsi vagyok a véleményetekre, mit szóltok ehhez?
https://www.sinodefenceforum.com/banned-warned-members-list.t54/page-62

Sztem jó, ámbár nem sok értelme van.
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
<blockquote rel="Mackensen">Most ezzel mit is kéne kezdjek?
:)))
http://htka.hu/kozosseg/discussion/comment/292800/#Comment_292800

Szerintem leginkább kicsit vissza kellene venned az "arcból". Nem semmi a te hozzászólásod sem :"Ezekhez képet én egy jóságos óvónéni vagyok. Leállok <i>pöcsölni </i>azzal, hogy kijavítom a kommenteket. Elmagyarázom, hogy konkrétan mi a bajom, akár többször is, mindenkinek személyesen. Megfogom a kezecskéteket és megpróbállak egy szebb és jobb útra téríteni. Nem engedem meg, hogy a sarokba, a játékok közé kakáljatok és azt sem, hogy ha ez már megtörtént akkor a falra kenegessétek. Inkább feltakarítom én az egészet. Aki meg <i>odaszart </i>nem rúgom <i>seggbe</i>, hanem elmagyarázom neki, hogy ezt helytelen. Sőt arra biztatom, hogy ő ennél többre képes."

Mindenki hülye csak én vagyok repülő effektus. Egy pöppet túltolod ezt a moderátori dolgot, végén még azt is megmondod ki mit gondoljon? A csúnya és személyeskedő szavak moderálása (ez mondjuk rád is igaz) teljesen oké, de ne te mond már meg, hogy ki mit és hogy írjon! Jó lenne ha nem néznéd óvodásnak a népet.</blockquote>

+1

Mack nagyobb hatékonysággal rombolja le ezt a fórumot, mint Ulippo.

A Martonyi-s hasonlatot azért mondtam, mert ugyanolyan bigott, mint Martonyi. Ezenfelül erősen gyanítom, hogy a szervilis atlantizmus párhuzama is fennáll Mack és Martonyi között, ez látszik a polkorrekt stílus iránti vonzalmából.

A "nyelvészkedős" (=csak magyar szöveget lehet csak posztolni, fordítsd le Google-vel stb.) vitát is egyszer már megjártuk, nincs kedvem többet, ebben is Gergely sokkal józanabb volt.

Annyit azért megjegyeznék, hogy az eredeti angol/orosz stb. szöveg fórumba történő bemásolásának az az értelme, hogy a hivatkozott eredeti írás a linkkel együtt eltűnhet, főleg akkor, ha politikailag forró volt a téma, és a cikk írója "meggondolatlanul" posztolta. Ilyenkor azért jól jöhetne, ha itt a HTKA-n meglenne szóról szóra az eredeti. Lefordítani meg nem mindenkinek van ideje (sokszor elolvasni sincs az eredeti cikket se), egy összecsapott pár mondatos (félre)fordításnak pedig semmi érteme nincsen, mert ha esetleg eltűnik az eredeti link, akkor a pontatlan fordítás hamis hírek forrása lehet stb.
De azt hiszem ennek magától értetődőnek kellene lennie, szóval nincs kedvem mégegyszer ezt a vitát is végigjárni.

A kezecskéimet pedig ne fogdossa senki... tudok (tudnék) anélkül is írni.
 

siedon

Member
2014. március 7.
127
0
16
<blockquote rel="siedon"><blockquote rel="Mackensen">Most ezzel mit is kéne kezdjek?
:)))
http://htka.hu/kozosseg/discussion/comment/292800/#Comment_292800

Szerintem leginkább kicsit vissza kellene venned az "arcból". Nem semmi a te hozzászólásod sem :"Ezekhez képet én egy jóságos óvónéni vagyok. Leállok <i>pöcsölni </i>azzal, hogy kijavítom a kommenteket. Elmagyarázom, hogy konkrétan mi a bajom, akár többször is, mindenkinek személyesen. Megfogom a kezecskéteket és megpróbállak egy szebb és jobb útra téríteni. Nem engedem meg, hogy a sarokba, a játékok közé kakáljatok és azt sem, hogy ha ez már megtörtént akkor a falra kenegessétek. Inkább feltakarítom én az egészet. Aki meg <i>odaszart </i>nem rúgom <i>seggbe</i>, hanem elmagyarázom neki, hogy ezt helytelen. Sőt arra biztatom, hogy ő ennél többre képes."

