Wargame sorozat (Eugen Systems)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Há' de ennek kapcsán nem említettél lektorált változatot :) Vagy lemaradtam róla?
 
M

molnibalage

Guest
Grgly nem kommunikált veletek? Küldött egy lektorált változatot, kiszúrt elég sok gépelési hibát vagy kicsit magyartalan mondatot meg kimaradt kb. egy bekezdés.
 

Tcat

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2009. április 27.
2 070
9 190
113
Úgy bő 1 hete nem egyeztettünk, így kerülhetett porszem a gépezetbe. Mindenesetre addig inaktiváltam a hírt.
 
M

molnibalage

Guest
Az íráshoz még annyit tennék hozzá, hogy minden hiányossága ellenére a Air Land Battle bár sokkal kisebb játékos számmal bír, de mai napig játszható és sokszor élvezetesebb, mint az RD.
 
M

molnibalage

Guest
Új DLC lesz, Hollandia, mint nemzet.
http://forums.eugensystems.com/viewtopic.php?f=104&t=44780

Sajnos szerintem rohadtul semmi értelme nincs. Pazarolják az erőforrásokat hülyeségekre. Lesz balansz változtatás is persze az új DLC-vel, de Hollandiának semmi értelme. A meglevő egységek 80%-a A cat deckben is gyengébb, mint a mixed BLEUFOR B úgy, hogy csak NATO egységeket teszek bele...

Ezek vannak B cat BLEUFOR deckben.

Leo2A4
M1A1
Sitnger A (legjobb B cat MANPAD )
Crotale legjobb anti helo egység és Cat C)
Roland2 (65% base ACC)
TOW2 jeep (ennél nagyobb AP-s fegyver (25) nincs), olcsó spammelhető

És erre pazarolják el az erőforrást ahelyett, hogy kijavítanák a WG:RD alapvető hibáit.

Pl. hogy a túróba van az hogy NL ugyanazon gépekből kap eltérő loadoutot? Akkor talán ezt a megközelítést lehetne alkalmazni a meglevő nemzetekne ahelyett, hogy csinálnak egy restricted BLUEFOR mixed decket több AP és avail bonussal. Naná, mert ezt pillanatok alatt össze lehet legózni, csak éppen semmi értelme. És ezt tálalják jó hírként meg azt, hogy lehet akár több új nemzet is. Ami tutira ilyen "új" nemzem lesz, ami gyakorlatialg most is összerakható, ha akarod...
 
M

molnibalage

Guest
Lesz hotfix is, a repcsiknél és itt-ott kicsit eltoltak ezt-azt. Alapvetően jó a patch. Bár nem javítja ki az összes olyan alapvető hibát, amiket hiányosságnak tartok, de sokat javít.

Általánosságban, a gépek TOT értéke nagyobb lett, így sokkal könnyebb CAP-elni. A fuel és TOT értékek harmonizálnak. A gépek /card mennyiségeg a hofix után végre egységes lesz, nem lesz olyan, hogy azonos korszakban levő F-15A-ból kevesebb van, mint mondju Viggenből vagy MiG-25PD-ből.

Az VHC részben levő ATGM platformok ára nagyon komolyan zuhant, akár 25-30%-ot, a bennük levő rakéta mennyiség miatt eddig borzalmasan felül voltak árazva.

Az INF tab IFV-in 3 db helyett 4 db ATGM lesz.

Az ATGM-ek közül a legszarabbak pontosságát fentebb húzták 5-10%-kal. HOT I/II, Milan 1/2. A veres oldalon sajnos ez nem történt meg...

A mixed deck AP-je még lentebb lett véve, ezzel szinte ki is van végezve. Nem mintha sokan játszottak volna ilyennel...

Sok földi egység /card mennyisége is most már azonos, pl. a jenki M2 Bradleyből sokkal több van, egységesítve a BMP-2 mennyiséggel.
 
M

molnibalage

Guest
Új nation packe-ek.
http://www.eugensystems.com/the-votes-are-in-and-the-next-wargame-red-dragon-nation-pack-is/

Szerintem kb. semmi értelmük sincs...
 

ruhakupac

Active Member
2012. július 31.
158
37
28
Új nation packe-ek.
http://www.eugensystems.com/the-votes-are-in-and-the-next-wargame-red-dragon-nation-pack-is/

Szerintem kb. semmi értelmük sincs...
Játéktechnikailag nem nagyon látom én sem. Viszont a holland DLC elég jól fogy állítólag és ez plusz pénz.

