1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

Wargame-széria

Diskurzus a(z) 'Szimulátorok' témában - GrGLy által indítva @ 2014. május 23..

1. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

És van magyar közösség is. Bár nem túl gyakori, de tagnap kilencen (!) verődtünk össze. Az írást lehet, hogy frissítani fogom, mert még az összes DLC előtti állapotot tükröz. A hibákat nem fogom ellhallgatni...

2. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

A Mackensen név foglalt:)

3. molnibalage

Ezek szerint megvetted? :)

4. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

NEM! Akarom mondani, már foglalt volt mikor reggelni akartam. Ha valaki Mackensennel összefut, az nem én vagyok:)

5. zotyek78

zotyek78 Well-Known Member

Az igazi már emlékeim szerint eltávozott... :)

6. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

a 10v10ben te is ott voltál Molni?
    engem oda nem enged be soha

7. molnibalage

Mármint hogy nem enged be? Egyébként ez egy magyar által futtatott 10 v 10 szerver volt.

8. Kulso_54

Kulso_54 Well-Known Member

eltérő verziót ír, de minden más pályára beenged

9. molnibalage

Akkor nem frissült be. Most már DLC3 és nem DLC3 állapot sincs. Lehet, hogy van olyan 10 v 10 szerver, ami nem frissült be.

10. molnibalage

Vávárjatok, a lektorált változatot holnap akartam elküldeni... :)

11. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Há' de ennek kapcsán nem említettél lektorált változatot :) Vagy lemaradtam róla?

12. molnibalage

Grgly nem kommunikált veletek? Küldött egy lektorált változatot, kiszúrt elég sok gépelési hibát vagy kicsit magyartalan mondatot meg kimaradt kb. egy bekezdés.

13. Tcat

Tcat Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Úgy bő 1 hete nem egyeztettünk, így kerülhetett porszem a gépezetbe. Mindenesetre addig inaktiváltam a hírt.

14. molnibalage

Az íráshoz még annyit tennék hozzá, hogy minden hiányossága ellenére a Air Land Battle bár sokkal kisebb játékos számmal bír, de mai napig játszható és sokszor élvezetesebb, mint az RD.

15. molnibalage

Új DLC lesz, Hollandia, mint nemzet.
    http://forums.eugensystems.com/viewtopic.php?f=104&t=44780

Sajnos szerintem rohadtul semmi értelme nincs. Pazarolják az erőforrásokat hülyeségekre. Lesz balansz változtatás is persze az új DLC-vel, de Hollandiának semmi értelme. A meglevő egységek 80%-a A cat deckben is gyengébb, mint a mixed BLEUFOR B úgy, hogy csak NATO egységeket teszek bele...

Ezek vannak B cat BLEUFOR deckben.

Leo2A4
    M1A1
    Sitnger A (legjobb B cat MANPAD )
    Crotale legjobb anti helo egység és Cat C)
    Roland2 (65% base ACC)
    TOW2 jeep (ennél nagyobb AP-s fegyver (25) nincs), olcsó spammelhető

És erre pazarolják el az erőforrást ahelyett, hogy kijavítanák a WG:RD alapvető hibáit.

Pl. hogy a túróba van az hogy NL ugyanazon gépekből kap eltérő loadoutot? Akkor talán ezt a megközelítést lehetne alkalmazni a meglevő nemzetekne ahelyett, hogy csinálnak egy restricted BLUEFOR mixed decket több AP és avail bonussal. Naná, mert ezt pillanatok alatt össze lehet legózni, csak éppen semmi értelme. És ezt tálalják jó hírként meg azt, hogy lehet akár több új nemzet is. Ami tutira ilyen "új" nemzem lesz, ami gyakorlatialg most is összerakható, ha akarod...

16. molnibalage

Új patch.
    http://forums.eugensystems.com/viewtopic.php?f=155&t=57340

17. molnibalage

Lesz hotfix is, a repcsiknél és itt-ott kicsit eltoltak ezt-azt. Alapvetően jó a patch. Bár nem javítja ki az összes olyan alapvető hibát, amiket hiányosságnak tartok, de sokat javít.

Általánosságban, a gépek TOT értéke nagyobb lett, így sokkal könnyebb CAP-elni. A fuel és TOT értékek harmonizálnak. A gépek /card mennyiségeg a hofix után végre egységes lesz, nem lesz olyan, hogy azonos korszakban levő F-15A-ból kevesebb van, mint mondju Viggenből vagy MiG-25PD-ből.

Az VHC részben levő ATGM platformok ára nagyon komolyan zuhant, akár 25-30%-ot, a bennük levő rakéta mennyiség miatt eddig borzalmasan felül voltak árazva.

Az INF tab IFV-in 3 db helyett 4 db ATGM lesz.

Az ATGM-ek közül a legszarabbak pontosságát fentebb húzták 5-10%-kal. HOT I/II, Milan 1/2. A veres oldalon sajnos ez nem történt meg...

A mixed deck AP-je még lentebb lett véve, ezzel szinte ki is van végezve. Nem mintha sokan játszottak volna ilyennel...

Sok földi egység /card mennyisége is most már azonos, pl. a jenki M2 Bradleyből sokkal több van, egységesítve a BMP-2 mennyiséggel.

18. molnibalage

Új nation packe-ek.
    http://www.eugensystems.com/the-votes-are-in-and-the-next-wargame-red-dragon-nation-pack-is/

Szerintem kb. semmi értelmük sincs...

19. ruhakupac

ruhakupac Active Member

Játéktechnikailag nem nagyon látom én sem. Viszont a holland DLC elég jól fogy állítólag és ez plusz pénz.

Mondom ezt úgy, hogy nagyon elején járok a tanulógörbének.
    Az AI-t a campaignekben elagyabugyálom, néha komoly nehézségek árán is, de a multi az kettővel magasabb fokozat.
    A national deckek közül most a West-Germany-t néztem meg jobban, de még mindig nem látom benne a hatékony CQC (gyalogsági közelharc) lehetőséget. Ez pedig elég sok pályán a deck, vagy az én hibám.

20. molnibalage

Pedig a német Pzgr. '90 a játék 2. legjobb shock gyalogsága talán és armored dekcben is van. A szovjet VDV '90 sanszosan a csúcs, mert ugyanolyan RPG fegyverrel 875 m lőtávval eszméletlenül szétszed mindent.

A legerősebb armored deck talán a GER+NL, a legerősebb nem spec. koalíció talán a Eurocorps. Iszonyato jó légvédelme van (legjobb anti helo Crotale) és legjobb radaros SHORAD (Roland 3). Kibaszott jó ASF (2 elit F-4 KWS) és Rafale. Leo2A5, Leclerc és Leo2A4 mindennel elbírnak, van TOW2 platfrom és a játék talán legjobb elit gyalogosa a német ejés.

Ezen oldal megosztása