Mindenki hülye csak én vagyok repülő effektus. Egy pöppet túltolod ezt a moderátori dolgot, végén még azt is megmondod ki mit gondoljon? A csúnya és személyeskedő szavak moderálása (ez mondjuk rád is igaz) teljesen oké, de ne te mond már meg, hogy ki mit és hogy írjon! Jó lenne ha nem néznéd óvodásnak a népet.</blockquote>

+1

Mack nagyobb hatékonysággal rombolja le ezt a fórumot, mint Ulippo.

A Martonyi-s hasonlatot azért mondtam, mert ugyanolyan bigott, mint Martonyi. Ezenfelül erősen gyanítom, hogy a szervilis atlantizmus párhuzama is fennáll Mack és Martonyi között, ez látszik a polkorrekt stílus iránti vonzalmából.

A "nyelvészkedős" (=csak magyar szöveget lehet csak posztolni, fordítsd le Google-vel stb.) vitát is egyszer már megjártuk, nincs kedvem többet, ebben is Gergely sokkal józanabb volt.

Annyit azért megjegyeznék, hogy az eredeti angol/orosz stb. szöveg fórumba történő bemásolásának az az értelme, hogy a hivatkozott eredeti írás a linkkel együtt eltűnhet, főleg akkor, ha politikailag forró volt a téma, és a cikk írója "meggondolatlanul" posztolta. Ilyenkor azért jól jöhetne, ha itt a HTKA-n meglenne szóról szóra az eredeti. Lefordítani meg nem mindenkinek van ideje (sokszor elolvasni sincs az eredeti cikket se), egy összecsapott pár mondatos (félre)fordításnak pedig semmi érteme nincsen, mert ha esetleg eltűnik az eredeti link, akkor a pontatlan fordítás hamis hírek forrása lehet stb.
De azt hiszem ennek magától értetődőnek kellene lennie, szóval nincs kedvem mégegyszer ezt a vitát is végigjárni.

A kezecskéimet pedig ne fogdossa senki... tudok (tudnék) anélkül is írni.
</blockquote>

+1. Totál egyetértek.

A részünkre kiosztott óvodás megjegyzéssel szemben én inkább pont az új moderálásnál érzem azt, mintha egy duzzogó óvodás végre kiélhetné magát. De mint tudjuk, mi vagyunk a hülyék meg a gyermekdedek, hogy nem tudunk felnőni az elvárt szintre.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Nem tudom, hogy a fórum motor mit tesz lehetővé, de ezt nem tudnád esetleg más színnel, vagy valami teljesen egyedi dologgal markánsabbá tenni, amit csak a moderátor használhat?

Fórummotor kapcsán: ami most van az eléggé le van limitálva moderátori eszközökben is. Pontosabban vannak, de nem túl szofisztikáltak. A hónap végéig érkezik az új fórum motor + az oldal új kinézete. Várhatóan augusztus utolsó hétvégéjén.

Addig esetleg lehet HTML kóddal színezni a beszúrt szöveget. Esetleg elé egy vízszintes elválasztó vonal:

<span style="color: red">Pirosan kiemelt szövegrész</span> - ez már nem az.

<div style="color: red">>
Több bekezdésnyi szöveg színezése esetében:

Span tag helyett div tag.
</div>

Aminek ez lesz a megjelenített eredménye:



Színmegadáshoz használhatóak a nevesített színek, vagy hexadecimális kód. https://css-tricks.com/snippets/css/named-colors-and-hex-equivalents/


Azért ne kezdje el mindenki használgatni :) Mondjuk Mack esetleg bevetheti erre az 1-2 hétre.

-----

A hét első 3 napjában egyébként 963 hozzászólást termeltetek, ebből Mack 15-höz nyúlt hozzá. 8 esetben törlés, ebből 3 db a hozzászóló kérése - 7 esetben megjegyzés hozzáfűzése. Ez azért annyira nem horror százalék.

Arról nyilván lehet egyeztetni, hogy jó megoldás-e a hozzászóláshoz hozzáfűzött komment. Az új motorban van erre külön eszköztár, amivel a moderátor az adott kommentbe beleírás nélkül tudja jelezni az adott illető felé, hogy mi nem stimmel, mit nem kéne.

Ha egyelőre az eredeti hozzászólás után, attól láthatóan elválasztva történik a moderátori megjegyzés, az vállalhatónak tűnik.
 

siedon

Member
2014. március 7.
127
0
16
<blockquote rel="phaidros">
Ha egyelőre az eredeti hozzászólás után, attól láthatóan elválasztva történik a moderátori megjegyzés, az vállalhatónak tűnik.

