Visszajelzések és javaslatok

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Status
Not open for further replies.

ssvenom

Member
2010. december 1.
223
19
18
Na hogy en is hozza szoljak...Ennyi...:) Aztan minden fojik a sajat medreben tovabb!csak most egy kicsit had oruljenek az atlantistak meg az amerikai propaganda szajkozoinak Mekk kinevezesehez!orulok neki hogy ra esett a valasztas,deee nem lett volna celszerubb egy semleges egyen?mintsem hogy ami nyugati akkor kiverem ra ,ha keleti akkor ocsarolom?mondjuk Obranna szaktudasat illetve higgatsagat (en kulon csodaloja vagyok annak az embernek) nem celszerubb egy ilyen egyen?es ha bannol vagy netalan moderal akkor senkinek egy szava sem lehet?(tudom ez lehetetlen mert O nem az a unalom uzott ember akinek ideje van ilyesmire) de megis mindeg megorzi hidegveret es full profizmussal kezeli a tudatlanokat pl mind engemet?tudom ez alom kategoria na de hat ...na...!a szinvonal szajkozasarol pedig annyit hogy itt mindenki mukedvelo es amator szinten uzi a haditechnikat!es senkitol sem elvarando feltetel az hogy matematikai szinten,illetve fizikai szinten full tolja a haditechnikat!mi kutatunk,kerdezunk es neha velemenyt alkotunk es nem holmifajta F16 gorbejebol fakadoan okoskodunk...(pl en az emberek szetszedeseben vagyok profi) de attol meg erdekel a haditech megha annyira nem is ertek hozza,de akkor le kell anyazni?ha tevedek?meg ha netalantan rosszul itelem meg a hejzetet?akkor olvassam el a HT es akkor felvilagosul;t leszek?nem fog engem senki megvaltoztatni illetve a hozza allasomat megvaltoztatni mert moderat valasztottak!szal annyit akarok mondani hogy tok felesleg errol oldalakat irni,fogadjuk el azt ami van,de nem valtoztat ezen semmit!foleg hobaginak irom aki majdhogynem elkoszont a kozerdemutol,holott maradjon meg a biztpolnal,olykor elvezettel es olykor meglepoen olvasom eszme futtatasat(Monte 2) gyerunk,megyunk tovabb...Enyi
 

wolfram

Well-Known Member
2011. július 30.
5 853
4 140
113
Na hogy en is hozza szoljak...Ennyi...:) Aztan minden fojik a sajat medreben tovabb!csak most egy kicsit had oruljenek az atlantistak meg az amerikai propaganda szajkozoinak Mekk kinevezesehez!orulok neki hogy ra esett a valasztas,deee nem lett volna celszerubb egy semleges egyen?mintsem hogy ami nyugati akkor kiverem ra ,ha keleti akkor ocsarolom?mondjuk Obranna szaktudasat illetve higgatsagat (en kulon csodaloja vagyok annak az embernek) nem celszerubb egy ilyen egyen?es ha bannol vagy netalan moderal akkor senkinek egy szava sem lehet?(tudom ez lehetetlen mert O nem az a unalom uzott ember akinek ideje van ilyesmire) de megis mindeg megorzi hidegveret es full profizmussal kezeli a tudatlanokat pl mind engemet?tudom ez alom kategoria na de hat ...na...!a szinvonal szajkozasarol pedig annyit hogy itt mindenki mukedvelo es amator szinten uzi a haditechnikat!es senkitol sem elvarando feltetel az hogy matematikai szinten,illetve fizikai szinten full tolja a haditechnikat!mi kutatunk,kerdezunk es neha velemenyt alkotunk es nem holmifajta F16 gorbejebol fakadoan okoskodunk...(pl en az emberek szetszedeseben vagyok profi) de attol meg erdekel a haditech megha annyira nem is ertek hozza,de akkor le kell anyazni?ha tevedek?meg ha netalantan rosszul itelem meg a hejzetet?akkor olvassam el a HT es akkor felvilagosul;t leszek?nem fog engem senki megvaltoztatni illetve a hozza allasomat megvaltoztatni mert moderat valasztottak!szal annyit akarok mondani hogy tok felesleg errol oldalakat irni,fogadjuk el azt ami van,de nem valtoztat ezen semmit!foleg hobaginak irom aki majdhogynem elkoszont a kozerdemutol,holott maradjon meg a biztpolnal,olykor elvezettel es olykor meglepoen olvasom eszme futtatasat(Monte 2) gyerunk,megyunk tovabb...Enyi

Allesmor szerintem nem is folyna bele egy ennyire ingoványos terepbe. Ahogy nekem lejött, ő inkább a tények, az egzakt dolgok embere (nemhiába dolgozik ott, ahol) és a nagyon ritkán előforduló "politikai" véleményét is visszafogottan "hangoztatja". Modinak ugyan jó lenne, de szerintem (éppen azért mert ő full szakember) nem az az arc, aki el is vállalná... Mack meg... Pár hét és kiderül majd, amikor felveszi a ritmust, akár a saját ritmusát is ebben a szerepben. Egyelőre nem tragikus. Senkit nem bannolt, válaszol a felmerült kérdésekre, stb. Amúgy GrGly "hatalomra" kerülése után is ugyanígy bugyogott a "katlan" (velem együtt, ha jól rémlik :D )...


