Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

papajoe

Well-Known Member
2016. február 21.
16 990
53 869
113
Pedig az ufo topikról szó sem volt!
És különben is!


<iframe src="//giphy.com/embed/wJHbynuIjgqXu?html5=true" width="480" height="199" frameBorder="0" class="giphy-embed" allowFullScreen></iframe>via GIPHY
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 251
13 615
113
<blockquote rel="eSeM"><blockquote rel="haubagoi">Miért érzem azt, hogy Mack moderátori színrelépésével "Atlantista hatalomátvétel" (vagy visszavétel?) történt a HTKA-n?

már ezért a kommentért megérte visszaolvasgatnom, hogy mi ez a haddelhad :D </blockquote>

Hozzáteszem, hogy már kezdek megbékélni a változással :)
Úgyhogy részemről már nincs haddelhad :)

</blockquote>

Nézd, nekem elsősorban a személyeskedő, sértő kommentekkel van bajom, a trollkodással, a sértő kis sunyi retorikus kérdésekkel és még sorolhatnám. Az, hogy te, vagy bárki más, milyen álláspontot képvisel egyáltalán nem érdekel. Ameddig érvelsz, ellenérvelsz vitázol hidd el, hogy lehetsz a fórum legnagyobb NATO kritikus személyisége.

„Virágozzék száz virág, versenyezzen száz gondolati iskola!”
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
<blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="eSeM"><blockquote rel="haubagoi">Miért érzem azt, hogy Mack moderátori színrelépésével "Atlantista hatalomátvétel" (vagy visszavétel?) történt a HTKA-n?

már ezért a kommentért megérte visszaolvasgatnom, hogy mi ez a haddelhad :D </blockquote>

Hozzáteszem, hogy már kezdek megbékélni a változással :)
Úgyhogy részemről már nincs haddelhad :)

</blockquote>

Nézd, nekem elsősorban a személyeskedő, sértő kommentekkel van bajom, a trollkodással, a sértő kis sunyi retorikus kérdésekkel és még sorolhatnám. Az, hogy te, vagy bárki más, milyen álláspontot képvisel egyáltalán nem érdekel. Ameddig érvelsz, ellenérvelsz vitázol hidd el, hogy lehetsz a fórum legnagyobb NATO kritikus személyisége.

„Virágozzék száz virág, versenyezzen száz gondolati iskola!” </blockquote>

Rendben. Azért "a fórum legnagyobb NATO kritikus személyisége" címre nem pályáznék, nem olyan nagy baj, ha ezt a címet más viszi el helyettem. (biztos ami biztos) :))
 

fip7

Well-Known Member
2011. november 9.
18 303
54 684
113
Mackensen

<i>"„Virágozzék száz virág, versenyezzen száz gondolati iskola!”"</i>

Ez így is történt. Csak mind a 100 virág és gondolati iskola végül egyforma volt :)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
+1

Reméltem huabagoi rákeres és felismeri a rejtett fenyegetést:)))

<i>„Virágozzék száz virág, versenyezzen száz gondolati iskola!”</i>

Sejtettem, hogy ez túl perverzen hangzik ahhoz, hogy ennyire megengedő legyen, és hát valóban Mackensen, nem cáfoltad meg a Kína imádatod :)

Különben érdekes, nem tudom hallottátok-e, hogy az atlantisták újabban különös vonzalmat éreznek Kína iránt...? :)
Noo, nem maga az ország iránt, hanem a módszer iránt, ahogyan azt a nagy országot irányítják :))

Virágozzék, de azért gyomlálni sem árt, ugye...

noo, nem a virágokat, hanem a gyomokat... csakis a gyomokat...
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 315
4 654
113
Cinikus egy csodálatos elme és egy ragyogó személyiség. Tőle ez dicséretnek számít.
Kár, hogy olyanok véleményére nem adok, akik nem ismernek. :DDD (Nem, nem számít dicséretnek, de legalább megerősíted a véleményemet. Ez több okból is ciki rád nézve, de ezt úgysem értenéd.)
 
M

molnibalage

Guest
<blockquote rel="molnibalage">
...
Kettőt lehet találni, hogy akkor kivel, mikor és mi után kezdek anyázni. Elsőre és másodikra mindenkinek nyugodtan magyarázok. De mikor 5 oldalnyi fórum komment után valaki még mindig mondjuk a 200 db Pantrist szajkózza akkor bocs, de nálam elpárolog a hidegvér.

Már megint a 200 db Pantsir... szakadj már el ettől, Balázs. Egyedül te szajkózod még mindig.