Sokkal vállalhatóbb, mint az önkényes, natúr átírás. Egyébként azért volt feltűnő, mert azt a pár belenyúlást - átírást egy topicban csinálta eléggé észrevehetően és már-már büszkén, ami azért fura volt. Ezt még külön felturbózta a fenti oktató jellegű megnyilvánulása.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 644
55 255
113
<blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="siedon"><blockquote rel="Mackensen">Most ezzel mit is kéne kezdjek?
:)))
http://htka.hu/kozosseg/discussion/comment/292800/#Comment_292800

Szerintem leginkább kicsit vissza kellene venned az "arcból". Nem semmi a te hozzászólásod sem :"Ezekhez képet én egy jóságos óvónéni vagyok. Leállok <i>pöcsölni </i>azzal, hogy kijavítom a kommenteket. Elmagyarázom, hogy konkrétan mi a bajom, akár többször is, mindenkinek személyesen. Megfogom a kezecskéteket és megpróbállak egy szebb és jobb útra téríteni. Nem engedem meg, hogy a sarokba, a játékok közé kakáljatok és azt sem, hogy ha ez már megtörtént akkor a falra kenegessétek. Inkább feltakarítom én az egészet. Aki meg <i>odaszart </i>nem rúgom <i>seggbe</i>, hanem elmagyarázom neki, hogy ezt helytelen. Sőt arra biztatom, hogy ő ennél többre képes."

Mindenki hülye csak én vagyok repülő effektus. Egy pöppet túltolod ezt a moderátori dolgot, végén még azt is megmondod ki mit gondoljon? A csúnya és személyeskedő szavak moderálása (ez mondjuk rád is igaz) teljesen oké, de ne te mond már meg, hogy ki mit és hogy írjon! Jó lenne ha nem néznéd óvodásnak a népet.</blockquote>

+1

Mack nagyobb hatékonysággal rombolja le ezt a fórumot, mint Ulippo.

A Martonyi-s hasonlatot azért mondtam, mert ugyanolyan bigott, mint Martonyi. Ezenfelül erősen gyanítom, hogy a szervilis atlantizmus párhuzama is fennáll Mack és Martonyi között, ez látszik a polkorrekt stílus iránti vonzalmából.

A "nyelvészkedős" (=csak magyar szöveget lehet csak posztolni, fordítsd le Google-vel stb.) vitát is egyszer már megjártuk, nincs kedvem többet, ebben is Gergely sokkal józanabb volt.

Annyit azért megjegyeznék, hogy az eredeti angol/orosz stb. szöveg fórumba történő bemásolásának az az értelme, hogy a hivatkozott eredeti írás a linkkel együtt eltűnhet, főleg akkor, ha politikailag forró volt a téma, és a cikk írója "meggondolatlanul" posztolta. Ilyenkor azért jól jöhetne, ha itt a HTKA-n meglenne szóról szóra az eredeti. Lefordítani meg nem mindenkinek van ideje (sokszor elolvasni sincs az eredeti cikket se), egy összecsapott pár mondatos (félre)fordításnak pedig semmi érteme nincsen, mert ha esetleg eltűnik az eredeti link, akkor a pontatlan fordítás hamis hírek forrása lehet stb.
De azt hiszem ennek magától értetődőnek kellene lennie, szóval nincs kedvem mégegyszer ezt a vitát is végigjárni.

A kezecskéimet pedig ne fogdossa senki... tudok (tudnék) anélkül is írni.
</blockquote>

+1. Totál egyetértek.

A részünkre kiosztott óvodás megjegyzéssel szemben én inkább pont az új moderálásnál érzem azt, mintha egy duzzogó óvodás végre kiélhetné magát. De mint tudjuk, mi vagyunk a hülyék meg a gyermekdedek, hogy nem tudunk felnőni az elvárt szintre.</blockquote>

A humor topic- ba tévedtem valahogy?
 

Rommel28

Active Member
2010. április 19.
116
66
28
Elég vicces, hogy itt egyesek meg akarják szabni az oldal üzemeltetőinek, hogy mi jelenhessen/ne jelenhessen meg. Ez egy magánoldal, azt és úgy moderálna, ahogy akarnak.

Én nagyon nem szeretem a PC-t, de az, hogy a szaros gumicsizmás lábadat nem b*szod fel az asztalra, annak semmi köze a polkorrektséghez. (Mellesleg olvassatok bele a sokat szidott 444-es kommentekbe, ott se sok PC-t találtok).