Mondom ezt úgy, hogy nagyon elején járok a tanulógörbének.
Az AI-t a campaignekben elagyabugyálom, néha komoly nehézségek árán is, de a multi az kettővel magasabb fokozat.
A national deckek közül most a West-Germany-t néztem meg jobban, de még mindig nem látom benne a hatékony CQC (gyalogsági közelharc) lehetőséget. Ez pedig elég sok pályán a deck, vagy az én hibám.
 
M

molnibalage

Guest
Pedig a német Pzgr. '90 a játék 2. legjobb shock gyalogsága talán és armored dekcben is van. A szovjet VDV '90 sanszosan a csúcs, mert ugyanolyan RPG fegyverrel 875 m lőtávval eszméletlenül szétszed mindent.

A legerősebb armored deck talán a GER+NL, a legerősebb nem spec. koalíció talán a Eurocorps. Iszonyato jó légvédelme van (legjobb anti helo Crotale) és legjobb radaros SHORAD (Roland 3). Kibaszott jó ASF (2 elit F-4 KWS) és Rafale. Leo2A5, Leclerc és Leo2A4 mindennel elbírnak, van TOW2 platfrom és a játék talán legjobb elit gyalogosa a német ejés.
 

ruhakupac

Active Member
2012. július 31.
158
37
28
S még egyet is értek veled.
A Crotale-től leesett az állam, amikor megláttam a statjait. A Roland 3 szerepel a deckemben, kis micromanagement-tel (mi erre a jó magyar szó?) 2 Roland-dal SEAD gépet szedtem le veszteség nélkül.
Az F4KWS pedig ahogy néztem ár érték arányban talán az egyik legjobb ASF.

A gondom pedig a következő: "szimplán" el kellene foglalni egy városkát.
Könnyen lehet, hogy az én aknavetős micro-mon kellene javítanom, de:
2 aknavető füstöt képez
2 * 2 supressing fire (és ez mi magyarul? :) )-t biztosít.
Nekiindultak a pzgr-ek és ejtőernyősök a füstön át gyalog, miközben a másik irányból a fedezőfüstömből az üres szállítójárműveim bukkantan fel... lőtték a házakat elterelés gyanánt.

Sikerült bejutni a településekben a házak közé és ott véres és komoly közelharcban aztán apránként felőrölték őket.

Az egyik hibám az volt, hogy nem tudtam, nem mertem lezárni az utánpótlást, mert a batár nagy prérire nem akartam kitenni a tankokat magukban.
A másik, hogy még mindig nagyon rossz a recon kezelésem. Ahova gyalogost kellene tenni (utólag persze okos az ember), mert ha nem lőnek, hanem meglapulnak, jó eséllyel lazán elment volna mellette az utánpótlás oszlop. Járművet tettem, nem élt sokáig.
S persze a manpadsok miatt a recon helikoptereim gyanúsan rövid életűek.
 
M

molnibalage

Guest
Ha feltöltöd a replay filejaidat, akkor megnézek szívesen párat. A
c:\Users\Molnibalage\Saved Games\EugenSystems\ helyen van.

A molnibalage helyén értelemszerűen a felhasználó neved van.
 
M

molnibalage

Guest
Egyébként én nem szoktam 1v1-et tolni, de csinálhatunk egymás ellen, hátha tudok tippeket adni.
 
M

molnibalage

Guest
Október 4-én jön az Izrael DLC egy nagyob balansz patchel. Iraeli cuccokról volt élő közvetítést, ahol látszott több egység is, de a hátralevő két hétben az alapján lesz dolguk, igen komoly balansz problémákra hívta fel a figyelmet a közösség.

A balansz patch az APC/IFV részbe nyúl bele komolyan és a felderítő szekcióba. A REC részben a felderítő gyalogság számára a kisebb harcértékű felderítő járművek rendelkezésre állnak majd, mint szállító eszköz. Tehát pl. good optics-os Humvve vagy M113 lehet majd járműve mondjuk a Rangersnak. A párosítást én írtam le, de a koncepció lényege ez. recon IFV + recon gyalogos kombó nem lesz.
 
M

molnibalage

Guest
A-Z-T-A-K-U-R-V-A.

STRV 103B & STRV 103C are amphibious (how have we miss that for so long ?! :shock: )

Kétéltű közepes tank. Izé..