Mellesleg: ha lenne Magyarországnak 200 db Pantsir-ja, akkor Orbán nem lenne demokratizálva Nyugatról, az biztos :D
</blockquote>

Csak egy példa volt. N+1 ilyen eset csak akkor te még egy ártatlan gondolat sem voltál itt a fórumon... Én a kezdetektről fogva itt vagyok...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
<blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="molnibalage">
...
Kettőt lehet találni, hogy akkor kivel, mikor és mi után kezdek anyázni. Elsőre és másodikra mindenkinek nyugodtan magyarázok. De mikor 5 oldalnyi fórum komment után valaki még mindig mondjuk a 200 db Pantrist szajkózza akkor bocs, de nálam elpárolog a hidegvér.

Már megint a 200 db Pantsir... szakadj már el ettől, Balázs. Egyedül te szajkózod még mindig.

Mellesleg: ha lenne Magyarországnak 200 db Pantsir-ja, akkor Orbán nem lenne demokratizálva Nyugatról, az biztos :D
</blockquote>

Csak egy példa volt. N+1 ilyen eset csak akkor te még egy ártatlan gondolat sem voltál itt a fórumon... Én a kezdetektről fogva itt vagyok...</blockquote>

Ok, csak annyit tennék hozzá, hogy viszont a kinti való világban te még egy ártatlan gondolat sem voltál, amikor én már tudtam számolni, és folyékonyan olvasni.
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 027
113
<blockquote rel="molnibalage"><blockquote rel="haubagoi"><blockquote rel="molnibalage">
...
Kettőt lehet találni, hogy akkor kivel, mikor és mi után kezdek anyázni. Elsőre és másodikra mindenkinek nyugodtan magyarázok. De mikor 5 oldalnyi fórum komment után valaki még mindig mondjuk a 200 db Pantrist szajkózza akkor bocs, de nálam elpárolog a hidegvér.

Már megint a 200 db Pantsir... szakadj már el ettől, Balázs. Egyedül te szajkózod még mindig.

Mellesleg: ha lenne Magyarországnak 200 db Pantsir-ja, akkor Orbán nem lenne demokratizálva Nyugatról, az biztos :D
</blockquote>

Csak egy példa volt. N+1 ilyen eset csak akkor te még egy ártatlan gondolat sem voltál itt a fórumon... Én a kezdetektről fogva itt vagyok...</blockquote>

Ok, csak annyit tennék hozzá, hogy viszont a kinti való világban te még egy ártatlan gondolat sem voltál, amikor én már tudtam számolni, és folyékonyan olvasni.
</blockquote>

Nem akarjátok párbajra kihívni egymást, mert ami itt folyik, azt lassan már csak vérrel lehet lemosni?! :)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Dehogyis :) Részemről csak viccelődünk. De így néz ki, amikor ugyanabban a stílusban válaszolok, mint ahogyan Molni szólt hozzám :))
 

weasel007

Well-Known Member
2011. július 15.
3 785
8 380
113
becoming-old-superman_a.jpg

haubagoi-ról egy titkos kép, vigyázni kell vele, hogy mit mond neki az ember :)
 
M

molnibalage

Guest
Dehogyis :) Részemről csak viccelődünk. De így néz ki, amikor ugyanabban a stílusban válaszolok, mint ahogyan Molni szólt hozzám :))
Én annyira nem. Mert a te életkorodnak semmi köze ahhoz, hogy mit nem olvastál a fórumon, mert egyszerűen nem voltál itt...
 

notaricon

Well-Known Member
2016. január 7.
3 678
12 475
113
<blockquote rel="haubagoi">Dehogyis :) Részemről csak viccelődünk. De így néz ki, amikor ugyanabban a stílusban válaszolok, mint ahogyan Molni szólt hozzám :))
Én annyira nem. Mert a te életkorodnak semmi köze ahhoz, hogy mit nem olvastál a fórumon, mert egyszerűen nem voltál itt...
</blockquote>
Fogalmad sincs, hogy ki mióta van itt és mit olvas el. Nem kell ahhoz regisztrálni, pláne kommentelni, hogy olvasni tudj...

Amikor nyugodt vagy, tök normális dolgokat tudsz leírni, de az utóbbi időben olyan, mintha mindenre csak idegből tudnál válaszolni. Tudom, a 200 Pantsir és társai... de nem godnoltál még arra, hogy mennyivel jobbat tenne a szakmai respektusodnak, ha kissé nyugodtabb hangnemben tudnád az emberekkel tudatni, hogy nem éppen úgy néz ki a valóság, ahogy elképzelik?

Mindenkin a matekot és/vagy a fizikát kéred számon, ugyanakkor a matek meg a fizika objektív dolog.
Ugyanakkor hogy vehtő komolyan egy számadat, ha úgy jön elém, mintha egy troll szájából esett volna ki?
 