Én itt is az SG haditechnika topic szabályzatát használnám:
"Nem alkalmazunk jelzős szerkezetet. Még arra se, akivel nagyon nem értesz egyet.
-Nem gyűlölködünk!
-HADITECHNIKAI TOPIC, aki nem tudja értelmezni, az megy máshova!"
 

vendeg2

Well-Known Member
2015. február 6.
513
471
63
én is kiakadtam az új moderútor stílusától. Azt már megszoktam, hogy itt elég keményen moderálnak mert azért ez mégiscsak egy katonai fórum de ez a mostani új irány inkább véleménydiktatúrának tűnik egy olyan ember részéről aki azért ment el rendőrnek, mert szivatták az iskolában. Egyetértek haubagoi-jal : a fórum az fórum. Van helye fejlődésnek de el is lehet cseszni és eddig ez utóbbi látszik.

Ha annyira tetszi a sinodeffenceforum akkor miért nem ott moderátorkodsz Mack?

Én ezt a fórumot szerettem meg, lécci ne cseszd el! Lécciléccilécci!
 

Rommel28

Active Member
2010. április 19.
116
66
28
Én ezt a fórumot szerettem meg, lécci ne cseszd el! Lécciléccilécci!

Én is ezt a fórumot szerettem meg vagy 8 évvel ezelőtt, de ti szétb*sztátok a baromságaitokkal.
Pl linkelj már haubagoitól olyan hsz-t amiben releváns haditechnikai információ van!
Vagy ott a másik elmebeteg, aki már Sarmat csapást vizionál Romániára. Még egy csoport azoké, akik a 80-as évekbeli sorkatonai szolgálatukra alapozzék véleményüket, és tök evidens dolgokkal sincsenek tisztában.

Én már komolyan visszasírom a Tacsk0 korszakot, rajta legalább lehetett röhögni.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 815
81 128
113
<blockquote rel="vendeg2">
Én ezt a fórumot szerettem meg, lécci ne cseszd el! Lécciléccilécci!

Én is ezt a fórumot szerettem meg vagy 8 évvel ezelőtt, de ti szétb*sztátok a baromságaitokkal.
Pl linkelj már haubagoitól olyan hsz-t amiben releváns haditechnikai információ van!
Vagy ott a másik elmebeteg, aki már Sarmat csapást vizionál Romániára. Még egy csoport azoké, akik a 80-as évekbeli sorkatonai szolgálatukra alapozzék véleményüket, és tök evidens dolgokkal sincsenek tisztában.

Én már komolyan visszasírom a Tacsk0 korszakot, rajta legalább lehetett röhögni.
</blockquote>

Szigorúan hipotetikus módon volt írva, mi lenne ha.... te idióta!
 

vendeg2

Well-Known Member
2015. február 6.
513
471
63
<blockquote rel="vendeg2">
Én ezt a fórumot szerettem meg, lécci ne cseszd el! Lécciléccilécci!

Én is ezt a fórumot szerettem meg vagy 8 évvel ezelőtt, de ti szétb*sztátok a baromságaitokkal.
Pl linkelj már haubagoitól olyan hsz-t amiben releváns haditechnikai információ van!
Vagy ott a másik elmebeteg, aki már Sarmat csapást vizionál Romániára. Még egy csoport azoké, akik a 80-as évekbeli sorkatonai szolgálatukra alapozzék véleményüket, és tök evidens dolgokkal sincsenek tisztában.

Én már komolyan visszasírom a Tacsk0 korszakot, rajta legalább lehetett röhögni.
</blockquote>

nem szép dolog leelmebetegezni egy fórumtársadat...

haubagoi meg jókat ír, én szeretem olvasni a hozzászólásait, vad fantáziája van de legalább olyan elméleteket is bedob a közösbe amikre pl. én soha nem gondolnék. A világpolitika meg a meglepetésekről szól.

Tőled még semmi jót nem olvastam...
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 985
113
<blockquote rel="vendeg2">
Én ezt a fórumot szerettem meg, lécci ne cseszd el! Lécciléccilécci!

Én is ezt a fórumot szerettem meg vagy 8 évvel ezelőtt, de ti szétb*sztátok a baromságaitokkal.
Pl linkelj már haubagoitól olyan hsz-t amiben releváns haditechnikai információ van!
Vagy ott a másik elmebeteg, aki már Sarmat csapást vizionál Romániára. Még egy csoport azoké, akik a 80-as évekbeli sorkatonai szolgálatukra alapozzék véleményüket, és tök evidens dolgokkal sincsenek tisztában.

Én már komolyan visszasírom a Tacsk0 korszakot, rajta legalább lehetett röhögni.
</blockquote>
Nem az a lényeg, hogy Sarmat ból kapnak 10 MIRV fejet, vagy bármi másból, nagyjából ha oda vitték a tölteteket hozzájuk, az első adandó alkalommal egy nyugat-kelet komoly konfliktusnál szénné lesznek égetve, ebben semmi idiotizmus nincs, ez a realitás.
 
Status
Not open for further replies.