(pl en az emberek szetszedeseben vagyok profi)

Erről jut eszembe, említettél egy történetet anno. Engem (meg szerintem másokat is, mivel te megjártad a háborút) érdekelne. :)
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 282
13 692
113
XD blogen utána olvasott a jaja a magyar légierő alázza az oroszt ok itt rendbe is van:))

Nem érdekel a véleménye míg azt képes minőségi szinten leírni és előadni. Ha valamiben nem értesz egyet vele, vedd fel a kesztyűt és vitázz vele.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 282
13 692
113
ssvenom, akivel leálltam kekeckedni, annak a stílusával volt gond és nem az álláspontjával. Olyan kommenteket töröltem, melyben országokat akartak atomozni, trágár szavak voltak bennük vagy uszítottak.

nem fog engem senki megvaltoztatni illetve a hozza allasomat megvaltoztatni mert moderat valasztottak

Ezt senki nem akarja. Maradj meg annak ami vagy. Ameddig az álláspontodat civilizált formában közlöd, addig semmi gond nem lesz.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 985
113
ssvenom, akivel leálltam kekeckedni, annak a stílusával volt gond és nem az álláspontjával. Olyan kommenteket töröltem, melyben országokat akartak atomozni, trágár szavak voltak bennük vagy uszítottak.

<blockquote>nem fog engem senki megvaltoztatni illetve a hozza allasomat megvaltoztatni mert moderat valasztottak

Ezt senki nem akarja. Maradj meg annak ami vagy. Ameddig az álláspontodat civilizált formában közlöd, addig semmi gond nem lesz.</blockquote>
Ha már blogen, és nem az álláspontja szakmaisága a lényeg, akkor ahol azzal jött hogy a magyar légierő megcsinálná oda vissza az oroszt színvonalú kommentjei nem érdekesek azt megértem.

De a lelőtt Rus Szu-24 után mikor nem indítottak III.VH-t a NATO ellen, kijelentése hogy ez miatt az oroszok csicskák, ezek szerint ez meg rendben lévő stílus:p.

Már csak azért gondolom hogy így gondolod Mac, mert EZT az embert hoztak ELLENPÉLDÁNAK, JÓ példának Jurgenbauer ellen... Néha téged sem értelek, de komolyan...
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 282
13 692
113
Ez még moderálási beiktatásom előtt volt. Visszamenőleg meg nem állok neki moderálni. Egy hétre visszamenőleg mutass tőle ilyesmit.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 985
113
Ez még moderálási beiktatásom előtt volt. Visszamenőleg meg nem állok neki moderálni. Egy hétre visszamenőleg mutass tőle ilyesmit.

Ez igaz, de Ő azért ilyen habitusú úgy ám blokkban is. Valahol kettős mérce egyébként az is, ha bagoly azért lett szénné alázva, mert elmondta a nedves álmát, 200 panzirt(amit azóta kifejtett, hogy nem úgy volt azért ez sem teljesen), viszont Blogen miután nem csak én egyedül, hanem jó pár ember körbekérdezgette, hogy ezt most full komolyban tolja, hogy a HuAF akkor lerendezné az Orosz légierőt, kötötte az ebet a karóhoz:p dolgot itt nem emlegeti fel senki.

Csak azt állítom, hogy Blogen szerintem egy valóban elfogulatlan moderátornak bármiben, legyen az szakmaiság, vagy akár stílus, mint JÓ PÉLDA, nagyon erős, és csak további indulatokhoz vezethet ezen a fórumon. Abban egyet értünk, hogy TUD Ő ha akar értelmes hozzászólásokat is írni, de legtöbbször azért inkább direktben az nekem pl. süt, hogy a célja az az, hogy lehessen egy jót Oroszozni.
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 282
13 692
113
Nem én aláztam szénné a 200 panzir miatt, blogen meg szakmaian válaszolt atreidesz kommentjéra (persze attól még tévedhet).
Ezek a példák amiket leírsz nem ezen a héten történtek. Blogen meg jól és összeszedetten fogalmazott <b>ezen</b> a héten.
A példát amit hoztam szerintem jó volt. Két részletesen leírt álláspont volt, ami mondhatni teljesen ellentmondott egymásnak. Ettől eltekintve mind a kettő elgondolkodtathatta az olvasót.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 533
44 985
113
ÁÁÁ, dehogy:p.

Viccet félretéve, majd próbálok igazodni az új elvárásokhoz, és picit szakmaibb lenni MINDEN téren :p!
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Megint lezársz egy topikot tök értelmetlenül, ráadásul úgy, hogy két ujjal tenyereltem rá a Feljelent gombra, hogy szedd ki az offolást.
Még csak keresned sem kellett.
Mi a fenének vagy moderátor ha csak a lezárást ismered, (nehogy elfáradjon az ujjad vagy mi)?
 

Mackensen

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2010. május 3.
21 282
13 692
113
Tenyerelhetsz, mert nem csipog. Majd az új motornál hátha.
Kitakarítottam a tipikot a személyeskedő kommentektől, ha maradt pár, akkor elnézést.
Estig van ideje mindenkinek lehiggadni.
 
Status
Not open for further replies.