1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

ZSzU-23-4 Shilka

Diskurzus a(z) 'Légvédelmi fegyverek, rendszerek' témában - Tcat által indítva @ 2013. január 6..

1. Pocok75

Pocok75 Well-Known Member

Itt nem messze, a az Army Flying Museum udvarán is van egy, unoka öcsémet ez fogta meg leginkább! :D "Négy csővel szórja a halált!" Mondta Ő ;)

2. ghostrider

ghostrider Well-Known Member

Helyszögben 85 fokos emelkedése volt a gépágyúknak.
    Az éles lőszer a 23 mm ZUOF5 és ZUOF7 "3УОФ5 и 3УОФ7" robbanó-gyújtó lövedék.

fip7 and fishbed like this.
  3. gioo

gioo Well-Known Member

4. Telak2

Telak2 Well-Known Member

Úgy látszik ezek is hasznossá váltak a városi harcban. Mondjuk nincs az az emeleti ablak mit ne érnének el vele.

5. molnibalage

molnibalage Well-Known Member

Afganisztánban kiszedték a radarokat belőle és a csőemelkedés miatt ott is bevetették szárazföldi feladatkörben. Iszonyatos tűzereje van ám egy ilyennek...
    Ami meglap, hogy wiki szerint az oroszok használják még. Kiképzésre használják, fire supportnak vagy AAA szerepkörben?

6. Telak2

Telak2 Well-Known Member

valószínűleg van még olyan második vonalas alakulat ahol előfordulhat.
    Egyébként a csecsenföldi konfliktusban is használták városi harcban, a magasabb ablakokat megszórni.

7. Mackensen

Mackensen Well-Known Member Szerkesztőségi tag Moderátor

Azért nem volt annyira fontos az ablak eltalálása :D
    A 23 mm lőszer símán átlövi bármely panellakás falát. Az volt, hogy végiglőtték az egész panelt ahol mesterlővész sejtettek.

endre and ghostrider like this.
  8. danielblack

danielblack Guest

De hát Mackensen nem tudod, hogy ez egy 40 éves elavult orosz rozsdakupac ami már semmire sem jó és a legjobb ha egy baráti cégnek eladjuk vasárban?

antigonosz likes this.
  9. Mackensen

Én ilyet soha nem álítottam. Azt hiszem a lengyelek a mai napig rendszerben tartják.

10. zsolti

zsolti Well-Known Member

Ez gyakorlatilag 2 IL-2 es tűzereje, sokkal pontosabb célzás mellett. Ez az a 23mm-es gépágyú lényegében, ami még a Sturmovikokon volt, brutál tűzerő.

fip7 likes this.
  11. papajoe

papajoe Well-Known Member

Lájk!:D
    Tudja valaki mennyi lőszer van benne?

12. nyugger

nyugger Well-Known Member

egy-két éve a Középső Katonai Körzet alakulatainál láttam videón Silkát folyami átkelés közben

13. Mackensen

Több mint a javadalmazás, mert kiszerelték az elektronikát és anna a helyére is befér egy csomó.

14. nyugger

Alapesetben 2000 skulót írnak javadalmazásnak

15. papajoe

papajoe Well-Known Member

500/cső?

16. nyugger

A források csak összjavadalmazást írnak, de gondolom, hogy ez le van osztva csövekre azok száma szerint.

17. Panzerfaust

Panzerfaust Well-Known Member

És modernizálták "Biala" név alatt. Még Grom-ot is tettek rá.

fip7 and ghostrider like this.
  18. gioo

gioo Well-Known Member

A tűzerejével semmi gond a védelme az ami ma már gyengének számít.Persze ez az eredeti szerepkörében elegendő viszont földi célpontokra pláne városi közegbe már szar...se ér.Nem véletlenül építik a szírek őket,a rácsos verzió szerintem egész komoly lett.
    Egyébként egy alacsonyan repülő akármilyen helikopter esélyei minimálisak ha a csöve elé kerül.

19. Lator

Lator Well-Known Member

Komoly egy szerkezet.Régi de igen ütős.El sem tudom képzelni milyen érzés lehet ha ezzel lőnek rád...Szerintem a csöves légvédelmet sosem fogja tudni kiváltani a rakétás

20. danielblack

danielblack Guest

Irónia volt, és a magyar példát említettem... :D

endre likes this.

Ezen oldal megosztása