M

molnibalage

Guest
Fogalmad sincs, hogy ki mióta van itt és mit olvas el. Nem kell ahhoz regisztrálni, pláne kommentelni, hogy olvasni tudj...
A tapasztalatom az, hogy az emberek nagy része akkortól olvas, mikor kommentel. Ha ez nem így van, akkor meg szomorú, hogy nem emlékszik az esetekre.


Amikor nyugodt vagy, tök normális dolgokat tudsz leírni, de az utóbbi időben olyan, mintha mindenre csak idegből tudnál válaszolni.
Ez sem igaz. Akkor szakad el a cérna, amikor a huszadjára elmagyarázást sem érti meg. Annyit kommenteltem csak idén, am ia HT összefoglaló többszöröse. Vannak olyanok, akik 5+ éve kommentelnek ide és pontosan olyan téveszméket szajkóznak, mint 5+ éve. Erre mit mondjon az ember...?


Ugyanakkor hogy vehtő komolyan egy számadat, ha úgy jön elém, mintha egy troll szájából esett volna ki?
Ja, mint az R-27R HMZ-nél mikor ott volt minden, de egyesek makacsul ragaszkodtak ahhoz, hogy az R-27R HMZ nem számottevően kisebb a nyilvánvaló fizikai paraméterek ellenére.
Egy HC szimulátorban azokat a bemenő paramétereket használó modell outputja sem volt elég...

Most akkor ezt hogyan reagálja le az ember?

Vagy a TVC-nél, ahol egyesek képtelenek voltak megéretni azt, hogy mi a külünbség a gép forgatása és a gép pályája között? Vagy azt, hogy a légiharc alapvető geometriáját miért modellezi jól egy HC repszim? Áh, dehogy... Még a HT magazinba író kele is olyan dolgokat írt, hogy attól lerepült a gépszíj.

Nekem az az érzésem, hogy hiába fog elkészülni az új HT összefoglaló kb. olyan hatása lesz sokaknál, mint a rabbinak, meg az imának... A kommenteknek, adatoknak, levezetésnek sem volt sokkal több...


Egy Jeruzsálembe kiküldött újságírónak feltűnik, hogy egy öregember minden egyes nap reggeltől estig ott imádkozik a Siratófalnál. Egy nap az újságíró nem bír tovább a kíváncsiságával, odamegy és megkérdezi az öreget:
- Mióta imádkozik itt és miért?
- Huszonöt éve mindennap. Reggeltől délig azért imádkozom, hogy béke legyen a Földön és az emberek szeressék egymást, déltől estig pedig azért, hogy ne legyen többé éhínség, betegség és bűnözés a világon.
- És milyen érzés mindennap imádkozni ezekért a dolgokért?
- Mintha csak a falnak beszélnék...
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Molni, én azóta sem olvasom a műszaki témájú posztokat, mióta kommentelek, mert nem érdekel a haditechnika. Pontosabban érdekel, de nincs rá időm. Van egy (ill. kettő) szakmám, ami nem áll olyan közel a gépekhez/fegyverekhez, mint Neked az áramlástechnika, és bár én is mérnök vagyok (BME), de nincs időm/kapacitásom mechanikai/rakétatechnikai/radartechnikai meg mittudomén milyen témákkal foglalkozni. Amire viszont tudok/akarok időt szakítani, az a világban most zajló átalakulási folyamatok, amelyek biztonságpolitikai/geopolitikai jellegűek. Ehhez nekem elég tudnom, hogy melyik ország kb. mennyire erős katonailag stb., nem kell tudnom az egyes fegyverek/repülők/tankok stb. konkrét fizikai paramétereit. Főleg, hogy a mai hadviselés nem csak kizárólag fizikai hadviselésből áll, hanem gazdasági és információs stb. háborúból is, és a különböző társadalmi folyamatok is nagyon fontosak, azokról pedig valószínűleg többet tudok, mint Te.
Nah, de azt meg tudom ígérni, hogy elolvasom a Haditechnikai Összefoglalót, amit írsz, és igyekezni fogok műszakilag nem hülyeségeket mondani, jó? (Bár mondjuk műszaki/haditechnikai topikokba eddig sem szóltam bele, és továbbra is maradok inkább a biztonságpolitikánál/geopolitikánál.)
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Tényleg, ha már így szóba került a műszaki oldal, akkor megkérdezném, hogy van itt köztünk valaki, akinek a <b>katonai távközlés/híradástechnika</b> a szakterülete?
Mert még ez állna hozzám legközelebb... ha már műszakilag szeretnék "kikupálódni".
 
Status
Not open for further replies.